Yay Burcu Aralık 2016 Yorumu: İyi ki Doğdunuz

Yazar 

Yay burcu Aralık 2016 yorumu, 10 Aralık Güneş-Satürn kavuşumu, 14 Aralık Dolunay ve 29 Aralık Yeniay etkilerini içeriyor.

Değerli dostlar, öncelikle doğum gününüz kutlu olsun. ❤️❤️ Sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl diliyorum.🍀Yay burcu yeni yılı Aralıkla birlikte başlıyor, önümüzdeki 1 yıl boyunca şekillenecek yepyeni bir dönem sizi bekliyor.

Geçtiğimiz 2 yılda burcunuzda bulunan Satürn, 2017 yılı sonuna kadar yay burcunda olacak. Bu nedenle, Satürn kaynaklı gündem çerçevesinde gelişecek son yıla giriyorsunuz. Seneye bu zamanlarda bambaşka bir süreç başlıyor olacak çünkü Satürn oğlak burcuna geçecek.

Gelelim Aralık 2016 yorumunuza…

Yay Burcu Aralık 2016 Yorumu

Aralık ayındaki en önemli astrolojik olay, 10 Aralıkta gerçekleşecek Güneş-Satürn kavuşumu. 10 Aralık ve takip eden hafta boyunca atacağınız adımlar, alacağınız kararlar ve belirleyeceğiniz hedefler sayesinde hayatınızı bir ileri aşamaya taşıma imkanı bulacaksınız.

Bu noktada bir hatırlatma yapmalıyım: 29 Kasımda gerçekleşen Yeniay (Kasım yorumunuzda vardı) ile birlikte başlayan hareketlilik ile 10 Aralıktaki Satürn gündemi ilişkili olacaktır. Zincirleme etkiler şeklinde, peş peşe, birbirini takip eden olaylar diyebiliriz.

Satürn enerjisi, somut kazanımlar elde etmeye yöneliktir. Daha fazlasını istemek, mevcut olanın yetersiz olduğunu hissetmek tipik Satürn etkisidir.

Tabi ki daha fazlasına sahip olmak için daha fazla gayret etmek, somut kazanımlar elde etmek için risk almaya gönüllü olmak gerekir. Satürn sayesinde bunu yapmak kolaylaşır. Fakat talepkar olmanın bir bedeli de vardır: aşılması gerekli engellerle karşılaşmak!

Yıllık Satürn döngüsünün bazı dönemlerinde bahsettiğim engeller bir şekilde önünüze çıkacak fakat daha aylar var. Elbette zamanı geldiğinde Burcuna Göre’de hepsini konuşacağız. 👍

Bu noktada bir önerim olacak: 10 – 17 Aralık arasında yaşayacağınız gelişmeleri dikkatlice incelemeniz, süreci yüksek farkındalıkta takip etmeniz.

Satürn burcunuzda olduğu için; özellikle sağlık, fiziksel görüntü, tanınırlık ve toplumsal itibar gibi doğrudan ego ile ilişkilendirebileceğimiz konular başta gelecektir.

Diğer yandan; iş, ilişkiler, evlilik, yaşam alanı, aile gibi ana konularda yaşanacak her türlü gelişme, 10-17 Aralık arasında yaşandığı sürece Satürn etkisinin kapsama alanı içinde yer alacak.

Sözünü ettiğimiz gelişmelerin, Mart 2017’den itibaren evrilmeye başlayacağını, Haziran 2017’de bir dönüm noktasına gelerek seçim yapmanızı gerektireceğini ve seçiminize göre hayatınızı şekillendireceğinizi bilmenizi önemsiyorum. Zamanın ruhu böyle işliyor!

Henüz ortada bir şey olmadığı için şu anda taşlar yerine oturmuyor olabilir, gayet doğaldır. Zaman içinde bu yazıda bahsettiğimiz her şeyin bir bir gerçekleştiğini göreceksiniz. Bu kapsamda, bu yazının amacının geleceğe ışık tutmak olduğunu bilin isterim.

Ayrıca, Eylül 2016’da terazi burcuna geçen Jüpiter; 2 Aralık’ta Mars, 25 Aralıkta ise Venüsle temas edecek ve harika bir enerji oluşturacak.

Aralık ayının ikinci yarısında Merkür geriliyor olacağı için, olumlu motivasyonla yani <bir şey inşa etmek> için atacağınız adımları Aralık’ın ilk haftasına denk getirmelisiniz.

Fakat eğer ki <mevcut durumu değiştirmek> gibi bir amacınız varsa, bu durumda son haftayı öneriyorum. Merkür gerilemesi doğru zamandır.

Konu başlıkları ise iletişim, eğitim ve ulaşım alanındaki gelişmeler.

Mesela bir kursa başlamak, araba satın almak, bir tanışma organize etmek istiyorsanız birinci hafta..

Fakat bilgisayarı/telefonu değiştirmeyi planlıyorsanız veya bir küslük/anlaşmazlık yaşıyorsanız ve düzeltmek istiyorsanız, son hafta daha uygun.

Merkür gerilemesinde telefon mu alınır demeyin, eğer ki öncesinde ne alacağınızı belirlemiş olursanız, gerileme sırasında indirimler vb. olma ihtimali artıyor.

14 Aralık Dolunay: Yay Burcuna Etkisi

Dolunay 14 Aralık’ta ikizler burcunda gerçekleşiyor değerli okurlarım. Her Dolunayda olduğu gibi, yine bir gündemin netleşmesi ile sonuçlanacak.

En geç Dolunay gerçekleşmeden birkaç gün önce oluşan Dolunay gündemi, bir sürecin sona ermesine vesile olur. 19-20 Aralıkta gündem sonuçlanacak diyebiliriz.

Dolunayda bir seçim yaparak veya beklediğimiz bir haberi alarak hangi yoldan gideceğimizi belirleriz. Bu nedenle önemlidir.

Gündem maddeleri şunlar:

 1. eşiniz/sevgilinizin hayatında bir meselenin netleşmesi
 2. eşiniz/sevgilinizle aranızdaki konunun sonuçlanması
 3. bir ilişkinin sona ermesi
 4. adı konulmamış ilişkinin somutlaşması
 5. bir ticari ortaklıkla ilgili karar aşamasına gelinmesi

14 Aralık’taki Dolunay sırasında güzel/atak bir enerji olacak. Olumlu sonuçlar alınması yüksek ihtimaldir. Güzellikler diliyorum şimdiden.

29 Aralık Yeniay: Yay Burcuna Etkisi

Aralık sonunda oğlak burcunda gerçekleşecek Yeniay sırasında Merkür gerilemesi yaşanıyor olacak kıymetli okurlarım. Tıpkı Yeniay gibi Merkür de oğlak burcunda geriliyor.

Yeniay bir girişim enerjisidir, harekete geçme isteği ve kararlılığı oluşturur. 29 Aralıktaki Yeniay sırasında harekete geçmek çok akılcı bir karar olmayacak çünkü Merkür gerilemesinin tam ortasına denk geliyor.

Bu nedenle, yılın son günlerinde içinizde yükselen seslere 10 günlüğüne kulaklarınızı kapalı tutmanızı öneriyorum. Özellikle yeni oluşan fikirlere…

Eğer daha önceden planlanmış bir durumsa sorun yok fakat Aralık ayının son haftasında aniden beliren fikirler Merkür gerilemesi kapsamında sayılmalı ve olgunlaşması için zaman tanımalı. Bu önemli! Lütfen önerimi mümkün olduğunca dikkate alın ve kendinize Ocak ayının ikinci haftasına kadar zaman tanıyın.

Konu başlıkları ise şöyle:

 1. iş değişikliği yapmak, yeni bir işe başlamak
 2. işten ayrılmak
 3. ihtiyaç duyduğunuz bir şeyler satın almak
 4. bir gayrimenkul yatırımı yapmak

Bu konularda (doğum haritanıza göre farklı konular dahil olacaktır) oluşacak gündem, eğer ki ayın son haftasında gündeme geldi ise, Ocak ayında yeniden değerlendirmek üzere bekletmeye alınmalı.

19 Aralık: Merkür Gerilemesi

Aralık ayında baskın enerji Satürn kaynaklı olacak kıymetli okurlarım. Diyebiliriz ki 2017 yılının Eylül ayına kadar dönüşerek ve şekillenerek devam edecek olan gündeminiz bu ay başlıyor.

Diğer yandan, 19 Aralıkta Merkür gerilemesi başlıyor. Her ne kadar Merkür 19 Aralık sonrası geri gitmeye başlayacak olsa da, öncesindeki 1 hafta boyunca çok yavaşlamış olacağı için tipik Merkür gerilemesi sorunlarını 12 Aralık gibi yaşamaya başlayacaksınız.

Bu nedenle hayat hızlanacak, işler yoğunlaşacak, iki ayağınız bir pabuca girecektir. Ya siz bir yerlere geç kalmamak için koşturacaksınız, ya da başkaları söz verdiği işleri yetiştiremeyecek ve yine işler sıkışacaktır.

Bu süreci atlatmanın en iyi yolu olabildiğince planlı olmak, zamanı verimli kullanmak ve en önemlisi telaş yapmamaktır. Merkür gerilemesinde telaş eşittir sorundur, aklınızda kalsın. 😊

Yeniden mutlu, sağlıklı, başarılı ve ışıltılı bir yıl diliyorum. 🙏🙏🙏

2017 yılını birlikte planlamak ve önemli kararlarınız öncesinde en doğru seçimi en doğru zamanda yapmak için benimle konuşmak isterseniz, yardımcım Burcu hanımla iletişime geçerek bir görüşme talep edebilirsiniz. Mail adresi: burcunagore@gmail.com

Son olarak, Yay Burcu Aralık 2016 yorumunu, yay burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşmayı ihmal etmeyin, güzel bir hediye olur diye tahmin ediyorum. 🍀

En güzel olasılıkları yaşamanız dileğimle 🙏

Zafer Ceyhun

Türkiye’nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

199 Yorum

 1. Esma

  29/11/2016

  3 aralık 1986 doğumlu sabahın 06:30 civarında doğmuş iki yıldır anasından emdiği burnundan gelmiş bir yay burcuyum.tum bunlar yetmezmiş gibi bu hafta boynunda bezeler farkettim. Doktora görüneceğim. Burcum ne diyor acaba Zafer Bey olumsuz bir durum olabilir mi

  • Zafer Ceyhun

   29/11/2016

   Esma hanım merhaba, siz sadece klasik Satürn etkisi yaşamıyorsunuz, Satürn dönüşü de yaşadınız geçen aylarda.. hiç kolay zamanlar değildir fakat merak etmeyin, Satürn varken öyle ciddi hastalıklar olmaz, evet birçok sorun olur fakat zamanla iyi ki fark edilmiş dersiniz çünkü eskisinden çok daha sağlıklı olmanıza vesile olur.
   doğum gününüzü kutluyorum şimdiden, içiniz rahat olsun.
   sevgiler ZC

   • Esma

    29/11/2016

    Ne incesiniz cevap verdiniz diye çok sevindim. Inşallah bu sıkıntılı süreç sona erer

  • suada

   30/11/2016

   esma hanım merhaba aynı yıl aynı gün doğmuşuz 🙂 görünce çok şaşırdım şimdiden nice güzel yıllara inşallah. inanın benim için de son 2 yıl olağanüstü sıkıcı geçti kelimelere dökmek mümkün değil demek aynı şeyleri yaşıyoruz. umarım sağlık sorununuz ciddi değil gelip geçici bir durumdur

   • Esma

    30/11/2016

    Öyle mi nedense sevinirim ben böyle tesadüflere. Iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Inşallah ciddi değildir bugün doktor günü.zor bir yıl daha doğrusu zor iki yıl geçirdik daha güzel bir yıl bizim olur ınsallah.sevgiler❤

 2. Yay

  29/11/2016

  çok teşekkürler..hadi bakalım…Güzel enerjiler olcak..ben öyle hissediyorum…21 Aralık✌️

  • Zafer Ceyhun

   29/11/2016

   ben teşekkür ederim ilginiz için..
   güzellikler diliyorum, sevgilerimle
   ZC

 3. Derya

  29/11/2016

  Canim zafer bey.bu ay 21 aralikta atamalar olacak merkur geri giderken bu surece denk gelmesi uzdu beni.umarim iyi olur.dogumgunum hatrina bana yukselenimi soylermisiniz.1 aralik 1985 ankara dogumluyum.dogum saatim 8 ile 8.30 arasi.cok sansizim 1 yildir.lutfen donus yapin.sevgiler

  • Zafer Ceyhun

   29/11/2016

   Derya hanım merhaba, iyi ki doğdunuz 🙂
   merkür gerilemesine hiç takılmayın siz, yeter ki olsun, fark etmez..
   yükselen burcunuz yengeç veya aslan..
   aslan dışa dönük ve bol miktarda otoriter/güçlü tavır verir, yengeç ise sakin ve kibar.. siz seçin 🙂
   sevgiler ZC

   • Derya

    29/11/2016

    Yaa tesekkur ederim ama bende hep bu ikilemde kaliyom :(ama yinede tesekkurlerimi sunuyorum

 4. Derya

  29/11/2016

  Buarada aksam 8 dogum saatim

 5. Aslı

  29/11/2016

  Öğrenilmiş çaresizlik mertebesindeyim..umarım artık bu durağanlık iyi anlamda son bulur..çok teşekkürler sorgulatan yorumlarınız için..

 6. fatma

  29/11/2016

  Yükselen yayda ayni şekildemi oluyor.ben akrep burcuyum ve saniyorum yükselenim yay.

 7. fatma

  29/11/2016

  Akrep yorumunuda dört gözle bekliyorum

  • Tansu

   29/11/2016

   Bende akrep úzeri yayım 5 yıldr kabusta gibiyim sizde öyle misiniz?

   • fatma

    29/11/2016

    Kâbus ötesi desek daha dogru olur sanirim.maalesef…

 8. Ebru

  29/11/2016

  Burcum ikizler 02.06.1987 yükselmenin yay ikizlerin aşk hayatı ne zaman düzene girecek ceyhun bey gerçek aşk ı ne zaman bulacaklar son 4yildir vasat

 9. Nesrin

  29/11/2016

  Yine cok güzel bir yorum olmus Zafer Bey. Desenize Cok heyecanli bir ay bekliyor bizi 🙂 Tabiiki kendi katkimizda önemli 😉 Sevgiler

  • Zafer Ceyhun

   29/11/2016

   aynen öyle Nesrin hanım, sonuçta hayatımızın yönünü ve kalitesini kendi seçimlerimiz ve gayretlerimiz belirliyor.
   başarılar ve mutluluklar dilerim, ilginiz için teşekkürler 🙂
   ZC

 10. Hande

  29/11/2016

  Zafer Bey bildiğim kadarıyla sizde bir yay burcusunuz.Doğum gününüz kutlu olsun.Bende 2 senedir sağlık ve kariyer alanlarında sınanıyorum.Sızce bu aksilikler,şanssızlıklar ne zaman son bulur ?burcum yay yükselenim oğlak

  • Sabiha

   29/11/2016

   Zafer bey yay burcu değil Başak burcudur. Bilginize.

  • Zafer Ceyhun

   29/11/2016

   Hande hanım merhaba,
   sorunuzun cevabı, yükselen burcunuzun oğlak burcunun kaç derecesinde olduğuna göre değişir. en az 1 desem?
   geçmişler olsun! sağlık, huzur, başarı diliyorum.
   sevgiler ZC

 11. Lady happy

  29/11/2016

  Merhaba. 23 kasim 1975 aksam 16:30 doğum günüm kariyer cok karisik. Ozel hayat ta öyle. Kafama göre hayat yaşamak isterken hersey neden bu kadar 3 kere denemeden olmuyor.

 12. Deniz

  29/11/2016

  Eveeeeet 2016 biterken müzmin iş sorunum hala devam ediyor.2014 sonunda gelen müthiş iş teklifi oldu olacak derken 2015 subatina kadar sürdü ve sonunda bir kadının sekte vurması ile elinde patladı.ha bu arda başka bir işi bu müthiş iş olacak diye kaçırdım.devam etmekte olduğum işe ise ancak 2015 ağustosa kadar dayandım.Saglik olsun deyip arayışa devam ediyorum…bakalim aralık 10-17 arasi nasıl hızlanacak.yorumlariniz için teşekkürler…

  • Zafer Ceyhun

   29/11/2016

   Ocak ortasına kadar bence siz işe girersiniz diyorum ben Deniz hanım 🙂
   başarılar dilerim şimdiden.
   sevgiler ZC

   • deniz

    29/11/2016

    Ağzınızdan bal damlıyor ceyhun bey.Umarım aradığım işi bulurum ve size yazarım.Teşekkürler.

 13. inci tumer

  29/11/2016

  10 aralik 1963 Istanbul ancak dogdugum saati bilmiyorum, sabaha karsiydi deniyor, tabi bu cok sacma, sabaha karsi ne demek. o yuzden ben yukselenimi nasil bulurum, hicbir alternatif yokmu

  • Zafer Ceyhun

   29/11/2016

   sabaha karşı ise ya akrep ya da yaydır İnci hanım.
   eğer az konuşan, kendini anlatmaktan kaçınan biri iseniz akreptir. yükselen yay olan herkes sporla yakından ilgili olur. sizce hangisi?
   sevgiler ZC

 14. Didem

  29/11/2016

  Akrep,akrep,akreppp bekleniyor Zafer Bey! Dakika basi bakiyorum, lutfen bu gece yayinlayin lutfen.

 15. Anonymous

  29/11/2016

  Merhaba zafer bey yine mi stres yine mi yorucu günler. 2 Aralık 6.30 7 gibi doğmuşum yükselenim nedir aşk hayatımız nasıl olacak içimizdeki umutlar gerçek mi olacak yoksa zaten bazı defterler kapandı mı . Teşekkür ederiz ellerinize sağlık

 16. Hande

  29/11/2016

  Merhaba, ben 12 aralik dogumluyum eylul sonunda iliskisel anlamda haksizliga ugradm hayatimdan iyi ki cikmis diyorum hayat ondan sonra bi kapi acti farkli bir yön verdi mesguliyetim artti ilahi adalete guveniyorum yorumlariniz harika

 17. Sanem

  29/11/2016

  Ay akrep yükselen yay Güneş oğlak Biri Satürn etkisi mi dedi Sizce bu ne demek Zafer bey teşekkürler şimdiden

  • Zafer Ceyhun

   29/11/2016

   Sanem hanım merhaba, geçen yıl Aralık ayının bir tekrarı olacak bir anlamda..tabi devamında yaşanacaklar da benzer olacak zamanlama olarak..2017 yılına denk geliyor kalan kısmı tabi.
   sevgiler ZC

   • Sanem

    01/12/2016

    Tesekkurler ben 2005 /2006 tekrarını yaşıyor gibiyim hadi hayirlisi

 18. İnci

  29/11/2016

  Hiç ümit verici bi yazı olmamış ama 09 aralık 16-17:00 arası bursa dogumluyum 2 yıldır çok monoton geçiyor ve daha 1 sene diyor gökyüzü.. aşkta yok işte yok sosyal hayatta ne olucak bu halimiz

 19. ecem

  29/11/2016

  Zafer bey yine harika bir yazı olmuş. Ancak bişey dikkatimi çekti. Önceki yorumlarinizda ilk başta astrolojik olayları sıralıyordunuz bu sefer direk yorumlara baslamissiniz. Bizi o kadar mükemmeline alistirdiniz ki en ufak bir ayrıntı bile gozumuzden kacmiyor 😀 Yazan ellerinize sağlık iyiki varsınız

  • Zafer Ceyhun

   29/11/2016

   Ecem hanım merhaba, evet bu sefer kolaya kaçtım galiba, geç başladığım için olsa gerek 🙂 🙂
   fakat öylesine güzel/incelikli bir eleştiri oldu ki okuyunca mutlu oldum, sağ olunuz 🙂
   sevgilerimle ZC

   • ecem

    29/11/2016

    Sizde sağolun Zafer bey. Sevgiler♥

   • ecem

    29/11/2016

    Sizde sağolun Zafer bey. Sevgiler♥

 20. Beril

  29/11/2016

  Şimdi tam anlayamadım sevgili ceyhun karışık bir ay mi olmuş sanki umitlenmeli miyim yoksa umudumu kaybetmeli miyim arafta kaldım.. Ben 6 aralık 86 doğumluyum sadece bunu sormak istiyorum lütfen cvp yazın benim için önemli 🙁 2 yıldır bir dargın bir barışık devam eden iliskim var ve suan darginiz yazdiklarinizdan bunu mu cikarmaliyim bitirmem mi gerekiyor yoksa dediginiz gibi aralık sonunu mu beklemeliyim kafam çok karıştı açıklık getirin lütfen 🙁

  • Zafer Ceyhun

   29/11/2016

   Beril hanım merhaba, affınıza sığınarak bir miktar “dede konuşması” yapmak istiyorum:
   siz yay burcusunuz ve yay burcu eşittir ümit, yay burcu eşittir geleceğin güzel olacağına inanç!
   aylık astroloji yazınızda ümit aramayın desem, ümit sadece insanın kendinin içsel olarak üretebildiği bir şeydir desem?
   eğer bitmesi gerekli diyorsanız bitirin, bu yazılarda sorunuza cevap bulmanız cidden imkansız çünkü son derece kişisel bir durum.
   Şöyle yardımcı olabilirim sadece: eğer burçları ve yükselenleri biliyorsanız söyleyin bir yorum yapayım.
   sevgiler ZC

   • Beril

    30/11/2016

    Yükselen burcum her baktigimda farklı çıkıyor ceyhun bey yani benim 12 ile 14 arası doğduğum söyleniyor.. erkek arkadaşım başak burcu ama yukseleni bilmiyorum malesef. Çok tsk ederim yorumunuz için yüreğinize sağlık

 21. nuray

  29/11/2016

  yay burcuyum.sorumsuz neşeli şahane bişeydim.son 1 yıldır ağırbaşlı.sorumluluk sahibi ciddi bir kadın oldum.43 yaşındayım.bide saflık gitti üstümden kurnaz biri oldum.yaşasın satürn.zafer bey adamımız aslan burcu.aylardır gidip geliyor.bi görünüyor bi kayboluyor.evlenmek istediğini söylüyor.sonra kayboluyor.aralık ayı netleşirmi bişeyler.

  • Zafer Ceyhun

   29/11/2016

   🙂 🙂 🙂 özgün bir tarif olmuş, okurken kahkaha ile güldüm cidden Nuray hanım, siz de hep gülün inşallah.
   Mümkündür, sorumluluk almaya meyilli olacak herkes, bu zamanlar iyi zamanlar Nuray hanım.
   güzel haberlerinizi bekliyorum.
   sevgiler ZC

 22. sevim

  29/11/2016

  Tesekkürler Ceyhun Bey elinize sağlık bende 6 aralık sabah 5 e doğru doğmuşum.Gazap üzümleri bu sene gülecekmi:)Lütfen cevap verin

  • Zafer Ceyhun

   29/11/2016

   Sevim hanım merhaba, doğum gününüz kutlu olsun, güzel bir yıl diliyorum yeniden 🙂 🙂
   üzüm ve gazap kısmına gelince…
   son 1 yıl daha kuraklık yaşanması muhtemeldir, çoğu gitti çok azı kaldı 🙂
   sevgiler ZC

 23. miren

  29/11/2016

  Ay nerde kaldınız Ceyhun bey her gun 50 defa bakmışımdır.yengeçleri heyecanla bekliyorum.

  • Zafer Ceyhun

   29/11/2016

   İlginiz için ne kadar teşekkür etsem az Miren hanım, sağ olun hep aramızda olun inşallah. 🙂 🙂
   yazmaya devam ediyorum, bu ay biraz gecikecek gibi.. hızla yazıyorum.
   sevgiler ZC

 24. nuray

  29/11/2016

  siz güldünüz bende yüreğim aydınlanarak okudum cevabınızı.herkesin yüzü gülsün inşallah.tüm insanlığın.bütün hayatım boyunca disiplinden ve sorumluluktan kaçtım.ilişkilerimde mesafeyi hiç ayarlayamadım.ama satürn zorlada olsa en ihtiyacım olan şeyleri öğretti.sağolsun.inşallah mutlu haberlerimide paylaşırım aralıkta

  • Zafer Ceyhun

   29/11/2016

   bekliyorum 🙂

 25. Papillon

  29/11/2016

  13 aralık doğum günüm. .8 aralıkta Türkiye ye geliyorum.. 14 aralık haftası bir iş görüşmesi yapıcam, Merkür geri hareti öncesinde.. dediginiz gibi değerlendirmeye alıp bekleticem Ceyhun Bey.. tsk ❤

  • Zafer Ceyhun

   29/11/2016

   ben de imkanlar dahilinde olduğu müddetçe öyle yapardım…
   başarılar diliyorum.
   ZC

 26. Özlem

  29/11/2016

  Gönlünüze sağlık Ceyhun bey. 21 Aralık ( 9:00) doğumlu bir yay olarak Satürn döngüsünden en çok bu yıl mı etkilenirim?

  • Zafer Ceyhun

   05/12/2016

   Özlem hanım merhaba, haritanıda Güneşin bulunduğu ev kapsamındaki gelişmeler 2017de tetiklenir, evet.
   sizde Güneş ya 11 ya da 12. evdedir.
   sevgiler, güzellikler..
   Ceyhun

 27. Christina

  29/11/2016

  Zafer Bey tekrar merhaba!
  Öncelikle ellerinize sağlık yine çok güzel, umut dolu bir yazı olmuş. Bu ay biz yay burçları için önce yazdığınız için de çok teşekkür ederim. Lakin nedendir bilinmez ben sanki 6 Aydır özellikle gezegen hareketlerinin olumlu sonuçlarından ziyade olumsuz sonuçlarını yaşıyorum. Özellikle daha dikkatli incelediğim astro gündem de umut dolu yenilikler değil iletişim kopukluğu, depresif hal ayrılıklar, eski alışkanlıklara takılı kalma vs. Gibi olaylar gündemimde. 3 aralık 1994 15.29 Ukrayna/Krım Simferepol doğumluyum. Yükselenim Boğa ama haritamda inanılmaz derece de pluton ve 8. Ev ve akrep var. Alçalanımdan, Jüpiter’e kadar. Acaba gerçekten uyumsuz bütün açılar Satürn transiti ile beraber toplanıp bu sene ve gelecek sene içerisine mi ortaya çıkmaya karar verdiler. Hayatıma son 6 Aydır ne oluyor İnan anlayamıyorum. Hiç bitmeyecek ilişkim aniden bitti, kariyerimde bir umut bir ilerleme varken birden bire işsiz kaldım ve hala işsizim. Ben inat edip çaba verdikçe sanki batıyor gibi hissediyorum. Gerçekten şu an neyin mücadelesini verdiğimi bilmiyorum. Her ayın başında dediğim gibi umarım güzel yazılarınız umut dolu gündemleriniz gerçekleşir. Ama yinede sorduğum sorunun cevabını biliyorsanız eğer cevaplarsanız sevinirim. Gerçekten Doğum haritamdan ötürü de Satürn transitinden ötürü de kendimi inanılmaz silik ve de şanssız hissediyorum.

  Teşekkürler

  • Zafer Ceyhun

   29/11/2016

   Christina hanım merhaba yeniden,
   ilginçtir TR dışında bulunduğum az sayıdaki şehirden biridir Simferepol 🙂 ilginç olan, narenciye ihracatı yapmak isteyen bir arkadaşıma destek olmak için gidip meyve-sebze hallerinizi gezmiştik, şimdi düşününce garip geliyor 🙂 🙂 eski günleri aklıma getirdiniz yani.
   konuya döneyim:
   Bu hislerin kaynağı yay burcu olmak değil, ay burcunuzun da yay olması!
   Doğum haritasındaki Ay’a Satürn temas edince (tam da Aralıkta oluyor) depresif ruh hali, ümitsizlik, yalnız olduğuna yönelik ekstra farkındalık tipik sonuçlardır.
   Üstelik dediğiniz gibi 8. evdeki Güneş-Ay (eğer doğum saatiniz sadece 5 dakika ileriyse, Güneş 7’de oluyor, Ay 8’de) bu sürecin oluşturduğu içsel huzursuzluğu artırır.
   Fakat şurası kesin: batmıyorsunuz, sadece sarsıntılı bir süreçten geçiyorsunuz.
   Güneş/ay yay burcunda kavuşumunda doğmak büyük ayrıcalıktır fakat Satürn yayda ise işler ters gider, kadersel bir durumdur, sahip olduğunuz yay yeniayında doğma ayrıcalığının bir bedeli olarak düşünün, 18 ay süren bir zorluk süreci.
   Herkes bedel ödüyor, size şimdi denk geldi.
   Bundan sonrasının çok daha iyi olmasını diliyorum, Ocak önemli, Ocak sonuna kadar işe girersiniz diye düşünüyorum.
   Erkek arkadaşınız da toprak/su grubu burçlardan biri olmalı, aklınızda olsun.
   sevgiler ZC

   • Christina

    01/12/2016

    Güzel günleri hatırlattıysam ne mutlu bana! Çok çok teşekkür ederim yorumlarınız için. Mükemmel bir doğum günü hediyesi oldu bu bilgiler. Doğum haritam karışık ve umutsuz zannediyordum. Çok da bilmiyorum incelemeyi ama en azından güzel yerleşimler olması beni çok mutlu etti. Ne kadar teşekkür etsem az. Aniden biten ilişkim ki gerçekten birden bitti ve kayboldu desem yeridir topraktı. Oğlak yükselen oğlak alçalan kova. Hiçbir şey anlamadım uyumlu sanıyordum ben açısından en azından meğer değilmiş oradan da tutturamadım. Sağlık olsun zor bir seneydi umarım güzel bir sene olur 2017 sizin içinde hepimiz için. Tekrar çok teşekkür ederim, çok minnettarım. Şimdiden iyi seneler!

 28. pelin

  29/11/2016

  tam 3 yildir perisan oldum.u saturn gidecek diye seviniryordum.ancak yukselenim oglak.saturn yukseleni ne kadar etkiliyor diye sorsam? bir de jupiter ne zaman yakinimiza gelecek?

  • Zafer Ceyhun

   30/11/2016

   Pelin hanım merhaba,
   şifre yükselen oğlak olsa gerek, bilmiyorum oğlak yorumlarını okuyor musunuz, son birkaç yılda burç/yükselen oğlak olmak hiç kolay değildi…
   fakat bu demek değil ki Satürn oğlak burcuna gelince hayat daha da zorlaşacak, aksini iddia ediyorum 🙂
   Son 1 yıl diyelim, tabi bu tahmin yükselen burcunuzun oğlak burcunun ilk derecelerinde olması tahmini üzerine kurulu, aksi durumda 2 yıla kadar uzanabilir fakat yine de şimdiki kadar zor olmaz.
   Jüpitere daha var bu arada fakat olay Jüpiter değil, Satürn’de..
   güzellikler diliyorum, biraz daha zaman gerekiyor, hepsi o! Tabi bana söylemesi kolay, yaşaması hiç öyle değil, farkındayım inanın.
   sevgiler, ZC

   • pelin

    30/11/2016

    cok tesekkur ederim ilginize.sevgiyle takip ediyorum.

 29. Leyla Pınar Altay

  29/11/2016

  Çok teşekkür ederiz güzel yazınız icin emeginize sağlık Cüneyt Bey.Ben 2 Aralık 1989 sabah 4 civari Mersin dogumluyum.Bazı kritik kararlar icin ocak ayini beklememiz gerektigini yazmissiniz.Aralik ayinda is haberi alirsam beklemelimiyim bu durumda?.Onun altinda gundemdekileri yazmissiniz.Benim gundemim de sehir degisikligi ve is haberi cunku.

  • Leyla Pınar Altay

   29/11/2016

   Çok teşekkür ederiz Zafer bey güzel yazilariniz icin.Ben 2 aralik 1989 sabah 4 civari Mersin dogumluyum.Bazi kritik kararlar icin Ocak ayini beklememiz gerektigini belirtmissiniz.Aralik ayinda is haberi alirsam beklemelimiyim bu durumda?Onun altinda gündemdekileri yazmissiniz.Benim gundemim de is haberi ve sehir degisikligi cunku.

   • Zafer Ceyhun

    29/11/2016

    Beklemenize gerek yok Leyla hanım, belli ki yeni bir gündem değil..
    bekleme konusu, sadece o tarihlerde birden oluşan fikirlere/girişimlere yönelik.
    başarılar dilerim şimdiden, inşallah güzel haberlerinizi alırız.
    sevgiler ZC

  • Leyla Pınar Altay

   29/11/2016

   Çok özür dilerim Ceyhun bey yazarken telefonumdan Cuneyt ismine cevirmis.

   • Zafer Ceyhun

    29/11/2016

    ne demek, Ramazan diyen oldu Leyla hanım, Cüneytte sakınca yok 🙂 🙂 🙂

   • Merve

    30/11/2016

    Çok hoşsunuz

   • derya

    26/12/2016

    yay burcu olarak 2014 aralıktan beri etrafımda kimse bırakmadım kendimi büyük sorunlarım varniscasina hirpaliyorum 2017 de en karanlık yanlrimizla yüzlercesi sanırım hayatım donmus akmıyor gibi yıkandı kaldı yalnızca ben ve içe dönüşüm var eskiden beni güçlü hissettiren herşey zevk verirdi şimdi hepsinden sıyrılmaya çalışıyorum noluyo anlamış değilim 22 Kasım doğulu muyum yükselenim akrep henüz saturnden çıkan akrebin zehrimi yayın ruh hastalığımı imdattt yanii sorun bende mi aklımı oynatmaya az kaldi bukadar ciddi yaşanmaz 2018 i görmek istiyorum

 30. Jüpiter Kızı

  29/11/2016

  Erken yayınladığınız için teşekkürler Ceyhun Bey… yine nokta atışı yapmışsınız size bayılıyorum! :))
  Dolunay gündemindeki ilişki konuları şu an gündemimde, umarım olumlu sonuçlanır.
  Biz yaylar aşka hasretiz 🙂
  Bir de sorum olacak, bu aylık yorumları ay burcumuza göre de takip etmeli miyiz? Yoksa sadece güneş ve yükselen burcumuzu okumak yeterli midir?

  • Zafer Ceyhun

   05/12/2016

   merhaba, hayır ay burcunuza göre okumanıza gerek yok, uymaz çünkü.
   sevgiler, güzellikler dilerim Jüpiter Kızı 🙂 🙂
   ZC

 31. miray

  29/11/2016

  annem yay burcu ocak 2016 kaza gecirdi karda dustu ve kafasini carpti, haziran ayi trafik kazasi gecirdi araba carpti ayaaklari cok kotu durumdaydi.. hala iyi durumda diyilbu kazalar hepsi saturundanmi?hala devam edicekmi cok korkuyorum

  • Zafer Ceyhun

   30/11/2016

   Aman Allah’ım, geçmişler olsun Miray hanım 🙁 🙁 🙁
   Annenizin doğum haritasında ya Güneş 12. evde ya da Pluto/Uranüs ile temas halinde olmalı.. Çok ciddi olaylar peş peşe gelmiş 🙁
   annenizin doğum tarihini ve saatini biliyorsanız alabilir miyim?

   • miray

    30/11/2016

    7 aralik 1964 ama saati belli deyil malesef(
    yine biseyler olucak diye cok korkuyorum dogrusu

   • miray

    30/11/2016

    uzur dilerim tarih yalnis yazmisim
    araba kazasi 1 haziran olmustu

   • Zafer Ceyhun

    05/12/2016

    saat olmadan çok yetersiz kalıyor maalesef, yeniden büyük geçmişler olsun, en kısa zamanda anneniz eski sağlığına kavuşur inşallah.
    sevgiler ZC

 32. mine

  29/11/2016

  Ben butun yorumlarinizi takip ediyorum ama bu sefer yay burcu yorumu beni tatmin etmedi.. okudukca heyecanli birseyler duymayi bekliyordum hic heyecan uyandirmadi bu sefer… acaba birseyler mi eksik kaldi yorumlarda anlamadim…sonralari tekrar okumaya calisacagim..

 33. Meral

  29/11/2016

  Zafer bey merhaba oğlak burcuyum ancak yükselenim yay iş aramaktayım yay burcu için yazdıklarınız yükselen burçlar için de geçerli midir acaba

  • Zafer Ceyhun

   30/11/2016

   Evet Meral hanım yükselen için de geçerli..
   başarılar, inşallah Ocak sonuna kadar sonuçlanır işe girme süreciniz.
   sevgiler ZC

 34. Neşe

  29/11/2016

  Merhaba Zafer bey… 7 Aralık 1976 sabah 10:00-11:00 arası doğmuşum. Yükselen burcum nedir? Ayrıca son iki yılımı ilişki anlamında çok berbat geçirdim ve ilişkim ihanetle sonuçlandı. Yeni senede ilişki veya evlilik durumu nasıl görünüyor. Teşekkürler…

  • Zafer Ceyhun

   30/11/2016

   doğum yerinizi de söyler misiniz Neşe hanım, olmadan doğru sonuç alamayabiliriz..

   • Neşe

    30/11/2016

    Merhaba,
    Doğum yerim Ankara Keçiören…İlginiz için teşekkür ederim 🙂

   • Zafer Ceyhun

    05/12/2016

    Neşe hanım merhaba, yükselen burcunuz oğlak veya kovadır, bu saat aralığında her ikisi de olabilir.
    çocukluk yılları zor geçtiyse oğlaktır yüksek ihtimalle.
    sevgiler ZC

 35. Lusi

  29/11/2016

  Zafer bey sizin de doğum gününüzü kutluyorum 🙂 yayların yüzü gülecek mi artık :)) bi tasınma, işte pozisyon değişikliği ve toplu bir para gündemde hayatımda, ekonomik bi rahatlama, istikrar bekliyorum ve önümüzdeki günler ne getiricek merak ediyorum. 18 aralık saat 12.15-12.30 arası doğum tarihim, bi yorumunuz olursa cok sevınırım. Tesekkur ediyorum, her ay merakla takıpteyim

 36. Tuğçe

  29/11/2016

  Ceyhun bey sizi 1 yıldır takip ediyorum ve bu başımızın derdi Satürn u anlamamda cok yardımcı oldunuz iyi ki varsınız! Benim merak ettiğim acaba 2017 de burçları neler bekliyo şeklinde bi yazı gelicek mii? sevgileer

  • Zafer Ceyhun

   30/11/2016

   Tuğçe hanım merhaba, siz de iyi ki aramızdasınız 🙂 her zaman bekliyorum!
   Evet Aralıkta yazacağım yıllık yazıları da inşallah.
   sevgiler ZC

 37. emine

  29/11/2016

  21 aralik 1987 sabah 04.30-05.00
  arasi doğmusum.Hayatim nezaman yoluna giricek acaba özel ve is neye elimi atsam olmuyo istikrar yok hicbirseyde surekli gelgitlerdeyim su sıralar is olaylari var nasıl olacak acaba şehir disi beklemelimiyim

  • Zafer Ceyhun

   30/11/2016

   Emine hanım bu aralar önemli değişiklikler zamanındayız, Ocak sonuna kadar ihtimaller canlı kalır, kritik eşik Ocak.
   şimdiden başarılar diliyorum.
   ZC

   • emine

    30/11/2016

    Cvpladiginiz icin tsk edrm peki smdi baslamalimiyim yoksa ocagimi beklemeliyim Yanlis karar vermekten korkuyorum

 38. ŞENGÜL

  29/11/2016

  Sevgili Zafer Ceyhun ellerinize emeğinize sağlık gerçekten çok teşekkürler 🙂 bu arada sizinde biizmde Doğum Günümüz Kutlu Olsun :)Benimde kafam oldukça karıştı? acaba herşey alt üstmü olacak diye endişe etsemde herhade son yıllarda defalarca alt üst ola ola alışmış olmam lazım aslında :))ev değişikliği kira yada satınalma şeklinde kesinleştiremediğim bir düşüncem vardı eeydir henüz net birşey yok herşey korkunç arttı piyasa kötü zamanlamam berbat 🙁 ne ev ne araba gibi bir mal edinme düşüncemi hayata geçiremedim bi türlü. ve tabi berbat giden aşk hayatımdda olunlu bir gelişme olamadı bir türlü :/ henüz tanıştığım kendi yay yükseleni Aslan olan(27 kasım 1972 saat 22) bir beyefendi var henüz hiç birşey belli değil :/ benimde yükselenim Başak diye biliyorum (17 aralık 1971 gece 24.00)acaba bir yay burcu erkeğiyle uyuşuyormuyum sizce :/ ve bu işin sonu iyi olucakmı ? hayatımla ilgili önemli kararlar arifesindeyim. insallah herşey güzel olur :/ ev şehir değişikliği ( egeye yerleşmek )ve yeni bir ilişki gündemim 🙁 umarım herşey güzel olur Ne dersiniz ? uamrım bu defa cevap alabilirim. 🙂 binlerce teşekkürler şimdiden

  • Zafer Ceyhun

   30/11/2016

   Şengül hanım yükselen burcunuz başaksa, yani geceyarısından önce doğduysanız, size Ege yolları görünüyor 🙂 🙂
   aslında piyasa ev satın almak için çok ideal, satışa yönelik talep o kadar az ki, konut sahipleri beklentilerinin altındaki fiyatlara satmaya meyilli.. değil mi yoksa? 🙂
   yay/başak ile burcu ateş/hava grubu olan birisi uzun soluklu bir ilişkide zorlanır. bu nedenle toprak/su grubu burçlardan olmalı müstakbel eşiniz.. (yükselen terazide ise tam tersi geçerli)
   Aralıkta gidiyorsunuz siz bence 🙂
   yeni hayatınız mutluluk getirir inşallah.
   sevgiler ZC

   • ŞENGÜL

    30/11/2016

    Ayy demeyin aralıkta nereye gidiyorum egeyemi? gelin mi? gidiyorum yoksa 😀 😀 :)) agzınızdan bal damlıyor zafey bey 🙂 allah ne muradınız varsa versin. müstakbel adayım YAY/terazi de olabilirmiş YAY/ASLAN da orası muallak biraz bende terazi olursa zor olur sanıyordum 🙁 yanılmışım desenize….. EGEye gidince ve bu gönül işim olumlu sonuçlanınca muhakak yazıcam 😀 ve sizi de yeni yuvama davet edeceğim :)) sağolun varolun

   • ŞENGÜL

    30/11/2016

    evet malesef EGE de kiişler büyük şehirlerdeki gibideğil malesef herşey tam tersi fiyatlar katlanmış ve sahtekar emlekçı çok fazla :(( allah yardımcım olsun arasıra ümidimi kaybetsemde Yinede ben kararlıyım olucak inşallah bu iş 🙂 sayenizde ümidim arttı artık harikasınız gerçekten 🙂

   • ŞENGÜL

    30/11/2016

    zafey bey yani asıl burcu YAY olup yükseleni aslan olanla uzun soluklu olmazmı diyorsunuz ?tam anlamdım orasını yoksa asıl burcu YAY olmasın mı demek istediniz? asıl burcu YAY olupta yüksleni Terazi olursa mı daha iyi benim için ? 🙁 kafam iyice karıştı

   • ŞENGÜL

    30/11/2016

    çok pardon hep unutuyorum bir daha bir daha yazmak zorunda kalıyorum bağışlayın benim doğum yerim ADANA (17.12.71 saat: 24) müstakbel adayımın doğum yeri Gaziantep (27.11.1972 saat: 22)

 39. Sibel

  29/11/2016

  Merhabalar ceyhun bey ben yay burcu değilim ama yorumları görünce heyecanlandım boğayı dört gözle bekliyorum. 14 Mayıs 1991 Giresun sabah 9 civarı doğmuşum bana da küçük bir yorumda bulunursanız mutlu olurum. Kolaylıklar diliyorum…

  • Zafer Ceyhun

   30/11/2016

   Sibel hanım çok teşekkür ediyorum ilginiz için..
   kırmayı hiç istemem fakat şöyle yapsak olur mu? bir sorunuz varsa boğa burcu yorumunda sorun. bence güzel teklif 🙂
   sevgiler ZC

   • Sibel

    01/12/2016

    Peki dört gözle boğayı bekleyelim o zaman

 40. Fatma nur Arıöz

  29/11/2016

  Merhaba, 29 kasim 1990 ankara (19.10) dogumluyum. Gercekten iki yıldır yasamaktan dahi yoruldum dayanacak gücüm kalmadı ozellikle is konusunda. Uzun zamandir akademik kariyer için çabalıyorum fakat hep cok ilginç sekillerde olumsuz oluyor. Bi konuda dusunceleriniz var ise benim icin cok kıymetli olur. Cevap verebilirseniz cok sevinirim.

  • Zafer Ceyhun

   30/11/2016

   Nur hanım merhaba, yorulmakta sonuna kadar haklısınız ve işin garip yanı yorulmayınca da olmuyor, değil mi 🙂 Yaman çelişki.
   Güneş, Venüs ve Merkür yay burcunda olunca Satürn etkisini bol bol yaşıyor olmanız da işin doğası gereği kaçınılmaz, neyse ki son yıla giriyoruz.
   Şubat sonunda Güneş tutulması olacak, sınavla birlikte süreç tam olarak ne zaman netleşiyor? Ocak mı yoksa Şubat-Mart mı?

   • Fatma nur

    30/11/2016

    Gerekli sartlarin tamamini sagliyorum suanda sadece kadro açıldığı zaman bir sinav yapacak üniversite(ne zaman açılır hiç belli olmaz). Ben hep bir talihsizlik bi ucundan kiyisindan kaciriyorum sanki hayatı. İş yok (bir isim var ama cabaladigim, planladigim kariyer baska) ilişki yok.. Ben hic bisey anlamadım bu son bir iki seneden. Yok artik bu kadar olmaz dediğim ne varsa oldu. Her ay sizin yazilarinizi çıkartıp altını çizerek okuyorum sinava calisir gibi 🙂 ilk defa yazıyorum size çünkü bugun benim dogum günümdü ve ben bu son olsun istedim hersey düzelsin artik bisey olsun istedim. Ama ne demisler istemek yeter mi

   • Fatma nur

    30/11/2016

    Bu arada ek olarak ben yukselenimi yengeç olarak biliyorum internette öyle bulmustum ama dogru mudur? Bir bilene sormakta fayda var 🙂

 41. Seda

  29/11/2016

  Zafer Bey Merhaba , 09.12.1982 Akşam 20.00 civarı doğum saatim. Yıl sonuna doğru önemli bir sınava gireceğim inşallah. Sınav sonucu bazı değişiklikler getirebilme durumu olabilir mi 2017 de ? Cevaplayabilirseniz çok memnun olurum , şimdiden çok teşekkürler .

  • Zafer Ceyhun

   30/11/2016

   Evet Seda hanım, olmalı da..
   başarılar diliyorum size, çok yakın gibi görünüyor zaten 🙂
   Mart-Nisan nasıl, uzak mı?

   • Seda

    30/11/2016

    Sınav 24 Aralıkta Ceyhun Bey. Ardından mülakat var.Sürecin sonuçlanması nisan ayını bulur muhtemelen . Sonra uzun bir eğitim mevcut . Şu anki mesleğimden apayrı bir meslek. 2017 de uzun bir eğitim görülüyor mu ? İnşallah bu iş olur . Siz de pozitif olarak belirtmişsiniz Bir de il değişikliği görülüyor mu acaba çalışma anlamında yine bu süreç ile ilgili , çok teşekkürler

   • Seda

    30/11/2016

    Yorum için de elinize sağlık

   • Seda

    30/11/2016

    Yükselen burç Aslan bu arada 🙂

   • Seda

    30/11/2016

    Bir de doğum saati 20.30 olarak düzelteyim . Tşkler

   • Seda

    07/12/2016

    Ceyhun Bey yanıtlayabilirseniz çok sevinirim , sınav hazırlık motivasyonu için çok iyi olur 🙂 sağolun kolay gelsin .

 42. Nilsu

  30/11/2016

  Yukseleni yay bahtsiz bir oglak olarak heyecanla okudum. Elinize saglik Ceyhun bey. Bikac gundur islerim yogunlasti. Subat ayi itibariyle baslamam gereken veri toplama calismasi var. Yeni yila girmeden projenin genel hatlarina karar verilmesi gerekiyor. Ilk hafta ekip calismasi ve ilk basamak icin uygun ve 20 araliga kadar da kesin karar verilecek diyebilir miyiz? Oglak burcunu da beklemek lazim sanirim tabi 🙂

  Paylasimlariniz gercekten cok degerli.

  Sevgilerimle.

 43. Arzu

  30/11/2016

  Merhaba ceyhun bey yorumlarınızı ilgiyle takip ediyorum çokta beğeniyorum
  Ben 20 12 1970 gölcük doğumluyum sabah 10 doğum saatim
  5 senedir hayatım kabusa döndü en son haziran ayındaydı sanırım hayatiniz değişecek çok önemli şeyler olacak yazmıştınız ben hiperaktif yerinde duramayan sapasağlam eşimi 45 gün içinde akciğer ca dankaybettim ölümlerden ölüm beğendim olmadı ailemin yanına geldim yaşadıklarıma inanamıyorum sizden ricam küçükte olsa bir yorum
  Başınızı ağrıttım kusura bakmayın teşekkürler

  • Zafer Ceyhun

   05/12/2016

   başınız sağ olsun Arzu hanım, çok erken bir ölüm 🙁 🙁
   spesifik bir sorunuz var mı? bir de doğum saatinizden emin misiniz?

 44. Gülsen

  30/11/2016

  Merhabalar ceyhun bey öncelikle yazılarınızı çok beğenerek takip ediyorum Ve yaşama dair bir çok nokta atışlarınız oldu benim için benim sormak istediğim eşimin doğum tarihi 3.3.1967 saat 19.30 20.00 arası doğmuş yükseleni nedir farklı sitelere göre kimisi başak kimiside terazi Burcudur sizce?birde ay burcu yay diye biliyorum doğrumudr ve son sorum ay burcu hangi özelliklerimizi yansıtır şimdiden teşekkür ediyorum bilgilendirirseniz sevinirim

  • Zafer Ceyhun

   05/12/2016

   teşekkür ediyorum Gülsen hanım, her zaman beklerim.
   19.30 sonrası terazi oluyor fakat çoğu zaman doğum zamanı yanlış biliniyor. yükselen burçların özelliklerini anlayarak tahmin etmek kolaydır aslında, en güvenilir yöntem o bence..
   sevgiler ZC

 45. Gülsen

  30/11/2016

  Bu arada kocaeli doğumlu♓⏪

 46. Nursen

  30/11/2016

  elinize saglik .aralik 19 aksam ezani okunmadan dogmusum yukselenim nedir sizce Saturnle hayat cok zoryorulduk Belcika dan sevgiler

 47. Banu

  30/11/2016

  Ceyhun bey merhabalar 23kasım 1986 kırıkkale saat:23.30 doğumluyum 2012den beri iş arıyorum nereye başvursam hep son dakikada aksilikler oldu şu aralar bi sınava girdim sonuç bekliyorum umarım bu sefer olcak Aşk hayatım da iş hayatım gibi Yazdıklarınızdan umutlandım açıkçası güzel şeyler olsun hepimiz için bilgilendirirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler ☺️

  • Zafer Ceyhun

   05/12/2016

   Banu hanım merhaba, siz her zaman önce başak burcu yorumlarını okuyun, olur mu?
   en geç Nisan ortasına kadar çok iyi bir işe gireceğinizi söyleyebiliriz.
   başarılar dilerim, ZC

   • Banu

    05/12/2016

    İlgilendiğiniz için çok teşekkürler Ceyhun bey önerinizi dikkate alcam. ☺️ O zaman umudumuzu kaybetmeyip iş aramaya devam

 48. Mugece

  30/11/2016

  Merhaba ceyhun bey sizi 2 yıla yakın takip ediyorum. Malum satürn yordu bizi yay burcu olarak fazla büyüdük nefret ettik ama gülüşümüzü hiç kaybetmedik yorumlarıda takip ediyorum hepimizde polyanna ruhu var olsun biz her sekilde mutluyuz. Bana gelirsek şu son 2 yılda yaşadıklarımı yazsam roman olur trajedi içinden komedi çıkarırım tabi o ayrı 😉 size tek sorum var bu gerçekçilik ne zaman bitecek ben kendimi kandırmayı daha çok seviyordum öyle daha mutluydum. Şuan mutsuzmuyum hayır çünkü polyanna oldum 3 aralık1984 izmir doğumluyum yükselen burcum 2 tane balık ve kova ben ikisinide seviyorum sizi takibe devam edeceğim ve çevreme de sonsuz tavsiye ediyorum sevgiler…

 49. YG

  30/11/2016

  Zafer Bey , çocuklar için de burç yorumu okumalı mıyız ?
  Yaş aralığı 7 – 15
  SAYGILAR , TEŞEKKÜRLER

  • Zafer Ceyhun

   30/11/2016

   ben olsam okurdum 🙂 🙂

 50. aya giden aylanır

  30/11/2016

  MERHABA CEYHUN BEY;
  HER AY SABIRSIZLIKLA SİZİ BEKLİYORUM 🙂
  17 ARALIK 1987 20:00 DOĞUMLUYUM 2015 YILINDA İŞE GİRDİM VE BENİ ZORLAYAN BİR İŞ ORTAMIM VAR HALA DİRENİYORUM 😀
  2017 YILINI YURT DIŞINDA GEÇİRME PLANLARIM VAR AMA HEP ENGELLER ZORLUKLAR CİDDEN SITKIM SIYRILDI 🙁
  SEVGİLİ YADA EVLİLİK GİBİ GÖRÜNEN HİÇ BİR ŞEY YOK.HER DAİM HÜSRAN 😀
  DOĞUM GÜNÜMÜN HATRINA BİR ÖZET GEÇERSENİZ SEVİNİRİM 🙂 🙂 🙂

  • Zafer Ceyhun

   05/12/2016

   merhaba gülücüklerle dolu yorumunuz için çoook teşekkür ediyorum 🙂
   seçtiğiniz isimden zorluklara rağmen gülüşünüze her şey tam yay, harikasınız 🙂
   sözlerinizin sonunda “şöyle bir özet yorum” demişsiniz sanıyorum şu anda okumam ve cevaplamam gerek 300 kadar soru var, harita inceleyip özetlemem mümkün değil.
   spesifik soru var mı?

 51. ECZACI

  30/11/2016

  MERHABA ZAFER BEY;SİZİ HİÇ BİLMEZ ,HİÇ TANIMAZDIM.BİR ARA BAZI DUYGUSAL DURUMLARDAN DOLAYI BİR ARKADAŞIMLA DERTLEŞİRKEN SİZİ OKUMAMI SÖYLEDİ.HİÇ İLGİMİ ÇEKMESE DE O DEDİ DİYE OKUDUM.HOŞUMA GİTTİ BİLGİNİZİ İFADE ETME BİÇİMİNİZ.ŞİMDİ BUNU NİYE YAZDIM.SİZİ BANA TANITAN ARKADAŞIMI BU KONUŞMAYI YAPTIKTAN 1 HAFTA KADAR SONRA BU DÜNYADAN UĞURLADIM.SİZ SANKİ ONUN EMANETİ GİBİSİNİZ BENİM İÇİN.SADECE BUNU PAYLAŞMAK İSTEDİM.
  BU ARADA YAYIM.GÜZEL YORUMLARINIZ İÇİN TŞKLER.

  • Zafer Ceyhun

   05/12/2016

   Aman Allah’ım 🙁 🙁 hiç benzeri olmayan bir Burcuna Göre deneyimi olmuş…

 52. Cansu

  30/11/2016

  Cok begendim yorumunuzu. Ben 22 Kasim 1986 dogumluyum. Hayatimin en zorlu donemlerini 2016 Ocaktan Agustos ayina kadar yasadim bu iliskimle alakaliydi. Iliskimin yaninda cok onem verdigim dostluklarimida bitirdim. Tek merak ettigim sey Saturn 2017 de 2016 kadar sert olacak mi? Nefes alabilcekmiyim eskisi gibi? Yada sinavlarimiz bitti mi?

  • Zafer Ceyhun

   05/12/2016

   hayır Cansu hanım, 2016 yılında hem Mars hem de Satürn birlikte yay burcunda gerilediği için, çift kat etki yaşadık. 2017 yılında daha seyreltilmiş baskı olacak.
   sevgiler ZC

 53. Özlem

  30/11/2016

  Merhaba Ceyhun bey. Benim yorumum gözünüzden kaçmış olmalı diye tekrar yazıyorum. Rica etsem cevaplar mısınız? 21 aralık (saat 9:00) 1978 doğumlu bir yay olarak ( yay mıyım oğlak mıyım ondan da hiç emin değilim ) Satürn’den en çok bu yıl mı etkilenirim. Ya da nasıl etkilenirm? Teşekkürler

  • Özlem

   30/11/2016

   Peki

   • Zafer Ceyhun

    05/12/2016

    yukarıda cevap verdim ama siz küsmüşsünüz bile 🙂 🙂

  • Seda

   03/12/2016

   Ceyhun bey cevaplarsanız çok sevinirim sevgilimle ilişkim garip bir hal aldı aslında yeniyiz de ne o bırakmak istiyor ne ben sorduğum da işe garip bir dönemdeyim ama seni bırakmak istemiyorum diyor sevgilim oğlak ben yay sizce bizim durumumuz nolur

   • Zafer Ceyhun

    05/12/2016

    çok yetersiz bilgi Seda hanım.
    yükselenleri söyleseniz en azından?

 54. Lala

  30/11/2016

  Merhaba cok guzel yorumlamissiniz elinize saglik bende 13 aralik 1994 dogumluyum aynen her kesin aoylediyi gibi 2 yildir cok zor gunler gecirdim simdi de panikataga dogru surukleniyorum hep hasta olucagimi dusunuyorum ve ileriye donuk hic bisey goremiyorum ne zman bitecek bu cile ya(( ne saturnmus

  • Zafer Ceyhun

   30/11/2016

   doğum bilgilerinizi alabilir miyim? (saat ve yer/şehir)

   • Lala

    01/12/2016

    Ha bi de azerbaycan gence dogumluyum

  • Lala

   01/12/2016

   13 aralik 1994 sabah 10 12 arasi azerbaycan dogumluyum yukselenimi de bilmiyorum onceden coookkk tesekkurler

   • Zafer Ceyhun

    05/12/2016

    yeniden merhaba Lala, nasılsınız?
    yükselen oğlak veya kova, aslında doğum saatiniz geniş bir aralık olduğu için en iyi siz bilirsiniz.
    yine de eğer panik atak deneyimi yeni başladıysa, yükselen kova olma ihtimali (doğum saati 11 gibi olur) yüksek.
    hiç korkmayın, hastalanmayacaksınız sadece sebepsiz korkular zamanındasınız, emin olun, hiçbir şey olmayacak 🙂 çok fazla yalnız kalmamaya çalışın siz, sosyal ortamlar ve bol bol çalışmak sizi rahatlatır.
    sevgiler ZC

   • Lala

    07/12/2016

    Cok tesekkur ederim zafer bey cevapladiginiz icin o kadar sıkıntılı bi donem ki bunlari sizden duymak iyi oldu cok tesekkurler

 55. Fatma

  30/11/2016

  13aralık 1980

 56. Fatma

  30/11/2016

  13 Aralık 1980dğumluyum.zamanınızı ayırıp bilgi verirseniz sevinirim.

 57. serap

  30/11/2016

  merhaba.. 17 aralık 1964 izmir doğumluyum. yükselenim akrep.. bir yıldan fazladır beklediğimiz karşı tarafın mahkeme süreci bitmedi. kendisi de yay. iki yay yorulduk.. evlenmek istiyoruz. bize ufukta vuslat var mı Ceyhun Bey 🙂 İzmir den sevgiler..

  • Zafer Ceyhun

   05/12/2016

   Serap hanım merhaba 🙂
   doğum haritasının en önemli kısmı doğum saatidir aslında ve siz beni o bilgiden mahrum bırakmışsınız, nasıl yapsak?

 58. sedef

  30/11/2016

  Ceyhun bey merhaba. Ne olacak bu yayların hali!!! Eşim de (24 kasım 1974-yükseleni aslan), ben de (18 aralık 1978-yükselenim ikizler) yay burcuyuz. Çifte şans mıdır, çifte şanssızlık mıdır bizimkisi Yeni bir iş kurduk. 1,5 yıl oldu ama hala hedeflediğimiz seviyede değil kazancımız. Maddi olarak sürekli içeri giriyoruz. 2 yıl bizi hem fiziksel, hem ruhsal, hem de bedenen çok yordu. O kadar çok emek sarfettik ki (hala da sarfediyoruz) ne olacak sonumuz acaba. Pollyanna günlerimize yeniden dönebilecek miyiz? Bu makus talihi yenecek miyiz ne dersiniz??

  • Zafer Ceyhun

   05/12/2016

   Elbette Sedef hanım, kesinlikle sona erecek. Satürn varken olumlu motivasyon atılan adımlar, bir gün mutlaka harika sonuçlar verir.
   başarılar, direnmeye devam, son 1 yıl 🙂
   ZC

   • sedef

    13/12/2016

    Cok tesekkur ederiz Ceyhun bey. Sabir,sabir, ya sabir

 59. mine

  30/11/2016

  merhaba zafer bey,
  4 aralık 1983 yılında ankara’da 16.30 saatlerinde teşrif ettim dünyaya. uzun yıllardır hem egitim hem iş hayatında çok zor şartlarda uğraş veriyorum.2016 ise bitsinde kurtulayım dediğim bir yıldı.2017 de ben,m için umut var mı?

  • Zafer Ceyhun

   05/12/2016

   Mine hanım merhaba 🙂
   eğer doğum saatiniz doğru ise sizin çok iyi bir haritanız var, eminim ki her şeyi bir şekilde aşarsınız.
   sadece şu var: Satürn etkisinin yoğun olduğu zamanlardasınız, doğduğunuzda tam 5 gezegen yaydaymış.
   2017 daha iyi geçecektir.
   sevgiler ZC

 60. Hande

  01/12/2016

  İlginiz, emeğiniz için teşekkürler Zafer Bey

 61. Gülaysem

  01/12/2016

  Meraba zafer siz bu alemde teksiniZ!nedersiniz oluyor gerçekten . Ben 08.08.1990 doğumluyum yükselen ikizler.Nişanlımda 16.06.1987 ikizler burcu bu ay içinde nisanlanmayi düşünüyoruz sizce fikriniz nedir . Ayrıca bizim uyumumuzu gelecek acisindan nasıl buluyorsunuz acaba ?

  • Zafer Ceyhun

   05/12/2016

   teşekkür ederim Gülaysem hanım,
   onun yükselen burcu nedir, biliyor musunuz?

 62. Berna

  01/12/2016

  Merhaba Zafer Bey,
  13 Aralık 1975, İstanbul doğumluyum. Malum, güneş burcum Yay. Yükselenim Koç, Ay burcum da Koç. Nasıl bir tip olduğumu tahmin edersiniz 🙂 Özellikle son 5 yıldır sınana sınana atom parçacıklarıma ayrıldım. 2017’nin Yaylar’ın yılı olacağını söylüyorlar. Doğru mudur? Çok teşekkürler.

  • Zafer Ceyhun

   05/12/2016

   Berna hanım merhaba, haritanızı ne kadar biliyorsunuz: yükselen kaç derece koçtur mesela?

   • Berna

    11/12/2016

    Zafer bey merhaba,

    Koçun derecesini bilmiyorum ama 13 Aralık 1975, saat 12.55’te doğmuşum. Kesin bilgi; bizzat hastanenin arşivinden baktım :)) Bu bilgi işinize yarar mı acaba? Ay, çok heyecanlıyım. Doğum günüme iki gün kaldı 🙂

    Sevgiler…

 63. Gülizar

  01/12/2016

  merhaba zafer bey benim yükselenim yay. evlilik kararı alma aşamasındayım. Tereddütlerim var ve doğru karar vermek için uygun bir dönem mi?

  • Zafer Ceyhun

   01/12/2016

   Gülizar hanım merhaba, karar vermek için zaman doğru, asıl soru şu:
   müstakbel damat doğru kişi mi?
   yanlış kişiyle en doğru zamanda evlenmek diye bir şey de var çünkü, az da değil bu tür evlilikler.
   umarım en doğru kararları alırsınız, ömür boyu mutluluk diliyorum.
   sevgiler ZC

 64. Elif.

  01/12/2016

  Merhaba Zafer bey, her ay burç yorumlarınızı keyifle okuyorum. Benim eğitim alanım biraz karıştı şu son aylarda düzelme olacak mı,ne zaman olacak? İnanın ki çok yoruldum 🙁 18 Aralık 1993, saat:08.30, İstanbul. Cevabınızı merakla bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.. 🙂

  • Zafer Ceyhun

   05/12/2016

   Elif hanım merhaba,
   eğer ki doğum saatiniz doğru ise, 2017 yılı da kolay geçmeyecek gibi görünüyor maalesef..
   ne olmuştu geçen yıl?_

   • Elif.

    05/01/2017

    Evet Zafer bey doğru, geçen yıl gayet iyiydi her şey 2016 yılında üst üste geldi. Ne gibi zorluklar olacak peki? 🙁

 65. ŞENGÜL

  01/12/2016

  MERHABALAR ZAFER BEY,lütfen son biryorum alabilirmiyim yukarıdaki cavabınızla gili tereddütlerim oldu lütfen beni aydınlatın lütfen 🙁

  • Zafer Ceyhun

   05/12/2016

   yay burcu doğru kişi olmaz demiştim Şengül hanım, evet, orası net.
   sevgiler ZC

   • Şengül

    28/12/2016

    Sağolun Varol’un zafer bey henüz Ege planım yürürlüğe giremedi, Birde Deniz Aşırı uzak bir YAbsncı memlekete yerleşmw isteğim var umutla bekliyorkm araştırıyorum. Umarım ya Ege ya yurt dışı işi olur Sevgilerimle ❤️ Iyi yıllar ❤️ MUTLU BEREKETLI HUZURLU BIR YIL OLSUN HEPIMIZE

   • Şengül

    28/12/2016

    Sağolun varolun tekrar Zafer bey ❤️ Mutlu Sağlıkkı Huzurlu Bol Şanslı Bir yıl dikerim hepimize ❤️

   • Şengül

    28/12/2016

    Ege işi henüz olmadı araştırmaya devam Deniz Aşırı uzak bir yurt dışı memleketinden vsr umutluyum aynı zamanda haber bekliyorum ❤️Umarım birinden biri olur artık tıkandım birşeyler olsun istiyorum ❤️ hakkınızda Hayırlısı

 66. Münevver

  01/12/2016

  Zafer bey merhabalar Münevver ben sizinle Doğum haritama bakmıştık Hacettpe nin bahçesinde konuşmuştum sizinle 🙂 hala açıp dinliyorum unutmamak için söylediklerinizi. Bana bu sene uzak yerlere gidebilirsiniz demiştiniz çalışmak için bir işe başvurmuştum o iş olmadı. İş aramaya devam bir de 2. Evimde Mars var diye para hırsı yüksek olur demiştiniz özel ders verdiğimi söyledim bu yoldan gidebilirsiniz demiştiniz ama nerden nasıl başlarım bilmiyorum kendimde o gücü de görmüyorum su an.. oturdum hayırlısını bekliyorum yani İş durumlarım ne olacak benim acaba 9 aralık 1989 gece 01.42 doğumum

  • Zafer Ceyhun

   05/12/2016

   evet nasılsınız Münevver hanım 🙂
   evet Güneş-Satürn kavuşumu olacak şimdi, hiç kolay değil ama siz zaten özel ders konusunda tecrübelisiniz.
   göreceksiniz, Aralıkta kaybolan enerji geri gelir, hele ki sizin boş durmanız imkansız 🙂 🙂
   spesifik bir sorunuz olursa mail adresimi de biliyorsunuz.
   sevgiler ZC

 67. Nur

  01/12/2016

  Merhaba Zafer bey,
  28 Kasımda çok güzel bir iş teklifi aldım. Gökyüzü hareketleri açısından kabul etmem bu günlerde uygun mudur,değil midir?

  • Zafer Ceyhun

   05/12/2016

   doğum haritanızı görmeden bağlayıcı bir cevap vermek istemem Nur hanım.
   fakat şu da var: Satürn varken atılan adımlar, eğer ki haritada ters bir yere denk gelmiyorsa, kısa vadede değil ama uzun vadede iyidir.
   en doğru kararı almanız dileğimle, başarılar, mutluluklar!
   ZC

 68. Özge

  01/12/2016

  Zafer bey yükseleni yay olanları ne yönde etkiliyor satürn? Dış görünüş olarak mı değiştiriyor? Başak burcuyum yükselenim yay. Daha önce benim burcumdaydı satürn ve hayatımın en kötü dönemini geçirmiştim.. O yüzden korkutuyor satürn beni…

  • Zafer Ceyhun

   05/12/2016

   Özge hanım merhaba,
   Satürn 2 yıldır yayda, kötü bir şey olacaksa olurdu. Satürn yükselene gelince (eğer 1. eve geçti ise) hem görüntü, hem sağlıkta etkiler getirir. ayrıca uzun vadeli mululuk ve başarı için hırs oluşturur.
   sevgiler ZC

 69. İlknur

  01/12/2016

  Merhaba zafer bey.bende 9.12.85 -6.20 de dünyaya merhaba demis deli bir yayım.ama son zamanlarda cok duruldum .gezmelere ara verdim tam bir ev kusu oldum.daha sakin daha ice kapanigim.büyüyorum da galiba hayatimda biri var ve cok emek harcamam gereken bi iliskimiz var.ama ne olacak bilmiyorum.önümü hic goremiyorum..19 ocak 83 dogumlu bir oglak.siz ne dersin? Gözleri bagli devam etmelimiyim

  • Zafer Ceyhun

   05/12/2016

   beyefendinin ve sizin yükselen burçlarınız nedir İlknur hanım?

   • İlknur

    06/12/2016

    Geri dönüşünüze çok mutlu oldum. Ben yay burcuyum yükselenim yay.erkek arkadasim oğlak burcu yükseleni ikizler.tesekkur ederim.sevgiler

 70. Safa

  01/12/2016

  Aralik 06 1989 da dogdum saat 16.00 17.00 arasi dogmusum ama ben ailemi ve esimle yasadigim bir ayriligin kavusumu var mi diye soracaktim bu ayin 16 sinde mahkememiz var ama ayrilik var mi lutfen bana yardimci olun. Cevabinizi bekliyorum

 71. Elif

  01/12/2016

  Ceyhun bey merhaba 09.12.1989 22:00 doğumluyum yükselenim sanırım Başak Aslan da olabilir kesin bir şey diyen yok ay burcum boğa. Ne zaman düzelir sizce bu sıkıntılı dönem

 72. Hülya

  02/12/2016

  Sevgili zafer bey,03.12.1973 aralık İstanbul,saat 09:20 doğumluyum.Hesaplarıma göre güneş burcum yay,yükselen oğlak,ay burcum balık.Geçen yıldan beri çok büyük olmasa da sağlık sorunları yaşıyorum.işle ilgili 2 yıldır elimi attığım yeri kurutuyorum.farklı bir projeyi hayata geçirmek için tırmalıyorum….Yükseleni oğlak olarak az önce okuduğum oğlak yorumu da beni tedirgin etti.satürn,haritamda yükselenle karşıt pozisyonda ve yükselenim 08*19 derece diyor.Bu ne demek?Bir de 6 ev sonuna yerleşen Satürn yedinci evde yorumlanmalıdır diyor.Başka sitelerden çıkardığım haritalarda Satürn 6.evde çıkıyor.Hangisini değerlendirmeliyim?

 73. ilknur

  02/12/2016

  Zafer Bey 24 kasım 91’liyim. Gece 1-3 arası doğum (terazi olduğumu saptamıştım, ay burcum ikizler) iş konusunda ne olursa olsun; adım atıyorum tamam diyorum çok güzel gözüküyor hoop olmuyor. Bir türlü toparlanamıyor! Bağlantılar konuşmalar gerçekleştirip sürekli beklemedeyim. Bitkinim. Bıkkınlık hali söz konusu. Çok mu vahim durum? Çıldıracağım!
  İlişki desem o da aynı. Başladık başlayacağız olamıyor. Bi aynı noktada bi ayrı noktada… Ne senle ne sensiz halinde, bir kova-kovayla olmakta zor sanırım.

  Hatta tamam artık yoruldum deyip her şeyden elimi eteğimi çektim. Evde depresyon halindeyim.
  Tamam kabul hiçbir şey olmuyor*

 74. Hatice

  02/12/2016

  Ciddi ciddi saturunun etkisi bende son 3 yildir diyeyim farkli bir etki olusturdu. Hayattan biktim. Enerjim yasama sevincim umitlerim haysllerim sanki askıya alinmis hissediyorum.. ve elimde olmadan gerceklesiyor bazi seyler mudahale edemiyorum. Ama guzel getirileri oldu. Demekki saturun calismayi odullendiriyormus. Kafayi yiyecek gibi olsakta.. Zafer bey 17 aralik 1975 saat 22.00 gibi bir dogum tarihi ve saatinin sizce gelecegi nasil? Iyi goruyor musunuz? Yanitlarsaniz cok sevinecegim..

 75. EY

  02/12/2016

  BEN 18 ARALIK 1988 DOĞUMLUYUM ZAFER BEY GELECEKTE EVLİLİK GÖRÜNÜYOR MU ACA YORUMLAYABİLİRMİSİNİZ….

 76. ZEYNEP

  02/12/2016

  Zafer Bey Merhaba ,
  8 Aralık 1987 Yay Burcu ve yükseleni Kova Ay Burcu yengeç biri olarak fazla karışığım. 🙂 hele bir de 2 yıldır satürn enerjisini taşıyorum.Hayatımda çok şey değişti evlendim bebeğim olacak ama tabi satürn etkisiyle yıprandımda 🙂 İnsanların hep yanlış anlamalarına mağruz kaldım bu durum ne zaman sona erer iletişim sıkıntısı çok yaşadım satürn etkisinden midir ? Değerli yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler 🙂

 77. Sera

  02/12/2016

  24 Kasım 1983 Muş dogumluyum( saat 06:00).2 yıldır cok kotu gunler yasiyorum ozellikle 5 aydir evliligimle ilgili belislrsizlikler var? Aralik ayi devamindaki 2017 de benim icin evliligim icin umut var mi?

 78. Emöz

  02/12/2016

  19 aralık 1976 saat 14:00-15:00 arası doğdum yükselenim ve kariyerim hakkında 2017 yılı bana ne getiriyor yorumlarınıza son derece değer veriyorum teşekkürler

 79. Gizem

  02/12/2016

  Zafer bey merhaba.
  Yay burcu yorumunuzu okuyunca yok artık bu kadar da olamaz dedim bir kurs görüşmesi yapmaya karar verdim ve doğru zaman oluşu beni çok mutlu etti. Bu arada Satürn beni de çok yordu, umutlarimi yitirdim neredeyse. Rica etsem benim için de bir yorum yapabilir misiniz? Doğum tarihim 05.12.1985 saat 14:00 civarı doğmuşum. Teşekkür ederim

 80. Arzu

  03/12/2016

  14 Aralık 1975 Kocaeli sabah 9-9.30 gibi doğmuşum. Zafer Bey evlilik ve ilişkiler konusunda yorum alabilirmiyim.

 81. seda

  04/12/2016

  Merhabalar,

  Google’a “yayların bunalımı ne zaman bitecek :)” diye yazdım, sizi böylece keşfetmiş oldum 🙂 arada sıkıntılarımla eğlenmek için yaptığım saçma bir aktivite aslında ama bu sefer fena olmamış 🙂 İşin esprisi bir tarafa başa gelen aksilikler sonucu gerçekten ruhum yoruldu, özellikle son iki ayda level atladım:) çok şükür güzel şeyler oluyor ve olacak da diye düşünüyorum tabi, umutsuzluk yok,biraz daha sabır var. Ben 17 Aralık 1986’da 22.30-24.00 gibi Trabzon’da doğdum. Sadece yazmak istedim, teşekkürler…

 82. Ilknuk

  04/12/2016

  Merhaba Zafer Bey 06.12.1967 sabah 5:30-6:30 arası doğmuşum. Çok bunaldigim bir dönem geçiriyorum ve İş hayatımda sürekli bir tedirginlik beni neler bekliyor. Şimdiden teşekkürler

 83. Türkan

  05/12/2016

  Zafer bey merhaba ben 26.11.1991 mersin dogumluyum yükselenimde koç satürn her anlamda zorlamaya devam ediyor iş ve özel hayatımla ilgili yorumlarınızı alabilir miyim

 84. Safa

  05/12/2016

  zafer bey cevaplarınizi bekliyoruz lutfen cevap verebilirmisiniz

 85. Ezgi

  05/12/2016

  Merhabalar Zafer Bey yorumlarınızı ilgiyle takip ediyorum.Yine uzun uzun çok güzel yorumlamışsınız ellerinize sağlık.Ben 30.11.1991 sabaha doğru 5.00-6.00 arası malatya doğumluyum. Aralık ayının 12 ve 13 ünde sınavlarım var kariyerimle ilgili.Bunlar hayatımı, yaşadığım şehri vb. değiştirebilecek sınavlar.Bu tarihler benim için doğru tarihler mi yoksa ertelemeli miyim?

 86. semra

  05/12/2016

  Merhaba her şeyden artık çok bunaldım. Amaçsız, vasıfsız, anlamsız hissediyorum.
  Tam yolunda derken terar tekrar herşey tapa taklak oluyor. Nereye ait olduğumu ne yapmam gerektiğini bilbilmiyorum.
  Ne işte ne aşka hiç bişeyde güzüm gülmek bilmedi.
  20.12.1988 Yay burcuyum – Yükseleni de yay

 87. Nehir

  06/12/2016

  Merhabalar Zafer bey,bgn benim doğum günüm yay yükselen boğa olarak berbat ötesi 9 ay geçirdim
  geçen sene işe girdim tarihte şuan işsiz olarak doğum günümü kutluyorum..22 kasım 25 kasım arası bi hafta o kdr iş görüşmesine gittim ki şimdi onları bekliyorum sonuçlanmasını..Kendimi gerçekten şu satürn döngüsünde yılmış hissettim ya sağdan soldan ha bire tokat yemekten,ayyyy bide işsiz işsiz nişanlandım 😀
  galiba satürn beni evlendircek:))) ama işte lazım tabi:) okursanız cvplarsanız çok sevinirim,bende astroloji ile ilgileniyorum ve sizi çok garip tesadüf şekilde buldum geçmiş ayları okudum ben şok! Bundan böyle takipteyim sevgiler

 88. eda

  06/12/2016

  Merhaba zafer bey sitenizi yeni farkettim su an isteyim ama yaziniza takilip kaldim:))hemen size yazmak istedimdogumgunum 9 aralik esimde boga burcu bir turlu skntilarimz bitmedi cok kotuyuz sizce evliligimi nasil bi son bekliyo ayri yasiyorz zaten yorumunuzu bekliyorum simdiden tesekkur ederim:)

 89. DenizP

  06/12/2016

  aşırı sıkılmış bir şekilde, bakalım bu ay hangi iç sıkıntıları beni bekliyor diye gezinirken dün gece sayfanıza denk geldim, yorumlama biçiminiz ve yorumlara bıkmadan cevap vermeniz beni benden aldı 🙂

  11 Aralık 1981,11.45, Zonguldak doğumluyum. Yanlış bilmiyorsam güneş burcu 19 derece yay, yükselen 15 derece kova ve ay burcum 19 derece ikizler. Son zamanlarda depresif günler geçiriyorum hem iş hem aşk hayatında. Satürn geçişini sonuna kadar yaşıyorum, iş durumlarım karışık, aşk durumları da. En belirsiz zamanlarım hayatımdaki. Ne zaman netleşecek? Gönlüme göre bir iş bir aşk bulacağım?

 90. Mavi

  07/12/2016

  17.Aralik.1989 04.00 istanbul dogumluyum.. 19.Haziran.1984 erkek arkadasimin saatini bilsemde..Tam bir yay-ikizler karmasasi. 8Ay bi ayriliktan sonra iliskim sanki yeni yeni yoluna giriyor.. Fakat bankaciyim ve her sene bu zamanlarda tam da birim sube ici bolum degisikligi tam da benim basima geliyor ve gune yetismekte hayata odaklanmaktada haliyle zorlaniyorum.. Ote yandan surekli bi huzursuzluk hissi, surekli bi gerginlik.. Ne zaman normal hissetmeye baslayacagim? Ne olacak yeni donemde merakla bekleyenlerdenim.. Yazdiklarinizi anlamlandirmaya calistigimda da pek basarili olamiyorum.. Butun yaylar iyiki dogmus 🙂 Iyi ki wariz

 91. Selma

  09/12/2016

  Zafer bey merhaba, sitenizi henüz farkettim; Doğum günüm akşamı 🙂 8 aralık 1970 saat ( 01:50) Konya doğumluyum. Bu ayın güzel enerjisi ile sizden cevap alsam 🙂 … Satürn ile sınavım hangi konular üzerine olacak ve de şu iş alanımdaki belirsizlik ve duraksama ne zaman aydınlığa kavuşacak, şimdiden teşekkürler.

 92. Lusi

  10/12/2016

  Herşey inanılmaz bi hızda tersine dönmeye başladı:( gecen kışı yeniden mi yaşıycaz Ceyhun Bey? Okyanusun dev dalgaları önünde küçük bi tekne gibiydim gectiğimiz yıl, tam sular duruldu derken tekrar başa mı dönüyoruz ?? :((

 93. Hande

  10/12/2016

  12 aralik dogumluyum yukselenim terazi iliski ve is anlaminda ne olur bir seyler soyler misiniz

 94. Meryem

  13/12/2016

  16 aralık 1982,gece 00:00 doğmuşum Zafer bey yükselenim nedir?benim için 3 yıl zor geçti,2017 güzel olur inş..almak istediğim şeyler var ama hep bi terslik ne zaman düzelecek bu kara günler,sağlık problemleri

 95. İlayda

  14/12/2016

  Şu an bu sitede okuduklarıma inanmakta zorluk çekiyorum!
  7 aralık 1992 14:00 – 14:30 saatleri Ankara dogumluyum.
  Son 5-6 saattir benim hayatım ne zamandan beri bu kadar berbat diye dusunurken aklım 2012 eylül ekim aylarına gitti. Bunu dusunuyordum çünkü ben hayatım boyunca hep asiri şanslı ve hayatından zevk alan bir insan olmusumdur ( son 4 seneye kadar ) Google’a “yay burçları ne zaman rahatlayacak” yazdım ve bu siteyi buldum. İlk okuduğum yazıda aynen söylediğiniz gibi elimde olmayan şartlarla yalnızlaşarak hayattan kopmaya başladım, maddi-manevi her şey yavaş yavaş o zamandan beri gittikçe kötüleşti. Hele bu sene Ağustostan beri her geçen gün daha çok dibe vurduğumu hissediyorum ve tekrar söylüyorum hiç biri benim elimde olan veya beni ilgilendiren durumlar değilken doğrudan benim hayatımı etkiliyor.
  Allah aşkına biz artık ne zaman rahat bir nefes alacağız, ben çok yoruldum bu dur durak bilmeyen karmaşadan engellerden gerilemeden.

 96. Winda

  21/12/2016

  merhaba Zafer Bey,06 aralık 1973 İstanbul doğumluyum,doğum saatim 16.00 -17.00 arası,yükselen burcum tam olarak nedir? yay ların durumu ne zaman düzelecek? 🙂 teşekkürler

 97. Pingback: Yay Burcu 2017 Yorumu

YORUMUNUZU ALAYIM

Your email address will not be published. Required fields are marked *