Yay burcu Ağustos 2015 yorumu, Venüs gerilemesi ve Jüpiter’in etkileri ile 31 Temmuz Dolunay ve 14 Ağustos Yeniay gündemini içeriyor. Hızlıca Ağustos 2015 astroloji gündemini özetleyeyim: Birincisi, geçen ayın son haftası başlayan Venüs gerilemesi, Eylül’ün ilk haftasına kadar devam edecek. Venüs 2 farklı alana etki eder: maddi/finansal konular ve ilişkiler/evlililik. Venüs gerilemesi varken, hayatımızın bu 2 alanındaki konuları gözden geçirme ihtiyacı duyarız. Sorunlar daha fazla gözümüze batar, bir şeyleri değiştirme ihtiyacı duyabiliriz. Bu konuyla ilgili ayrı bir yazı yazdım, birazdan linkini paylaşacağım. İkincisi, 11 Ağustos’ta yönetici gezegeniniz olan Jüpiter’in burç değiştiriyor olması. Bu çok önemli bir olaydır, herkes için! Ama sonuçta Jüpiter sizin gezegeniniz, ondaki değişiklik sizi yakında ilgilendirir. Ne olacağını anlatmak için yazının sonunda ayrı bir başlık açacağım. Son olarak, 2 Ağustos’ta Satürn gerilemesi sona eriyor. Bu en çok da size yarayacak, biliyorum son birkaç ayınız iyi geçmedi. Şimdi meraklısı için Ağustos 2015 astroloji gündemini özetleyeyim, sonra konuya döneceğim:

 • 31 Temmuz Dolunay
 • 31 Temmuz gerileyen Venüs aslan burcunda
 • 2 Ağustos Satürn gerilemesi bitiyor
 • 3 Ağustos Jüpiter – Satürn etkileşimi
 • 5 Ağustos Venüs – Jüpiter kesişimi
 • 7 Ağustos Merkür başak burcunda
 • 9 Ağustos Mars aslan burcunda
 • 11 Ağustos Jüpiter başak burcunda
 • 13 Ağustos Merkür – Neptün karşıtlığı
 • 14 Ağustos Yeniay
 • 15-22 Ağustos Güneş – Venüs kesişimi
 • 23 Ağustos Güneş başak burcunda
 • 29 Ağustos Dolunay
Yay burcuna göre Ağustos 2015 gündemi başlasın!

Yay Burcu Ağustos 2015 Genel Görünümü

Venüs gerilemesinden başlamak istiyorum, Ağustos 2015 boyunca sizi en çok bu etkileyecek. Venüs gerilemesini çok önemsiyorum çünkü hata yapma ihtimalini artıran bir gezegendir, tuzaklarını bilmekte büyük fayda var, kim hata yapmak ister ki? Bu arada son günlerde ülke gündemimizdeki gelişmelere bakarak, Venüs gerilemesinin belirtilerini görebilirsiniz. Ne zaman ki Venüs gerilemesi başladı, diplomatik ilişkilerde hareketlilik de başladı. Yeni anlaşmalar yapılıyor, eski anlaşmalar/uzlaşmalar gözden geçiriliyor, bazıları iptal ediliyor vs. Uzlaşmanın gezegeni Venüs gerileyince kavga gürültü artıyor, savaş sesleri yükseliyor. Venüs gerilemesi çok önemli olduğu için hakkında ayrı bir yazı yazdım, mutlaka okunmalı: Venüs Gerilemesinin Etkileri

Satürn gerilemesi bitiyor, yay burcu nasıl etkilenecek?

2015 yılına başladığımızda, Satürn yay burcuna yeni geçiş yapmıştı. Astroloji yazarlarının hepsi, Satürn hangi burçtaysa o burcun çok zorlanacağını söylüyorlar ama ben çok farklı düşünüyorum. 2013-2014 yıllarını düşünün lütfen, o dönemde yaşadığınız baskıyı, sağlık sorunlarını, yorgunluğu, yalnızlık hissini, hatta sıkıştırılmışlık duygusunu! Birçoğunuz kaçıp gitmek, bir dağ köyüne yerleşmek istemiş olabilirsiniz. Ya işler yordu, ya işsizlik bunalttı, ya ilişkiler yolunda gitme..Belki de bitmek bilmeyen bir çaresizlik hissi yaşadınız. Ben de yaşadım o hissi bir zamanlar, çok iyi biliyorum. O dönemde Satürn akrep burcundaydı ve iddia ediyorum akrep burcundan çok siz zorlandınız! Satürn, Haziran 2015 ortasında yeniden akrep burcuna döndüğünde yay burcu okurlarımı uyarmıştım, o günlerin benzeri geliyor diye. Geldi değil mi? Hele ki son 10 gün iyice artmış olmalı. Merak etmeyin, bitmek üzere! Satürn kaynaklı baskı, 2 Ağustos‘tan itibaren azalmaya başlayacak, Eylül bittiğinde de tamamen bitmiş olacak. Sonrasına yepyeni bir dönem başlıyor, Satürn sizin burcunuzda olacak. Bence gayet güzel bir etki! Bir sonraki Satürn gerilemesi Nisan 2016’da yay burcunda olacağı için, o zamana kadar Satürn kaynaklı zorluk ve baskıdan uzak olacaksınız. Yani uzun süre rahatsınız.

31 Temmuz Dolunay

Burcuna Göre okurları çok iyi biliyor ama yeni okurlarım için söyleyeyim: Her Dolunay, geçmişten gelen bir meselenin sonuçlanmasına, karara bağlanmasına ve bir şekilde gündemden düşmesine vesile olur. Bu şaşmaz bir kural! 31 Temmuz Dolunayı gündemi de 4 – 5 Ağustos gibi sonuçlanacaktır. Dolunay kova burcunda gerçekleşiyor, zaten şu anda penceremden içeri parlıyor, odamı aydınlatıyor 🙂 Kova burcu Dolunayı sırasında diğer gezegenlerden olumsuz bir etkileşim olmayacak, gündeminizin de olumsuz sonuçlanmayacağını varsayabiliriz. Yay burcu Ağustos Dolunay gündemindeki olasılıklar şunlar:
 1. hareketli bir hafta başlıyor, iletişim artacak
 2. emek verdiğiniz bir proje/iş sona erecek
 3. yakın akraba/arkadaşla ilgili gündem varsa sonuçlanacak
 4. seyahat mi planlıyorsunuz, karar verilecek
 5. zaten tatildeyseniz artık eve dönüyorsunuz
 6. öğrenme/eğitim hayatınızdaki gündem netleşecek
Venüs gerilemesinin oluşturduğu gündemle Dolunay ilişkili olabilir, bunu anlamak için Venüs gerilemesi yazımı okumanızı bir kez daha hatırlatıyorum.

14 Ağustos Yeniay

Yeniay 14 Ağustos’ta aslan burcunda gerçekleşiyor. Bu tarih, Venüs gerilemesinin de önemli günlerinden birine denk geliyor: 15 Ağustos’ta Güneş-Venüs kavuşumu var! Önce Yeniay gündeminize dair olasılıklardan bahsedeyim, sonra kavuşumun etkilerinden:
 1. hayatınızın yönünü etkileyecek önemli bir karar/haber alabilirsiniz
 2. yaşadığınız yerin, çevrenizdeki insanların değişmesi mümkün
 3. size yeni bir hayat görüşü sağlayacak bir başlangıç yapabilirsiniz, işe girmek gibi
 4. öğrenim hayatınızla ilgili bir gelişme olabilir
 5. siz akademisyen/öğretmenseniz, işinizle ilgili bir yenilik olabilir
 6. yurtdışı bağlantılı bir adım atabilirsiniz
Güneş-Venüs kavuşumu, en çok finansal konuları gündeme getirme potansiyeli taşıyor. Bu dönemlerde iş hayatında, parasal/maddi meselelerde sürpriz gelişmeler yaşanabiliyor. Her ne kadar Yeniay yeni başlangıçlar demekse de, gerileme nedeniyle temkinli yaklaşılmasında fayda var diye düşünüyorum. Mesela, iş teklifi gelirse hemen kabul etmemek en doğrusu. Diğer yandan, borç/alacak ilişkisinden uzak durmak, kredi kullanmamak da doğru olur. Yeniay sırasında Mars aslan burcunda olacak. 9 Ağustos, Mars’ın aslana geçiş tarihi. Bu çok iyi bir etki olmakla birlikte, kendinizi sıkılgan ve sabırsız hissetmenize neden olabilir. Uzaklaşmak, başka bir yerde olmayı dilemek isteyebilirsiniz. Olsun varsın, en büyük derdimiz sıkılmak olsun. Tabi Mars enerjisini lehinize kullanma imkanı da var. Mesela akademik kariyer için çabalıyorsanız veya yurt dışında okumak, ülke-şehir değiştirmek gibi planlarınız varsa, Mars’tan gelen cesur ve girişken enerji işinize yarayacaktır. Şimdi sıra en güzel haberde: Jüpiter başak burcuna geçiyor!

Jüpiter’in Yay Burcuna Yeni Etkileri

Jüpiter 11 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor, yeni bir dönem başlıyor. Hepimiz açısından bir dönüm noktası! Peki yay burcu nasıl etkilenecek, hangi alanda şans/fırsatlar bulacak? Olasılıkları birkaç başlıkta anlatayım, ilerleyen günlerde Jüpiter etkileri hakkında detaylı yazılar yazacağım:
 1. kariyerinizle ilişkili şanslı bir dönem geliyor, yolunuz açık
 2. başarılı olacaksınız, kesin bilgi yayalım 🙂
 3. anne/baba olmak, evlenmek için harika bir dönem, şartlar lehinize olacak
 4. görüntü/imajla ilgili düzenlemelere gitmeyi planlıyorsanız, kilo vermek gibi, tam zamanı
 5. prestijinizi artıracak birçok fırsat bulacaksınız
 6. ev ve aile hayatınız da bu süreçte olumlu etkilenecektir
En güzelini yaşamanızı dilerim 🙂 Ceyhun]]>