Yay burcu Mart 2016 yorumu, Mart’ta yaşanacak Güneş ve Ay tutulmalarının etkilerini ve sonuçlarını burcunuza göre anlatıyor. Mart 2016 geldiğine göre değerli dostlar; diyebiliriz ki yenilikler, olası başlangıçlar ve her türden gelişmeler kapıda.. Yılın en önemli dönemlerinden birisi başlıyor! Mart’ın neden önemli olduğunu, genel hatları ile yıllık astroloji yazınızda anlatmıştım fakat bu yazıda detaylar vereceğim. Birincisi, 9 Mart’ta Güneş tutulması gerçekleşecek. Her tutulma bir şekilde hayatımızda dönüm noktasıdır. Aynı gün, yönetici gezegeniniz Jüpiter’in yıllık döngüsündeki en önemli etkileşimlerden birisi gerçekleşecek: Güneş ile karşıt konumda olacak. Bu iki olayın etkisini eş zamanlı olarak Mart’ın ilk yarısında yaşayacağız. İkinci olarak, 23 Mart’ta Ay tutulması gerçekleşiyor. Güneş tutulması kadar çarpıcı olmasa da, Ay tutulması da önemlidir. Bu ayki Ay tutulması ise üç kaplan gücünde.. Çünkü tutulmanın 2 gün sonrasında, 25 Mart’ta Satürn gerilemeye başlıyor. Satürn gerilemeye başlamadan günler önce gökyüzünde duraklar, yani Ay tutulması duraklamaya denk geliyor. Son olarak, Mars’ın 2 yıllık döngüsündeki en hassas dönemini 2016 yılında yaşayacağız: Mars gerilemesi! Hem de sizin burcunuzda..Her ne kadar Nisan’da başlayacak olsa da, 26 Mart’ta Güneş-Mars etkileşimi oluşacak. Mars gerilemesinin resmi başlangıcını 26 Mart olarak değerlendirmemiz mümkündür. Göreceksiniz, son derece hareketli bir dönemin ilk adımlarını atıyor olacaksınız. Bahsettiğim her bir etki, tek başına bir ayın en önemli olayı olabilirdi, ki hepsi bir ay içinde olacak. Mart’ta gökyüzü oldukça karışık. 😊 Yay burcu Mart 2016 yorumu, bu ay gerçekten karma karışık olan gökyüzüne baktığımızda görünen olayları doğru anlayıp doğru yorumlayarak, Burcuna Göre okurlarına ayrıcalıklı bilgiler vermeyi hedefliyor. Hadi başlayalım. 

9 Mart Güneş Tutulması Yay Burcunu Nasıl Etkiler?

Güneş tutulması, yepyeni enerji ve bilgi getirir değerli dostlar. Bu nedenle, çoğu zaman önceden kestirmesi kolay olmayan ve beklenmedik gelişmeler yaşanır. Sürpriz bir haber almak, aniden bir şeyin farkına varmak, büyük bir aydınlanma yaşamak, belli bir konuda adım atmaya zorlanmak veya büyük bir coşkuyla harekete geçmek gibi sonuçları olabilir. Ayrıca, Güneş tutulmasının hayatımızı kalıcı şekilde değiştirme gücü olduğunu da belirteyim. Yaşanan olaylar, geri dönülemez sonuçlar doğurur.
Güneş tutulması yeni bir dönem başlatır.
Her ne kadar tutulma yeni bilgi getirdiği için hazırlıksız yakalanma ihtimali yüksek olsa da, eğer ki hayatınızda yeni bir dönem başlatacaksanız, Güneş tutulmasının enerjisinden faydalanmak da harika bir fikirdir. Bu nedenle, bir hareket planınız varsa, zamanlamasını belirleme imkanınız varsa, tutulma günü/takip eden 5 gün içinde ilk adımı atmalı.. Gelelim yay burcuna özel Güneş tutulması gündemine. 9 Mart’ta balık burcunda gerçekleşecek Güneş tutulmasının etkileri şu alanlarda olacak:

Aileniz

Güneş tutulmasının etkisiyle, aile büyükleriniz veya kardeşlerinizle ilgili bir gelişme yaşanabileceği gibi, evliyseniz veya hazırlık aşamasında iseniz kendi ailenizle ilgili gelişmeler de olabilir. Örneğin,
 1. anne/babanızla ilgili bir gelişme
 2. evlilik/boşanma, aile kurma girişimleri
 3. ailenizi büyütme isteği, çocuk sahibi olma

Eviniz ve Yaşadığınız Yer

Tutulma, nerede ve kimlerle bir arada yaşamak istediğinizle ilişkili gelişmelere neden olabilir. Mesela,
 1. evinizle ilgili değişiklik, satın alma, taşınma, düzenlemeler gibi..
 2. şehir değişikliği kararı/zorunluluğu
 3. gayrimenkul yatırımları, birikim ve aile bütçesine yönelik gelişmeler
Diğer yandan, ihtiyacınız olduğunda yakınınızda kimlerin olduğu, zamanı geldiğinde destek alabileceğiniz insanların varlığı/mesafesi gibi konular da zihninizi/gündeminizi meşgul edebilir.

İş ve Unvan

Mart ayındaki önemli gelişmelerden birisinin de Güneş-Jüpiter karşıtlığı olduğundan bahsetmiştim. Jüpiter, geçtiğimiz Ağustos’tan bu yana kariyer/iş alanınızda bulunuyor ve Ocak başından bu yana gerileme sürecinde. Jüpiter’in yıllık döngüsünde, Güneş-Jüpiter karşıtlığını bir dönüm noktası olarak tarif edebiliriz. Jüpiter kaynaklı gündeminiz, karşıtlıkla birlikte yeni bir yöne doğru ilerlemeye başlar. Peki hangi konularda? İşte bazı örnekler:
 1. kariyer/işle ilgili gündeminiz netleşir
 2. hedeflediğiniz konuma yaklaşmanızı kolaylaştıracak bir olay yaşanır
 3. unvanınızı veya toplumdaki konumunuzu değiştirecek bir mesele sonuçlanır
Burada “unvan” kelimesi, anne/baba olmaktan tutun da, evli/bekar olmaya veya iş hayatınızda terfi etmeye kadar birçok gelişmeyi içerir. Sonuçta, insanların sizi tarif ederken kullandığı, sizi tanımladığı sıfatlara bir yenisi eklenir. Son olarak, 9 Mart Güneş tutulmasının etkisini ve sonuçlarını, tutulmayı takip eden 1 hafta içinde yaşayacağız. Ancak bazılarımız tutulmadan tam 1 ay sonra da yaşayabilirler. Çoğunluk için 9 – 16 Mart aralığı kritik dönem.. Unutmayın, tutulmanın en önemli özelliği, yeni bilgiler/gelişmeler getirmesidir. Bu nedenle, hayatınıza yeni bir katman/boyut ekleme potansiyeli yüksektir!

23 Mart Ay Tutulması Yay Burcunu Nasıl Etkiler?

Ay tutulmasının getirdiği enerjiyi anlatmak için, bir başka Güneş-Ay etkileşimi olan Güneş tutulması örnek vereyim değerli dostlar. Nasıl ki Güneş tutulması bir başlangıç enerjisi getiriyorsa, Ay tutulması da bitişe/netleşmeye yönelik enerji getirir.
Ay tutulmasıyla birlikte bir dönem/süreç sona erer.
Tutulma 23 Mart’ta gerçekleşiyor, etki ve sonuçlarını ise takip eden 1 hafta içinde yaşayacağız. En yüksek ihtimalle 28-29 Mart gibi.. Tutulma sırasında Satürn’ün duraklamış olması, tutulmanın açığa çıkaracağı enerjiyi şekillendiren etkenlerden birisi.. Ayrıca, tutulmadan sadece 3 gün sonra Güneş-Mars etkileşimi gerçekleşiyor olması önemli çünkü Mars sizin burcunuzda. Burada size özel bir dipnot vermek istiyorum: Yılın başından bu yana kendinizi garip ve anlamsız şekilde yorgun, bitkin, hevessiz, keyifsiz ve hedefsiz hissediyor musunuz? Yay burcuna çok uzak gelebilecek bu durum, yönetici gezegeniniz Jüpiter’in gerilemesinden kaynaklanmıyor sadece. Asıl etken, akrep burcunda olan Mars.. Bir ayı aşkın süredir Mars, sizi dinlenmeye, köşenize çekilmeye, hayatın yüklerinden/hırslarından uzak durmaya itiyor. Aslında bu size ciddi bir mesaj! Şöyle ki: 5 Mart’tan itibaren Mars sizin burcunuza geçiyor. Göreceksiniz, Mart’ın ilk günlerinden itibaren enerjiniz tam tersi istikamete yönelecek: enerji/cesaret patlaması ve coşku yaşayacaksınız. Geçtiğimiz günlerde, Mars sizi dinlenmeye sevk ederek bu günlere hazırlıyordu. Hazır mısınız? 💪 Mars, 2016 yılının büyük bölümünü yay burcunda geçirecek. Bu süreçte tabi Satürn de sizin burcunuzda.. Ağustos ayının sonunda, Mars ile Satürn kavuştuklarında, hayatınızda ciddi bir sıçrama olacaktır. Zaten 216 yılının Eylül ayına kadar geçen süreci bir hazırlık evresi olarak görmekte fayda var, çok çabalayıp emek edeceksiniz, Eylül sonrasındaki birkaç ay içinde çabalarınızın sonucunu almaya başlayacaksınız inşallah. Lafı daha fazla uzatmadan burcuna özel Ay tutulması gündemine döneyim:
 1. sosyal çevrenizde süregelen bir mesele sonuçlanacak
 2. uzun süredir emek ettiğiniz/hedeflediğiniz bir konu netleşecek
 3. profesyonel hizmet/destek almanız gerekecek (sağlık vb)
Bu saydığım konulardaki gündeminiz, ki henüz kesin hatları ile belli olmayabilir, hayatınızın yönünü değiştirecek ölçüde önemli gelişmeler olacaktır. Mars ve Satürn sizin burcunuzda olacağı için, birçoğunuz için başlıca konu sağlık olacaktır. Fakat bazı yaylar için dönüm noktası olabilecek kadar önemli bir süreç başlıyor olacak aynı zamanda.. Bu yıl Mars gerilemesi sizin burcunuzda başlıyor. Bunun anlamı net: hayatınızda ciddi bir değişim/dönüşüm olacak. Yeni bir yola doğru ilerliyor olacaksınız 2016 yılında. Özellikle Mart’ın son günlerinde, Satürn gerilemesi ve Mars-Güneş etkileşimiyle birlikte, hayatınızda yeni sorumluluklar, belki bir çeşit baskı/endişe ve önemli bir heyecan oluşacaktır. Kendinizi bugün hissettiğinizden çok daha farklı hissedeceğiniz bir döneme doğru gidiyorsunuz. Gündeminizi tahmin edebiliyor musunuz? Yay burcu Mart 2016 yorumu şimdilik sona eriyor. Ay boyunca, önemli gördüğüm zaman aralıklarına ilişkin yeni yazılar da yazabilirim. Umarım ki Mart 2016, olumlu anlamda hayatınızı değiştirecek, güzel hatırlanacak bir ay olur. Hayatı değiştirmeden geçip gitmesi mümkün değil gibi görünüyor.. En güzel ihtimalleri yaşamanızı diliyorum. Sevgiler, Ceyhun]]>