Yay Burcu Kasım 2016 Yorumu: Dinlenme ve Düşünme Zamanı

Yazar 

Yay burcu Kasım yorumu; 30 Ekim Yeniay, 14 Kasım Dolunay ve 29 Kasım Yeniay etkilerini içeriyor.

Kasım ayının genel anlamda yay burcunu düşünmeye ve dinlenmeye sevk eden yorgun ve sönük bir zaman dilimi olduğunu hatırlatarak başlayayım kıymetli dostlar.

Kasım 2016’ya özel değil, her Kasım aynı..

Fakat genel anlamda Kasımın güzel bir enerjisi olacak çünkü baskın enerji Venüs ve Neptün kaynaklı olacak. Her ikisi de çatışmacı olmayan huzurlu enerji getiren gezegen olduğu için Kasım da güzel olacaktır.

Ekimin son haftası ile Kasım’ın ilk 3 haftası Güneş 12. evde bulunacağı için mümkünse kendinizi fiziksel olarak yormadan, hatta yorgunluğun kaynağını dahi sorgulamadan dinlenmeye çalışarak değerlendirin bu zaman dilimini.

Zihniniz bulanık olabilir, kalabalıktan gürültüden rahatsız olabilirsiniz. Normaldir, zaten Güneş diyor ki, eline çayını/kahveni alıp filmini izle, kitabını oku.. Yay burcu yıllık Güneş döngüsünün sonuna geldiğiniz için, geçmişte yaşanılanların değerlendirildiği bir zaman aralığı içindesiniz.

En iyisi sükunet, huzur ve sosyal izolasyon! Sessizliğin ve huzurun tadını çıkarın, bilinç altınız sizin için çalışıyor olacak, gerekeni yapacak.

Yay burcu Kasım yorumunuzun detaylarına geçmeden önce, Kasım’daki önemli astrolojik olayları sıralayalım:

 1. Akrep burcunda Yeniay – 30 Ekim
 2. Venüs-Satürn kavuşumu – 30 Ekim
 3. Güneş-Neptün etkileşimi – 1 Kasım
 4. Mars kova burcunda – 9 Kasım
 5. Venüs oğlak burcunda – 12 Kasım
 6. Boğa burcunda Dolunay – 14 Kasım
 7. Neptün gerilemesi sona eriyor – 20 Kasım
 8. Venüs-Pluto kavuşumu – 25 Kasım
 9. Yay burcunda Yeniay – 29 Kasım

Hadi başlayalım.

Kasım 2016 Yay Burcu Yorumu

2015 yılından bu yana sizin burcunuzda bulunan Satürn, 2016 yılında Satürn’e eşlik eden Mars…

Son yıllar sizi çok yordu biliyorum, hiç alışık olmadığınız türden bir enerjinin içinde buldunuz kendinizi. Eminim ki “ne oldu bana” diye sorguladığınız olmuştur. Hayatın tadı kalmadı belki, epey uzun zamandır uğraş dur!

Neyseki Venüs Kasımda yay burcuna geldi ve işleri/hisleri belirgin şekilde düzeltecek. Kasımda baskı azalacak, Satürn’ün yeni yıllık döngüsü başlamadan önce (Aralık) toparlanma sağlayacak.

30 Ekim’de Venüs/Satürn kavuşumu yaşandı, ayrıca 25 Kasımda Venüs/Pluto kavuşumu gerçekleşecek..

Bu arada, 12 Kasım’da Venüs yay burcundan ayrılıp oğlak burcunda ilerlemeye başlayacak. 12 Kasım’a kadar huzurlu ve keyifli enerjinin tadını çıkarın.

25 Kasım’da Venüs, 2008 yılından bu yana oğlakta bulunduğu için iş hayatı ve kazanç konusunda hırslanmanıza neden olan Pluto ile de temas ediyor. Bu nedenle, iş/gelir konusunda beklediğiniz olumlu gelişmeler varsa, Kasımın ikinci yarısında haberler almanız mümkün.

Diğer yandan, eğer iş/gelir hususunda size düşen bir girişim/atak varsa, yine Kasımın ikinci yarısını kullanmanızı öneriyorum. Özellikle 25 Kasım civarı çok iyi!

Geçtiğimiz ay Mars/Pluto kavuşumu yaşanmış ve iş/gelir konusunda sizi heyecanlandırmıştı. Belki bazı girişimleriniz oldu, belki önünüze fırsatlar çıktı veya zorluklar da belirmiş olabilir.

Ekim olumsuz olduysa bile, Kasımda Venüs/Pluto kavuşumu işleri hızla düzeltecektir.

Burcuna Göre’yi farklı kılan en önemli etkenlerden birisi; bugün yaşadığımız gelişmelerin, geçmişte yaşanmış ve gelecekte yaşanacak hangi gelişmelerle ilişkili olduğunu anlamaya çalışması olsa gerek..

Bu çerçevede iki hatırlatma yapmak istiyorum:

Birincisi; Ekimde yaşadığınız olaylar, Kasım’da olumlu yönde seyredecek. Bu nedenle Ekimde sarsan, gerginlik veya heyecan veren gelişmeler, Kasım’da keyifli bir noktaya evrilecektir.

İkincisi, Ekim ortasında koç burcunda Dolunay yaşanmıştı. O süreçte olgunlaşan gündeminiz; Kasım, Aralık ve Ocak’ta şekillenmeye devam edecek. Mart/Nisan’daki Venüs gerilemesiyle birlikte hayatımızda önemli değişimler olacak. Daha önce de bahsetmiştim, hatırlarsınız..

Özellikle Ocak ayında gezegenlerin dizilimi, atılım zamanının geldiğini işaret ediyor. Bir şeyleri değiştirmek isteyeceğimiz kesin. İleride bahsedeceğim detaylıca.

30 Ekim Yeniay: Yay Burcuna Etkileri

Öncelikle Yeniay enerjisini tarif edeyim:

Yeniay zamanları, yola koyulmak ve ilerlemek için gerekli enerjiyi veren, odaklanma yaratan etkili zamanlardır. Bu nedenle her Yeniay sonrası yeni bir dönem başlar.

Bazen biz adım atarız, bazen her şey kendiliğinden gelişir; her koşulda zaten hazırızdır, yeni bir yolda ilerlemeye başlarız.

Yay burcuna göre olasılıklar:

 1. içinde bulunduğunuz durumu düşünme/değerlendirme ihtiyacı
 2. düzeltilmesi gereken şeyleri fark etme
 3. gelecekte atacağınız adımlara zemin oluşturacak karar alma
 4. hızınızı kesen, sizi engelleyen her ne varsa kurtulma isteği
 5. yorucu, enerjinizi sömüren insanlardan uzaklaşma
 6. yorgunluk ve hatta bıkkınlık hissiyle köşeye çekilip dinlenme ihtiyacı
 7. enerji düşüklüğü, sağlık sorunlarıyla ilgilenme
 8. gizli, sakladığınız bir şeye başlama
 9. bir ayrılık, sosyal/finansal kayıp

Yeniay’ın gerçekleştiği akrep burcunda geçtiğimiz aylar boyunca Mars bulunuyordu. Özellikle Ocak-Mart ve Haziran-Temmuz 2016 arasında Mars enerjisi yoğundu. Kasım ayının başında benzer bir ruh hali ve fiziksel enerji olabilir.

14 Kasım Dolunay: Yay Burcuna Etkileri

Dolunay bir dönemin kapanmasını tetikler değerli okurlarım. Çünkü Dolunayla birlikte bir yol ayrımına gelinmiştir: istikamet seçilir ve yola devam edilir.

Gündem, Dolunay gerçekleşmeden birkaç gün önce belirgin hale gelir ve 1 hafta içinde de sonuçlanır. Bu nedenle 20 Kasım’a kadar gündeminizin sonuçlanacağını söylemek mümkün!

14 Kasım Dolunay ile birlikte netlik kazanacak konu başlıkları:

 1. sağlıkla ilgili konu netleşir: tedavi gereksinimi doğar, tedavi sonuçlanır
 2. bir diyet/spor programına devam ediyorsanız biter, yeni bir şekle evrilir
 3. çalışma arkadaşlarınızla aranızda mesele varsa bir seçim yapmanız gerekir, belki hayatınızdan çıkarırsınız belki uzak durursunuz
 4. iş değişimi için adımlar attıysanız haber gelir, sonuçlanır, bir dönem bitmiş olur
 5. iş yerinde görev değişimi yaşanabilir, beklenmediğiniz bir şekilde olabilir

Dolunay 6. evde gerçekleşiyor. 6. ev kapsamında, hayatımızda her şeyin yolunda gitmesi ve düzenimizin sorunsuz işlemesi için gerekli adımları atmak isteriz.

Sorumlu davrandığımız, işleri/görevleri ciddiye aldığımız, zamanı doğru yönetmeye çalıştığımız, üretmek ve faydalı olmak istediğimiz zamanlarda 6. ev enerjisi etkindir.

6. ev başak burcunun evidir, bu nedenle başaklar her zaman her şeyi doğru yapmaya odaklı yaşarlar, incelikleri/detayları dahi es geçmezler.

İş hayatımızdan özel hayatımıza, sosyal/profesyonel sorumluluklarımıza kadar her şey olduğu gibi sağlık konuları da vardır. Her türlü detayı görüp hissedenler, elbette bedenlerinden gelen en küçük olumsuz sinyale karşı dahi hassas olurlar.

Dolunay, bu motivasyonun hakim olduğu konularda gerçekleşiyor, gündeminizin de bu çerçevede sonuçlanacağını göreceksiniz.

29 Kasım Yeniay: Yay Burcuna Etkileri

Kasım ayının son haftasında Güneş yay burcuna geçiyor kıymetli okurlarım. Böylece enerjiniz yerine gelecek, emin olabilirsiniz!!

29 Kasımda, burcunuzda bir de Yeniay yaşancak.

Şimdiden doğum gününüzü kutlamak istiyorum, Aralık yazısına kadar bazı okurlarım doğum gününü kutlamış olacak zaten.

Bu arada Aralıkta ilk yay burcunu yayınlayacağım, olabildiğince erken..Son aylardaki sabrınız için çoook teşekkür ediyorum.

Peki ne olur burcumuzda Yeniay olunca..

 1. hayatınızı değiştiren önemli bir gelişme olur
 2. burcumuzdaki yeniay fiziksel sonuçlar doğurur: spora başlamak gibi
 3. görüntüyü iyileştirmeye yönelik adımlar atılır
 4. popülerlik kazanmak için heves duyulur
 5. başarı azmi oluşur, lider ve önde olmak isteriz

Tabi ki bu kadar değil.

Yaydaki Yeniay sonrasında işe girecek, iş değiştirecek, evlilik kararı alacak, evlenecek, çocuk sahibi olmaya karar verecek, ev/şehir değiştirecek birçok okurum olacaktır.

Yeniay önemlidir, hele ki burcumuzda ise.. Koskoca bir Güneş yılını başlatan olay, yayda gerçekleşen Yeniay’dır sonuçta!

Diğer yandan, Aralık ayında Satürn son kez yay burcunda Satürn ile kavuşum yapıyor!

Yeniay gündeminizin devamında Güneş/Satürn kavuşumu 2017 yılınızda yaşanacak ana Satürn gündemine ışık tutacaktır.

Aralıkta detaylıca konuşacağız.

En güzel olasılıkları yaşamanızı diliyorum

Not: Önemli kararlar arifesinde görüş almak ve haritanıza özel etkilerle uyumlu adımlar atmak isterseniz, yardımcım Burcu hanıma ulaşıp görüşme için randevu alabilirsiniz. Mail: burcunagore@gmail.com 

Yay burcu Kasım 2016 yorumu bu noktada sona eriyor değerli dostlar! Yay burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinize Kasım 2016 yazısından ve tabi Burcuna Göre’den bahsetmeyi unutmayın lütfen.

Sevgilerimle, Zafer Ceyhun ❤️

Türkiye’nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

39 Yorum

 1. Emine

  31/10/2016

  Teşekkür ederiz zafer bey elim ayında yine ümitlerimiz kırıldı hayal kırıklıkları yarı yolda kalmalar gidenler dönecek öi bu ay? Yüreğinize sağlık

  • Zafer Ceyhun

   31/10/2016

   benim açımdan en zor soru bu Emine hanım, gidenler döner mi?
   inanın bilmek imkansız.
   hem bazen gidenler geri gelmesin dedirtir, anladığım kadarı ile sizin durum farklı..
   inşallah gönlünüze göre olur.
   ZC

   • asdff

    01/11/2016

    değişik bir aydı ne çabuk bitti anlamadım bile duygusal açıdan 4 mevsim yaşadım da diyebilirim genel olarak mı böyleydi yoksa bende mi böyle oldu? anlam veremediğim şeyler oldu demiştiniz ya siz sadece izleyeceksiniz herşey kendiliğinden olacak başkası yaşıyormuş gibi sanki diye aynen de öyle oldu

 2. Mehmet

  31/10/2016

  Merhaba Zafer bey
  Ekim ayı güzel bir aydı ve iş anlamında güzel görüşmelerimiz oldu. Bu görüşmelerimizin neticesini kasımın ilk haftası alacağız. Geri dönüşlerin oluşumu açısından göz yüzünün durumu nedir? Yani olumlu sonuçlar almayı destekliyor mu sizce?
  Teşekkür ederim

  • Zafer Ceyhun

   31/10/2016

   Evet Mehmet bey, Venüs yayda olduğu için sonuçlardan memnun kalırsınız nihai olarak.
   başarılar dilerim
   ZC

 3. asli

  31/10/2016

  merhaba zafer bey inecelikle yorumlariniz icin cok tesekkur ederim. burcun terazi yukselenim yay son en az 5 6 yildir epey mutsuzum bir turlu toparlayamiyorum yahut yeniden dagiliyor bu dongu daha ne kadar devam edecek rica etsem biraz bilgi verebilir misiniz simdiden tesekkur ederim.

  • Zafer Ceyhun

   31/10/2016

   Merhaba Aslı hanım..
   Doğum haritanızı inceleme imkanı olmadığı için son 1 yıl diyorum, bahsetiğiniz etkileri Satürn yapıyor çünkü, oğlak burcuna geçmesi Aralık 2017..
   güzellikler dilerim
   ZC

 4. Aslı

  31/10/2016

  Umarım yay burcu artık güzellikler görür Ceyhun Bey,yazınızın başinda dediginiz gibi hayatın
  tadi kalmadi yukselenim koç, biraz daha ümit veriyor koç burcu herseyin hayirlisi. Yazilariniz için teşekkürler.

 5. ecem

  31/10/2016

  Aslinda şu ara hasta olmama rağmen kendimi gayet pozitif hissediyorum. Hatta diğer burç yorumlarını okudukça bu ay başı bazı hareket planlarım bile oluşmuştu. Ben Saturn etkisini sanırım aşk hayatında yaşadım çünkü 2015 yazindan beri gündem bu. Bir iyi bir kötü gitti. En son hayatında birinin olduğunu öğrendim ama hislerim diyorki o benim kaderim ve bana karşı bişeyler hissediyo. İşte bu yüzden bu ay başı ona kendimi ifade etmeyi dusunuyodum son bi umut. Ama yorumunuzu okuyunca da bi an cesaretim kırıldı. Sizce ne yapmalıyım benim için gerçekten çok önemli vereceğiniz cevap. Doğum Yerim istanbul 03.12.1980 saat 05:50 yükselen akrep ay terazi. Cevaplarsaniz çok sevinirim 🙂

  • ecem

   01/11/2016

   Yine cevap yok 🙁 ne diyim zafer bey canınız sağolsun. Sevgiler……..

 6. Reyhan

  31/10/2016

  Enerjim tavan yapmışken şu bi kaç gündür yine yerlerde Fakat bahsettiğiniz gibi enerji toplamamız gerek Aralık ayında yoğun bi tempo bekliyor olacak bizleri. Benim işten ayrılma ve yurt dışı eğitim planım var. Umarım tüm yayların işleri yolunda gider. Çok yorulduk artık evren bizden yana olsun ☺️

  • Zafer Ceyhun

   01/11/2016

   aynen!
   planlarınız da harika bu arada Reyhan hanım, darısı bana da olsun 🙂 🙂
   sevgiler ZC

   • Reyhan

    01/11/2016

    Amin inşallah sizinkiler daha güzel olsun ☺️

 7. Hande

  31/10/2016

  25 Kasım doğumlu bir yay burcu olarak Ekim ayını inanılmaz sosyal ve acayip ekstra ödemelerin olduğu bir ay olarak geçirdim. Ayrıca farklı sağlık sorunları yaşadım. Umarım yazdığınız gibi daha sakin bir Kasım ayı geçiririm. Benim yükselenim oğlak. Satürn nün 2017 de oğlak burcuna geçmesi beni zorlamaya devam eder mi
  Yorumlarınız için teşekkürler

  • Zafer Ceyhun

   01/11/2016

   Kasım Venüsle geçeceği için Hande hanım, daha iyisini bekleyebilirsiniz kesinlikle.
   Satürn oğlakta iken şimdiki kadar zorlamaz, yükselen oğlak olsa bile..tabi oğlakta gezegenler varsa haritanızda o başka bir senaryo!
   en güzelini dilerim
   ZC

 8. Evcimen

  01/11/2016

  Daha burçları belli bir düzende yayınlamayı beceremeyen birinin burç yorumlarını okumak bana aptalca geliyor. Bu yüzden okumadım. 2 kez uyarmama rağmen hala yay burucunu sonlara atmanızı kınıyorum. O kadar çok sinirlendirdinizki söylemek istediklerimi içimden bir güzel söyledim.bilesiniz…

  • Zafer Ceyhun

   01/11/2016

   1 Kasımda yazınız hazır sizi bekliyor, daha ne yapayım Allah aşkına 🙂 🙂
   Aralıkta ilk yay olacak, kızmayın 🙂
   yazılarınızı da okuyun mutlaka, fark yaratacaktır hayatınızda!
   sevgiler ZC

 9. tuba

  01/11/2016

  Merhaba Zfer Bey. Yorumlarınız için cok teşekkürler sayenizde çok şeyi farkediyorum. Ekim benim için cok gergin kavgalı geçti umarım kasım rahat geçer her ne kadar sınavlarım olsa da. Nedendir bilmem özellikle 31 ekimde cok yorgun hisstmeye başladım :/

  • Zafer Ceyhun

   01/11/2016

   ben tşk ediyorum 🙂 🙂
   Ekimde bahsetmiştim Tuba hanım, gergin bir enerjisi vardı Ekimin..
   Kasım daha iyi olacaktır.
   yorgunluk Yeniaydan… dinlenin bol bol, ne kadar az sosyal ortam o kadar huzur!
   sevgilerimle ZC

 10. ayşe

  01/11/2016

  off ceyhun bey…sıfır enerjiyle süründüm kaç aydır..spora başladım ama hala çok yorgunum ve nerjim hala çok düşük..yaz boyunca çook zorlandım her konuda..dediğinizgibi aşırı dinlenmeye toprlanmaya ihtiyacım var ayrıca ekim ayı da çok nötr geçti..umarım kasım da her şey değişir..gücüm kalmadı yoksa..çok teşekkürler kasım yorumu içinde emeğinize sağlık….selamlar sevgiler

 11. Zòhre

  01/11/2016

  Iyigeceler Ben sizinle konusmak isterim tel varsa yolarmlsln lufen

 12. Nilsu

  01/11/2016

  Ceyhun bey,

  Elinize saglik. Araniza cok yeni katildim. ancak geriye donuk yazilarinizla beni bagladiniz simdiden.
  Oglak burcuyum; yukselenim yay. 29 kasimdan sonrasi icin korkmali miyim? Kafam cok karisti cunku.

  Simdiden tesekkurler.

 13. Ayşegül

  01/11/2016

  Ceyhun Bey bu nasıl isabetli bir yorum sizin siteniz diğer sitelerden çok farklı bu kadar şeyi nasıl biliyorsunuz bravo diyorum . 7,5 aydır fuar alanında kalabalıkta çalışıyordum 31 ekimde sona erdi şimdi evdeyim çünkü iş yerinde çok elenenler oldu ve moralim bozuk Yeni kadroda yokum tekrar iş aramam lazım. Dinlenme ihtiyacımı , kitap okuma film izleme isteğimi her şeyi yazmışsınız benimi takip ediyorsunuz yoksa :)) İnşallah iş konusu düzene girer işsiz kalmak istemiyorum. ❤️ Aşk ile ilgili hiç bir şey yazmamışsınız ???

 14. YG

  01/11/2016

  Sayın Zafer Ceyhun Büyük, merhaba.
  Gökyüzünün mucizevi etkileri , bana yeni aşk ve bulunduğum şehirden taşınma imkanı sağlayacak mı ? Bu benim için çok önemli .
  ( 06.12.1974 , saat: 13:30 ) YAY-BALIK
  SAYGILAR; emeğinize nazar değmesin

 15. lusi

  01/11/2016

  nihayet geldi yay burcu 🙂 ekim ayı bol harcama ve biraz gerginlik dışında çok kötü sayılmazdı, geride bıraktığımız aylara oranla keyifli bile denebilir hatta. ama artık gercekten ferah nefes aldıgımız günler gelecek mi Ceyhun Bey, 2016 kadar kötü bir yıla dayanamayız sanıyorum,, bir de benim de yükselenim balık, bu ay ve önümüzdeki aylara ilişkin etkiler olumlu mu olur sizce genel anlamda? ve tabi aşk nerde :))

 16. Dilek

  01/11/2016

  Ceyhun merak ettiğim bir konu var. 25 Kasım doğumlu bir Yay burcuyum. Her yıl doğum günüm ya da doğum günüme yakın günlerde moral olarak dibe vuruyorum. Acaba bu gezegenlerle ilgili mi? Çünkü her yıl aynı duygu çok tuhaf. Sanki yeniden doğuyor gibi değil, niye doğuyorum gibi 🙂

 17. Dilek

  01/11/2016

  Bu arada afedersiniz Ceyhun Bey hızlı “bey” kısmını yazarken atladım. Ceyhun Bey bu arada yazılarınızı sürekli takipteyim. Kıymetli bir astrologsunuz. Verdiğiniz bu güzel bilgiler için teşekkür ederim.

 18. Hatice

  01/11/2016

  Ceyhun bey. Hani ask nerde.. asik olmaķ istiyorum evlilik olsun:))

 19. Cemaliye Hakkı

  01/11/2016

  Merhaba Zefer Bey,

  İki sorum olacak. Birisi Venus ile ilgili. Yazınızda “Mart/Nisan’daki Venüs gerilemesiyle birlikte hayatımızda önemli değişimler olacak” dediniz. Bu iyi anlamda mı olacak? Yoksa kötü anlamda mı?

  İkinci sorum da Yeni ay da meydana gelecek Güneş/Satürn kavuşumu. Bu da iyi mi? Kötü mü? olacak.

  Bu yıl kötü haberlerden o kadar sıkıldım ki artık kötü haber gelecekse kendimi hazırlamak, eğer gelmeyecekse de geleceğe ümitle bakmak istiyorum.

  İlginize teşekkürler…

 20. semiha

  01/11/2016

  Merhaba ceyhun bey…umduklarimi ekim ayin da bulamadim.kasim ayinin yorumlarini okudum gayet gzl tesekkurler.bu arada yay burcu yum.sansim acik mi?is bulabilecekmiyim ve yeni bir ev hayali kuruyordum gerceklesecekmi?isitme engelliyim cihaz kullanarak duyuyorum.sevgiler

 21. Papillon

  01/11/2016

  Satürn bizde nasıl olsa sabırlı olmayı öğreniyoruz ; Kalbinizde 1 numaraysak, yazılarda son olalım sıkıntı yok 🙂 Teşekkürler Ceyhun Bey..

 22. Nesrin

  01/11/2016

  nihayet 🙂 tesekkürler Ceyhun bey 🙂

 23. Meltem yatar

  02/11/2016

  Desenize ben boşuna kitaplara sarmadım son 1 haftadır beni çok rahatlatıyor okumak. Ve evet artık kendime zararı dokunabilcek herşeyden uzaklaşıyorum bu çok huzur verici. Umarım herşey çok güzel olur hepimiz için ❤

 24. Eylül

  02/11/2016

  Sağolun sanki iyi geçecek gibi bir his uyandı bende zafer bey yay burcu yükselenim balık son zamanlarda çok zorlanıyorum benim için bir yorum yapsanız

 25. Aslı

  03/11/2016

  herşey aynı, insanlar aynı..aşırı sıkıcılık, bıkkınlık ve isteksizlik daha ne kadar sürecek?..2017 sonunda herşey düzene girecek mi? İnanasım kalmadı hiç..yükselen terazi

 26. Elif

  06/11/2016

  30 31 Ekim yıkıldıgim gün oldu duygusal açıdan bi turlu kafamdan atamıyorum..insanlardan uzak durma isteğim devamli kendimi kitaplarda filmlerde muzikte bulma isteği.. ne kadar devam eder bu durum.. takintilarim, sorgularim ve hayal kirikliklarimdan kurtulabilecekmiyim.. 12 Aralık dogumluyum yazinizda kendimi buldum teşekkürler

  • Zafer Ceyhun

   06/11/2016

   Elif hanım tadını çıkarmaya bakın, tam da yaşanması gerekeni yaşıyorsunuz, bilinç altınız işliyor, siz filmlerinizi izleyin, zamandan keyif almaya bakın 🙂
   sevgiler ZC

 27. Alev kolçak

  07/11/2016

  Herşey düzeldi bende.sevgiler neydi ama offff.şükür.

 28. Seda

  03/12/2016

  Çok fazla şey bekliyorum ha bugün ha yarın olur diye birşey sorma istiyorum sevgilimle aramda garip bir ilişki başladı bırakmıyor da sarmalamiyor da sorduğum da bırakmak istemiyorum diyor sevgilim oğlak nen yay sizce bizi ne gibi şeyler bekliyor

YORUMUNUZU ALAYIM

Your email address will not be published. Required fields are marked *