Yay burcuna göre 2015 Mart ayının önemli gün ve olaylarını anlattım. Kim ne derse desin, yay burcu doğuştan şanslıdır, diğer burçlara nasip olmayan bir şansa sahiptir. Ne de olsa yönetici gezegeniniz Jüpiter, öyle değil mi? “İyi de ben epey zamandır hiç de şanslı hissetmiyorum?” diyenleriniz oldu biliyorum, doğrudur, siz diğer burçların neler yaşadıklarına bakın, sonra yeniden konuşalım. Aslında 2013-2014 yayların en sıkıntılı süreçlerinden biriydi, sebebi de Satürn etkisiydi. Neyse ki geçti gitti. 2015 yılının ilk 3 ayı da bittiğinde, güneş yeniden parlamaya, Jüpiter varlığını hissettirmeye başlayacaktır. Gelelim bu yazının konusuna: Mart 2015! Martta çok güçlü 2 enerjiyi birden yaşayacağız, peş peşe.. Hepimiz için bir dönüm noktası olmaya aday bir ay olacak gibi görünüyor. “Kötü mü olacak yani?” dediğinizi duyuyorum. Hayır, kötü bir ay olacak diyemem ama iyi olacak demek de mümkün değil çünkü hepimiz, bugüne kadar attığımız adımların sonucunda, iyi veya kötü bir şeyler yaşayacağız. Kısacası sürecin sonucunu bizler belirleyeceğiz. Mart 2015, bazılarımıza hiç unutamayacakları harika olayları, bazılarımıza ise unutmak isteyecekleri keyifsiz olayları getirebilir. Umarım ki sizler birinci grup içinde olursunuz. Mart ayında 2 yazı yazmaya karar verdim, konular uzun..Yazıların konusu ise şunlar:

 1. Uranüs-Pluto etkileşimi
 2. Balık burcunda Güneş tutulması
Bu yazıda sadece birinci konuyu anlatacağım ama yine de uzun bir yazı olacak. Ayrıca sizleri başka yazılara da yönlendireceğim için geniş ve rahat bir zamanınızda, dikkatinizi dağıtacak şeyler olmamasına özen göstererek okumanızı öneriyorum.

Uranüs-Pluto Etkileşimi: 3 – 20 Mart

Burcuna Göre okurları için Uranüs-Pluto etkileşimi yeni bir konu değil, daha önce bahsettiğim için biliyorsunuz. Ancak yeni okurlarım için tekrarlamakta fayda görüyorum: Uranüs, 2011 yılı Martında koç burcuna geçtiğinden beri, hem bireysel hem de toplumsal değişime neden oluyor. Neyse ki bu ay son kez yaşayıp kurtulacağız. Bu olayın hayatımızda ne kadar önemli olduğunu anlatabilmek için, geçen yıl 20-30 Nisan arasında yaşadıklarınızı hatırlamanızı istiyorum. Bu ay, çok benzer olaylar yaşayacaksınız. Ben kendi deneyimimi paylaşayım sizlerle: Burcuna Göre’yi 23 Nisan’da kurdum. Peki Uranüs-Pluto etkileşimi sizi hangi alanda etkiliyor? Temelde 2 ihtimal var: Birincisi, Uranüs etkisi ağırlığını gösterdi; aşık oldunuz, çok sevdiniz, mutlu oldunuz, güzellikler yaşadınız. Kendinizi harika hissettiniz yani, neşe dolu güzel günlerden bahsediyorum. İçinizdeki güzel ışık hayatınızı aydınlattı. Ayrıca, çocuklarınız hayatınızın önemli bir parçası oldu. Tabi bir de kötü ihtimal var, Uranüs bu. Bazılarınız eşiyle/sevgilisiyle ilişkilerinde sorunlar yaşadı, muhtemelen ilişkiler bitti. Uranüs “çok mutlu değilim” demenize müsade etmiyor, farkında mısınız? Siz çok mutlu olmalısınız, dileğinizce yaşayabilmelisiniz, farkınızı ortaya koymalısınız, başka yol kalmadı. İkincisi, hayatınızda Pluto etkisi ağır bastı. İş hayatınızda bazı sarsıntılar yaşadınız, para kazanamıyorsunuz, bir türlü istediğiniz işe giremiyorsunuz. Belki olmadık harcamalar çıkıyor. Zaman zaman kendinizi beceriksiz hissediyorsunuz. Hiç merak etmeyin, gayet becerikli/yetenekli insanlarsınız ama Pluto etkisi yaşıyorsunuz işte. Ya hep ya hiç diyen Pluto, istediğiniz tam olarak oluncaya kadar size rahat yüzü göstermeyecektir.

3 Mart – 10 Mart

Bu süreçte, Uranüs-Pluto etkileşimine Venüs dahil olacak. Bu nedenle, 2012 yılından bu yana her zaman gündeminizin arka planında yer alan şu konulardan birinde bir gelişme yaşanabilir:
 1. yaratıcılığınız en büyük farkınız, bunu kullanmak istiyorsunuz
 2. daha çok para kazanmak istiyorsunuz, iş hayatınız çok önemli
 3. tiyatro, dans, tasarım gibi yaratıcı konulardan para kazanmaya başladınız
 4. iş yerinde otorite sizsiniz, siz anlatıyorsunuz insanlar dinliyor
 5. çocuklara yönelik bir iş yapmaya başladınız
 6. anne/baba olma isteğiniz arttı, henüz yoksa aile kurmak istiyorsunuz
 7. çocuklarınızın geleceği için daha çok kazanmanız gerekiyor
 8. hayatınızda hiç çalışmadığınız kadar çalışıyorsunuz
 9. iş yerinde sorunlar yaşıyorsunuz, çetin mücadeleler içindesiniz
 10. kendinizi ispat etmek istiyorsunuz, sizin farkınız görülmeli
 11. bir fark yaratmalısınız, siz herkesten farklı olmalısınız
 12. başta iş yeriniz olmak üzere, her ortamda dikkatlerin sizin üzerinde olmasını istiyorsunuz
 13. güçlü bir gelecek inşa etmek için güzel bir eviniz olsun istiyorsunuz
İşin içinde Venüs olacağı için, Uranüs-Pluto konularından farklı olarak, sevgiliniz/eşinizle ilişkilerinizde gelişmeler de yaşanacaktır. Bu nedenle, Martın ilk 10 gününde, eşiniz/sevgilinizle alakalı bir meseleye dikkat kesilmek zorunda kalabileceğinizi düşünüyorum. Sevgilisi olmayanlar içinse önemli bir fırsat olacağını düşünüyorum çünkü sürpriz karşılaşmalar ve teklifler için ideal bir atmosfer olacak. Yani yalnızlık sona erebilir.

11 Mart – 15 Mart

11 – 15 Mart arasında Venüs gidecek yerine Mars gelecek; ve Venüs uzlaşmayı, Mars ise çatışmayı temsil eder. Bu nedenle şöyle düşünün: Martın ilk 10 günündeki enerji, işlerin yolunda gitmesi için uğraşmama neden olacak ama 11 Mart sonrasında kendimi daha agresif hissedeceğim, şartları zorlamak isteyeceğim. Uzlaşmaktan yana olmayacağım, tersine istediğimi zorla yaptırmak isteyeceğim. Zaten olay da burada başlıyor, sadece siz değil, herkes böyle hissedecek. Bu nedenle, 10 Mart sonrasında gergin ve agresif olacağınızı bilin, herkesin de böyle hissedeceğini aklınıza tutun. Diğer yandan, Marsın gelişinin şiddet ve öfke seviyesini artıracağını söylemeliyim. Bu nedenle, 11 – 20 Mart arasında her türlü olumsuz olaydan uzak durun. Hayatınızda sorunlu olduğunuz insanlar varsa aynı ortamda bulunmamaya özen gösterin, kısacası olası risklerden uzak durun. Bu süreç sadece bireysel olarak değil toplumsal olarak işleri zora sokacaktır. Bu nedenle öfkenin sokağa çıkabileceğini, ülkemizde çatışma ortamının yeniden oluşabileceğini akılda tutarak, olabildiğince tedbirli olun. Ayrıca hatırlatma fayda görüyorum: cinsel saldırı/istismarın tetikleyici gücü Mars-Pluto etkileşimleridir ki bu süreçte etkin olacak. Mart ayında size önemli bir görev düşüyor: hem kendi öfkenizi kontrol edin, hem de kendinizi öfkeli insanlardan koruyun. Biliyorsunuz, Nisan ayından sonra hissiyat ve enerji değişecek, ne yapacaksanız 10 Nisandan sonra yapın.

16 Mart – 20 Mart

Mart ayının ilk 15 gününde yaşadıklarınız sonucunda gündeminizi oluşturan gelişmeler, 16 – 20 Mart arasında zirveye tırmanacaktır. Bu nedenle eğer sorunlu bir gündeminiz varsa uzak durun, tersine büyük bir atılım peşindeyseniz durmayın devam edin. Martın şifresi budur 🙂 Değerli okurlarım, Bir süredir Siteden, Facebook ve Twitter’dan sorduğunuz sorularınızı yanıtlayamadığım için ne kadar mutsuz/huzursuz olduğumu bilmenizi istiyorum. 6-10 Şubat arasında hayatımız değişecek demiştim ya, benim hayatım hem hızlandı hem de zorlaştı. Nisan ayına kadar aynı anda birçok işle ilgilenmem gerekiyor, bu nedenle sizlere yeterince zaman ayıramıyorum, lütfen affedin. Nisanda aranıza döneceğim inşallah 🙂 BurcunaGöre’yi Facebook sayfasından takip edin mutlaka, duyuruları oradan yapıyorum. Sevgilerimle, Ceyhun]]>