Yay Burcu Aralık 2015 Yorumu: Aşk, Mutluluk ve Romantizm

Yazar 

Yay burcu Aralık 2015 yorumu, 11 Aralık Yeniay ve 25 Aralık Dolunay etkileri ile Aralık ayında baskın olacak Uranüs’ün etkilerini içeriyor.

Doğum gününüz kutlu olsun değerli dostlar, sağlıklı ve mutlu bir gelecek dilerim. Yeni yılınız, 11 Aralıkta yay burcunda gerçekleşecek Yeniay ile başlıyor 🙂

Kasım yorumunuzda, Aralık ayının ilk günlerinden itibaren, Satürn etkisiyle yeni bir dönemin başlayacağını söylemiştim hatırlarsanız: yeni hedefler ve beraberinde gelen ek sorumluluklar şimdiden gelmiş olmalı. Umarım size gelecekte lezzetli meyveler verecek ağaçların tohumlarını ekmeye başlamışsınızdır, tam zamanı.

30 Kasım’da Satürn ile Güneş yay burcunda bir araya geliyor, gelecek 1 yılın gündemi bu günlerde şekilleniyor. Satürn sizin burcunuzda olduğu için, hayatınızın yönü belirgin şekilde değişecektir. Kendinize daha iyi bir hayat inşa etme aşamasındasınız, tabi her inşaat gibi bazı maliyetler olacaktır: Yeni sorumluluklar ve aşılması gereken engeller.. Olsun varsın, yeter ki sonuç iyi olsun!

Hayat böyle değil mi zaten? Başarı ve mutluluk için bazı bedeller ödemek, maliyete katlanmak gerekiyor. Bedeli ödemekten kaçınmayan, yeri geldiğinde fedakarlıklar yapan, sabırlı ve istikrarlı tavır alabilen, sonunda olmak istediği yerde olacaktır.

Heyecanlı ve hareketli bir yıl sizi bekliyor 🙂

Yay burcuna göre Aralık 2015 astroloji gündemi

Ekim ve Kasım’da, Venüs ve Mars’ın katkılarıyla önceki aylara göre daha güzel günler yaşadık çünkü birlikte hareket ediyorlardı. Onlar sayesinde gelişime dönük 2 aylık süreç yaşadık fakat Venüs ve Mars artık farklı burçlarda ilerleyecek.

Bu nedenle, Nisan 2016’ya kadar bu gezegenlerin etkilerinden daha az bahsedeceğim çünkü hayatımızı yönlendiren, odaklanmamızı sağlayan etkileri azalacak.

Diğer yandan, Aralık ayında hayatımızı şekillendirecek baskın etki Uranüs’ten geliyor. Uranüs hala gerileme aşamasında!

Uranüs’ün yay burcuna etkileri şu alanlarda:

 1. aşk, mutluluk ve romantizm isteği
 2. kendini ispat etme ihtiyacı
 3. çocuk sahibi olma hayalleri
 4. spor, müzik, dans, tasarım gibi alanlara ilgi
 5. cinsel hayatın özgürleşmesi

Uranüs’ün enerjisi özgürleşmeyle ilgilidir ve iki farklı şekilde yaşanır. Birinci ihtimal, yukarıda saydığım konularda kendinizi daha özgür ifade etmeye başlarsınız, karşınıza yeni fırsatlar çıkar.

İkinci ihtimal, bu alanlarda engellenmiş hissedersiniz veya bir vesile ile gerçekten engellendiğiniz için özgürlüğe yeniden kavuşma mücadelesi verirsiniz. 2011 yılından bu yana, her iki ihtimali de yaşamış olmanız mümkün.

Aralık 2015, Uranüs’ün enerjisini çok yoğun hissedeceğiniz bir ay olacak, gündeminiz ise saydığım konular etrafında gelişecek.

Ortak Uyarı

Uranüs dişleri, kemikleri ve eklemleri temsil eder. Bu nedenle Aralık ayının ikinci yarısında riske girmek, futbol gibi sert sporlar, süratli araba kullanmak hiç iyi fikir değil.

Özellikle 19-25 Aralık arası en riskli dönem diyebilirim çünkü Merkür-Uranüs etkileşimi de var. Trafikte ekstra dikkatli olun (araçta ve yaya olarak), kar yağmış olursa kayıp düşme ihtimalini aklınızda tutarak ihtiyatlı hareket edin, mutfakta bıçakla uğraşırken elinizi kesmeyin..

Birden dişleriniz ağrımaya başlarsa, eklemleriniz sızlarsa “ne oluyor” diye sormaya gerek bile yok, Uranüs gerilemesinden önceki ve sonraki hafta bunlar olabilir. Siz tedbirinizi alın yani, dişinizle fıstık kırmaya çalışmayın mesela, kırılabilir; benden söylemesi 🙂

İlla ki bir şey olacak demiyorum elbette, öyle olacak olsa insanoğlu hep birlikte kaza bela yaşıyor olurdu ki öyle olmuyor biliyorsunuz 🙂 Dikkatli olun yeter.

11 Aralık Yeniay’ın yay burcuna etkileri

Yeniay sizin burcunuzda gerçekleşiyor, hayatınızı değiştirecek ölçüde bir başlangıç olması muhtemel. Gündeminizde bir şeyler var değil mi?

Öncelikle söyleyeyim: Yeniay etkileri gayet güzel. İşin içinde Mars, Jüpiter ve Uranüs olacak; etkileşimleri de gayet olumlu görünüyor.

Yeniay ile attığınız adımlar, hayatınıza yeni bir mutluluk katacaktır mutlaka çünkü yukarıda saydığım Uranüs konularını tetikleyecek. Bu nedenle çok daha hareketli, neşeli ve heyecanlı bir süreç başlatacağını söylemek mümkün. Ayrıca çocuklarınızla ilişkili veya çocuk sahibi olma planlarınızla alakalı sonuçları da olacaktır.

Hadi hayırlısı 🙂

Eğer gündeminizde spor, sanat, müzik, dans, tasarım, ticari girişim gibi konular varsa, Yeniay sırasında ilk adımı atmalısınız. Yeniay süreci başlatmak için doğru zaman olacak..

Yay burcu için olasılıklar şöyle:

 1. hayatınızın yönünü/tarzını değiştirecek bir gelişme
 2. iş değiştirmek, ev/şehir değiştirmek gibi önemli bir karar
 3. nişan/evlilik gibi büyük bir adım
 4. bir ilişkinin başlaması, aşık olmak
 5. sağlığınızla veya imaj değiştirmekle ilgili bir gelişme

Sonuç olarak, Yeniay sizin için çok şey ifade ediyor, özgürleşme ve aydınlık getiriyor. 11 Aralık – 17 Aralık arasında hayatınızın şimdikinden çok daha güzel olmasını diliyorum, bu ihtimal oldukça güçlü 🙂

25 Aralık Dolunay’ın yay burcuna etkileri

Aralık ayının sonlarında gerçekleşecek Dolunay’ı henüz ayın başında yazdığım için okuduklarınız anlamsız ve gündeminizden uzak gelebilir fakat Aralık sonunda gündem şekillenecektir, siz ne olabileceğini tahmin etmeye çalışın 🙂 ve tabi bu yazıyı ilerleyen günlerde yeniden okuyun.

Aramıza yeni katılan okurlarım için söyleyeyim: Dolunay gündemdeki bir meselenin sonuçlanmasını sağlar, böylece konu gündemden düşer.

Yay burcu Dolunay gündemi şöyle:

 1. bol bol para harcamanız, kredi çekmeniz gerekebilir
 2. ev/araba satın alma süreci varsa sona erecektir
 3. evinizle ilgili düzenlemeler varsa sonuçlanacaktır
 4. miras meselesi veya ihtilaf/dava varsa karar alınabilir
 5. yatırım veya birikimlerinizle ilgili karar alınabilir

Dolunay etkisiyle, özellikle evinizle veya ailenizle ilgili konularda hep hayal ettiğiniz şey gerçekleşecek gibi görünüyor çünkü işin içinde harika bir Güneş-Neptün etkileşimi var.

Yıllardır hayalini kurduğunuz eve taşınabilirsiniz, güzel bir ev satın alabilirsiniz, ailenizle aranızda iletişim sorunları varsa aşabilirsiniz gibi..

Aralık ayının size çok iyi gelmesini diliyorum, yeni yılınız hayırlı olsun değerli okurlarım.

Sevgilerimle, Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

77 Yorum

 1. Merve

  06/12/2015

  Ben de düşünüyorum mesela sınavlarım iyiye gidecek mi? Artık çalıştığımın karşılığını alacak mıyım? Ya da şu prekliniği kalmadan geçecek miyim?

 2. ümit savaş

  07/12/2015

  selam öncelikle verdiğiniz ve vereceğiniz bilgilere teşekkürler..25 kasım 1963 saat 11.05 de istanbulda doğmuşum..İş hayatım,özel hayatım ve sağlık konularımda gelecekte görünen değişimler olumlu olumsuz neler olacak diye merak etmekteyim..bir yetişkin kızım var üniversite mezunuyum ve şu an çalışıyorum..teşekkürler..

 3. Su

  07/12/2015

  Ceyhunnn bey yarin dogumgunummm ve ben saturunle ise girip.sorumluluk almak.istiyorumm ama.henuz baslayamadim.bir ise ve acilmasi ertelenmis isyerinin sizce nezaman baslarim.ise bekledigim.haber gelir sevgiyllleeeee coksagolunnn

 4. Giz

  11/12/2015

  Yeni ay dönemi hayatımda bir şey oldu, bir aydınlanma yaşadım ve bir karar aldım diyelim. Tamamen atarak bir örnek veriyorum:

  Ev almaya karar verdim ve birikim yapmaya başladım.

  Bu kararım kalıcı mı olur yoksa ileriki zamanlarda başka bir şekilde düşünüp fikrimi değiştirebilir miyim?

 5. Tubik

  12/12/2015

  Sevgili Ceyhun Bey, 2008’den beri ciddi bir ilişki yaşamadım. Tam yedi yıldır güzel bir aşkın özlemini çekiyorum. İki aydır farkında olmadan ilişkiden kaçıyor muyum diye psikoloğa gitmeye başladım. Ayrıca bu sene yüksek lisansa kaydoldum. İş yerinde de çokça zorlanıyorum. Tüm bunlara rağmen hayata tutunmaya çalışıyorum. Şimdi tüm bu zorluklar Satürn’den mi kaynaklanıyor? Maalesef ben 2008’den beri bu etkinin altındayım. Tüm uğraşlarıma rağmen olmuyor. Sizce ne yapmalıyım?

 6. celenda

  17/12/2015

  ceyhun bey merhaba
  benim yükselenim yay asıl burcum oğlak ,iki yorumuda okudum ama neredeyse tam tersi etkiler mevcut iki burçtada , kafam karıştı biraz ne yapmalıyım?
  bu arada 2016 yılı burç yorumlarınızı dört gözle bekliyorum 🙂
  Sevgiler

 7. celenda

  17/12/2015

  Merhaba ceyhun bey yükseleni yay olan bir oğlak olarak ne yapmamı önerirsiniz ?
  Sevgiler

  2016 burç yorumlarınızı dört gözle beklemekteyim

  • Zafer Ceyhun

   18/12/2015

   Merhaba Celenda, ilginiz için tşk ederim, Aralık sonunda yazacağım inşallah.
   Güzel yaşamanızı ve mutlu olmanızı öneririm..
   sorunuz çok genel olmuş, ne diyeceğimi bilemedim doğrusu 🙂
   sevgiler, Ceyhun

 8. Emlakçı

  24/12/2015

  Merhaba Zafer Bey, elinize sağlık…

  Hayal ettiğim arabayı almayı çok istiyorum ama maddi imkanım yok. şans yanımda olur mu? 10 aralık doğumluyum. yükselenim balık (12:30)

 9. cisem

  24/12/2015

  valla ben aralık ayını güzel geçiremedim sadece 10 aralık ta 10 günlük ailemin yanına gittim onun dışında pek güzel geçti diyemeyeceğim ne iş ne de aşk zero işimden sıkıldım aşk desen o da yok herşey üstüme geliyor mutlu değilim yüzüm gülmüyor hiç üstüme ölü toprağı serilmiş gibi iş yerimle sıkıntılı süreçteyim davalık olduk yay yükselen terazi kadınıyım

 10. Dry

  24/12/2015

  Gunesim akrep yukselen yay. Ne akrep ne de yay icin 11 – 17 aralik güzel gelişmelerinin hiçbiri olmadı ne yazıkki. 25 araligi bekliyorum artık. Nasip:-(

 11. yaylı kova

  30/12/2015

  merhaba ceyhun bey, twitter ımda da yayınladım, doğru yorumlarınızla beni şaşırtıyorsunuz:) benim burcum kova yükselenim yay, aralık 16 söylediğiniz aşkı buldum ama saçma sapan sorunlarla tökezledik. Kova yüzünden mi oldu bunlar, ne dersiniz ? Yayda sorun yok çünkü 🙁