Yay Burcu Eylül 2016 Yorumu: İş Hayatınız ve Yaşam Alanınız

Yazar 

Yay burcu Eylül 2016 yorumu, 1 Eylül Güneş tutulması ve 16 Eylül Ay tutulmasının etkileri ile Eylül ayındaki diğer astrolojik etkileri anlatıyor.

Güneş Sisteminin öngörülebilir bir döngüsü var değerli dostlar, astronominin bilimsel çalışmaları sayesinde hangi gezegenin ne zaman nerede olacağını biliyoruz. Astroloji de bu döngünün hayatımıza etkilerini anlamaya çalışıyor.

Bütün gezegenler Güneş’in çevresinde döndüğü için ve Dünya, Güneş’in etrafındaki bir tutunu 1 yılda tamamladığı için; Jüpiter, Satürn ve Uranüs gibi uzak gezegenlerin etkilerini yıllık olarak takip etmek gerekiyor.

Yakın gezegenlerde durum farklı, detaylara girmeden bunu neden anlattığıma değineceğim.

2016 yılının gündemini ağırlıklı olarak Satürn kaynaklı enerjinin etkileri üzerinden konuştuk yıl boyunca, Burcuna Göre’nin düzenli okurları çok iyi biliyor.

2016 yılını anlamaya çalışırken Satürn’e odaklanmamızın nedeni, Mars’ın da Satürnle birlikte yay burcunda bulunmasıydı. Bu iki gezegen, eş zamanlı olarak yay burcunda gerileme sürecine girdiği için güçlü bir gündem oluşturdu.

Elbette diğer gezegenlerin enerjisi nedeniyle hayatımızın farklı alanlarında farklı gündemler de oldu fakat baskın gündem Mars/Satürn’den geldi.

Geçen ay, gerilemelerin sona erdiğini ve artık 2016 yılının baskı ve değişim oluşturan gündeminin sona ereceğini söylemiştik. Kısaca, bir dönem sona yaklaşıyordu.

Eylül 2016, gündemin tamamen sona ereceği ve yeni bir dönemin başlayacağı zaman dilimi olacak. Demek istiyorum ki, artık belirsizlik ve değerlendirme süreci sona eriyor ve önümüze bakmanın zamanı geliyor.

Bu özellikle sizler için çok iyi bir haber ve gerilemeler sizin burcunuzda olmuş ve hayatınızda ciddi dönüşümü tetiklemişti.

Mart sonu başlayan ve Mayıs sonu/Haziran başı zirve yapan gündeminiz ne olmuştu? Bu süreçte önemli kararlar almanız gerekmiş olmalı!

Gelelim Eylül ayındaki gelişmelere..

Öncelikle her yılın en önemli astroloji olaylarını listelemek istesek, en başa Güneş tutulmalarını yazmamız gerekir.  Eylül ayında 2 tutulma yaşayacağız ve birisi başak burcundaki Güneş tutulması olacak.

Eylül başlar başlamaz, 1 Eylülde başak burcunda Güneş tutulması gerçekleşiyor. İkinci tutulma ise 16 Eylül’de balık burcundaki Ay tutulması…

1 Eylül’de başak burcundaki tutulmanın sistemsel olarak bir anlamı var: 2015 yılında başlayan balık-başak Güneş tutulmaları serisinin son başak tutulması olacak.

Mart 2017’de ise balık burcundaki son tutulma gerçekleşiyor ve o da bitiyor.

Sonraki birkaç yıl boyunca Güneş ve Ay tutulmaları aslan-kova ve yengeç-oğlak burçlarında olacak.

Bu noktada, 1 Eylül’deki tutulmanın etkilerini net olarak anlatabilmek amacıyla – referans olması açısından- size bir tarih vermek istiyorum: 1 Eylül 1997.

Söz konusu tarihte gerçekleşen Güneş tutulmasının etkileri, bir ölçüde 1 Eylül’de yaşanacak tutulma ile benzer olacaktır. Hatırlıyor musunuz, Eylül 1997’de ne olmuştu?

Ayrıca, 97 sonrasında başak burcunda gerçekleşen tutulmalar 2006-2008 arasında olmuştu, Eylül aylarında.

Bu bilgileri veriyorum ki geçmişteki tutulmalar esnasında yaşadığınız olaylar üzerinden genel bir fikir edinme imkanınız olsun.

Hadi Eylül ayını yorumlamaya başlayalım ve başlarken, Eylül ayındaki astroloji olaylarını listeleyelim:

 1. Merkür gerilemesi başlıyor: 30 Ağustos
 2. Güneş tutulması: 1 Eylül  
 3. Güneş-Satürn karesi: 2 Eylül
 4. Güneş-Neptün karşıtlığı: 2 Eylül
 5. Güneş-Pluto etkileşimi: 7 Eylül
 6. Jüpiter terazi burcuna geçiyor: 9 Eylül
 7. Güneş-Mars karesi: 13 Eylül
 8. Ay tutulması: 16 Eylül
 9. Mars-Uranüs etkileşimi: 17 Eylül
 10. Venüs-Uranüs karşıtlığı: 18 Eylül
 11. Güneş-Jüpiter kavuşumu: 26 Eylül 

Şimdi birbirinden önemli bu astroloji olayları hayatımızı nasıl etkileyebilir, anlamaya çalışalım.

Yay Burcu Eylül 2016: Güneş Tutulmasının Etkileri

Her Güneş tutulması güçlü bir enerji açığa çıkarır kıymetli okurlarım ve şunlar yaşanır:

 1. yepyeni bilgiler/haberler alırız
 2. bir şekilde yeni bir farkındalık ediniriz
 3. hiç gündemde olmayan konular ışık hızıyla gündeme girer
 4. aniden bir karar alırız ve hayatımıza yeni bir yön veririz
 5. yaşanan bir olay, bakış ve motivasyonumuzu değiştirir
 6. bizim dışımızda gerçekleşen olaylar hayatımıza yeni bir boyut katar

Kısacası tutulmalar önemlidir ve sonrasında önemli şeyler olur.

Öncelikle Güneş tutulmasının yay burcuna özel etkilerine ve sonuçlarına dair -konu başlıkları üzerinden- genel bir çerçeve çizelim.

Fakat öncesinde bir hatırlatma yapmak istiyorum:

Jüpiter Ağustos 2015’te başak burcuna geçerek Jüpiter kaynaklı fırsatlar döneminin kapılarını aralamıştı. Geçmişte birçok kez bu konuya da değinmiştik..

Jüpiter’in başak burcundaki bir yıllık süreci başlarken, Eylül 2015’te, Güneş tutulması yaşamıştık. Şimdi de Jüpiter başaktan ayrılırken yine başak burcunda tutulma yaşanacak.

Eylül 2015 ile başlayan ve 1 Eylül Güneş tutulması ile yeni bir evreye girecek olan bu süreç, sizi şu konularda etkiliyor:

 1. iş hayatınız: işe girmek/iş değiştirmek
 2. yurt dışında iş imkanları
 3. toplumdaki rolünüzün ve etkinizin artması
 4. itibar ve saygınlık kazanma fırsatları
 5. ünvanınızı değiştiren gelişmeler (eş, anne-baba olmak)

Bu konular hem Güneş tutulmalarının etki alanında yer aldı/alacak hem de yıl boyunca Jüpiter sayesinde şanslı olduğunuz konulardı.

Bu arada Jüpiter birkaç gün sonra bu alandan çıkıyor. Bahsettiğimiz gibi, çıkmadan hemen önce bu alanda Güneş tutulması gerçekleşiyor. Önemli bir işaret olarak görmeliyiz!

Yıl boyunca attığınız adımların karşılığını almaya çok yakın olduğunuzu, ektiklerinizi biçeceğinizi söylemek mümkün. İnşallah tam istediğiniz gibi sonuçlanır!

Diğer yandan tutulmanın ertesi günü gerçekleşecek 2 önemli olay var: Satürn ve Neptün eş zamanlı olarak Güneş ile temas edecekler.

Ayrıca şöyle bir durum daha var: 2 Eylülde Satürn, 13 Eylülde ise Mars Güneşle temas ediyor. 2016 yılının gündemini Mars ve Satürn oluşturduğu için, yılın başlıca gündemini bitiren ve yeni dönemi başlatan temel etkiler Eylülde olacak.

Bu gelişmeler, belirsizliği ve zorlukları bir şekilde ortadan kaldıracaktır.

Eğer ki aylardır süren gündem hala sorunlu/belirsiz şekilde devam ediyorsa, gelişmeler sizi bir kez daha yorabilir. Bu sefer gerekli adımları atmanız şart olacaktır, buna da hazırlıklı olun lütfen.

Mars/Satürn kaynaklı enerji sonucunda oluşan olası konu başlıklarını sıralayalım. Bu noktada, Mars ve Satürn sizin burcunuzda olduğu için makro/ana konular gündem olmuştur.

 1. hayatınızın ana gidişatını değiştiren önemli olay
 2. iş, evlilik, yaşadığınız şehir/ülke, eğitim, sağlık gibi
 3. hayata ve insanlara karşı tutumunuzu gözden geçirme gereksinimi
 4. eşiniz/sevgilinizin hayatındaki gelişmeler
 5. ailenizle ilgili konular

2016 yılında telefon veya araba değiştirmek gibi hafif bir gündemle uğraşmış olma ihtimaliniz oldukça düşüktü. Hayatınız bir şekilde değişmiş olmalı!

Şimdi gelelim Eylül ayının ilk yarısında karşılaşabileceğiniz olası durumlara..

Olasılık 1

İşe girdiğiniz veya iş değiştirdiğiniz için yaşadığınız şehrin/ülkenin değişmesi mümkündür.

Bu durumda ailenizden uzaklaşmanız gerekebilir veya uzaksanız yanlarına gelebilirsiniz. Her koşulda, bulunduğunuz ortam çok daha sosyal olacak!

Olasılık 2

Evlilik kararı aldıysanız, artık eşinizle birlikte kendi evinizde yaşayacaksınız.

Huzurlu olabileceğiniz bir ev ortamı yaratmak için çalışmaya başlamış olmalısınız! Hayallerinizdeki eve kavuşmaya yakın mısınız?

Olasılık 3

Çocuk sahibi olmaya karar verdiniz ve siz/eşiniz hamile. Bu durumda aileniz de büyümek üzere, ne güzel haber!

Çocuğunuz doğduğunda hayatınız ışık hızında değişecek, emin olabilirsiniz.

Olasılık 4

İşinizi büyütmek veya gelirinizi artırmak için çok çalıyorsunuz. Atacağınız adımlar sonucunda hayatınıza birçok yeni insan girecektir.

Önümüzdeki bir yılda tanışacağınız yeni insanlar, bağlantı kuracağınız kurumlar ve dahil olacağınız ortam sayesinde hem başarı hem de mutluluk gelecektir.

Olasılık 5

Hayatınıza yeni biri girdiyse, doğru kişi olduğunu ve evlilik yolunda ilerlemeniz gerektiğini hissediyor olabilirsiniz.

Aile kurma hayalleriniz gerçek olacak gibi görünüyor, ne dersiniz?

Olasılıkları bu noktada bitirip herkes için önemli olacağını düşündüğüm bir hatırlatma yapmak istiyorum!

Tutulma sırasında Merkür gerilemesi yaşıyor olacağız ve Merkür de başakta geriliyor.

Olur da geçmişte yaşanan ve üstü örtülmüş meseleler yeniden önünüze gelirse veya siz bazı meseleleri gündeme getirmek isterseniz, çok zorlamayın derim.

Görmezden gelin demiyorum tabi ama mümkünse son sözü söylemek, asıl kararı almak için bekleyin, şartların olgunlaşması için bazen zaman gerekiyor. Merkür gerilerken zamana bırakmak iyidir!

Hele ki olumsuz bir gündem olursa; mümkünse keskin kararlar almadan, geri dönülmez/sert adımlar atmadan, hesaplanmamış riskler almadan yola devam etmek en ideali..

Gerileme 22 Eylülde sona erecek, takip eden günlerde ise Güneş-Jüpiter kavuşumu olacak. En iyi başlangıçlar için en ideal zaman Eylül sonu gibi görünüyor.

9 Eylülde Jüpiter Terazi Burcuna Geçiyor

Geçen yıl Ağustostan bu yana başak burcunda olan Jüpiter, 9 Eylülde terazi burcuna geçiyor. Jüpiter kaynaklı gündem açısından bakınca, bir yıl bitiyor ve bir başkası başlıyor diyebiliriz!

Jüpiter etkisi hakkında detaylıca bir yazı yazacağım için bu bölümü uzun tutmayacağım.

Temel olarak şu konularda olumlu etkisini göreceksiniz:

 1. tanışacağınız yeni insanlar olacak ve güzel insanlar olacaklar
 2. sosyal olarak hareketli bir dönem başlayacak
 3. eş dostun desteğiyle işleriniz yolunda gidecek
 4. sosyal etkileşimler sayesinde çok şey öğreneceksiniz
 5. önemli insanlarla tanışacaksınız, size değer verecekler
 6. internet üzerinden giriştiğiniz her şey olumlu sonuç verecek
 7. profesyonel network (ilişkiler ağı) inşa etmek için harika dönem

Bu etkileri getirecek olan Jüpiter, 26 Eylül’de Güneşle bir araya geliyor. Jüpiter kaynaklı gündemi şekillendirecek güçlü ve pozitif bir enerji açığa çıkacaktır.

Bu nedenle Eylül’ün son haftasında başlangıçları tetikleyen bir hareketlenme olması güçlü ihtimaldir.

Eğer yukarıda saydığım konularda bir gündeminiz varsa ve süreci başlatmak sizin elinizde ise, 26 Eylül civarında harekete geçmenizi öneriyorum. Yok eğer mümkün değilse hiç sorun değil, daha erken/geç de olabilir.

Eylül’de “yukarıda saydığım konular çerçevesinde” atacağınız adımlar Venüs’ün koruyucu şemsiye altında olduğu için güvendesiniz. Merkür gerilemesi var diye endişe etmeye gerek yok.  Sadece en doğru zamanlama için Eylül sonu ideal diyorum, o kadar!

16 Eylül Ay Tutulmasının Yay Burcuna Etkileri

Güneş tutulmasının aksine, Ay tutulması yeni bilgiler getirmez, yeni bir gündem de oluşturmaz kıymetli okurlarım!

Ay tutulması aslında güçlü etkileri olan bir Dolunaydır; tıpkı Güneş tutulmasının güçlü bir Yeniay olması gibi..

Bu nedenle; Ay tutulması, bir gündemin netleşmesine ve bir dönemin sona ermesine vesile olur. Var olan bir süreçle ilgilidir, zaten o konu bir süredir gündemde/zihninizdedir.

Peki 16 Eylüldeki Ay tutulmasının etkileri hangi alanda olacak?

 1. aile büyükleriniz veya kardeşinizle ilgili gündem netleşir
 2. ev alma-satma süreci tamamlanır
 3. taşınırsınız: şehir içi de olabilir başka şehre/ülkeye de olabilir
 4. ailenize yeni biri katılır veya evden biri ayrılır

Ayrıca bir konuya daha değinmek istiyorum:

İş hayatınızı ve gelirinizi temsil eden alanda bulunan Pluto, 7 Eylül’de Güneş’le olumlu bir etkileşim yaparak Eylül sonunda gerileme sürecini tamamlamış olacak. İş ve parayla ilgili gelişmeler lehte olma eğiliminde olacak Eylülde.

Sonuç olarak değerli dostlar, bundan sonra ileriye bakmak gerekiyor.

Aylardır süregelen gündem bir şekilde hayatınızdan çıkıyor. Eğer kendiliğinden çıkmıyorsa, sizin karar vermeniz gerekecekse verin o kararı! Gerekli adımları atın ve yolunuza devam edin.

Muğlak/belirsiz bir şey kalmamalı!

Artık yeni bir geleceğe yepyeni bir inançla bakma zamanı geldi!

Bu noktada bir de bilgi vermek istiyorum: Eğer ki doğum haritanıza özel bilgiler alarak önümüzdeki süreci planlamak, kararlarınızı alırken doğum haritanızda saklı eşsiz bilgilerden faydalanmak isterseniz bana bu mail adresinden ulaşabilirsiniz:  burcunagore@gmail.com

Kişisel analiz sürecinin nasıl işlediğini size yardımcım Burcu hanım anlatacak, görüşme gününü ve saatini belirlerken de yardımcı olacaktır.

Yay burcu Eylül 2016 yorumunu, yay burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayın sakın. Bu önemli günlerde zamanın ruhunun nasıl değiştiğini bilmek büyük fark yaratacaktır.

En güzel olasılıkları yaşamanızı diliyorum. ❤️❤️

Sevgilerimle, Zafer Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

62 Yorum

 1. nehir

  02/09/2016

  yıllardır burçları takip ederim hatta susan millerın kitaplarını aldım ama sizin yorumlarınız gerçekten çok açıklayıcı.sizi geç keşfettiğim içi üzgünüm.

  • Zafer Ceyhun

   02/09/2016

   çok tşk ediyorum Nehir hanım, büyük iltifat 🙂 🙂
   gezegenlerin nasıl hareket ettiğini, ederken bizleri nasıl etkilediğini anlamak için çok çabaladım/çabalıyorum.
   inanılmaz derin bir konu: analitik bağlantılar kurmak, yorumlayabilmek ve deneyim gerektiriyor.
   İnanıyorum ki Burcuna Göre, temel astrolojik bilgilere sahip herkes için astrolojinin mantığını anlamayı kolaylaştıran güzel bir kaynak aynı zamanda..
   sevgiler ZC

 2. Özlem

  03/09/2016

  Mrhabalar ben 22 aralık doğumluyum. Burcu’m oğlak ve yay olarak görünebiliyo bazı sitelerde. Kesin olarak nedir saat önemlimidir. Kafam karıştı

 3. Hatice

  03/09/2016

  Ceyhun bey hangi burcsunuz. Basak olabilirnmisiniz diye dusundum.merak ettim. Ben yayim, ay burcum ikizler, yukselen ise kimi sitelerde aslan kimisinde basak cikiyor ama basaka daha yakinim ben. Venusumde akrep burcunda 10.evim ikizlerde. Venus akrepte 3 evde. Terazi de 2.evimde.. herneyse sizce zorlu bir tablo mu iceriyorum. Boyle bir tabloda guzel gelismeler olabilir mi. Zaten agustos sonu gibi basladi degisiklikler sasirdim tabi. Devami gelir mi bilmiyorum. Sizi takipteyim. Yorumlarinizi merak ediyorum.burcunuzu da tabi..

 4. Hatice

  03/09/2016

  Ha bir de marsim ikizlerdeymis

 5. hatice

  04/09/2016

  Bana başakı ve ikizleri çağrıştırdınız ama detaylı olmanız başakı çağrıştırıyor, öyle bir izlenim oluştu.

 6. emömöz

  04/09/2016

  ceyhun bey ben 19 aralık 1976 saat 14 ile 16 arası dogumluyum şu son 2 senedir maddi sıkıntılatım süregelmekte ailemide ilgilendiren kayıplarımın olması söz konusu 19 ekimde icradan ailemin arazisi satılmak durumunda sebebi ben olduğum için sıkıntıdayım aşmaya çanalıyorum bi türlü çözüm bulamıyorum gidişat hakkında bilgi almak istedim yardımcı olursanız sevinirim

 7. emömöz

  04/09/2016

  ceyhun bey doğum yerim kayseri teşekkürler Aslında haritamı inceletmek istiyorum inşallah biraz rahat nefes alırsam onuda yaptırmak istiyorum lütfenn önceki mailimde yazdığım konu hakkında bana bilgi verin maallakta kalmak çok kötü lütfeeeeeen

 8. emömöz

  04/09/2016

  lütfennnn ceyhun bey doğum yerim kayseri teşekkürler Aslında haritamı inceletmek istiyorum inşallah biraz rahat nefes alırsam onuda yaptırmak istiyorum lütfenn önceki mailimde yazdığım konu hakkında bana bilgi verin maallakta kalmak çok kötü lütfeeeeeen

 9. Tezer

  05/09/2016

  Merhaba Ceyhun Bey;
  Sizi bugün keşfettim,ve geç kalmadığım için üzüldüm.. Yorumlarınızın aciklayiciliği beni hayrete düşürdü.
  2014 yılı müthiş bir yükselme yaşamıştım. Kariyer anlamında. Tatmin ediciydi. Köklü bir degisiklik yaşadım. Yine aynı yıl asik oldum. Evlilik kararı aldım. 2015 yılı Temmuz sonrası hayal kırıklıkları yarattı. Tüm olumsuzluklara rağmen aşkıma sahip çıkıp karsi tarafin ailesel baskılarına rağmen karar alıp evlendik. Eşim de bende YAY burcuyuz, benim yükselenim Başak. 2016 yıkım oldu resmen. Sağlık sorunları mutsuzluk tatminsizlik ve Nisan ayı ayrıldık. Terkedildim. 4 Aydır ayrılık surecindeyiz. Davalar açıldi. Anlaşmalı boşanma teklif etme aşamasındayım bugün. Çok yıprandım. Birkaç ay sonrası tayin alma ve şehir değişikliği de düşünüyorum. Bundan sonrası yasamim nasıl olur? Yanlış bir karar mi aldım acaba ayrilmaya razı olmakla? Şimdiden TSK ederim.

 10. ŞENGÜL

  07/09/2016

  Merhaba, herşey belirsiz ve herşey alt üst adeta 🙁 hala üzerimde ölü topragı var gibi ne yapsamda nafile sanki, 2012 de yakalanıp 4 sonra normale döndüğüm kanser le yaşarken bile bu kadar ümitsiz değildim. hayat çok zalim hastalıklar değilde insanlar dhaa acımasız sanki. 🙁 17 aralık 1971 gece 12 doğumlu dolayısıyla yükslenim Başak ve bu durum daha çok etkiliyor beni sanıyorum :/ 2015 te başlayan ani başayıp ani sonuçlanan sonuçlanırkende sarsıcı gerçekler yüzünden beni derinden sarsan bir ilişkinin ardından 3 ay evvel başlayan ve nerye nasıl ne şekilde gittiği belli olmayan bu konuyu bugün sonlandırmaya niyetliydim ama olmadı sanırım alışkanlık yalnız kalmama korkusu yada ne bileyim kaderimde bumu var düşüncesi 🙂 başak ve yükseleni kova olma ihtimali yüksek bir kişi acaba doğru kişimi? bilemiyorum bilsem deişirmi ? herşeyi oluruna bırakıp ne gelirse onumu yaşamalıyım acaba

  • Hatice

   08/09/2016

   Sengul hanim benimde gunes burcum yay , yukselen basak, ay burcum da ikizler, venus de akrepte.. yay burcu olup yukseleni basak burcu olmak insani geriyor. Bende yay daki rahatlik yok. Sanki hep gergin halde dolasiyorum belki herseyin mukemmel olmasini istedigim icin bilemiyorum. Ikili iliski de uyumu tutturamiyorum, rahat degilim, durust olmayan tavir da sorgulamaya geciyorum bu da herseyi bitiriyor yani cabada sarfetmiyorum cunku hicbir erkegin caba sarfedecek kadar degerli gormuyorum caba olmayinca elbette sonucta olmaz konu ne olursa olsun. Venusum akrepte olmasi biraz intikami da besliyor. Ama genelde akrep erkeklerini de cektigimi soyleyebilirim, beni anlayip intikam almayan tek burc. Basaka gelince basak erkegi cok ilgi istiyor benim tabiatimda karsi cinse karsi ozveri olusmuyor bu yuzden basak burclari ne kadar durust olursa olsun ilgi bekledigi icin kaybediyor. Ben sorunlu insanlardan uzak durmayi tercih ederim bu anlamda koc surekli sorunlara bulastigindan cok fazla maceraci yapisindan imaj zedeleyici bir gorunum arz ediyor, ama itibar benim en onemli vazgecilmezim bu durumda kocdan da uzak durmam gerekiyor.akreple anlassam da bir muddet sonra bunaltiyor ama bana katlaniyor ama akrepte idealim olmuyor. Ay burcum ikizler dedim ikizlerle anlassamda muhabbeti fazla goturmem.ikizler icin itibar imajin cok onemli oldugunu dusunmuyorum her yerde luzumlu luzumsuz konusup koc gibi macerayi seviyorlar insanin toplumdaki itibari imaji kadar daha onemli birsey olamaz. Bana ikizlerde uymuyor. Aslan diye dusundum. Oglaka da yakinim ama fiziksel olarak cekim yok bende oglaka karsi. Geriye aslan kaldi. Onu da bilmiyorum yukseleni basak olan bir yay,aslanla anlasir mi. Hic bilmiyorum

  • ŞENGÜL

   10/09/2016

   Hatice hanım harikasınız yaa :)) çok sevdim sizi ben Ankara yenimahalledeyim lütfen yakın zamanda oturup bu konuyu konuşalım. zira bize bizden başka yardım edecek yok anlaşılan :* Not: Aslanla anlaşır ama YAY ın baskın hali bizi heryerde mahvediyor malesef ve aslanda Poh Pohnmak istiyor yönetilmek ve sorgulanmak değil :))

  • Yaren

   23/09/2016

   Dikkatimi çekti yay burcu yükseleni Başak olanlar çok sıkıntı yaşamış ve bende iş anlamında maddi anlamda çok sıkıntılı 3 sene yaşadım yaşamaya devam ediyorum.ay Burcu’m da ikizler 3 yıldır da nişanlıyım hala evlenemedim İi konusunda aniden şehir değiştirdim tüm düzenim alt üst şuan hayatta herşey belirsiz umudumuz Jüpiter hadi hayırlısı

  • Hatice

   10/09/2016

   Tesekkur ederim Sengul hanim insallah kismet olur da bir gun oturup konusuruz. Bende cok isterim..

  • Hatice

   23/09/2016

   Hah hahhh

   Gunes yay, yukselen basak, ay burcu ikizler bir de venus akrepte… acaba ben hic evlenebilir miyim diye dusunuyorum… yorum yapmak isteyen var mi:))????

 11. deniz

  08/09/2016

  Ceyhun bey merhaba öncelikle emek verip yazdığınız yorumlar için teşekkürler. Yükselen aslan ay burcu oğlak olan bir yay olarak 1 eylülde tutulma nin ardından ne olacağını heyecanla beklerken varlığı yokluğu belli olmayan adı uzun süredir konmamis ilişkinin karşı tarafı tutulma ertesi sabah aradı…. uzun bir aradan sonra…ve üstelik 2008 eylülde tanismistikgüldüm bende.sizce bu ne demek.simdi heyecanla jüpi nin teraziye geçtiği günü bekliyorum.yeni ilişkilerle yeni bir iş mumkunmu…olsun lutfen…

 12. deren

  16/09/2016

  Ceyhun bey merhaba,

  ben aralık 15 doğumlu yay burcuyum,erkek arkadaşımda 25 kasım doğumlu.3 aydır gayet güzel iletişim kuarbildiğimiz mutlu olduğumuz bir ilişki vrdı fakat bi anda kısıtlandım ben deyip ayrılığa getirdi noktayı..şuan ayrı bile değiliz birlikte hiç değiliz.ne olur halimiz?

 13. şaşkın

  20/09/2016

  çok net bi soru sormak istiyorum, aslan yükselen yay ve ay burcu akrep kişisiyim. 17 eylülde arkadaşımın bir arkadaşı yanında bi kız arkadaşıyla bulunduğumuz şehre tatile geldi, kız bizimle pek takılmadı ama ben meğer 2 yıl önce bu kişiyle tanışmışım o sırada ikimizinde sorunlu bi ilişkisi varmış ve ikimizde sevgilimizden ilk kez izinsiz ve gizli bir yere gitmişiz, ben o kişiyi hatırlayamadım, çok zor hatırlattı,bu kişi 1 gün kalıp gitti, yanında ki kız arkadaşı sebebiyle ben hiç oralı olmadım arkadaşız deyip duruyorlardı ama olsun belli olmaz diye öyle davrandım ama o kızın yanında da sürekli tabiri caizse benimle ilgilendi ve benim aklım acayip onda kaldı,2 yıldır ilk kez böyle bir şey hissettim, sizce merkür retrosu falan derken gelip geçici bi durum mu yoksa karmik bir durumu var mı?

 14. Arzu

  30/09/2016

  Hep en sevdiğim burç deyip, en sona atıyorsunuz bizi:) Hani nerede Ekim? Bir de artık hayırlı haberler var mı?:)