Yay Burcu Ekim 2015 Yorumu

Yazar 

Yay Ekim ayı yorumu, 13 Ekim Yeniay etkisi ile diğer önemli astrolojik etkileri yay burcuna göre anlatıyor.

Ekim ayında kariyerinizle ilgili gelişmelerden ev ve aile hayatınıza birçok alanda gelişmeler olacak değerli dostlar. Hareketli bir ay sizi bekliyor, Ekim 2015 bir dönüm noktası olacak.

Ekimle ilgili detayları birazdan vereceğim ancak öncesinde bir hatırlatma yapmak istiyorum:

9 Ekim’de Merkür gerilemesi sona eriyor. Bugünlerde Merkür o kadar yavaşladı ki, iletişim ve ulaşım sorunlarının, aksiliklerin ve gerginliklerin çıkması işten değil.

Bu nedenle, acilen yapmanız gereken işler varsa zamana sıkışabilirsiniz; hazırlıklı olun. Diğer yandan başlangıç mahiyetinde adımlar atacaksanız veya bir şeyler satın almanız gerekiyorsa 9 Ekim sonrasına bırakmanızı öneriyorum.

Ekim ayının ilk yarısında yaşanacak önemli astroloji olaylarını görelim:

 1. 7 Ekim Mars-Neptün karşıtlığı
 2. 8 Ekim Venüs başak burcunda
 3. 9 Ekim Merkür gerilemesi sona eriyor
 4. 12 Ekim Jüpiter-Pluto etkileşimi (+)
 5. 12 Ekim Güneş-Uranüs karşıtlığı
 6. 13 Ekim Yeniay
 7. 16 Ekim Mars-Pluto etkileşimi (+)
 8. 17 Ekim Venüs-Neptün karşıtlığı

Ekim yorumunuz 2 yazıdan oluşuyor. Bu yazı, yay burcu Ekim yorumunun birinci bölümü. Diğer bölümü 15 Ekim sonrasında yazacağım, kaçırmayın 🙂

Yay Burcu Ekim 2015

Ekimde gökyüzünde muazzam bir hareketlilik var. Üstelik sıradan bir hareketlilik de değil! 2 yıldır hayatınızda bitmek bilmeyen değişim süreci sona eriyor.

Peki son yıllarda hayatımızdaki değişimin kaynağı neydi?

Burcuna Göre’nin eski okurları bu sorunun cevabını biliyor: Uranüs-Pluto etkileşimi. Bu olay yüzyılda 2 kez gerçekleşir, insanların ve toplumların düzenini değiştirir. Nihayet sonuna geldik.

Ekimi önemli kılan diğer etkiler de var.

Birincisi; Venüs, Mars ve Jüpiter kariyerinizi temsil eden başak burcunda. İş hayatınıza yönelik gelişmeler yaşıyor olmalısınız.

Ayrıca bu 3 gezegen Neptün ve Pluto ile temas edecekler. Sonuçlarını anlatacağım.

Sonuncu etken ise Güneş-Uranüs karşıtlığı. Uranüs’ün yıllık seyrindeki en önemli haftalardan birisine doğru ilerliyoruz. Bu konuya da değineceğim.

Öncelikle Ekim ayını kapsayan tüm konu başlıklarını sıralayalım, sonra tek tek inceleyelim:

 1. eviniz ve ev hayatınız
 2. anne/babanız ve kardeşleriniz
 3. evliyseniz kendi aileniz
 4. birikimleriniz ve yatırımlarınız
 5. iş hayatınız ve geliriniz
 6. çocuklarınız, çocuk sahibi olma
 7. spor, müzik, tasarım gibi yaratıcı işler

Ekimde hangisinde gelişmeler olacak? Biliyorum ki bazı maddelerle ilgili gelişmeler yaşıyorsunuz, henüz gündemde olmayanlar ise Ekimde mutlaka gündeme gelecektir.

6 Ekim – 12 Ekim arasında gündeminizin merkezinde eviniz, yaşadığınız şehir/ülke, aile büyükleriniz, kardeşlerinizle veya evliyseniz kendi ailenizle ilgili gelişmeler yer alacak.

Gündeminizi netleştirmek için bir ipucu vereyim:

Eylül ayının ilk yarısında neler yaşadınız? Geçen ayın ilk yarısında yaşadıklarınız ile Ekim’de yaşayacaklarınız ilişkili olacak. Süreç devam ediyor olmalı.

Eylüldeki gündem belki de olumsuz olmuştu ancak bu sefer Mars, Venüs ve Jüpiter işin içinde olacağı için olumlu olacağını tahmin ediyorum. Geçen ay sorun olduysa bile, şimdi düzeltme imkanı var.

Devam edelim.

Uranüs şu anda gerileme sürecinde ve 12 Ekimde Güneşle karşı karşıya gelecek. Aynı gün Jüpiter ile Pluto arasında harika bir etkileşim var.

Bu olayların aynı güne denk gelmesi, geçen 2 yılda yaşanan değişim sürecinde yeni bir safhaya işaret ediyor.

Geçen 2 yılda sizi en çok ne meşgul etmişti? Bazı tahminler:

 1. çocuğunuz oldu, hareketli günler yaşadınız
 2. çocuk sahibi olma planlarınız sekteye uğradı
 3. kendinizi ispat etmek için çok çabaladınız
 4. spor, müzik, dans, tasarım gibi eğlenceli uğraşlar hayatızın parçası oldu
 5. cinsellik bağlamında özgürleştiniz veya kısıtlandınız
 6. para kazanmayı takıntı haline getirdiniz
 7. iş hayatınız merkezdeydi, sorunlar ve krizler yaşadınız
 8. gayrimenkul başta olmak üzere yatırımlar yapmaya odaklandınız

Geçtiğimiz 2-3 yılda tüm yayların hayatı, bu konuların çevresinde ciddi anlamda değişti. Ekimde işte bu süreç sona eriyor veya yeni bir safhaya evriliyor.

Siz hangisini yaşadınız değerli dostlar? Yorumlarda bahsetmenizi bekliyorum 🙂

13 Ekim Yeniay

Yeniay küçük çaplı Güneş tutulmasıdır aslında. Etkileri daha hafif olur ancak yepyeni bir enerji getirir, yeni bir gündem oluşturur.

13 Ekimde gerçekleşecek Yeniayı bu kapsamda değerlendirmek gerekiyor.

Peki yay burcunu nasıl etkiliyor? Gündeminizin merkezinde şu konular olacaktır:

 1. yeni bir iş/sosyal çevre
 2. yeni arkadaşlar veya ekip
 3. profesyonel destek ihtiyacı (doktor, avukat, bakıcı vs)
 4. çocuklarla ilişkili bir gelişme
 5. bir arkadaşın yardım isteği veya sizin ondan destek almanız   

Yeniay gündeminiz 18-19 Ekim gibi sonuçlanacaktır.

Son bir hatırlatma yapayım: Venüs, Mars ve Jüpiter başak burcunda olduğu için, kariyeriniz ve imajınıza yönelik şahane bir dönemde olacaksınız.

Eğer önemli birinin desteği ile kariyerinizde ilerleme fırsatı varsa, mutlaka değerlendirin, yardımını isteyin. Ayrıca iş görüşmeleri için de ideal bir dönem, size hayır demek kolay olmayacaktır 🙂

Umarım en doğru adımları atar, doğru tercihler yaparsınız. Unutmayın, tüm astrolojik etkilerin gölgesinde geleceğimizi kendimiz inşa ediyoruz. Bizim önceliklerimiz, karar ve tercihlerimiz ne ölçüde doğruysa, geleceğimiz o ölçüde güzel oluyor.

Geleceğin bugünden çok daha güzel olması dileğimle 🙂

Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

43 Yorum

 1. Işık

  06/10/2015

  Kariyer anlamında evet, son dönemlere yaklaştım belki ama bilemiyorum..şapkadan bir tavşan çıkar mı ki? Geçen son iki ay dayanılması zor bir süreç olmuştu hala toparlanamadım dıyebılırım, umarım ısler artık rayına oturur.Teşekkürler.

 2. Gulızar

  08/10/2015

  Dedıgınız gbı eylul ayının ılk haftalarındakı gundemı tekrar yasıyorum merkur retrosunda gelenı ne yapmak lazım 🙂 1 aydır da ulasmaya calıstıgını ıddıa edıyor beyefendı 😀 yanı butun baslangıclar merkur retrosu ne yapmalı ceyhun bey 🙂

  • Zafer Ceyhun

   08/10/2015

   Gülizar hanım ne desem bilemedim 🙂 🙂
   bir şans verin en iyisi siz 🙂
   sevgiler, Ceyhun

 3. emel

  08/10/2015

  Merkur retrosunda benim butun islerim oluyo merkur retroda dogmusum ondan mi ki??

 4. emel

  08/10/2015

  Cocuklarimda retroda dogdu retro ailesiyiz biz☺ algilayisimiz iletisimimiz farkli bizim

 5. İşsiz :(

  08/10/2015

  Merhaba ceyhun bey, haritamda Satürn 2. Evimde ve yükselenim yay. Bu süreçte iş başvurularım ve gireceğim sınavlarda hep bi aksilik oluyor.Satürn yay etkisi yüzünden Satürn yayda olduğu sürece böyle mi olacak bu durum? Boşa kürek çekmekten yoruldum. Ona göre bu işe para ve emek dökmeyi ertelemek mi daha mantıklı

  • Zafer Ceyhun

   08/10/2015

   Satürn “başarılı olamayacağım galiba” gibi düşünmenize neden olmuş bile..
   güveninizi ve inancınızı yitirmeyin ne olur 🙂
   başarılar dilerim, Satürnün ikinci evde olmasının bu yıla özgü etkileri yok zaten, Satürn doğduğunuzdan beri ikinci evinizde.
   başarılar dilerim.
   Ceyhun

  • işsiz :(

   09/10/2015

   Teşekür ederim umut ışığınız için 🙂 doğduğumdan beri işten güçten sınanıyorum yani haha 🙂

 6. Basak

  08/10/2015

  Mrb Ceyhun bey 7 eylul 88 doğumluyum. Yukselenim yay(12:20). 10 ekimde çok önemli bir sınava girecegim. Satürn’den dolayi korkuyorum açıkçası. Bir de doğum haritasi yorumlama ne zaman baslayacaksiniz? Saygılar…

 7. bny

  09/10/2015

  06.12.1990 dogumluyum.yukselenim akrep yaa ceyhun bey bu skinti stres ne zamn biticek artik cok yoruldum icinden cikilmaz hal aldi hayatim

 8. gül acar

  12/10/2015

  merhaba ceyhun bey.ben bir süredir sizi takip ediyorum.bu ay ki yazınızı okuyunca yorum yazmadan edemedim.20.12.1976 doğumluyum.3 yıl önce çok sıkıntılı bir süreçten sonra hamile kaldım.ne yazık ki erken doğum yaptım,bebeğimi kaybettim.üzüntülü bir dönemin ardından eşim ayrılmak istediğini söyledi.iki yıl önce boşandık.yeni bir hayat kurmanın,kendini ispat etmenin zorlukları derken ev kredisi çektim paranın önemli olduğunu öğrendim.Bu arada işim,spor ve plates hayatımın en keyifli bölümü oldu.Artık bitti mi sizce?Satürn iki sene yayda olacakmış,merakla bekliyorum.teşekkürler sevgiler Ceyhun bey

 9. betül

  15/10/2015

  Meraba Ceyhun Bey.

  Ben 15.12.1986 dogumlu terazi yukselenli bi yayim.Son iki sene icerisinde yeni bir ulkeye gelip yuksek lisansimi tamamlamak ve kariyerimi gelistirmek icin geldim.Mimarim.Ogrenimin yaninda 10 aydir calistigim isimden, firmanin ekonomik olarak yasadigi sikintilardan oturu cikartildim.Bu zaman tam da venus gerilemesinin oldugu doneme denk gelmekte.Eylulden itibaren is arama surecine girdim.Ekim bana guzel firsatlar sunacak mi sizce? Is arama ve bekleme sureci hic hos degil ozellikle de yabanci bi ulkede. Tesekkurler..

 10. serap

  17/10/2015

  27.11.1967 niğde bor sabah saat 5:00 doğumluyum.Yeni bir iş kurmak için hazırlık yapıyorum.Herkes o kadar karmaşık ve ürkütücü şeyler yazdı ki , o kadar parayı boşuna mı harcamış ve batırmış olacağım.Ben başarılı olmak ve çok para kazanmak için böyle bir risk almak istiyorum.Lütfen bi yorum getirebilir misiniz ? tşk.

  • Zafer Ceyhun

   17/10/2015

   Serap hanım merhaba,
   Kişisel doğum haritasına özel analizler yapmaya başladım. İletişim adresim:
   burcunagore@gmail.com
   sevgiler, Ceyhun

 11. Pingback: Yay Burcu 27 Ekim Dolunay Etkileri