Bu yazı yay burcuna göre yazılmıştır, 4 Mayısta akrep burcunda gerçekleşecek Dolunay’ın yay burcuna etkilerini anlatmaktadır. Kısaca Dolunayın genel etkisinden bahsetmek istiyorum: Dolunay, isteklerimizi temsil eden Güneş ile duygularımızı temsil eden Ay’ın karşıt burçlarda olmasıdır. Dolunayın etkisi yaklaşık 1 hafta sürer, sonuna gelindiğinde ya bir konuda karar vermemiz gerekir ya da gündemimizdeki bir olay sonuçlanır. 4 Mayıs Dolunayı akrep burcunda oluyor ve yay burcunu etkileme potansiyeli olan alanlar şunlar:

 1. bu ay çok çalıştınız ve yoruldunuz, bitkin düşüp hastalanabilirsiniz
 2. zihninizi kurcalayan bir sağlık meselesi varsa, randevu almak isteyebilirsiniz
 3. sevdiğiniz birinden uzaklaşmak zorunda kalabilirsiniz
 4. bir arkadaşınız/akraba ile aranız açılabilir
 5. profesyonel/sosyal hayatınızda bir mesele varsa, istemediğiniz şekilde sonuçlanabilir
 6. geçmişte kalan tatsız bir mesele yeniden zihninizi/gündeminizi meşgul edebilir
 7. iftiraya maruz kalabilirsiniz
 8. gizli saklı bir işiniz varsa ortaya çıkabilir
 9. bir kayıp yaşayabilirsiniz; finansal da olabilir, arkadaş/sevgili de olabilir
 10. bir sevdiğinize yardım etmeniz, destek olmanız gerekebilir
 11. üzerinde harıl harıl çalıştığınız işi nihayet bitirebilirsiniz
Doğrusu sevgili okurlarım, akrep burcunda gerçekleşen büyün Dolunayların yay burcuna etkisini yazması bile keyifsiz ama hepimiz yılda bir kez aynı etkileri taşıyan bir dolunay yaşıyoruz. Geçen ay akrepler yaşamıştı, sonraki ay oğlaklar yaşayacak. Kısacası, sırasıyla hepimiz aynı şeyleri yaşıyoruz ve yolumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. 4 Mayıs 2015, Dolunayın gerçekleşeceği tarih olacak ancak gündeminiz 2 – 9 Mayıs boyunca yaşanacak ve 9 Mayıs civarında sonuçlanacaktır. Bu arada bir bilgi daha vermek istiyorum: Dolunay sırasında Jüpiter, Neptün ve Pluto da etkin olacak. Bu gezegenlerin aynı anda işin içinde olması iyi haber sayılmaz. Özellikle gerileme sürecine giren Pluto, iş hayatınızla ve kazancınızla ilgili bir meseleyi ön plana çıkarabilir diye düşünüyorum. “Ben çalışmıyorum ki” diyecek okurlarım için not: ailenizin geliriyle ilgili olabilir. Önerim:
 1. kalabalıklardan uzak durun, yalnız kalıp iç sesinizi dinlemek çok rahatlatacaktır
 2. düşünce ve hislerinizi yazın, iyi de olsa yazın, kötü de olsa yazın
 3. spor yapıyorsanız 10 gün ara verin, hayatınızın temposunu azaltın, yorulmak için yanlış zaman
 4. sevdiklerinizle sohbet edin, dertlerini dinleyin
 5. güvendiğiniz bir dostunuzla/akrabanızla sorunlarınızı paylaşın, gerekiyorsa fikir alın
Yay burcu 4 Mayıs 2015 Dolunay etkisini muhtemelen sevmeyecek. Geçen yıl bu zamanlarda yine yaşanmıştı bu etki, Mayıs dolunayı sizin için en kötü hafta zaten. Dediğim gibi, her burç her yıl bir kez bu durumu yaşıyor, bundan kaçış yok malesef. Bütün olasılıklar arasından, en güzel olanı yaşamanızı dilerim. Sevgilerimle, Ceyhun]]>