Yay Haziran 2015 yorumu şu konuları içeriyor: 2 Haziran Dolunay, 16 Haziran Yeni Ay ve Haziran ayı genel astroloji görünümü. Haziran, yay burcu için önemli aylardan biridir. Her Haziran, Yeni Ay ve Dolunayı ile yay burcunu yakından ilgilendiren gelişmelere gebedir. Aralıktan Hazirana kadar geçen sürede yaşanan bazı olaylar, Haziran ayında olgunlaşır ve bir şekilde sonuçlanır. Yay burcu Haziran ayında eşi/sevgili ile ilişkisine odaklanır, sosyal/profesyonel ortamlarda muhatap olduğu insanlarla ilgili olaylar yaşar. Kısaca Haziran aylarının yay için “genel anlamı” şahsi hedefleri/istekleri ve öncelikleri ile kişisel ve sosyal ilişkileri arasındaki dengeyi korumaktır diyebiliriz. Peki Haziran 2015 kendine özgü özellikler taşıyor mu? Elbette. Bu yazı, 2015 Haziran’da yay burcuna göre şekillenecek gündem hakkında detaylar verdiği gibi, büyük resmi görmenizi de sağlayacak. Hemen öncesinde 2015 Haziran astroloji görünümünü, Mayıs’ta yaşanıp Haziran’da etkisini sürdürecek olayları da kapsayacak şekilde madde madde görelim:

 1. 30 Mayıs Güneş-Merkür kavuşumu
 2. 31 Mayıs Güneş-Neptün etkileşimi
 3. 2 Haziran yay burcunda Dolunay
 4. 11 Haziran Merkür gerilemesi bitiyor
 5. 12 Haziran Neptün gerilemesi başlıyor
 6. 14 Haziran Güneş-Mars kavuşumu
 7. 16 Haziran Yeni Ay
 8. 21 Haziran Güneş yengeç burcuna geçiyor
 9. 24 Haziran Mars yengeç burcuna geçiyor

Yay Burcu Haziran 2015 Görünümü

Hangi burç olduğu önemli değil, Haziran ayına iyi bir başlangıç yapmak herkes için zor olacak. Haziran 2015, Neptün’ün etkisinde başlıyor ve bu etki 7 Haziran’a kadar devam ediyor. Haziranın ilk haftasını bir kenara bırakacak olursak, dinamik ve canlı bir ay sizi bekliyor. Bunun nedeni, Haziran ayının baskın enerjisinin Mars’tan geliyor olması. Sonuçta Mars varken her şey daha canlı, daha heyecanlı ve hareketli olur. Mars demek dinamizm, cesaret ve coşku demektir. Diğer yandan, Mars’ın coşku ve dinamizm getirdiği gibi agresiflik de getirdiğini hatırlatmak isterim. Hangisini hissedeceğinizi ise, bu aralar gündeminizin ne kadar aydınlık olduğunu düşünerek anlayabilirsiniz. Önemli bir hedef peşinde pozitif bir gündeminiz mi var yoksa bir sorunu çözmek için mi uğraşıyorsunuz? Büyük çoğunluk, Haziran ayını sevecektir diye düşünüyorum. Haziran ayının en önemli olayı, 14 Haziran‘da yaşayacağımız Güneş-Mars kavuşumu olacak. Bu olay 2 yılda 1 kez gerçekleşir ve geldiğini de hissettirir. Eğer 12 – 16 Aralık arasında doğduysanız, siz bu etkiyi daha yoğun hissedeceksiniz. Özellikle sosyal ilişkileriniz canlanacak, sohbet etmeye, iletişim kurmaya yatkın olacaksınız.  Diğer yandan, bu enerjinin eşinize/sevgilinize yönelme ihtimali de çok yüksek. Birlikte güzel vakit geçirmek isteyeceksiniz, sevginizi göstermeye ve ondan sevgi görmeye ihtiyaç duyacaksınız. Diğer yandan, Mars’ın enerjisi dinamik olduğu kadar sinirli de olabilir. Bu nedenle, eşiniz/sevgiliniz ile aranızda çözülmeyi bekleyen meseleler varsa, aceleci olabilirsiniz, işler istediğiniz gibi gitmezse çabucak sinirlenebilirsiniz. Sevgilisi olmayan yaylar ise bir ilişkiye başlamaya hazırlanıyor olabilir, bu konuda bazı görüşmeler yapıyor olabilir, bu nedenle bazı beklentiler vardır. Böyle bir gündem varsa, Mars enerjisi yolunuzu açacaktır. Bu enerji 1 Haziran’dan itibaren etkin olacak,  14 Haziran’da zirve yapacak ve 24 Haziranda sona erecek. Bu nedenle, Merkür gerilemesinin 11 Haziran’da sona erdiğini de hesaba katarak, özellikle eşiniz/sevgilinizle birlikte güzel zaman geçirmek, güzel bir tatil yapmak, aranızdaki meseleleri halletmek veya flört ettiğiniz kişiyle bir sonraki aşamaya geçmek için 14-24 Haziran arasındaki 10 günü tercih etmenizi öneriyorum.
Hatırlatma: 15 Mayıs’ta Mars-Satürn karşıtlığı etkisiyle bir gündem oluştuysa, o konunun 14 Haziran civarında yeniden gündeminize gireceğini veya sonuçlanacağını hatırlatmak istiyorum.
Haziran ayının ruhunu daha iyi anlamak için Mars enerjisini anlattığım bu yazıyı öneriyorum: Astrolojide Mars

2 Haziran Dolunay

Haziran güzel başlamayabilir. Sizin burcunuzda gerçekleşecek Dolunay, Neptün’ün gölgesinde gerçekleşiyor. Neptün varken işlerin yolunda gitme ihtimali azalır. 2 Haziran’da gerçekleşecek ve 7 Haziran civarı sonuçlanacak olan Dolunay, yay burcuna şu alternatiflerden gündemlerden birini getirme potansiyeli taşıyor:
 1. sağlıkla/görüntü ile ilgili konu sonuçlanacak
 2. hayatınızın yönünü etkileme potansiyeli olan önemli mesele netleşecek
 3. ev veya aile hayatınızla alakalı bir mesele varsa karara bağlanacak
Biliyorsunuz, her Dolunay “gündemdeki bir meselenin” sonuçlanmasına veya karar vermeye/seçim yapmaya neden olur. Bu nedenle, Dolunayda, yukarıda saydığım alanlardan hangisinde bir gelişme varsa, bilin ki 7 Haziran gibi netleşecektir. Öte yandan, Dolunayda önemli bir karar vermeniz gerekirse, kimseye danışmadan karar vermeyin. Neptün etkisi nedeniyle yanılgıya düşme ihtimalinizin olduğunu akılda tutarak, güvendiğiniz birkaç kişinin görüşlerini alın mutlaka. Dolunay etkileri hemen her zaman bir gün önce başlar. Bu nedenle Dolunay gündeminiz en geç 1 Haziran‘da oluşacak ve oluşan gündem 7 Haziran gibi sonuçlanacak. Son olarak, Dolunay gündeminize ilerleyen günlerde yeniden dönmek isteyebilirsiniz veya buna mecbur kalabilirsiniz. Tarih yüksek ihtimalle 21 Haziran olacaktır! 21 – 22 Haziran gibi atılacak adımların doğru ve sağlıklı olma potansiyeli de çok daha yüksektir. Bu nedenle, Dolunay’da keyifsiz bir mesele olursa, geçiştirmek/ertelemek de mümkün olursa, 21 Haziran iyi bir alternatif olarak sizi bekliyor.

16 Haziran Yeni Ay

Güneş ve Ay arasındaki ilişki, hayatımızın merkezindeki gelişmeleri belirler. Yeni Ay ile başlamak, harekete geçmek isteriz; Dolunay ile sonuca bağlamak ve bitirmek… 16 Haziran tarihli Yeni Ay; Haziran’ın sizin için temsil ettiği ilişki/evlilik alanında yeni bir dönemi başlatacak ve enerjisi son derece yüksek olacak. Aslında 16 Haziran için 2015 yılının en önemli Yeni Ay’larından biri diyebiliriz. Etkileri ve sonuçları da genel olarak herkes için iyi olacak diye düşünüyorum. Yazının başında belirttiğim gibi, Mars’ın varlığı bu iyimserliğimin temel nedeni. Ne var ki Mars, geleneksel astrolojide savaş, agresiflik ve kazalarla özdeş görülür. Ancak ben Mars enerjisi varken hep daha mutlu olmuşumdur. Ayrıca, çevremdekilerin de öyle olduğunu gözlemlemişimdir. Haziran ayında Mars’tan aynı performansı bekliyorum 🙂 Gelsin ve hayatımıza renk ve dinamizm katsın. Gelelim Yeni Ay gündeminize! Bazı alternatifler:
 1. evlilik/nişan gibi bir karar alınacak veya adım atılacak
 2. eşiniz/sevgilinizle yeni bir dönem başlayacak, ilişkinizin dinamikleri değişecek
 3. sevgiliniz  yoksa bir gelişme olacak, güzel bir gelişme
 4. uzlaşmacı yanınız değişecek, muhtemelen agresif yönde biri olmaya karar vereceksiniz
 5. eşinizle/sevgilinizle ilgili önemli bir gelişme yaşanacak ve sizin hayatınız da değişecek
Haziran ayının ilk haftası dışındaki gündem genel olarak yukarıda saydığım gibi olumlu olacaktır. En  hareketli günler ise 14 Haziran – 16 Haziran ve takip eden 3 gün. 24 Haziran‘da hem Güneş hem de Mars yengeç burcuna geçmiş olacağı için enerji tamamen sona ermiş olacak. Yeni Ay gündeminin tahmin edilmesi, Dolunaydan farklı olarak çok zordur çünkü gündem Yeni Ay ile birlikte oluşur. Bu nedenle, şimdiden ne olacağını düşünmeyin. 13-14 Haziran gibi bu yazıyı yeniden okumanızı öneriyorum. Diğer yandan, önemli bir şeylere hazırlanıyorsanız 14 – 24 Haziran arasında harekete geçin. Böylece Mars’ın desteği hep arkanızda olsun! Yay burcu, Haziran 2015’e Neptün etkisi nedeniyle olumsuz başlayabilir ancak takip eden haftalar çok daha iyi olacaktır. Yolunuz açık olsun. Ceyhun]]>