Yay burcu Ekim 2017 yorumu, 5 Ekim Dolunay ve 19 Ekim Yeniay etkileri ile Ekim ayının önemli astroloji olaylarını içeriyor. Burcuna Göre’nin benzersiz yorumlarından maksimum yararlanmak için değerli dostlar, yükselen burcunuza göre okumanızı öneriyorum. Örneğin, burcunuz yay olduğu için bu yazıyı okuyorsanız fakat yükselen burcunuz akrep ise, akrep burcu yorumunda yazdıklarım hayatınıza daha uygun olacaktır. 👍 Yükselen burcunuzu ve derecesini bilmiyorsanız buradan öğrenebilirsiniz: Yükselen Hesaplama Ayrıca terazi burcu okurlarımın doğum gününü kutluyorum; mutlu, sağlıklı, başarılı bir yıl diliyorum. ❤️

Ekim 2017 Yay Burcu Yorumu

Ekimdeki gelişmeleri değerlendirirken öncelikle temel bir ayrım yapmak istiyorum değerli okurlarım: Yükselen burcunuz [yay 0-10 derece] ise gündeminiz farklı olacak, yükselen burcunuz [yay 11-29 derece] ise farklı. Bu ayrıma göre yorumlar yapacağım çünkü yaşanan gündem birbirine benzemez. 0-10 derece ile başlayalım. Modern astrolojinin derinlikli bilgileri çok şey anlatır. Bunlardan birisi, bazı burçlar ve evler arasında doğrudan ilişkiler olduğudur. [1. ev] [5. ev] ve [9. ev] arasındaki ilişki güzel bir örnektir. Bu bilgiyi veriyorum çünkü Eylül ve Ekimde, haritanızdaki bu evler etkileşim içindeler. Satürn, Uranüs, Mars ve Venüs, haritanızda bu 3 evden birinde bulunuyorlar. İyi bir şey midir? Evet, temel olarak gayet iyidir. Fakat, bu gezegenlerin enerjisinde değişimler olduğunda (gerileme döneminde) ister istemez, kontrolsüz bir şekilde hayatınızda baskı ve belirsizlik, ayrıca hatırı sayılır bir huzursuzluk olur. Etkisini nasıl hissedersiniz?
 1. iddialı ve talepkar olursunuz
 2. egonuz hassaslaşır, sabrınız azalır
 3. istediğiniz gerçekleşmediğinde aşırı huzursuz olursunuz
 4. eş/sevgili ile yaşanan olayların duygusal yankıları büyür
 5. kendinizi gerçekleştirmek, görülmek, sayılmak ve sevilmek istersiniz
 6. mevcut hayatınız yavan gelmeye başlar
Bu 2017 yılında başlayan ve 2018 yılında devam edecek bir “duygusal coşma” halidir. Yükselen derecesi ilgili aralıkta olan herkes deneyimler. Fiziksel canlılık, heyecan arayışı, ilişkilerde yüksek beklenti, mutsuzluğa tahammül edememe hali, sıkıcı olana mesafe koyma ihtiyacı şeklinde görülebilir. Özellikle Temmuz-Eylül aralığında yoğun olarak hissetmiş olmalısınız. Bir ilişkinin yarattığı heyecan, belki yer aldığınız işin/projenin coşkusu, veya ilk defa deneyimlediğiniz bir şeylerin yarattığı bağımlılık benzeri tutulmalar.. Engellenmiş hissettiyseniz gayet normal, heyecan arayışınız kesintiye uğramışsa çok çok normal! Ekim bu çerçevede önemli bir ay olacak, özellikle 19 Ekimdeki Yeniayı takip eden haftalarda zamanın enerjisinin lehte değiştiğini göreceksiniz. Sıkışmış olma hali değişecektir. Eylül sonundan Ekim sonuna uzanan süreçte bazı temel olasılıklardan bahsedelim:
 1. iş hayatınızla ilgili olumlu gelişmeler
 2. evlilik/çocuk sahibi olmak gibi yeni roller
 3. sorumluluk ve statü artıran durumlar
Hayatınızda bu kavramlara henüz yer yoksa, heyecan verici bir ilişki yaşama ihtimaliniz büyük. Özetle hayatınızda yeni kapıların açılacağı bir süreçtesiniz, Ekimden itibaren hızla bu yönde ilerleyeceksiniz. 11-29 derece ile devam edelim. 2017 yılında gezegenlerin dizilimleri nedeniyle iş hayatınız, toplumsal rolleriniz, aileniz veya yaşadığınız şehir/ülke arasında doğrudan etkileşimler oldu. Belki evlenip aile kurmak mümkün oldu belki de yepyeni roller ve sorumluluklar üstlendiniz. Belki de yaşadığınız yer tamamen değişmiştir, çok istediğiniz için veya bir türlü yaşadığınız yere ait hissedemediğiniz için.. Uranüs kaynaklı bir heyacan dalgası sayesinde yaşadığınız ve bulunduğunuz yerler değişiyor, özgürlük arayışınız artıyor, geçmişinizden kopup farklılaşıyorsunuz. Siz kendi hikayenizi sil baştan yazmaya çalışıyorsunuz. 2017 yılı bu anlamda çok önemliydi çünkü bu taleplerinizin kalıcı hale gelmesini sağlayan, elinizi güçlendiren bir Jüpiter enerjisi almaya başladınız. Özellikle Haziran önemliydi, hatırlayacaksınız, o dönemde Jüpiterden konuşmuştuk. Bugün geldiğimiz noktada, özellikle 19 Ekimi takip eden haftalarda, hayatınızda peş peşe açılımların mümkün olacağını göreceksiniz. Sıkışmışlık hissi son aylarda herkesin hayatının bir parçası oldu. Sizinki şu alanlardan en az birinde olmuştur:
 1. ailenizin desteği, sizden talepleri
 2. ailenizin hayatınıza ne kadar müdahale edebileceği
 3. yaşam alanınız [şehir, ülke]
 4. spesifik olarak eviniz, ev sahipliği ve konforunuz
 5. yaşadığınız yer ve çalıştığınız yer arasındaki uyum/uyumsuzluk
 6. kendi kurduğunuz aile, eşiniz ve çocuklarınız
Bu süreçte yaşananlar ile işiniz arasında bir bağlantı varsa eğer, Ekim ayında mutlaka lehte hareketlilik olacaktır. Yurt dışında eğitim ve iş imkanları peşindeyseniz, sonuç alacağınızı söyleyebiliriz. Yabancı şirket, yurt dışı seyahat gerektiren iş/eğitim de aynı kapsamda kalıyor. Ayrıca, her türlü kamu görevi ve akademik girişim [kariyer veya eğitim] bu aylarda tetiklenecektir.

5 Ekim 2017

Dolunayda gündeme gelen bir konu [genelde Dolunaydan birkaç gün önce gündem olur] Dolunayı takip eden hafta içinde sonuçlanır ve gündem kapanır. Çoğu zaman anlık olarak gündem olup sönen konular olsa da, geçmişi de vardır. Örneğin, daha önce verilen bir kararın/atılan adımın neticesi olarak şartların olgunlaşması ve konunun netleşmesi gibi.. Dolunay gündemi hangi alanda olur?
 1. evinizi [veya dizaynını] değiştirirsiniz, taşınırsınız
 2. ev alıp-satma kararı alırsınız
 3. hayatınızı farklı bir şehirde/ülkede geçireceğiniz belli olur
 4. ailenizden destek almanız gerekir
 5. ailenizle bir araya gelirsiniz
Her Ekim, öncesindeki ve sonrasındaki Ocak, Nisan ve Temmuz ayları ile bağlantılıdır. Bu nedenle, önceki aylarda yaşananlar ile bu ay yaşanacaklar ve sonrakilerde yaşanacaklar doğrudan ilişkili olacak. Özellikle Ocak 2018 bu kapsamda her koşulu sağlıyor. Ekim bittiğinde olacaklar, Ocakta yeni bir safhaya evrilecektir mutlaka.

19 Ekim Yeniay

Her Yeniay ile birlikte bir heyecan dalgası ve odaklanma gücü oluşur. Ne istediğimizi daha iyi biliriz, bir şeylere başlarız vs. 19 Ekimdeki Yeniay, aynı esnada ve sonrasında yaşanacak diğer astrolojik olaylarla birlikte değerlendirilince çok kıymetli bir enerji açığa çıkarıyor. Dolunayla da bağlantılı olacağı için, Ekimin daha ilk günlerinden itibaren yaşanacak gelişmeler, Ekim sonunda bir olgunluğa ulaşacak ve bir şeyleri değiştirecektir. Peki neyi değiştirir? Yine yazının başındaki gibi derecelere göre 2 ihtimal var. Yükselen 0-10 derece yay için:
 1. hiç alışık olmadığınız bir yaşam tarzı başlar, hayatınızın dinamikleri değişir
 2. geçmişte deneyimlemediğiniz tarzda insanlarla bir arada olursunuz
 3. farklı bir sosyal ortama girersiniz, belki şehir/ülke değişimi sonrası..
 4. [kariyer] yeni bir sektörde çalışıyorsunuzdur, parametreleri anlamaya başlarsınız
 5. yeni bir alana ilgi duymaya başlarsınız, heyecanlısınızdır
 6. bir aşk başlar, çoşkulu ve aşırı enerjik
 7. kritik insanlarla [vip] tanışırsınız, desteklerini alırsınız
 8. sizin bilmediğiniz/yetişemediğiniz işleri profesyonel destek alarak halledersiniz
Bu saydığım konular, önümüzdeki yıl Aralık ayına kadar etkin olacak. Bazı aylar olacak süper yol alacaksınız, bazı aylarda duraklama dönemine gireceksiniz. Sonuçta 2018 biterken zirvede olacaksınız! Bu süreç, çocuk sahibi olmayı da destekler. Eğer çocuk veya tamamen farklı bir nedenle tıbbi müdahale gerekiyorsa, yine doğru zamanlar. Hep hayalini kurup da ulaşamadığınız ne varsa, önümüzdeki aylar boyunca heyecanla onun peşinden gidin. Zaten Ekim sonunda oluşacak heyecan dalgası hangi konuda olursa, bilin ki o konu, takip eden 1 yıl boyunca birçok gelişmeye sahne olacak. Zirve 2018 sonu.. Yükselen 11-29 yay için: Geçtiğimiz aylar boyunca zorluklarla mücadele ettiniz, uğraştınız olmadı, beklediniz gecikti vs. Şimdi sonuç alma zamanları..
 1. iş hayatınızda yeni dönem başlar
 2. toplumsal statünüz değişir
 3. yeni görevler üstlenmek/terfi için atak yaparsınız
 4. evlilik bu döneme denk geldiyse ne güzel
 5. ilişkiniz yeni bir aşamaya geçebilir [nişan vb]
 6. anne/baba olabilirsiniz
Önümüzdeki aylar içinde bulunacağınız ortamlar size heyecan verecek, öğrendikleriniz mutlu edecek, tanıştığınız insanlar destek olacak. Önemli bir sürece giriyorsunuz, Ekim iyi gelecektir. Hep en güzel ihtimalleri yaşamanız dileğimle, yay burcu Ekim 2017 yorumunu bitiriyorum. Sevgiler Zafer Ceyhun ❤️]]>