14 Eylülde balık burcunun 21 derecesinde bir dolunay oluşacak değerli okurlarım. Etkisini 13-20 Eylül arasında yaşamış olacağız.

Dolunay zamanları ay ve güneş karşıtlık oluşturduğu için geçmişin, şimdinin çözülmemiş sorunlarını çözmek, yarım kalmış meselelerle yüzleşmek gerekebilir. Çoğu zaman yaşadığımız bir süreç / dönem sona erer.

Dolunayla birlikte şartlar değişebilir ve sonuçta eski düzeni sürdüremeyebiliriz, yeni koşullarda yolumuza devam ederiz. Sürekli görüştüğümüz bir arkadaşımızla Dolunayda yaşanan bir olay neticesinde görüşmeyi kesmek gibi mesela..

Dolunay sırasında Ay ve Neptün balık burcunda kavuşumda olacaklar.

Gelelim size özel etkilerine;

  • Aileden birinin (bu baba yada anne olabilir ) sağlık sorunlarıyla ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz, geçmişte yaşanan bir sağlık sorunu tekrar edebilir ya da ailenizle ters düşer ve geçmişle yüzleşmek zorunda kalıp  çözüme gidersiniz.
  • İşiniz nedeniyle şehir ya da ülke değiştirmeniz gerekiyorsa, dolunayı takip eden günlerde yaşanacak gibi görünüyor
  • Zaten yakın zamanda yaşam alanınız değiştiyse şimdi yaşadığınız yerde kendinizi bir süre yanlız hissedeceksiniz, bir süre evde zaman geçirmeye alışın, zamanla sosyalleşirsiniz
  • Emlak alma niyetiniz varsa vazgeçmenizi öneriyorum çünkü Satürn nedeniyle maddi baskıya maruz kalıyorsunuz ve 2 yıl daha baskı devam edecek, borçlanmamak en iyisi olacak gibi görünüyor
  • Evden çalıştığınız ilham gerektiren bir işiniz varsa örneğin; kitap, makale, araştırma ya da el sanatları güzel şeyler ortaya çıkaracaksınız.
  • Eğitimle ilgili bir konu için sevdiklerinize destek olmanız gerekebilir
  • Aileden birisi, eğitimi için yaşam alanını değiştirebilir, başka şehre/ülkeye taşınabilirBir arkadaşınızla ya da kardeş / kuzen gibi yakın akraba ile ilişkinizi etkileyecek bir olay yaşayabilirsiniz