Yay Burcu 28 Eylül Ay Tutulmasının Etkileri

Yazar 

28 Eylül 2015 Ay tutulması yay burcunu nasıl etkileyecek? Bu önemli soruya cevap arayacağız.

Çok güzel etkilesin diyorum can-ı gönülden, öncelikle bunu söylemem lazım dostlar 🙂

Neyse çok kalmadı, Ay tutulmasında bu soruya mutlaka bir cevap alacaksınız. Umarım tam da istediğiniz şekilde olur.

Biliyorsunuz Satürn yeniden yay burcuna döndü ve 2017 sonuna kadar da sizin burcunuzda kalacak. Bu durumun elbette önemli sonuçları olacaktır.

Bu yazının ana konusu Ay tutulması olduğu için, Satürn’e uzun uzadıya değinmeyeceğim ancak Ay tutulmasıyla ilişkili olacağı için ilerleyen bölümlerde kısaca bahsedeceğim.

Konumuza dönelim, Ay tutulması yay burcunu hangi alanda etkiliyor?

 1. eşiniz/sevgilinizle ilişkili gündem
 2. çocuklarınız
 3. mutluluk arayışınızda attığınız adımlar
 4. risk almanızı gerektiren konu
 5. kendinizi ispatlama imkanı bulduğunuz alan
 6. hayatınızda önemli yeri olan uğraşınız: spor, müzik, resim vb
 7. cinsel hayatınız

Bu saydığım konu başlıkları kapsamında yaşadığınız bir gündeminiz var mı?

Ay tutulmasının etkilerini sosyal bir alanda yaşayacağınız için, sosyal ilişkilerinizde sonuçları olacaktır diye düşünüyorum. Az çok tahmin ediyor olmalısınız zaten.

Ay tutulmasının en belirgin özelliği, yaşanan bir sürecin sonuçlanmasına ve bazen de bir dönemin bitmesine neden olur. Bu yüzden, gündemin ne olacağını tutulma öncesinde biliyor oluruz.

Ay tutulmasının işleyiş tarzı şöyledir:

 1. eğer seçim yapmanız gerekiyorsa seçersiniz ve mesele kapanır
 2. bir şekilde belirsizlik ortadan kalkar, konu netleşir
 3. aynı şekilde devam edilmesi artık mümkün olmaz, şartlar değişir

28 Eylül Ay tutulması gündeminiz, 27 Eylül – 5 Ekim arasında sonuçlanacaktır. Yani Kurban Bayramının hemen ertesinde..

Ay tutulmasının yay burcuna etkileri

Ay tutulmasının hangi alanda etkin olacağını söyledik ancak bahsetmemiz gereken bir şeyler kaldı: Satürn ve Merkür Ay tutulması sırasında etkin olacak. Onların gündeminize katkısını anlamamız gerekiyor.

Satürn’le başlayalım.

28 Eylülde Satürn ile tutulmanın kahramanları Güneş-Ay arasında olumlu bir açı var. Satürn sizin burcunuzda olduğu için bu dikkate değer bir bilgi. Neden?

Eğer Satürn etkisi olumsuz olsaydı, üzerinizde büyük bir baskı oluşurdu, kendinizi eli kolu bağlı hissederdiniz. Neyse ki öyle olmayacak.

Buna rağmen, Satürn varken fedakarlık yapmak veya kabullenmek gerekebilir, oluşan baskıyı aşmak için tek yol sabretmek olabilir.

Peki Satürn, yay burcunu hangi alanda etkiliyor?

 1. hayatınızın yönü, geleceğiniz
 2. büyük hedefleriniz
 3. öncelikleriniz
 4. işiniz ve kazancınız
 5. eşiniz/sevgiliniz
 6. sağlığınız ve görünüşünüz
 7. egonuz ve değeriniz

Satürn sizin burcunuzda olduğu için, aslında sizin için ne önemliyse o konular/kişiler Satürn etkisinde olacaktır. Yani bugününüz ve geleceğiniz, yolunuz ve öncelikleriniz, hedefleriniz, yanınızdaki insanlar vs.

Diğer yandan, Satürn etkisi ve Ay tutulması gündeminiz arasında bir ilişki olacağını düşünüyorum, bu yüzden Satürn’den bahsettim. Peki nasıl bir ilişki olabilir?

Örnek vereyim:

Son zamanlarda sorumluluk almanız, fedakarlık yapmanız gereken bir konu var mı? Ne yapacağınıza karar vermediyseniz veya haber bekliyorsanız, Ay tutulmasıyla birlikte netleşecektir. Belki tercih ettiğiniz bir sonuç olmayacak ya da tam olarak istediğiniz sonuç olacak ama yorucu olacak. Her iki durumda da, gereken bu diyeceksiniz, yani kabullenmek zor olmayacak 🙂

Bir diğer örnek: daha iyi görünmek istiyorsunuz ve spor yapmalıyım diyorsunuz ancak doğru zaman bir türlü gelmedi. Ay tutulmasıyla birlikte, “işte şimdi başlıyorum” diyebilirsiniz. Bu illa spor olmak zorunda değil, yukarıda saydığım maddeler de olabilir, keyif aldığınız başka bir hobiniz gibi..

Son bir örnek:

En büyük önceliğiniz evlenmek ama belki iş hayatınız nedeniyle bir türlü şartlar olgunlaşmadı, beklemek zorundasınız. Ay tutulmasıyla birlikte bir gelişme olacak ve bir dönem bitecektir. Mesela söz/nişan olur gibi..

Umarım bu örnekler gündeminizi netleştirmenizi kolaylaştırmıştır 🙂

Umarım ki olumlu seyreden Satürn etkisi, gündeminizin güzel ve zahmetsiz sonuçlanmasına olanak verir.

Biraz Merkür etkisinden bahsedelim ve bitirelim.

Merkür şu anda gerileme sürecinde ve tutulma sırasında da geriliyor olacak. Bunun sonucu olarak, tutulma sonucunda netleşecek olan gündeminiz, kesin/kalıcı olmayabilir.

Merkür gerilemesinde alınan sonuçlar, bir süre sonra değiştirme veya düzeltme gerektirebilir veya ikinci bir adım atmak gerekebilir.

Yani, Ay tutulmasıyla gündem sona erecek ancak ileride yeniden masaya gelecektir çünkü bir açık bir kapı kalacak mutlaka. Bu nedenle, gündeminiz olumsuz sonuçlanırsa hiç merak etmeyin, mutlaka düzeltme şansı olacak.

28 Eylül Ay tutulmasının etkileri yay burcu için işte böyle 🙂

Bu noktadan sonra devam etmek ve bilgilerini pekiştirmek isteyen okurlarıma hazine değerinde bir önerim olacak.

2011 – 2018 arasında koç burcunda olan Uranüs etkisinden haberdar mısınız? Bu etkiyi çok iyi anlamanızı öneririm. Uzun vadede, Ay tutulmasıyla Uranüs etkisi arasında güçlü bağlar var.

İşte geçen yıl yay burcuna göre yazdığım Uranüs yazısı: Uranüs yay burcunu nasıl etkiliyor

En güzelini dilerim 🙂

Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

38 Yorum

 1. Didi

  22/09/2015

  Bak kac tane akrep burda sitem etmis Ceyhun Bey hala piyasada yok. Merkur Ceyhun Bey’e yaramamis. Ama belki de hasta olmustur _basina bi is gelmistir. Allah korusun. Eger sadece unuttuysa akreplerden cekecegi var

 2. Alara

  22/09/2015

  Merhaba, terazi burcu yorumu ne zaman yayınlanacak? 28 eylül ay tutulması yorumlar,.,

 3. Bilge

  22/09/2015

  Teraziiiiiii 🙁

 4. Peri

  22/09/2015

  Merhaba, ilk defa yazıyorum. Akrep burcuyum, yükselenim yengeç. Ay tutulmasının akrep burcuna olan etkileri yazısını unuttunuz mu acaba 🙂
  Merakla bekliyorum. 2012’den beri akreplerin yüzü pek gülmedi. 2015’in ilk yarısı çok iyiydi ama ikinci yarısı biraz kekremsi başladı. Bakalım neler olacak?
  Yazılarınız muhteşem. Daha çoook uzuuuun yıllar bizimle olun inşallah…Sevgiler.

 5. Firuze

  23/09/2015

  Ceyhun Bey hani akrep

 6. ANIL

  23/09/2015

  Zafer bey eylül bitti artık gereği kalmadı akrep burcunu çıkarın yorumlardan bence

 7. Selin

  23/09/2015

  Hep teraziler sonda geliyor 🙁 boyle olmaz ki 🙁 Ya neden hepsini yaziyorsuz bir tek terazi kaliyor .Vallahi anlamadik

 8. bahar

  23/09/2015

  Akrep burcunu neden hala yayınlamadınız acaba

 9. elif

  23/09/2015

  tarih 23 eylül oldu. artık ekim burçlarını okuruz akrep ve terazi için…

 10. Elif

  23/09/2015

  Ya akrep her açıdan şanssız yorum yapılamayacak kadarda durumumuz kötü heralde

 11. Gönül

  23/09/2015

  Zafer Bey iyisiniz değil mi ? Siz aksatmazdınız yorumları çünkü işinizie olan saygınızı hep takdir etmişimdir. Tedirgin olduk,umarım iyisinizdir..

 12. ilker

  23/09/2015

  Hocam iyi misiniz gercekten meraklandik bak simdi

 13. aysen yaman

  23/09/2015

  Slm Ceyhun bey sizi gercekten merak ettim hasta falanmi oldunuz yoksa bayram tatilinemi ciktiniz yoksa merkur gerilemesinemi takildik bilmiyorum ama insallah son yazdigimdir ve size birsey olmamistir.Lutfen artik 28 eylul Terazi ay tutulmasinin etkilerini yayinlayin 🙁 sevgiler

 14. Didi

  24/09/2015

  Tamam artik ay tutulmasi filan kalmadi siz Akrep ve Terazilere Ekim ayini yayinlayin lutfen 🙂 bir de sizi affetmemiz icin baska bir jest de yaparsiniz artik diye düsunuyoruz >=[

 15. Yavuz

  30/09/2015

  Bir hafta sonrasina bir ameliyat kararı almak zorunda kaldım. Çok uzun zamandır erteledigim bir mevzuydu artık mecbur oldum. Saturn mudur yoksa başka etki mi bilemedim fakat diğer bütün planlar dondu. Yükselen de akrep, sizce bu durum olan bitenle tutarlı mi?

  • Zafer Ceyhun

   30/09/2015

   Yavuz bey şimdiden geçmiş olsun.
   Evet gündeminiz tutarlı, Dolunayda etkin olan Satürn etkisi, sağlıkla ilgili bir konuda karar almanızı gerektirebilir.
   Sağlık mutluluk dilerim.
   Ceyhun

 16. özge

  03/10/2015

  hocam bu benim yükselen burcum. normal burcum da başak. dediğiniz gibi gündemim spor yapmak diyete başlamaktı herşey tamam dedim ama ameliyatlık bir durumum oluştu.. devam edeceğim inşallah ama ameliyattan dolayı durum henüz muallakta.. yine bundan daha önemli bir kariyer planım vardı ama o da hem net gibi hem değil gibi.. bu durumlar ne zaman sonuçlanacak ne zaman netleşecek acaba? yeni bi ay tutulmasını mı bekleyeceğiz ekimde?

 17. elif

  05/10/2015

  zafer bey ay tutulmasının etkilerini ne zaman hissetmeye başlayacağız? derhal mi yoksa 6 aylık bir süreç mi? yani bu yazdıklarınızı 6 ay içinde mi beklemeliyiz?