DOLUNAYYükselen YayYAY BURCU: DOLUNAY

Mayıs 13, 2014by Zafer Ceyhun0

Yay burcuna göre dolunayın etkisini okumadan önce, DOLUNAY ASTROLOJİSİ yazısını okumalısınız, dolunayın duygusal etkisini iyi anlamanız çok önemli.

Yorumlarımı okurken, hayatınızdaki mevcut gelişmeleri düşünerek okuyun lütfen. Ayrıca, benim öncelikle kötü olasılıkları anlattığımı, olası olumsuzluklara karşı önlem almanızı kolaylaştırmaya çalıştığımı unutmayın lütfen. Bazılarımızın hayatında harika gelişmeler yaşanırken, bazılarımız ciddi yıkımlar yaşıyor. Bu yazıyı, hayatınızın mevcut gidişatına göre değerlendirin:
 1. gelişmeler olumsuz ise, dolunayda yaşayacağınız duygular karanlık ve yıkıcı olabilir.
 2. gelişmeler olumlu ise, dolunayda büyük bir coşku hissedebilirsiniz.
Dolunay akrep burcunda gerçekleşecek, yani güneş boğa burcunda iken, ay akrep burcunda karşıt konumda olacak ve birlikte olumsuz etkileşim yaratacaklar.
Her dolunay -kişinin burcuna göre değişen bir alanda – süregelen bir gelişmenin sonuca bağlanmasına neden olur. Dolunaylarda bir karar veririz ve “bir dönemi” bitiririz.
Örneğin, bir süredir araba almak için otomobil galerilerini gezip araştırmalar yapıyor, ikinci el araç pazarında uygun aracı arıyorsanız, dolunayla birlikte arayışınıza devam edemezsiniz. Dolunayı takip eden 5 gün içinde muhtemelen bir araba almış olursunuz veya araba almaktan vazgeçebilirsiniz, gibi.

Akrep-Boğa Dolunayı 

Akrep ile boğanın dolunayında, bizim için değerli olan her şey, karanlık tutkularımızla çatışır. Çoğu zaman, öfke, kıskançlık veya aşırı sahiplenme gibi çok yoğun duygulara neden olur.
Özellikle, sert esen değişim rüzgarlarının bizleri strese soktuğu bir dönemde, uzun zamandır kontrol ettiğimiz duygularımızı artık kontrol edemeyebiliriz.
Bu nedenle, hayatınızdaki gelişmeler çok olumsuz ise, bu dönemde oluşacak duygusal yoğunluğa, öfke patlamalarına ve hatta şiddete meyilli ruh haline karşı dikkatli olunmalı.

Yay Burcuna Göre Dolunay: 14 Mayıs

Yay burcu mayıs ayı yorumunda ve güneş tutulması özel yazımda belirttiğim gibi, mayıs ayında gündeminizde sorumluluklarınız var… Hayatınızın gidişatı ile ilgili endişeleriniz, sizi şu konulara yöneltti:
 1. sorumluluklarınıza daha fazla önem vermeye başladınız.
 2. zamanınızı daha etkili kullanmak için planlar yaptınız.
 3. uyku ve beslenme düzeninize odaklandınız.
 4. sağlığınızla ve bedeninizle ilgili daha hassas oldunuz.
 5. kendinizi faydalı ve üretken olmaya zorladınız.
Daha etkili bir hayata erişmek için yeni bir düzen oluşturmanız gerektiğine karar verip, şu konulara yöneldiniz:
 1. arkadaşlarınızla daha az iletişim kurmayı seçtiniz.
 2. kendinizi soyutlayıp hedeflerinize odaklanmak istediniz.
 3. geçmişinizi düşünüp hatalarınız nedeniyle pişmanlıklar yaşadınız.
 4. hatalarınızı telafi etmek için harekete geçtiniz.
 5. kendinizden fedakarlıklar yapmaya karar verdiniz.
14 mayıs dolunayı ile birlikte, yukarıda saydığım konulardan hangisi gündeminizi meşgul ediyorsa, o konuda bir sonuca ulaşacaksınız. Her neyin peşinde gidiyorsanız, en geç 19 mayıs’ta sonuçlanacak. Kasım ayına kadar bir daha bu konuya aynı şekilde odaklanmanız mümkün olmayacak. Bu nedenle işinizi şansa bırakmayın, fırsatları iyi değerlendirin.
Bu dönem, yay burcu olanların karakterlerine uygun bir enerji veriyor demek iyimserlik olurdu. Güneş tutulması ile birlikte, hayatınızı daha verimli geçirmek için hiç hoşlanmadığınız halde detaylara odaklanmak, planlar yapmak zorunda kaldınız. Siz büyük resme bakmak isteyen, gözü ufuk çizgisinde olan neşe dolu, enerji dolu, şanslı ve başarılı insanlarsınız. Bu dönemi geçmişin bir analizi olarak düşünün, kendinize yeni bir bakış açısı, bir derinlik katın ve yola devam edin. Sizi seviyoruz. Duygu seni çok seviyorum bu arada :))
]]>

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin