Yay burcu Ekim 2016 yorumu, 1 Ekim Yeniay ve 16 Ekim Dolunay etkileri ile Ekim ayındaki diğer önemli astrolojik etkileri içeriyor. Eski devir kapandı, devran döndü, belirsizlik ortadan kalktı! Zaten çoktaaaan zamanı gelmişti, zor geçen bir yıl yaşadık ve keyifli zamanları sonuna kadar hak ettik. Devran döndü çünkü: Satürn’ün yıllık döngüsü sona erdi, belirsiz olan konular netleşti. Jüpiter’in yeni yıllık döngüsü başladı, bundan böyle farklı bir fırsat kapıları açılacak. 👍 Uranüs kaynaklı gündem en kritik dönemece giriyor, detaylarını konuşacağız. Son olarak, yıllık Pluto döngüsü de bitmek üzere! Pluto Ekim’de son kez Güneş ve Mars’la temas ederek döngüsünü tamamlamış olacak. Diğer taraftan, Ekim ayında başlayan Jüpiter kaynaklı yeni dönem, Jüpiter’in Kasım/Aralık’ta Pluto ve Uranüs ile temas etmesi ve Mart ayında Venüs gerilemesi yaşanması ile önemli sonuçlar doğuracak. Hepsini zamanı geldiğinde detaylıca yazacağım. Biz en iyisi Ekim 2016’ya odaklanalım şimdi. Bu noktada bir önerim olacak: Ekim ayının ilk haftası önemli çünkü Güneş ve Jüpiter birlikte hareket ediyor. Bu günlerde aklınızdan geçen fikirler dahi ileride olumlu sonuçlar doğurabilir. İç sesinizi dinleyin, hayatınıza giren insanlara önem verin, yaşadıklarınızın sizi nerelere götürebileceğini anlamaya çalışın mutlaka. Ekim yorumuna başlamadan önce Ekim ayının önemli astrolojik olaylarını sıralayalım.

 1. terazide yeniay – 1 Ekim
 2. güneş-pluto kare – 7 Ekim
 3. güneş-uranüs karşıt – 15 Ekim
 4. koçta dolunay – 16 Ekim
 5. mars-pluto kavuşum – 19 Ekim
 6. mars-uranüs kare – 29 Ekim

Yay Burcu Ekim 2016 Yorumu

Ekimle birlikte başlayan süreç, Şubat ayına değin hızlı/hareketli günlerin habercisi olacaktır. Ekim-Ocak aralığında inancı sağlam tutarak tam gaz yol almamız gerekiyor. Şubat ile birlikte, Ekim-Ocak arasında attığımız adımların sonuçlarını değerlendirmek isteyeceğiz, belki bazı düzeltmeler yapma ihtiyacı duyacağız. Peki yay burcu Jüpiter etkisini hangi alanlarda yaşayacak?
 1. kaliteli arkadaşlar edinme imkanı
 2. sosyal çevrenizin genişlemesi
 3. doğru insanlara rast gelme olanağı
 4. iş hayatınızda desteklenmek
 5. güçlü/söz sahibi insanların hedeflerinize katkı sağlaması
 6. destek/hizmet aldığınız kişi/kurumların fark yaratması (sağlık, eğitim vb)
Bu noktada geçmişe dönelim istiyorum: Eylül 2004 – Ekim 2005 arasında Jüpiter terazideydi ve yine benzer etkiler getirmişti. O dönemde yaşadıklarınızı değerlendirerek önümüzdeki yılın ruhunu ve enerjisini kolayca anlayabilirsiniz. Elbette diğer gezegenler 2005’teki konumlarından farklı yerdeler ama olsun, en azından Jüpiter kaynaklı enerji aynı.. Gelelim Ekim 2016’ya özgü etkilere! Ekim 2016, Pluto ve Uranüs enerjisinin hayatımıza doğrudan müdahil olacağı bir zaman dilimi olacak kıymetli okurlarım. 15 Ekime kadar Güneş’le temas etmiş olacaklar, Ekim bitmeden önce Marsla da temas edecekler. Bunlar ne anlama geliyor? Şöyle diyelim: Gezegenlerin hayatımızda gözle görülen etkileri bazı aylarda gerçekleşir, Ekim o aylardan birisi olacak. Peki bu etkiler nasıl gelişebilir? Bunu anlamak için gezegenlerin hangi burçta olduğuna ve etkileşim şekillerine bakmalıyız. Siz yorulmayın diye ben hepsine baktım. 😍 Ekimde birçok gezegen terazi, oğlak ve koç burcunda bulunacak ve yeni bilgiler/haberler veya aşılması gereken engeller getirecekler. Bize düşen, yeni duruma uyum sağlamak veya ortaya çıkan engelleri aşmak olacak. Bu etkiler çoğu zaman duyguların kabardığı, enerjinin arttığı ve harekete geçtiğimiz zamanları işaret eder, Ekim de böyle olacaktır zaten. Peki haberler hepten iyi veya toptan kötü mü? Zamanın enerjisini göz önüne alınca, çoğunluk güzel haberler alacak, olumlu deneyimler yaşayacak diyebiliriz. Son derece iyimserim. Yay burcu için olasılıklar nelerdir, hayatın hangi alanları Ekimde aktif olacak? Bu sorunun cevabını Uranüs ve Pluto kaynaklı gündemi inceleyerek verelim. 2011 yılından bu yana Uranüs’ün sizi etkilediği alanları sıralayım:
 1. kendinizi gerçekleştirme isteğiniz: iş, sanat, spor vb
 2. beğenilme, sevme ve sevilme arzunuz
 3. mutluluk arayışınız
 4. cesur adımlarınız, risk alma kapasiteniz
 5. varlığınızın fark yaratması gerektiğine olan inancınız
 6. cinsel hayatınız
 7. çocuk sahibi olma isteğiniz, çocuklarınız
Uranüs enerjisini tarif ederek devam edelim: Bütün uzak gezegenler gibi Uranüs de toplumsal olayları tetikler fakat bireysel düzeyde de çok etkilidir. Özellikle doğum haritamızdaki konumu çok şey değiştirebilir. Uranüs enerjisi olayları ve zamanı öylesine hızlandırır ki, kendi yaşadıklarımızı bazen sadece izlemekle yetiniriz. Çünkü elimiz kolumuz bağlanmış ve hatta büyülenmiş gibi hissederiz. Bir yola girmiş bulunuruz ve dosdoğru ilerlemekten başka çare de yoktur. Ya da bize öyleymiş gibi gelir! Zaman zaman durakalırız çünkü yaşadıklarımızı bir başkası yaşıyormuş gibi gelir; belki şaşırmayız ama tepki de vermeyiz! Yaşadığımız deneyimin öznesi olduğumuzu bile kabullenmeden öylesine akışa kapılırız. Diğer yandan, tepki verecek noktaya geldiğimizde yerimizde duramayız. Son derece güçlü bir enerji açığa çıkar, huzursuz/coşkulu bir şekilde öne atılırız. Sanki yıllardır bağlı olduğumuz zincirlerimizden kurtulup rahatlamış gibi hissederiz. Koşullar eskisi gibi kalamaz diye düşünürüz, düşündüğümüzü yapmaktan çekinmeyiz! Amaç rahatlamak olabileceği gibi bir heyecan dalgasının peşinde gitmek de olabilir, özgürlük ve bağımsızlık arayışı da… Her koşulda, Uranüs yeni olasılıklara hazır hale gelmemizi sağlar. Normalde kimsenin bizi ikna edemeyeceği şeylere Uranüs kesinlikle ikna edebilir. Uranüs kaynaklı gündem Nisan’da başladı, Temmuz’da aşılması gereken ilk engel belirdi. Ekimde ise önce Güneşle sonra da Marsla temas ederek yoluna devam ediyor. Bu günleri unutmayın lütfen, Uranüs’ün yaşattıkları her zaman dikkatlice incelenmeli. Özellikle ay sonundaki Mars-Uranüs temasına dikkat! 2 enerjik/huzursuz enerji bir araya gelecek. Bu noktada, olumlu bir gündem varsa harika şeyler olacaktır diyebiliriz! Aksi durumda ise ne olup bittiğini anlamak için geriye yaslanıp derin bir nefes almanız gerekebilir. Gelelim Pluto etkisine! 2008’den bu yana Pluto kaynaklı konular şunlar oldu:
 1. iş hayatınız ve kazancınız
 2. ailenizin/eşinizin iş hayatı ve kazancı
 3. yetenekleriniz, kapasiteniz
 4. kazancınızı harcama motivasyonu
 5. finansal olarak rahat ve endişesiz yaşama isteği
Pluto hırsın ve tutkuların gezegenidir, etkisi altında tuttuğu konularda korkular veya takıntılar da oluşturabilir. Pluto varken güçlü ve başarılı olmak, geride kalmamak, her zorluğa hazır durumda kalmak içgüdüsel tepki halini alır. Pluto sayesinde çalışma ve kazanma azminiz geçmişte olmadığı kadar güçleniyor değerli okurlarım. Bir yandan daha fazlasını isterken, diğer yandan mücadele etmeniz gerekiyor olabilir. Pluto enerjisi varken, hırslı ve saldırgan insanlara denk gelmek mümkündür. Bu nedenle iş ortamınızda zorluklarla karşılaşmanız, istediğiniz hızda gidemiyor olmanız şaşırtıcı olmaz. Fakat uzun yıllar süren bir etkiden bahsediyoruz. Zaman içinde paraya, çalışma ortamınıza, gelir üretme kapasitenize, rahat yaşamak için hangi işi yapmanız gerektiğine, ne tür donanımlara sahip olmanız gerektiğine karar vermiş olacaksınız. Süreç sona erdiğinde, para kazanmak ve rahat yaşamak çocuk oyuncağı olacak! Pluto her zaman bizimle ilgili değildir, eş/aile gibi yakınımızdaki insanların ürettikleri de kapsama alanı içindedir. Bu nedenle bu etkiyi değerlendirirken sadece kendinizi değil, sizin hayatınızı etkileyen insanları da göz önünde bulundurun

1 Ekim Yeniay’ın Yay Burcuna Etkileri

1 Ekimde gerçekleşecek Yeniay, her zaman olduğu gibi yeni bir gündemi başlatıyor olacak. Yeniayı takip eden günlerde son derece olumlu bir enerji olacak dostlar, bu nedenle Eylül sonu – Ekim başında yaşadığınız olaylara ve zihninizde beliren fikirlere özel önem atfedin. Ekimle birlikte attığınız adımlar, önümüzdeki 1 yılda hayatınızı güzelleştirecek kapasiteye sahip olacak. Konu başlıkları ise Jüpiter etkisinde sıraladığım konular olduğu için tekrarlamadan devam ediyorum.

16 Ekim Dolunay’ın Yay Burcuna Etkileri

Yazının bu noktaya kadar gelişinden anlayacağınız üzere, Dolunay’ın etkin olduğu tarihlerde hareketli bir enerji atmosferi sarmış olacak. 16 Ekim’deki Dolunay, Uranüs’ün de bulunduğu koç burcunda gerçekleşecek; gündem ise 20-22 Ekim arasında sonuçlanacak. Fakat yankıları, Kasım başına kadar devam edecektir çünkü ay sonunda Mars/Uranüs etkileşimi var. Dolunayda yaşayacağınız konu başlıkları, Uranüs etkisini yaşadığınız konularla aynı! Bu noktada, tekrar etmek istiyorum: Ekim ayında yaşanacaklar, Mart 2017’de başlayacak Venüs gerilemesi ile bağlantılı olacak; Mart/Nisan 2017’de hayatımızda güçlü değişiklikler olacak. Yeni başlayan bir sürecin ilk günlerinde bulunuyoruz aslında ve bu süreç bizleri Mart-Nisan’a taşıyacak. Önümüzde 6 aylık bir zaman aralığı var. Uzun lafın kısası, Ekimden itibaren ne istediğimizi bilerek kararlı şekilde yola devam edeceğiz ve gerisini Güneş sisteminin mucizevi etkilerine bırakacağız. En güzel olasılıkları yaşamanız dileğimle. Sevgiler, Zafer Ceyhun ❤️ ❤️ Not: Önemli kararlar arifesinde görüş almak ve haritanıza özel etkilerle uyumlu adımlar atmak isterseniz, yardımcım Burcu hanıma ulaşıp görüşme için randevu alabilirsiniz. Görüşme en az 2 saat sürüyor. Mail: burcunagore@gmail.com  Ayrıca, bu yazıyı yay burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşmayı ihmal etmeyin lütfen.]]>