Yay Burcu Haziran 2016 Yorumu: Yeni Şartlar Oluşuyor

Yazar 

Yay burcu Haziran 2016 yorumu, yılın en önemli günlerini doğru analiz ederek önümüzdeki süreci sizler için anlaşılır kılmaya çalışıyor.

Kıymetli dostlar, hayatınızın ışık hızında ilerleyen bir yönü var mı bu aralar? Varsa hiç ama hiç şaşırmayacağım, biliyorsunuz zaten. 😊

2016 yılının enerjisini tarif etmeye çalışırken, temel olarak Mars ve Satürn etkilerinden bahsettik, özellikle bu iki gezegenin gerileme süreçlerini önemsedik. Hemen bu noktada ekleyelim: her ikisi de yay burcunda!

Yılın ilk yarısı çok önemli deyip duruyordum, Burcuna Göre’nin takipçileri çok iyi biliyor. İlk yarı bitmek üzere iken, şartlar da değişmeye başlamış olmalı.

Eylül/Ekim gibi düzen oturacaktır, o zamana kadar hep birlikte yeni kurulan düzene uyum sağlayacağız.

Gökyüzünde öyle ilginç kurgular ve dizilimler var ki, gelen işaretlere bakacak olursak, Haziran ayını değişim olmadan geçireni ya tebrik etmek lazım ya da zaten köydeki sakin hayatını yaşıyordur, ikisinden biri. 😀

Haziran 2016, hayatımızdaki değişimleri görebileceğimiz bir zaman dilimi olacak, inşallah hepimiz için hayırlı sonuçlanır. 🙏🙏

Yay burcu Haziran 2016 yorumunuzda, yolunuza ışık olacak bilgiler vermeye çalışacağım. Vakit kaybetmeden başlayalım. 👍

Yay Burcunu Haziranda Neler Bekliyor?

Öncelikle önümüzdeki günlerde hangi astroloji olaylarının gerçekleştiğine değinmeliyiz, inceleyin lütfen, çok önemli.

Sırasıyla şöyle:

 1. Güneş-Neptün etkileşimi – 2 Haziran
 2. Güneş-Satürn karşıtlığı – 3 Haziran
 3. Güneş-Jüpiter etkileşimi – 4 Haziran
 4. İkizler burcunda Yeniay – 5 Haziran
 5. Güneş-Venüs kavuşumu – 6 Haziran
 6. Yay burcunda Dolunay – 20 Haziran
 7. Mars gerilemesi bitiyor – 29 Haziran

Astrolojik olaylardan görüldüğü gibi, Haziranda önemli gezegenler Güneşle temas ediyor olacak. 🌞 İşin içinde Güneş varsa, bilin ki bir hareketlilik de beraberinde gelecektir.

Tüm bu olayların Haziranın ilk haftasında gerçekleştiğini de göz önüne alırsak, Haziran ortasına kadar gündeminiz olgunlaşıp netleşecektir. Ayrıca diyebiliriz ki, hayatınızın farklı alanlarında yankıları olacak kapsamlı sonuçlar ortaya çıkacaktır.

Olasılıkları şöyle düşünebilirsiniz:

 • beklenmeyen bir olay olabilir
 • beklenen bir gelişme netleşebilir
 • bir süredir devam eden konuda karar aşaması gelebilir
 • mevcut bir konuda eskisi gibi devam etmeniz imkansız hale gelebilir
 • seçim yapmak zorunda kalabilirsiniz
 • başkalarının seçimlerine uyum sağlamanız/direnmeniz gerekebilir

Peki hayatınızın hangi alanları bu olaylardan etkilenecek? Bu noktada her gezegenin etkisini ayrı ayrı anlatmak istiyorum, sonra özetleriz.

Güneş/Venüs etkisi

Yaşanan olayların bu çerçevedeki sonuçlarının keyifli olmasını bekleyebilirsiniz çünkü Venüs keyifli sonuçlara vesile olur.

 1. eşiniz/sevgilinizle ilgili gelişmeler, onun hayatındaki konular
 2. ilişkinizin seyri
 3. evlilik kararı (ne güzel) veya tersi (aman diyeyim)
 4. ticari ortaklıklar, birlikte iş yapma durumu
 5. sosyal çevrenizdeki uyum ve sevdiklerinizle iletişiminiz

Mars/Satürn etkisi

Bu başlıkta yaşananların baskı unsuru olabileceğini, sizi zorlayabileceğini söyleyebiliriz çünkü Satürn var.

 1. hayatınızı kökten değiştirecek önemli gelişmeler
 2. imajınızı, itibarınızı ve popülerliğinizi etkileyecek olaylar
 3. ego, irade ve kararlılığınızı test edecek durumlar
 4. sağlıkla ilgili meseleler

Jüpiter etkisi

Biliyorsunuz Jüpiter varsa işlerin yolunda gitmesi normalden daha kolay olur, fırsatlar çıkabilir. Hatta diyebiliriz ki, hayatınız beklediğinizden çok daha iyi gider, hem de çok çaba göstermeniz bile gerekmeden.

 1. kariyerinizdeki gelişmeler
 2. başarılarınız, azminiz
 3. saygınlık edinme ve daha çok kazanma isteğiniz
 4. unvanınızı değiştirecek durumlar (terfi, evlenme, anne/baba olma gibi)

Neptün etkisi

Neptün’ün bulunduğu alanda şartlar kesinlikle değişir. Çoğu zaman olumlu yönde bir genişleme olur. Neptün etkisi nedeniyle özellikle şu alanlarda gelişmeler muhtemeldir:

 1. yaşadınız ortam, eviniz
 2. evliyseniz eşiniz ve çocuklarınızla birlikte kendi aileniz
 3. aile büyüklerinizle ilgili gelişmeler ve onlarla ilişkileriniz
 4. yatırım ve birikimleriniz
 5. ait olduğunuzu hissettiğiniz yer ve insanlar

Değerli okurlarım!

Haziran ayında tüm bu konu başlıkları, bir şekilde birbiri ile ilişkili olarak hayatınızda gündem oluşturacaktır.

Gündemi oluşturan etkilerin geleceği başlıca konu, Mars/Satürn kaynaklı konular olacaktır, bunu biliyorsunuz zaten. Yılın ilk gününden bu yana sürekli bu konunun önemini anlattım. 👍

Bu noktada 2 hatırlatma yapmak istiyorum:

Güneş-Venüs kavuşumu harika bir zamanda gerçekleşiyor. 🍀 Satürn kaynaklı gelişmelerin en yoğun olduğu günlerde Venüs’ün varlığının ne kadar kıymetli olduğunu kelimelerle ifade etmek zor. Büyük bir şans diyebiliriz.

Venüs sayesinde, ağır şartlar altında bile derin bir nefes almak mümkün olacaktır, bu nedenle iyimser olabilirsiniz. Venüs’ün hangi alanda olduğuna değindik..

Artı, Jüpiter de güzel enerjisi ile bu özel gündemin parçası olacağı için, atacağınız adımların şanslı olma potansiyeli oldukça yüksek. 

Şöyle söylemek lazım: Eğer ki Venüs ve Jüpiter aynı anda varsa, işler hepten kötü gidemez! Evet kolay olmayabilir, zorluklar çıkabilir fakat zor/kötü görünen şeylerin bile harika sonuçlar vermesi güçlü ihtimaldir.

Bu noktada bizlere düşen, iyimser kalmak, her şeyden önce kendimize inanmak, dik ve kararlı durmak, yolumuzdan şaşmamaktır. Yeter ki inanalım!

Zor bir gündem mi oluşuyor? Sakın moral bozmayın! 💪 👊

Haziranda karmaşık kararlar almanız da gerekebilir, kritik bir eşikte de olabilirsiniz. Bunlar mümkündür! Bu noktada size düşen, yılmadan yola devam etmek çünkü güzel sonuçlar çıkma potansiyeli çok yüksek; bunu hatırlayın lütfen. 🍀

Olasılıklara dair birkaç örnek vereyim:

Hayatınızda süregelen bir gelişme olgunlaşıp sonuçlanabilir veya beklenmedik bir durum ortaya çıkabilir. Örneğin, eşinizin başka bir şehre tayini çıkabilir (Jüpiter). Bu durumda, yeni sorumluluklar almanız, kendinizi zorlu bir karar aşamasında bulmanız mümkündür. Her koşulda, Haziran ayında verilecek kararların güzel enerjilere sahip Venüs/Jüpiter şemsiye altında verileceğini aklınızda tutun lütfen.

Bir evlilik arifesinde iseniz, bolca koşturmaca, tatlı bir telaş hali olabilir. Yüksek ihtimalle bazı şeyler hiç ama hiç kolay olmuyordur fakat sonunun iyi olacağını aklınızda tutun, aile kurmak için ideal zamanlardasınız.

Sağlığınızla ilgilenmeniz gerekiyorsa, bu durumda hiçbir şeyi şansa bırakmayın, her türlü sağlık hizmetini alın. Yaşananlar keyifsiz olsa bile, belki de eşiniz/sevgilinizle ilişkinizi çok daha iyi bir noktaya taşıyacaktır. Kıymetinizi daha iyi anlar mesela. ❤️

Elbette birçok farklı alternatif gündem olabilir, ben mantığı anlatmaya çalışıyorum.

Önemli olan şunu görebilmek: Zorluklar olabilir, bir süredir keyfiniz yerinde olmayabilir. Fakat henüz görünmeyen fırsatlar da bir yerlerde sizi bekliyor.

Bu noktada, sonuç alıcı önemli kararlar almanız, bir seçim yapmanız gerekebilir. İyimser olup kendinize inanarak yola devam etmelisiniz!

Önemli not:

Yaşadığınız gelişmelerin hangi konu başlığında olduğuna dikkat edin. Mesela Güneş, Venüs veya Jüpiter kaynaklı gündem baskınsa kendinizi şanslı sayabilirsiniz. Fakat şurası kesin: şanslı dahi olsanız, atacağınız adım Mars/Satürn konularında bir baskı unsurunu beraberinde getirecektir..

Belki de gündem şimdiden size bunu gösteriyordur..

Hayat hızla değişiyor, umarım ki en şanslı ihtimalli yaşarsınız. Gözleri dört açmak, sakin kalmak, ince eleyip sık dokumak gerekiyor!

Yay burcu Haziran 2016 yorumu, bu ay yazacağım tek yazı olmayacak, başka yazılar da yazmak istiyorum. Bir yazı ile anlatılamayacak kadar zengin bir gündem var. 😊

Deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim bu arada, böylece hep birlikte bir ortak akıl geliştirme imkanı olur.

Ayrıca yay burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinize bu yazıdan bahsetmeyi ihmal etmeyin. Onları önemsediğinizi göstermenizin iyi bir yolu olduğunu düşünüyorum.

En güzel olasılıkları yaşamanız, en doğru kararları almanız dileğimle…

Sevgiler, Zafer Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

58 Yorum

 1. nepuli

  09/06/2016

  Zafer Bey, merhaba!
  Oldukça karmaşık ve Satürn ağırlığı altında geçen üç aydan sonra biraz nefes alabilmiş olsam da hali hazırda beni bekleyen önemli bir gündem var. Erkek arkadaşımın ailesiyle tanışacağım bu hafta sonu. Bu tanışmayı benim ailem istemiyor daha doğrusu bu ilişkiyi istemiyorlar. Fakat ben kafamın düküne gidip tanışacağım ama içim kaynar kazan. Kafam karmakarışık. Sizce bu tarihler böyle bir gündem için doğru zamanlar mı?

  • Zafer Ceyhun

   09/06/2016

   merhaba Nepuli,
   evet, bu hafta içi olsa daha iyi olurdu aslında ama haftasonu da iyidir..
   inşallah mutlu bir gelecek inşa edersiniz birlikte..
   aranızdaki burç uyumunu incelediniz mi peki, doğru insan olduğuna emin misiniz?

 2. Aslı

  10/06/2016

  Ceyhun Bey merhaba,
  “Ego, irade ve kararlılığınızı test edecek durumlar” bu maddeyi dibine kadar yaşıyorum ve geçmişte yaşadığım olayların benzerini yaşayıp testten geçiriliyorum adeta..fazlasıyla zorluyor ve bunaltıyor satürn-mars..yükselen terazinin de zaafları eklenince çok fena çok..Allahım gitsin artık bu satürn bitsin artık bu sınav..

 3. Ozlem

  11/06/2016

  Zafer bey merhaba hiç soğuksunda takibe devam ediyorum.aylardır netleşmeyin finansal bir konuyu tam aşacakken bir anda herseyin değişmesinler aşamıyoruz.yay burcu olarak herzaman şansıma güvenen ben bu yaşadıklarıma inanamıyorum.tam yoluna girdi derken bozulan bu işlerden daha ne kadar çekeceğiz.ben yayım eşim ikizler ve gündemimiz bi türlü değişmiyor.o kadar isabetliki yorumlarınız ikimizinde gündemini aynen belirtmiştiniz.iyiki varsınız.iyi çalışmalar

 4. Yay'a Yay

  11/06/2016

  Merhaba ceyhun bey ,bn yaya yayım..mayıs ayının 3. Haftası yaşadığım küçük bir tartışma ,10 haziranda sonuçlandı beklenmedik bir olayla sonuçlandı..kula kulluk etmediğim için işten çıkartıldım..bugüne kadar yapmış olduğunuz bütün yorumlar hep nokta atış..bn biliyorum..ve hep takipteyim..ama. Sizi okuyanlarda bilsin ki gerçekten 10numra/5yıldızsınız..insanların başarıları herzaman takdir etmek ve duyurmak gerekir diye düşünüyorum..çünkü kolay birşey yapmıyorsunuz..bütün burçları zaman ayırıp yazıyorsunuz..yazmaya devam edin ..başarılarınızın devamını dilerim..

 5. aslı

  13/06/2016

  Merhaba Ceyhun bey yükselenim yay burcum da Oğlak 24 temmuzda önemli bir sınavım var beni nasıl etkileyecek?

 6. seda kılıcarslan

  20/06/2016

  merhaba
  benim 4 yıldır cok zorlu yollardan gecilen cok emek verdıgımız ve birbirmizi cok sevdigimz bi ilşkim vardı.bu ayın basından beri hersey tersine döndü sanki.kendisi basak burcu.ona kendimden cok güveniyordum ne olduysa gereksiz kıskandım ve bu sürecte birbirimizi cok kırdık yıprattık ilk defa birbrmze iyi gceler dilemdn uyuduk ve suan öyle bi durumdadyz ki büyü yapılmıs gibi hersey tersine döndü bu ilişkinin bitmesinde istemıyorum onu cok sevyrm ama dedıgım gibi cok yıprandık dengem sastı..

  yorymlarnzı merak edyrm yazarsnz cok mutlu olurum.

 7. Burak

  22/06/2016

  Merhaba Zafer Bey. Ben Burak Yurt dışı kariyerim için önemli bir sınav arifesindeyim. Tıp doktoruyum. Fakat bir yıldır çalkantılı giden bir evliliğim var. 23 kasım 1985 doğumluyum doğum saatim 19. Eşim Meltem 10 ocak 1985 doğumlu doğum saati 12. Eşim ile ilişkimiz ve kariyerim ile ilgili beni neler bekliyor bilgilendirirseniz sevinirim. Saygılar.

 8. Nebahat

  23/06/2016

  Sevgili Zafer Ceyhun Haziranın başından beri çok ağır hastalıklar geçiriyorum baş ve ayaklarla ilgili sanırım Mars Satürn etkisi umarım iyileşirim ve Temmuz iyi geçer sevgiler