Yay burcu Kasım yorumu; 30 Ekim Yeniay, 14 Kasım Dolunay ve 29 Kasım Yeniay etkilerini içeriyor. Kasım ayının genel anlamda yay burcunu düşünmeye ve dinlenmeye sevk eden yorgun ve sönük bir zaman dilimi olduğunu hatırlatarak başlayayım kıymetli dostlar. Kasım 2016’ya özel değil, her Kasım aynı.. Fakat genel anlamda Kasımın güzel bir enerjisi olacak çünkü baskın enerji Venüs ve Neptün kaynaklı olacak. Her ikisi de çatışmacı olmayan huzurlu enerji getiren gezegen olduğu için Kasım da güzel olacaktır. Ekimin son haftası ile Kasım’ın ilk 3 haftası Güneş 12. evde bulunacağı için mümkünse kendinizi fiziksel olarak yormadan, hatta yorgunluğun kaynağını dahi sorgulamadan dinlenmeye çalışarak değerlendirin bu zaman dilimini. Zihniniz bulanık olabilir, kalabalıktan gürültüden rahatsız olabilirsiniz. Normaldir, zaten Güneş diyor ki, eline çayını/kahveni alıp filmini izle, kitabını oku.. Yay burcu yıllık Güneş döngüsünün sonuna geldiğiniz için, geçmişte yaşanılanların değerlendirildiği bir zaman aralığı içindesiniz. En iyisi sükunet, huzur ve sosyal izolasyon! Sessizliğin ve huzurun tadını çıkarın, bilinç altınız sizin için çalışıyor olacak, gerekeni yapacak. Yay burcu Kasım yorumunuzun detaylarına geçmeden önce, Kasım’daki önemli astrolojik olayları sıralayalım:

 1. Akrep burcunda Yeniay – 30 Ekim
 2. Venüs-Satürn kavuşumu – 30 Ekim
 3. Güneş-Neptün etkileşimi – 1 Kasım
 4. Mars kova burcunda – 9 Kasım
 5. Venüs oğlak burcunda – 12 Kasım
 6. Boğa burcunda Dolunay – 14 Kasım
 7. Neptün gerilemesi sona eriyor – 20 Kasım
 8. Venüs-Pluto kavuşumu – 25 Kasım
 9. Yay burcunda Yeniay – 29 Kasım
Hadi başlayalım.

Kasım 2016 Yay Burcu Yorumu

2015 yılından bu yana sizin burcunuzda bulunan Satürn, 2016 yılında Satürn’e eşlik eden Mars… Son yıllar sizi çok yordu biliyorum, hiç alışık olmadığınız türden bir enerjinin içinde buldunuz kendinizi. Eminim ki “ne oldu bana” diye sorguladığınız olmuştur. Hayatın tadı kalmadı belki, epey uzun zamandır uğraş dur! Neyseki Venüs Kasımda yay burcuna geldi ve işleri/hisleri belirgin şekilde düzeltecek. Kasımda baskı azalacak, Satürn’ün yeni yıllık döngüsü başlamadan önce (Aralık) toparlanma sağlayacak. 30 Ekim’de Venüs/Satürn kavuşumu yaşandı, ayrıca 25 Kasımda Venüs/Pluto kavuşumu gerçekleşecek.. Bu arada, 12 Kasım’da Venüs yay burcundan ayrılıp oğlak burcunda ilerlemeye başlayacak. 12 Kasım’a kadar huzurlu ve keyifli enerjinin tadını çıkarın. 25 Kasım’da Venüs, 2008 yılından bu yana oğlakta bulunduğu için iş hayatı ve kazanç konusunda hırslanmanıza neden olan Pluto ile de temas ediyor. Bu nedenle, iş/gelir konusunda beklediğiniz olumlu gelişmeler varsa, Kasımın ikinci yarısında haberler almanız mümkün. Diğer yandan, eğer iş/gelir hususunda size düşen bir girişim/atak varsa, yine Kasımın ikinci yarısını kullanmanızı öneriyorum. Özellikle 25 Kasım civarı çok iyi! Geçtiğimiz ay Mars/Pluto kavuşumu yaşanmış ve iş/gelir konusunda sizi heyecanlandırmıştı. Belki bazı girişimleriniz oldu, belki önünüze fırsatlar çıktı veya zorluklar da belirmiş olabilir. Ekim olumsuz olduysa bile, Kasımda Venüs/Pluto kavuşumu işleri hızla düzeltecektir. Burcuna Göre’yi farklı kılan en önemli etkenlerden birisi; bugün yaşadığımız gelişmelerin, geçmişte yaşanmış ve gelecekte yaşanacak hangi gelişmelerle ilişkili olduğunu anlamaya çalışması olsa gerek.. Bu çerçevede iki hatırlatma yapmak istiyorum: Birincisi; Ekimde yaşadığınız olaylar, Kasım’da olumlu yönde seyredecek. Bu nedenle Ekimde sarsan, gerginlik veya heyecan veren gelişmeler, Kasım’da keyifli bir noktaya evrilecektir. İkincisi, Ekim ortasında koç burcunda Dolunay yaşanmıştı. O süreçte olgunlaşan gündeminiz; Kasım, Aralık ve Ocak’ta şekillenmeye devam edecek. Mart/Nisan’daki Venüs gerilemesiyle birlikte hayatımızda önemli değişimler olacak. Daha önce de bahsetmiştim, hatırlarsınız.. Özellikle Ocak ayında gezegenlerin dizilimi, atılım zamanının geldiğini işaret ediyor. Bir şeyleri değiştirmek isteyeceğimiz kesin. İleride bahsedeceğim detaylıca.

30 Ekim Yeniay: Yay Burcuna Etkileri

Öncelikle Yeniay enerjisini tarif edeyim: Yeniay zamanları, yola koyulmak ve ilerlemek için gerekli enerjiyi veren, odaklanma yaratan etkili zamanlardır. Bu nedenle her Yeniay sonrası yeni bir dönem başlar. Bazen biz adım atarız, bazen her şey kendiliğinden gelişir; her koşulda zaten hazırızdır, yeni bir yolda ilerlemeye başlarız. Yay burcuna göre olasılıklar:
 1. içinde bulunduğunuz durumu düşünme/değerlendirme ihtiyacı
 2. düzeltilmesi gereken şeyleri fark etme
 3. gelecekte atacağınız adımlara zemin oluşturacak karar alma
 4. hızınızı kesen, sizi engelleyen her ne varsa kurtulma isteği
 5. yorucu, enerjinizi sömüren insanlardan uzaklaşma
 6. yorgunluk ve hatta bıkkınlık hissiyle köşeye çekilip dinlenme ihtiyacı
 7. enerji düşüklüğü, sağlık sorunlarıyla ilgilenme
 8. gizli, sakladığınız bir şeye başlama
 9. bir ayrılık, sosyal/finansal kayıp
Yeniay’ın gerçekleştiği akrep burcunda geçtiğimiz aylar boyunca Mars bulunuyordu. Özellikle Ocak-Mart ve Haziran-Temmuz 2016 arasında Mars enerjisi yoğundu. Kasım ayının başında benzer bir ruh hali ve fiziksel enerji olabilir.

14 Kasım Dolunay: Yay Burcuna Etkileri

Dolunay bir dönemin kapanmasını tetikler değerli okurlarım. Çünkü Dolunayla birlikte bir yol ayrımına gelinmiştir: istikamet seçilir ve yola devam edilir. Gündem, Dolunay gerçekleşmeden birkaç gün önce belirgin hale gelir ve 1 hafta içinde de sonuçlanır. Bu nedenle 20 Kasım’a kadar gündeminizin sonuçlanacağını söylemek mümkün! 14 Kasım Dolunay ile birlikte netlik kazanacak konu başlıkları:
 1. sağlıkla ilgili konu netleşir: tedavi gereksinimi doğar, tedavi sonuçlanır
 2. bir diyet/spor programına devam ediyorsanız biter, yeni bir şekle evrilir
 3. çalışma arkadaşlarınızla aranızda mesele varsa bir seçim yapmanız gerekir, belki hayatınızdan çıkarırsınız belki uzak durursunuz
 4. iş değişimi için adımlar attıysanız haber gelir, sonuçlanır, bir dönem bitmiş olur
 5. iş yerinde görev değişimi yaşanabilir, beklenmediğiniz bir şekilde olabilir
Dolunay 6. evde gerçekleşiyor. 6. ev kapsamında, hayatımızda her şeyin yolunda gitmesi ve düzenimizin sorunsuz işlemesi için gerekli adımları atmak isteriz. Sorumlu davrandığımız, işleri/görevleri ciddiye aldığımız, zamanı doğru yönetmeye çalıştığımız, üretmek ve faydalı olmak istediğimiz zamanlarda 6. ev enerjisi etkindir. 6. ev başak burcunun evidir, bu nedenle başaklar her zaman her şeyi doğru yapmaya odaklı yaşarlar, incelikleri/detayları dahi es geçmezler. İş hayatımızdan özel hayatımıza, sosyal/profesyonel sorumluluklarımıza kadar her şey olduğu gibi sağlık konuları da vardır. Her türlü detayı görüp hissedenler, elbette bedenlerinden gelen en küçük olumsuz sinyale karşı dahi hassas olurlar. Dolunay, bu motivasyonun hakim olduğu konularda gerçekleşiyor, gündeminizin de bu çerçevede sonuçlanacağını göreceksiniz.

29 Kasım Yeniay: Yay Burcuna Etkileri

Kasım ayının son haftasında Güneş yay burcuna geçiyor kıymetli okurlarım. Böylece enerjiniz yerine gelecek, emin olabilirsiniz!! 29 Kasımda, burcunuzda bir de Yeniay yaşancak. Şimdiden doğum gününüzü kutlamak istiyorum, Aralık yazısına kadar bazı okurlarım doğum gününü kutlamış olacak zaten. Bu arada Aralıkta ilk yay burcunu yayınlayacağım, olabildiğince erken..Son aylardaki sabrınız için çoook teşekkür ediyorum. Peki ne olur burcumuzda Yeniay olunca..
 1. hayatınızı değiştiren önemli bir gelişme olur
 2. burcumuzdaki yeniay fiziksel sonuçlar doğurur: spora başlamak gibi
 3. görüntüyü iyileştirmeye yönelik adımlar atılır
 4. popülerlik kazanmak için heves duyulur
 5. başarı azmi oluşur, lider ve önde olmak isteriz
Tabi ki bu kadar değil. Yaydaki Yeniay sonrasında işe girecek, iş değiştirecek, evlilik kararı alacak, evlenecek, çocuk sahibi olmaya karar verecek, ev/şehir değiştirecek birçok okurum olacaktır. Yeniay önemlidir, hele ki burcumuzda ise.. Koskoca bir Güneş yılını başlatan olay, yayda gerçekleşen Yeniay’dır sonuçta! Diğer yandan, Aralık ayında Satürn son kez yay burcunda Satürn ile kavuşum yapıyor! Yeniay gündeminizin devamında Güneş/Satürn kavuşumu 2017 yılınızda yaşanacak ana Satürn gündemine ışık tutacaktır. Aralıkta detaylıca konuşacağız. En güzel olasılıkları yaşamanızı diliyorum Not: Önemli kararlar arifesinde görüş almak ve haritanıza özel etkilerle uyumlu adımlar atmak isterseniz, yardımcım Burcu hanıma ulaşıp görüşme için randevu alabilirsiniz. Mail: burcunagore@gmail.com  Yay burcu Kasım 2016 yorumu bu noktada sona eriyor değerli dostlar! Yay burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinize Kasım 2016 yazısından ve tabi Burcuna Göre’den bahsetmeyi unutmayın lütfen. Sevgilerimle, Zafer Ceyhun ❤️]]>