Yay burcunun dönemine girmek üzereyiz, 22 Kasım öğlen saatlerinde güneş yay burcunda olacak ve birkaç saat sonrasında yay burcunda yeni ay yaşayacağız. Yay burcuna özel bu yazının konusu, güneş sizin burcunuzdayken yaşanacak 22 Kasım Yeni Ay ve 6 Aralık Dolunayın etkileri olacak. Bir sonraki yazımda, yani Aralık yazımda ise, 2015 yılı öncesinde sizleri etkileyecek 3 önemli astrolojik etkiyi yazacağım, Satürn’ün yay burcuna geçişi hakkındaki yazı ise Aralık ortasında yazmayı planladığım “2015 Yılı” yazımda olacak.

22 KASIM: YAY BURCUNDA YENİ AY

Yay burcundaki yeni ay, elbette en çok yay burcu için önemlidir; ne de olsa yeni yılınızın başlangıcıdır. Siz doğduğunuzda dünyayı saran ve kimliğinizi oluşturan enerji, 22 Kasım’da yeniden belirecek ve egonuz 1 ay boyunca güneşin ışığıyla aydınlanacak. Yeni ay, hayattan beklentilerinizin artacağı, ne istediğinizden tam olarak emin olmaya çalışacağınız bir dönemdir. Hepsinden önemlisi, “olmasını istediğiniz” ile “gerçekte olan” arasında bir karşılaştırma yapmanızı gerektirir, böylece hedeflerinizi yeniden şekillendirme imkanı bulursunuz. Yay burcu için yeni ayda, 16 Kasım’da gerilemesini bitirip direk hareketine başlayan Neptün dışında tüm etkiler güzel: Yeni ayda, güneş-ay birlikteliğine Venüs ve Satürn kavuşumu da eklenecek. Masa kalabalık yani 🙂 Venüs ve Satürn kavuşumu harikadır, hem rahatlık hem de sorumluluk bir arada olur, hedeflerinize ulaşmak için bulunmaz bir istek oluşturur. Diğer yandan Neptün 10 gün boyunca; eviniz ve aile hayatınızda daha fazlası için bir açlık hissetmenize neden olabilir, ayrıca yeterince destek görmediğiniz, yalnız olduğunuz hissine kapılabilirsiniz. Hepsi bir yana, Neptün sağlığınızda bir sarsılmaya neden olabilir, bağışıklığınız ve fiziksel direnciniz zayıflar. Kendinizi kötü/zayıf hissediyorsanız sebebi büyük ihtimalle Neptün olacaktır. Yeni ay, hem başlangıç noktasını hem de varış noktasını görmenizi sağlar. Bununla birlikte, yay burcuna harekete geçme enerjisi de verecektir. Dikkat etmeniz gereken tek şey, varış noktasını ve oraya giden yolları belirlerken, Neptün nedeniyle sisli bir havada olduğunuzu ve her şeyi gerçekte oldukları gibi göremiyor olabileceğinizi aklınızda tutmaktır. Bu nedenle, eğer önemli bir karar vermeniz gerekiyorsa ( 2 iş arasında bir tercih, büyük bir iş anlaşması, evlilik kararı gibi) öncesinde güvendiğiniz kişilere danışmanızı öneriyorum. Bu dönem, atacağınız adımların gelecekteki sonuçları üzerine kurduğunuz hayallerin gerçekçi olmayabileceği bir dönem.

6 ARALIK: İKİZLER BURCUNDA DOLUNAY

Yay burcu, 6 Aralıktaki dolunay sırasında, eşi/sevgilisi ile ilgili bir gündem yaşıyor olacak. Her dolunay, etkilediği alanda süregelen bir konunun sona ermesi veya eskisinden farklı bir şekilde devam etmesini gerektirir çünkü dolunay sırasında ya bir tercih/seçim yaparız ya da şartlar değişir. Dolunay, güneş ile ayın karşıt burçlarda yer almasıdır, bu nedenle her ikisinin etkilediği alanda bir gündem oluşur ancak bu sefer, dolunay gündeminizi etkileyecek başka bir gezegen daha var: 4 Aralıkta gerileyen Uranüs ile Güneş arasında oluşacak etkileşim, gerileme boyunca biriken Uranüs enerjisinin bilinç altımızdan taşarak yüzeye çıkmasına neden olacak. Bu durum, büyük bir coşku veya huzursuzluk yaratabilir. Uranüs gerilemesi hakkında detaylı bilgi için: Yay Burcu Uranüs Retrosu Dolunay gündemi önemli, 4 Aralıktaki Güneş-Uranüs etkisinin de olası sonuçlarıyla birlikte birkaç olasılığı sayalım:
  1. ilişkiniz yoksa yeni bir ilişki başlayabilir; hem de aşk dolu, heyecanlı bir ilişki
  2. aniden gelişen bir durum, ilişkinizin seyrini değiştirebilir veya bitmesine neden olabilir
  3. çocuklarınızla ilgili bir gündeminiz varsa sonuca ulaşılabilir
  4. çocuk sahibi olmak istiyorsanız, bu isteğiniz gerçekleşebilir
  5. önünüzde açılan yeni kapılarla birlikte, kendinizi göstermek/ispat etmek için bir alan bulabilirsiniz
  6. sizi sınırlayan, farkınızı ortaya koymanızı engelleyen bir durumdan kurtulabilirsiniz
Yay burcu yeni ayda Neptün etkisine, dolunayda ise Uranüs etkisine karşı bir farkındalık oluşturmalı, bu nedenle geçmişteki yazılarınızı  okumanızı öneriyorum. Sevgilerimle.]]>