Yay burcu 2016 yorumu, önümüzdeki 1 yıllık süreçte sizleri neler beklediğini, hangi alanlarda fırsatların ve zorlukların olacağını içeriyor. 1 yıllık zaman dilimine ilişkin tahmin yürütmek kolay değerli okurlarım fakat sizin okuduklarınızı hayatınıza uyarlamanız o kadar kolay olmayabilir. 😊 Neden mi? Çünkü anlatacağım bazı şeyler şimdi gündeminizde dahi değil. Fakat zaman geçtikçe göreceksiniz, bu söylediklerim “bir şekilde” gerçekleşecek. 😎 Kahin gibi konuştum di mi? Hem zaten aylık yorumlarda detaylı olarak anlatacağım, o zaman daha anlaşılır olacaktır. Yolunuzu aydınlatmasını dileyerek yay burcu 2016 yorumuna başlıyorum. 👍 😊

Yay Burcu 2016 Jüpiter Etkisi

Eylülden bu yana başak burcunda bulunan Jüpiter’in yay burcuna etkileri şöyle:
 1. iş hayatınızda olumlu kazanımlar elde edebilirsiniz
 2. terfi edebilir veya daha iyi bir işe geçebilirsiniz
 3. başarı ve itibarınızı artırma imkanı bulabilirsiniz
 4. tanınırlık veya şöhret gelebilir/artabilir
 5. yeni bir ünvan elde edebilirsiniz  (evlilik, doğum dahil)
Ocak ayına kadar bu yöndeki girişimleriniz çok fazla çabalamadan, belki de şanslı bir şekilde kendiliğinden gerçekleşmiş olmalı. Jüpiter etkisi zaten böyledir. Fakat Ocak ayının başında Jüpiter gerilemeye başlayacağı için artık gayret etmeniz, çaba sarf etmeniz gerekecek. Gerileme nedeniyle istekleriniz kendiliğinden gerçekleşmeyecek, artık kazanımlar için bedel ödeme zamanı geldi. Başarmak mı istiyorsunuz? Ocak-Mart arasında başarmak için çalışmalısınız. Peki ne zamana kadar? 9 – 16 Mart arasında emeklerinizin karşılığını alacaksınız değerli dostlar, bu tarih aralığı herkes için çok önemli gelişmelere işaret ediyor. (Ekleme: Mart 2016 yazınız hazır, okumak için: Mart 2016 yay burcu yorumu ) Not: Jüpiter etkileri Eylül 2016’ya kadar yukarıda saydığım alanlarda olacak.

Yay Burcu 2016 Güneş Tutulması

Yukarıda bahsettim gibi 9 Mart önemli bir tarih. Güneş tutulmasıyla birlikte ev/aile konularında yeni bir dönem başlayacak değerli dostlar. Aynı günlerde, Jüpiter kaynaklı (kariyer/unvan) gündeminiz de sonuçlanıyor. Bu nedenle, Jüpiter gündemi ile tutulma gündemi birbirini tamamlar nitelikte olacaktır. Muhtemelen kariyer/unvan alanında netleşen gündem, Güneş tutulması kaynaklı gündemin (ev/aile) sebebi olacaktır. Mesela,
 1. şehir/iş değişikliği nedeniyle eşinize/ailenize kavuşmak
 2. terfi nedeniyle daha fazla kazanmak, ev satın almaya karar vermek
 3. evlenip (unvan) yeni evinize taşınmak
Gelecek planlarınız ve gündeminiz doğrultusunda sizde neler olabilir? Güneş tutulmasının hemen ardından, 23 Martta terazi burcunda (3 derece) Ay tutulması gerçekleşecek. Mart ayında detaylı anlatacağım, şimdilik şunu şöyleyeyim: Ay tutulmasının gündemi, aslında 2015 Ekim’de yaşadıklarınızın devamı.. Ekim ayında aşağıdaki alanlarda ne türlü değişimler yaşadınız?
 1. profesyonel hayattaki arkadaşlar, tanıdıklar
 2. sosyal/arkadaş çevreniz
 3. yaşadığınız şehir/ülke
Eğer 23 Mart Ay tutulmasında işler beklediğiniz gibi sonuçlanmazsa telaşlanmayın! Ekim 2016’dan itibaren, terazi burcundaki Jüpiter’in Güneşle temasından sonra şartlar lehinize dönecektir. 2016 Ekim ayından itibaren, sosyal ve profesyonel hayatınızın koşulları çok daha iyi olacak.

Yay Burcu 2016 Satürn Etkisi

Biliyorsunuz Satürn 2016 yılı boyunca sizin burcunuzda kalacak. Satürn etkisi uzun vadede çok faydalı olsa da şöyle bir gerçek var: Satürn gerilemesi hakikaten çok zor dönemler oluyor. Gerileme 25 Mart – 3 Haziran arasında gerçekleşecek. Gerileme başlamadan önceki hafta, 18-24 Mart arasında, Satürn yay burcunda (16 derece) duraklayacağı için kendinizi baskı altında hissedeceğiniz kesin. Birkaç nedeni olabilir:
 1. sağlıkla ilgili sorunlar
 2. eşinizle/sevgilinizle aranızda gerilim
 3. sosyal/profesyonel ilişkilerde çatışma
 4. önemli hedeflerinize ulaşmakta güçlükler
Satürn baskısı temel olarak iki şekilde yaşanıyor:
 1. eksik/yetersiz hissederiz, bir şeyler yapma ihtiyacı oluşur (içsel etki)
 2. kontrolümüz dışında yaşanan olaylar nedeniyle bir şeyler yapma ihtiyacı oluşur (dışsal etki)
Gerileme süreçlerinde “bir şeyler yapma ihtiyacımıza” rağmen istediğimizi tam olarak yapamayız. Bu nedenle (geçici bir süre) çaresizlik hissi oluşur ve baskı altında kalırız. Haziran ayının ortalarında Satürn kaynaklı baskı önemli ölçüde azalmış olacak, 13 Ağustos’ta gerileme sona erdiğinde tamamen bitecek. Sabır, direnç ve kontrolle aşılabilecek bir süreç!

Yay Burcu 2016 Mars Gerilemesi

Öncelikle Mars ile ilgili bazı tarihler vereyim:
 • 3 Ocak – 5 Mart arasında akrep burcunda
 • 6 Mart’ta yay burcunda
 • 17 Nisan’da gerilemeye başlayacak
 • 22 Mayıs’ta Güneşle temas
 • 27 Mayıs’ta yeniden akrep burcunda
 • 29 Haziran’da gerileme sona erecek
 • 2 Ağustos’ta yeniden yay burcunda
Bu tarihler neden önemli biliyor musunuz? Çünkü;
 1. gerileme 2 farklı burçta gerçekleşiyor
 2. Mars’ın akrep-yay teması Ekime kadar sürüyor
Mars diğer tüm gezegenlerden farklı hareket eder, ritmindeki değişikliğe hepimiz bilinç altı düzeyinde ciddi tepkiler veririz. Çalışma tempomuz değişir, odaklanma kapasitemiz artar, hedeflerimize yönelik farkındalık seviyemiz yükselir. Mars gerilediğinde, hayatımızın olağan seyrinde belirgin bir değişim olur. Ne istediğimizi, neden istediğimizi değerlendirme imkanımız olduğu için bilinçli ve kararlı davranırız. Ne demek istediğimi anlamak için Ocak – Temmuz 2014 arasında yaşadıklarınızı düşünün. O dönemde, her zamankinden farklı bir odaklanma ve çalışma temposu oldu mu? 17 Nisan – 29 Haziran arasında gerçekleşen Mars gerilemesi nedeniyle 2 konuya odaklanma ihtimaliniz yüksek:
 1. hayatınızı değiştirecek ölçüde önemli bir konu (iş, evlilik gibi)
 2. sağlığınızla ilgili gelişmeler
Biliyorum gündeminizi şimdiden tahmin etmeniz kolay değil, henüz Mars etkisi de oluşmadı zaten. Gündemin Şubat’ın ilk haftasında oluşacağını ve bazı adımlar atmanız gerekeceğini düşünüyorum. Gündeminiz Nisan sonunda geçici olarak sonuçlanacak, Mayıs sonunda büyük ölçüde netleşecektir. Gündemden düşmesi ise Ağustos sonunu bulacaktır.

2016 Özet

Yay burcu 2016 yorumu özetlemeye değer önemli gelişmeleri içeriyor, elbette anlatılabilecek çok şey var fakat henüz gündeminizde olmadığı için şimdi yazmanın bir değeri yok. 😊 Kısaca özetlemek gerekirse: Ocak-Mart 2016 arasında gündem olumlu, çok çalışıp Jüpiter kaynaklı hedefe ulaşmalı.. Mart sonu – Haziran arası ise farklı bir hikaye! Mars, Jüpiter, Satürn ve Pluto gerilemelerinin etkilerini Temmuza en yoğun yaşayacağız. Temmuz ayından itibaren rahatlama başlayacak. Yay burcu 2016 yılında hayatını değiştirmeye yönelik önemli adımlar atacak, artık ileri gitme dönemi başlıyor. Zaten en zorlu etkileri 2015 ile birlikte tamamen geride bıraktınız. Bir Not: Ocak ayına dair her burca özel aylık yorum yazmayacağım izninizle, Yeniay ve Dolunay için birer yazı yazmayı planlıyorum. Mutlu ve sağlıklı bir yıl dilerim, sonraki yazılarda görüşmek üzere. 👍 😊 Sevgilerimle, Ceyhun]]>