Yay Burcu 2017 Yorumu

Yazar 

Yay burcu 2017 yorumu, önümüzdeki yılın önemli astrolojik olaylarına odaklanıyor, yay burcunun gündemine ışık tutuyor.

Zor geçen bir yılı tamamladık! Artık önümüzde yepyeni bir yıl var, şimdiden mutluluklar getirmesini diliyorum değerli dostlar! ❤️

Yay burcu 2017 yorumunun amacı, zamanın ruhunun yıl boyunca nasıl değişeceğini doğru anlamak, geleceğe ışık tutmak olmalı, ne dersiniz? Böylece zamanlama hataları yapma ihtimali azalır. ☀️

Konu başlıklarımız; Jüpiter, Satürn, Venüs gerilemesi ve Güneş tutulmalarının yay burcuna özel etkileri olacak.

Hadi başlayalım. 🍀

Yay Burcu 2017 Jüpiter Etkisi

Yay burcu olmanın bir ayrıcalığı var kıymetli okurlarım: Jüpiter’in yönettiği tek burç olmak! Haksız mıyım?

Değilim.😎 Yay olmak şanslı doğmaktır! ♐️

Jüpiter inancı temsil eder kıymetli okurlarım. Burada kastım dini inanç değil, tam olarak şunu kastediyorum:

İşlerin yolunda gideceğine inanmak…

Derler ya başlamak başarmanın yarısıdır diye.. Ben de diyorum ki “sadece inananlar başlıyor”. ✌️

Jüpiter inancı getiren gezegen olarak, Eylül 2016 – Ekim 2017 arasında şu konulara tesir edecek:

 1. yeni ortamlara girersiniz, yeni insanlar tanırsınız
 2. arkadaş ortamınız renklenir, ilişkiler düzelir
 3. insanlardan daha kolay destek bulursunuz
 4. profesyonel desteğe ihtiyaç duyarsınız, doğru kişi/kurumu da bulursunuz
 5. hayatınızda biri yoksa, güzel bir enerji ile ilişkiniz başlar

Jüpiter etkisinin nasıl olaylarla hayatınıza tesir edeceğine dair örnekler verip somutlaştıralım:

Örneğin, iş veya şehir/ülke değiştirdiğiniz için artık yeni bir sosyal ağın içine girersiniz. Burada tanışacağınız insanlar, size sıcak davranmaya meyilli, destek olmak isteyen, sizin enerjisini seven insanlar olur.

Diğer örnek, çocuk sahibi oldunuz veya olmaya hazırlanıyorsunuz. Artık düzenli olarak profesyonel sağlık hizmeti almanız gerekecek: kontroller vs. Jüpiter etkisi sayesinde doğru doktor/sağlık kurumunu seçmeniz mümkün olur.

Son örnek şöyle: Sosyal/iş hayatınızda bir hedefiniz vardır ve bu hedefe bir eğitim aracılığı ile veya birinin danışmanlığında ulaşmanız akılcı bir tercihtir. Bu durumda yine şanslı zamanlardasınız.

Bu noktada bir hatırlatma yapmalıyım:

Jüpiter kaynaklı etki Eylül 2016’da başladı ve Ekim 2017’ye kadar devam edecek. Bununla birlikte, Jüpiter’in olumlu sonuçlarını almak için sabırlı olmanız gerekiyor. Şöyle ki, somut sonuç elde etmek Haziran – Ekim 2017 arasında olacaktır.

Ayrıca Şubat başında Jüpiter gerilemeye başlayacak. Gerileme nedeniyle Şubat – Nisan 2017 arasında Jüpiterin olumlu enerjisi uzaklaşacaktır. Nisan ortasına gelindiğinde, bahsettiğimiz konular çerçevesinde bir tercih yapmak zorunda hissedebilirsiniz.

Tercihin nedeni şu olacak: En iyi sonuçlar alacağım yolu seçmek için en doğru adım hangisi olur? Şu anda gittiğim yol mu yoksa bir başkası mı?

Ekim 2017 de Jüpiter burç değiştireceği için etki alanı da değişecek. Güzel haberi vereyim: Kasım 2018’de Jüpiter sizin burcunuza gelecek. Ekim 2017 – Kasım 2018 arasında bir dinlenme ve arınma dönemi yaşayacaksınız.

5 yılı aşan süre boyunca zorlu Satürn etkilerini yaşadınız, dinlenmeye ihtiyacını var tabi. 2018 sonunda başlayacak atılım ve ilerleme zamanlarına doğru giderken, Ekim 2017 sonrasında bir yıl boyunca yenilenme fırsatınız olacak.

Uzun süredir baskı ve belirsizlikte mücadele ediyorsunuz, doğrudur! Fakat bu süreç seneye sona eriyor, sonraki yıl ise güzellikler ve fırsatlarla dolu bambaşka bir hayat başlıyor. Moralinizi yüksek tutun çünkü bunca emeğe değecek harika bir gelecek sizi bekliyor değerli dostlar! 🍀☀️

Yay Burcu 2017 Satürn Etkisi

Satürn yay burcunda ve siz bunu gayet iyi biliyor olmalısınız kıymetli okurlarım! ✌️ Satürn etkileri görmezden gelinemez, değişim yaratmadan da geçip gitmez. Ne demek istediğimi en iyi siz anlarsınız.

Aralık 2014 te ilk kez başlayan bu etki, 2017 sonunda tamamen sona eriyor. Elbette Satürn güneş sisteminden ayrılmadığı için farklı bir etki başlayacak ama en azından artık burcunuzda olmayacak.

Peki 2017 Satürn etkisi bakımından nasıl olur?

Önce bir hatırlatma yapalım: 2017 Satürn etkisi, Aralık ayında başlayan bir gündem ile hayatınızdaki yerini aldı bile.

Konu başlıklarına değinelim:

 1. hayatınızı ileride değiştirecek önemli bir gelişme olur
 2. yepyeni bir sorumluluk alırsınız
 3. sağlığınızla veya görüntünüzle ilgili bir gündem oluşur

Satürn burcunuzda olduğu için, Satürn etkisinin hangi alanda en yoğun yaşanacağını doğum haritanızda Güneş’in bulunduğu “ev”in konuları belirler aslında.

Örneğin, Güneş 7. evinizde ise, Satürn etkisiyle ciddi bir ilişki başlayabilir veya ilişkiniz evliliğe gidebilir, kötü giden ilişki/evlilikler sarsıntıya maruz kalır, bitebilir.

Eğer Satürn 10. evde ise iş hayatınızda önemli gelişmeler olacaktır, 11. evde ise sosyal hayattan bir süre uzaklaşmanızı gerektirecek bir dönem başlayabilir: çocuk sahibi olmak iyi bir örnektir.

Aralık yorumunuzda detaylıca konuşmuştuk, henüz okumadıysanız Yay Burcu Aralık 2016 yorumu

Aralıkta yaşanan gelişmeler sonucunda 2017 yılında sürecin nasıl işleyeceğini anlayalım:

Mart – Ağustos 2017 arasında engeller, baskılar ve belirsizlikler ile mücadele edip hepsini birer birer aşmanız gerekecek. Fakat süreç içinde zorluklar yaşanacaktır mutlaka, zaman zaman kendinizi bir çıkmazda hissedebilirsiniz. Belirsizlikler yaşanabilir, bir bekleyiş halinde kalmanız gerekebilir.

Gayet doğaldır, Satürn böyle çalışıyor zaten! Siz baskıya yenik düşmeyin, özellikle Mart-Haziran arasında belirsizlik ve gerginlik olursa, bilin ki sonuçlanması zaten Haziran sonunu bulacak. Elbette çözüm arayın fakat zamanın bir işleyiş tarzı var, Satürn bakımından 15 Haziran 2017 önemli bir dönemeç.

Satürn kaynaklı gündemin 2017 yılında 3 safhası olacak:

Birincisini Mart – Nisan, ikincisini Nisan – Haziran, üçüncüsünü ise Haziran – Ağustos arasında yaşayacağız. Ağustosta süreç büyük ölçüde sona erecek.

Önemli olan ilk 2 safhanın kadersel olarak zor olduğu bilmek ve o süreçte yaşananlar sonucunda erken/olgunlaşmamış adımlar atmamak. Önerim en erken Temmuza kadar, ideal olan ise Ağustosa kadar, sabırla beklemektir.

Zorluklara ve belirsizliğe tahammül etmek gerekiyor dostlar, unutmayın ki herkes bir benzerini yaşıyor olacak!

Aylar içinde detaylıca konuşacağız fakat zamanın ruhunu bugünden işaret ediyor olması nedeniyle bu yazıda konuştuklarımız bir başucu rehberi olarak görülmeli diye düşünüyorum. ❤️

Yay Burcu 2017 Venüs Gerilemesinin Etkileri

Venüs gerilemesi 4 Mart’ta başlayacak ve 15 Nisana kadar devam edecek. Fakat etkisi 15 Şubat’tan itibaren hissedilmeye başlanacaktır. Bu nedenle şimdi konuşacaklarımız 15 Şubat – 15 Nisan arasında geçerlidir!

Merkür gerilemesi gibi Venüs gerilemesinin de ortak etkileri vardır, her burç aynı şekilde etkilenir: maddi konular ve ilişkiler.

Peki neler olabilir?

İşiniz, eviniz ve çalışma koşullarınız değişebilir; çevrenizdeki insanlar değişebilir veya ilişkilerin dinamikleri yeniden belirlenebilir.

Venüs gerilemelerinde ev değiştirmek, eşten/sevgiliden ayrılmak gibi gözle görünen şeyler olur çoğu zaman.

Venüs gerilemesinin yay burcuna özel etkileri de olacak. Örneğin,

 1. eşiniz/sevgilinizin sevgisinden şüphe duyabilirsiniz
 2. iyi gitmeyen ilişkiyi bitirirsiniz
 3. iş ortamında değer görmediğinizi düşünüp durumu değiştirmek isteyebilirsiniz
 4. çocuk sahibi olacağınız belli olabilir
 5. çocuğunuzla ilgili adımlar atılması gerekebilir (okul değişikliği gibi)

Venüs gerilemesi değişimi tetikler ve aslında gerileme sırasında değişim iyidir değerli okurlarım.

Fakat sıfırdan başlayan her şey, gerileme sonrasında zamanın ruhu normale döndüğünde “kendiliğinden yanlış hale gelecektir”. ❗️

Bu nedenle bir ilişkiye başlamak doğru değildir mesela. Eski sevgili ile yeniden demek mi? Olabilir!

Fakat yeni biriyle başlamayın, net olarak söylüyorum. Başlarken çok heyecanlı olsa da, evliliğe doğru gidiyor olsa da, her daim “bir şeyler yanlış” hissi verecektir.

Bu arada Venüs gerilemesinde doğdu iseniz Venüs gerilemesi size olumlu sonuçlar getirecektir. Karlı ve avantajlı çıkma ihtimaliniz, gerilemede doğmayanlara kıyasla yüksek! ❤️

Yay Burcu 2017 Güneş ve Ay Tutulmaları

2017 yılındaki Güneş/Ay tutulmaları Şubat ve Ağustos aylarında gerçekleşecek.

11 Şubatta aslan burcunda gerçekleşecek Ay tutulmasının etkileri şu konularda: eğitim, hukuk, öğretmenlik, yurt dışı bağlantılı konular ve dış ticaret. Bu konular etrafında bir gündeminiz varsa, Şubatın ortasında netleşecektir.

26 Şubat Güneş tutulması (2016 Mart’ta olduğu gibi) yaşadınız şehri/ülkeyi, ev ortamınızı veya ailenizle olan ilişkilerinizi etkileyecektir.

Ağustos ayındaki tutulmalar ise hayatınıza önemli bir hareketlilik katacak gibi görünüyor. 7 Ağustos’ta kova burcunda Ay tutulması, 21 Ağustos’ta ise aslan burcunda Ay tutulması gerçekleşiyor.

Zamanı geldiğinde detayları ile konuşacağız inşallah. ☀️

2017 Özeti

Önümüzdeki yıl 2 farklı koldan ilerleyecek kıymetli okurlarım.

Birincisi, Satürn kaynaklı konular nedeniye yorulacaksınız. Gerçi her yıl zorluklar yaşıyoruz zaten, zorluktan kaçacak da değiliz, değil mi? 💪

İkincisi, 2017 sona erdiğinde birçok kazanım elde edeceksiniz:

 1. sevdiklerinizin veya profesyonellerin desteğini alacaksınız
 2. aşık olmak veya çocuk sahibi olmak isteyenler için harika bir yıl olacak

Ben 2017 yılına güveniyorum. Gelin birlikte güvenelim 😊 Bekli çöpsüz çekirdeksiz üzüm değil ama üzüm işte, tadı güzel. 🍀

Yay burcu 2017 yorumu burada sona eriyor fakat 2017 yılına ilişkin konuşmaya devam edeceğiz tabi. Aylık yorumlarınız haricinde de önemli gördüğüm konuları yazacağım. Her zamanki gibi Burcuna Göre farkıyla! ❤️

Yeni yılınızı kutluyorum, her anında sevdiklerinizle birlikte mutlu olursunuz inşallah. ❤️

Bu yazıyı yay burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşırsanız, onlara harika bir yeni yıl hediyesi vermiş olacaksınız diye düşünüyorum. ☀️

Son olarak, astrolojinin mucizevi bilgi hazinesini kullanarak yol haritanızı oluşturmak isterseniz, örneğin;

 1. önemli bir karar aşamasında iseniz
 2. adımlarınızı en doğru şekilde ve zamanda atmak önemli hale geldi ise
 3. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız
 4. ilişkilerden yana işler yolunda gitmiyorsa

kişisel analiz görüşmesi için randevu talep edebilirsiniz. Yardımcım Burcu hanıma mail ile ulaşmanız halinde bilgi edinebilir, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. 🍀burcunagore@gmail.com

En güzel ihtimalleri yaşamanız, hayallerinize ulaşmanız dileğimle..

Sevgiler, Zafer Ceyhun ❤️

Türkiye’nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

29 Yorum

 1. bi çare

  31/12/2016

  Bir yay erkeği ile bir akrep kadininin evliliği nasıl gider sizce bu sene 5.evde venus gerilemesi var yay da

  • Zafer Ceyhun

   01/01/2017

   burçlara bakıp uygundur değildir demek tamamen yanlış olur, yetersiz veri nedeniyle cevap veremiyorum.
   güzel bir yıl dilerim 🙂
   ZC

 2. Emel berber

  31/12/2016

  Merhaba. Cok tesekkurler.yukselen burcum yay.gunes burcum ise boga. Hamgi yorumu dikkate almaliyim acaba.

  • Zafer Ceyhun

   01/01/2017

   yükselen burcunuz kaç derece yay, biliyor musunuz Emel hanım?

 3. Lusi

  31/12/2016

  Merakla bekliyodum çok güzel bi yeni yıl hediyesi oldu yazınız, baglantısı kadımda baslamış olan bir görüşme aralıkta ciddi bir ilişkiye dönüştü, başak burcu, birşeyler içimi kemiriyo ama kabul eymeye yakınım, aklım cok karısık, bi tavsiyeniz olur mu ? Geçici bi geyecan mı yaşadığımız?

  • Zafer Ceyhun

   01/01/2017

   cevaplaması zor sorular 🙂 🙂
   onun doğum bilgilerini alın, saati dahil, sizinkini de verin, sonra konuşalım tekrar..
   güzel bir yıl diliyorum
   ZC

 4. Derya

  31/12/2016

  Ben 2017 den korktum acikcasi.deprem gibi yikip gececek ve bunu en az 3 4 kez yapacak gibi.umarim ulke adina ve bizim adimiza iyi seyler olur.iyi yillar ceyhun bey

  • Zafer Ceyhun

   01/01/2017

   ben tam tersini olacağını düşünüyorum aslında Derya hanım…
   iyimser tarafta kalmak lazım hem 🙂
   sevgiler ZC

 5. Hatice

  31/12/2016

  17 aralik 1975 saat 22.30 gaziantep. Ceyhun bey dogum haritam nasil gozukuyor sizce. Kisaca olsa da deginebilir misiniz? Simdiden çok tesekkur ederim. Basarilarinizin devamini dilerim.

 6. Nesrin

  31/12/2016

  Beklenen an geldi Cok teşekkür ederiz yeni yıl öncesi yetiştirmiş olmanıza cok sevindim. Yay burcuna olan özel ilginiz’de ayrı mutlu ediyor Yorumunuz o kadar pozitif ki, İnan’ın iple cekiyorum. Zorluklar olacak diyorsunuz, yay burcu insaniyiz biz, üstesinden geliriz. Işığı görelim yeterki! Son yıllardaki belirsizlik yay burcu icin ızdırapdir. Bunun yakında sona ermesi şart oldu artık Bu ışığı gösterdiğiniz için teşekkür ederim tekrar. Yeni yılınız kutlu olsun Zafer bey, herşey istediğiniz gibi olsun. Sevgiler Nesrin

 7. Hande

  31/12/2016

  Zafer Bey öncelikle güzelliklerle dolu bir yıl diliyorum.
  Elinize emeğinize sağlık.Yol gösterici bir yazı olmuş teşekkürler.

 8. Tuğçe

  31/12/2016

  Zafer bey ağzınıza sağlık! Jüpiter’in etkisini daha başından hissettim diyebilirim umarım daha da güzel olur hersey.Saturn zorluklarina alıştık bu yıl artık son diye avutacağim kendimi.Ama Venüs gerilemesinde bi iliski baslarsa kısmi beni korkuttu böyle bişey başıma gelme ihtimali var eğer başlarsa hic yürüme şansı yok mu:( Mutlu yıllar:)

 9. Alibis

  31/12/2016

  Seneye bomba gibi çıkacağız yani 🙂 inşallah diyelim zira 5 yıldır çekmediğimiz kalmadı.

 10. Esma

  31/12/2016

  Satürn 12. Evde ise hangi kısıtlamalar olur? Bir süredir uğraştığın lenf bezi dişlikleri nin bu evle bir etkisi olabilir mi

 11. Tuğçe

  31/12/2016

  Bir televizyon programinda yaylar 2017 nin son aylarında bozulmalar zorluklar yaşayacak demişti sizde ağustosa kadar zorlanacaksiniz yani belirsizlik o noktaya kadar baskın olacak demissiniz peki ya sonra daha kötüsü bizi beklemiyor değil mi? Çünku iyi olmayi bu aralar en çok yaylar hak etti sanırım.
  Ayrıca müthiş bi astrologsunuz 🙂

 12. Jüpiter Kızı

  31/12/2016

  Umudun burcu yay… yeniden doğacak olsam, yine yay burcu olmak isterdim; öyle bir sevgi 🙂
  Sizin yorumlarınızı iple çekiyorum her ay, enerjiniz harikaaa! Satırlardan bile belli oluyor enerjik bir insan olduğunuz 🙂
  Satürn etkisiyle 20’li yaşlarda tanışmak daha iyiymiş bazı astrologlardan duyduğuma göre. Hayatımın baharında tokat yedim resmen satürn amcadan 🙂 Fakat 2017’den umutluyum, sizin sayenizde daha da arttı umudum 🙂
  Teşekkürler, emeğinize sağlık!

 13. Seda

  01/01/2017

  Ceyhun Bey merhaba , 24.12.2016 tarihinde bir sınava girdim , olumlu olanlar mülakata çağrılacak . 2017 yılında olası bir mülakata katılma durumu olabilir mi? Teşekkürler:) 09.12.1982 – 20.30 doğum saati . Bakabilirseniz çok çok memnun olurum .

 14. Bahriye Sena

  01/01/2017

  06.12.1993 saat 14.30 doğumluyum. Bir yay burcu olarak ben ömrümde bu kadar bu kadar üzüldüğüm ağladığım yıl hatırlamıyorum, iyi şeyler duymaya çok ihtiyacım var.Bana yardımcı olursanız sevinirim. Olumlu konuşmalarınızdan dolayı çok teşekkür ederiz 🙂

 15. Özlem

  02/01/2017

  Merhaba yükselen Burcum yay güneş burcum başak hangisini dikkate almalım yükselen yay Burcumun derecesi 47′ 46″ dır.teşekürler

 16. ayyüce

  02/01/2017

  ask hayatım cok kötu zafer bey ask hayatım bu yıl duzene gırermı mutlu olmak ıstıyorum

 17. Feyme

  02/01/2017

  Muhteşemsiniz muhteşemmmm 🙂 Mutlu yıllar, sevgiler.

 18. hyslie

  02/01/2017

  merhaba Ceyhun bey, 11 aralık 69 ankara doğumluyum ay burcum oğlak yükselenim balık. 14 ekimde annem rahatsızlandı, 17 kasımda da acildeydik ve ameliyat dediler, şimdiyse annem bakıma muhtaç ama daha iyi olacağına inanıyorum ama benim iş hayatım sekteye uğradı izin rapor şeklinde idare ediyorum şimdilik ve artık emekli olmalıyım diye düşünüyorum nisan ayında sizce doğru zaman olurmu?

 19. ŞENGÜL

  02/01/2017

  zafer ceyhun bey merhaba yeniden 🙂 yorumlarınızla birazda olsa kendimi eğitmeye çalışıyorum, ama astroloji Alaylı yoldan öğrenmek bayağı zor:)) bu yazınzıdaki bir bölümü tam anlayamdım? ”Bu arada Venüs gerilemesinde doğdu iseniz Venüs gerilemesi size olumlu sonuçlar getirecektir. Karlı ve avantajlı çıkma ihtimaliniz, gerilemede doğmayanlara kıyasla yüksek! ❤️” demişşsiniz ve birde şu var ”Venüs gerilemesi 4 Mart’ta başlayacak ve 15 Nisana kadar devam edecek. Fakat etkisi 15 Şubat’tan itibaren hissedilmeye başlanacaktır. Bu nedenle şimdi konuşacaklarımız 15 Şubat – 15 Nisan arasında geçerlidir! ? biz YAY lar nasıl Venüs Gerilemesinde doğmuş olabiliriz peki 🙂 anlamam yardım edermisiniz lütfen

 20. Hande_jupi

  03/01/2017

  Merhaba 12 aralik dogumluyum yukselen terazi bu yil artik gercekten ask konusunda sansli olmak istiyorum gecen yil yasadigim haksizligin izleri gecmedi, genel olarak beni nasil bir yil bekliyor cevaplarsaniz sevinirim:)

 21. Berrin

  03/01/2017

  Merhaba Zafer bey,
  21.12.1976 sabah saat 9.00 da dogmuşum. Bazı sitelerde Yay burcu 20 Aralık da son bulurken bazı sitelerde 21 Aralık da bitiyor. Bunun nedeni nedir?
  Benim yükselen burcum nedir?

 22. Aydan

  05/01/2017

  Merhaba Zafer bey burcum terazi yükselenim 25 39′ yay burcunda sizce hangi yorumu dinlemeliyim. Ve Satürn yükselen de iken doğmuşum Satürn benim hangi alanlarımı etkiliyor. Satürn yayda olduğu için 1. Evimi mi etkiliyor yoksa 12. Evimde Satürn ve Uranüs olduğu için 12. Ev konularımı mı etkileyecek? Aynı konu Jüpiter içinde geçerli burcum terazi Jüpiter 3. Evde konumlu ve terazi burcu ise 10.ev de 🙂 kafamda deli sorular.

 23. leyla

  21/01/2017

  merhaba yay burcunu şanslı bir burç olduğu dogrumudur ben neden şanssızım ozaman 🙂 teşekür ederim şimdiden

 24. Ebru

  19/03/2017

  Mrb; 16.06.1974 saat 20.30’da doğdum. 2017 yılında benim için önemli tarihler ve zorluklar konusunda bilgi verirseniz sevinirim. Tşk.

 25. ecem

  20/03/2017

  Ocak-Şubat-Mart yıkıp geçti resmen 🙁 Çok güzel bir sene beklerken hiçbir zaman olmadığım kadar darmadağın oldum. Artık 2017 den hiçbir umudum kalmadı. Çünkü hiçbir şeyin düzelmesi mümkün değil 🙁

YORUMUNUZU ALAYIM

Your email address will not be published. Required fields are marked *