Burcuna Göre ya da Yay Burcuna Göre’de, “bildirimler al” seçeneğini işaretleyin, hepsi bu! Üstteki videoda nasıl yapacağınızı da gösterdim 🙂 Unutmayın, mobil uygulamadan yapılamıyor, bilgisayarı açıp 10 saniye içinde yapabilirsiniz. Bu değişikliği şimdi yaparak, Facebook’a, “ben yazılarımı görmek istiyorum” demiş olacaksınız, aksi halde sizin adınıza Facebook karar verecek, her 10 okurumdan sekizi yazılarını göremiyor, siz görenlerden biri olun 🙂

EYLÜL YORUMU

Eylül her ne kadar -sizin için- gergin olsa da, genel olarak geçtiğimiz aylardan çok farklı bir enerjisi var, sakin ve dingin bir enerji.. Ancak Eylül ayının huzurlu enerjisine kanıp rahatlamayın, önemli işlerinizi bu ay bitirin. Ekim ayına önemli bir iş bırakmayın çünkü Ekim ayında bizi hareketli günler bekliyor: Merkür gerilemesi, ay ve güneş tutulması yaşayacağız. Bu ay Merkür, Venüs ve Mars burç değiştirecek, bu yazıda bu konulardan bahsedeceğim, önerilerim olacak. Bu ay bir  yazı daha yazacağım, konusu Pluto retrosu olacak, detaylı olarak bu konuyu inceleyeceğim, şimdilik ileriki günlere bırakıyorum. Biz Eylül ayına odaklanalım.

MERKÜR TERAZİ BURCUNDA: 2-27 EYLÜL

Yay burcu için terazi burcu arkadaşlar ve hedefler demek…Nasıl yani, bizim için başka burçların anlamı var mı, diye sorarsanız eğer, evet var, hem de her burcun var.. Terazi burcundaki gezegenlerin etkisi; yay burcunun en büyük hedeflerine/hayallerine ulaşma isteği ve bu isteği gerçekleştirmek için arkadaşlarının desteğini alma çabasını temsil ediyor…Peki Merkür terazi burcundayken nasıl etkiler? 2 Eylülde Merkür terazi burcuna geçti, 27 Eylüle kadar orada kalacak. Bu süreçte, zihniniz, yani düşünceleriniz hedef odaklı olacak, özellikle kariyer hedefleriniz hakkında düşünüyor olacaksınız. İş değişikliği, daha iyi bir pozisyon, daha fazla kazanç gündeminizin merkezinde. Bunun yanında, evlenmek en büyük hayalinizse, evlilikle ilgili düşünüyor olacaksınız, bu konuda gelişmeler zihninizi meşgul edecek. Zaten 2 gündür yaşıyorsunuz, zihniniz neredeyse, en büyük hayaliniz/hedefiniz de o’dur; öyle değil mi 🙂 Merkür, aklın ve zekanın gezegenidir, bu nedenle çözüm bulmakta çok yetenekli olacaksınız, sizin için önemli olana odaklanmak her zamankinden kolay olacak, iyi değerlendirmek lazım, neyle uğraşıyorsanız daha fazla zaman ayırıp çözüm üretmeye çalışın. Özellikle arkadaşlarınızın veya tanıdıklarınızın desteğini alarak hedeflerinize ulaşmanın yollarını arayın. Bu dönem, tanıdığınız herkesin size bir katkı yapacağını fark etmeniz gereken dönem, destek almayı planlarınıza dahil edin mutlaka. Diğer taraftan, Ekim ayının yoğun bir programı olacak: 10 Ekimde başlayacak Merkür gerilemesi/retrosu Ekim sonuna kadar sürecek, ayrıca ay tutulması ve güneş tutulması yaşayacağız…Tutulmalar, yaşanan en yoğun enerjilerdir, değişimi kaçınılmaz kılar. Bu nedenle, 10 Ekime kadar önemli işlerinizi bitirin, elinizde yarım kalan önemli iş/mesele bırakmayın. Eylül ayını iyi değerlendirin.

VENÜS BAŞAK BURCUNDA: 5-29 EYLÜL

Venüs aşkın, konforun ve güzelliğin gezegenidir, ayrıca parayı da Venüs temsil eder. Venüs etkisi varken mutlu olmak kolaydır, sorunlar ise daha az gözümüze çarpar. 5 Eylül’de Venüs başak burcunda olacak ve tıpkı güneş gibi, kariyer/imaj konularında yay burcunu etkisi altına alacak. Bu nedenle, 5 Eylülden itibaren Eylül ayının gerginliği de azalmış olacak. Bazı etkileri:
 1. kariyer hedeflerinize ulaşmak kolaylaşacak
 2. üstlerinizle ilişkilerinizin belirgin şekilde rahatladığını göreceksiniz
 3. yükselmek için bağlantılarınızı kullanın, yolunuzdaki engeller bir bir kalkacak
 4. eşiniz/sevgiliniz aynı sektördeyse, onun desteği çok fark yaratacak; isteyin
 5. iş yerinde popüler olacaksınız, yay zaten öyledir ama Venüs etkisi bir başka 🙂
 6. eşi/sevgilisi olmayan yay burcu kendini daha cesur/atak hissedecek
 7. giyim harcamasının tam zamanı, alışveriş iyi sonuç verecektir
 8. evlilik ve çocuk önemli bir toplumsal imaj değişikliğidir, gündeminizde varsa şanslısınız

BALIK BURCUNDA DOLUNAY: 9 EYLÜL

Yay burcu dolunay enerjisini; evini ve ailesini ilgilendiren alanda yaşayacak. Ağustos sonundan bu yana toplumdaki rolünüz ve imajınız için çabalarken, dolunay sizi yavaşlatacak çünkü gündeminizi özel hayatınıza çevirmeniz gerekecek. Yay burcunun dolunay gündemi için bazı örnekler:
 1. yakında çocuk sahibi olacaksınız, evinizde gerekli düzenlemeyi yapmanız gerekecek
 2. kariyer değişikliği nedeniyle şehir/ev değiştireceksiniz
 3. evlilik yakındaysa, yeni evinize taşınacak veya hazırlıklara başlayacaksınız
 4. evde zaman geçirmenizi gerektirecek bir sebep çıkacak
 5. yaşadığınız bir olay nedeniyle aile büyükleriniz hayatınıza müdahale edecek
Dolunay, güneş-ay arasında bir karşıtlık olduğu için, bizi karar vermeye zorlar; önümüze çıkan kavşakta, hangi yolu seçeceğimize karar veririz. Bu nedenle, seçtiğimiz yol yeni hayatımız olurken, seçmediğimiz geçmişte kalır.

MARS YAY BURCUNDA: 14 EYLÜL

Mars’ın burç değişimi, hayatımızın hangi alanında hızla ve cesaretle ilerlemek istediğimizi gösterir. Mars muhteşem bir enerjidir, etkilediği burcu yenilmez yapar, 14 Eylülden sonra yaklaşık 2 ay boyunca Mars yay burcunda olacak ve sizleri enerji dolu yapacak. Mars enerjisi burcunuzda olacağı için, hayatınızı güzelleştirmek kolay olacak, bazı örnekler vereyim:
 1. aylardır zihniniz bulanıktı, hem Mars hem de Neptün etkisi sizi zorladı, 10 gün daha sabredin bitiyor
 2. enerjiniz birden tavan yapacak, dinamik ve canlı hissedeceksiniz
 3. yapmanız gereken işleri kolayca yapacak gücünüz olacak, yorulmak bilmeyeceksiniz
 4. isteklerinizi elde etmek için gereken her şeye sahip olacaksınız: cesaret, direnç, ataklık ve ikna gücü
 5. varlığınız hissedilecek, hem en neşeli hem de en kararlı siz olacaksınız
 6. önemli/değerli biri olduğunuzu yeniden fark edeceksiniz, son günlerde unutmuş olabilirsiniz
 7. sizden yayılan enerji, kraliçe arının kovandaki binlerce arıyı kendine çekmesine benzeyecek
 8. aşk istiyorsanız, adayların sayısı çok ama çok artacak, Mars varken burçların yıldızı olduğunuzu aklınızda tutun 🙂
 9. eşi/sevgilisi olan yay burcu için aşk/cinsellik daha keyifli olacak
Mars, iki yönlü enerjidir, işler iyi gidiyorken neşeli/coşkulu olmamızı sağlar, aksi halde sonunu düşünmeden agresif tepkiler vermemize neden olur. Eylül ve Ekim ayı boyunca, isteklerinizi elde edemediğinizde, size gereksiz zorluklar çıkarıldığında tahammül etmek zor gelecek. Mars etkisi altında hızlı ve etkili olmak isteyeceksiniz, “bunu istiyorum çünkü hak ediyorum ve hemen istiyorum” tam size göre bir anlatım olacak. Yenilgi size göre değil…Hak ettiğiniz ve etmediğiniz her şeyi hemen elde etme motivasyonunuz olacağı için, hak etmediğinizi düşünen insanları yıkıp geçmeden önce bir kere daha düşünmeye çalışın, “yok bana uymaz” derseniz, karşınızda durmaları zor 🙂 Bir uyarı: Risk alma eğiliminiz artacak, bunu makul seviyede tutun, gereksiz risk almayın. Son olarak, hayat hiçbir zaman kusursuz olmayacak, iyi ve kötüyü aynı anda yaşamak zorundayız. Zorluklardan yılmadan, mutluluğun bir bedeli olduğunu unutmadan yaşamak tek seçeneğimiz. Güzel günlerin bedeli, yaşıyor olmanın bedeli, mutsuzluğu kabullenmek ve ona tahammül etmektir. Sevgilerimle.]]>