Yükselen YayYay Burcu 2015 Mart: Bölüm 1

Şubat 26, 2015by Zafer Ceyhun11

Yay burcuna göre 2015 Mart ayının önemli gün ve olaylarını anlattım. Kim ne derse desin, yay burcu doğuştan şanslıdır, diğer burçlara nasip olmayan bir şansa sahiptir. Ne de olsa yönetici gezegeniniz Jüpiter, öyle değil mi? “İyi de ben epey zamandır hiç de şanslı hissetmiyorum?” diyenleriniz oldu biliyorum, doğrudur, siz diğer burçların neler yaşadıklarına bakın, sonra yeniden konuşalım. Aslında 2013-2014 yayların en sıkıntılı süreçlerinden biriydi, sebebi de Satürn etkisiydi. Neyse ki geçti gitti. 2015 yılının ilk 3 ayı da bittiğinde, güneş yeniden parlamaya, Jüpiter varlığını hissettirmeye başlayacaktır. Gelelim bu yazının konusuna: Mart 2015! Martta çok güçlü 2 enerjiyi birden yaşayacağız, peş peşe.. Hepimiz için bir dönüm noktası olmaya aday bir ay olacak gibi görünüyor. “Kötü mü olacak yani?” dediğinizi duyuyorum. Hayır, kötü bir ay olacak diyemem ama iyi olacak demek de mümkün değil çünkü hepimiz, bugüne kadar attığımız adımların sonucunda, iyi veya kötü bir şeyler yaşayacağız. Kısacası sürecin sonucunu bizler belirleyeceğiz. Mart 2015, bazılarımıza hiç unutamayacakları harika olayları, bazılarımıza ise unutmak isteyecekleri keyifsiz olayları getirebilir. Umarım ki sizler birinci grup içinde olursunuz. Mart ayında 2 yazı yazmaya karar verdim, konular uzun..Yazıların konusu ise şunlar:

 1. Uranüs-Pluto etkileşimi
 2. Balık burcunda Güneş tutulması
Bu yazıda sadece birinci konuyu anlatacağım ama yine de uzun bir yazı olacak. Ayrıca sizleri başka yazılara da yönlendireceğim için geniş ve rahat bir zamanınızda, dikkatinizi dağıtacak şeyler olmamasına özen göstererek okumanızı öneriyorum.

Uranüs-Pluto Etkileşimi: 3 – 20 Mart

Burcuna Göre okurları için Uranüs-Pluto etkileşimi yeni bir konu değil, daha önce bahsettiğim için biliyorsunuz. Ancak yeni okurlarım için tekrarlamakta fayda görüyorum: Uranüs, 2011 yılı Martında koç burcuna geçtiğinden beri, hem bireysel hem de toplumsal değişime neden oluyor. Neyse ki bu ay son kez yaşayıp kurtulacağız. Bu olayın hayatımızda ne kadar önemli olduğunu anlatabilmek için, geçen yıl 20-30 Nisan arasında yaşadıklarınızı hatırlamanızı istiyorum. Bu ay, çok benzer olaylar yaşayacaksınız. Ben kendi deneyimimi paylaşayım sizlerle: Burcuna Göre’yi 23 Nisan’da kurdum. Peki Uranüs-Pluto etkileşimi sizi hangi alanda etkiliyor? Temelde 2 ihtimal var: Birincisi, Uranüs etkisi ağırlığını gösterdi; aşık oldunuz, çok sevdiniz, mutlu oldunuz, güzellikler yaşadınız. Kendinizi harika hissettiniz yani, neşe dolu güzel günlerden bahsediyorum. İçinizdeki güzel ışık hayatınızı aydınlattı. Ayrıca, çocuklarınız hayatınızın önemli bir parçası oldu. Tabi bir de kötü ihtimal var, Uranüs bu. Bazılarınız eşiyle/sevgilisiyle ilişkilerinde sorunlar yaşadı, muhtemelen ilişkiler bitti. Uranüs “çok mutlu değilim” demenize müsade etmiyor, farkında mısınız? Siz çok mutlu olmalısınız, dileğinizce yaşayabilmelisiniz, farkınızı ortaya koymalısınız, başka yol kalmadı. İkincisi, hayatınızda Pluto etkisi ağır bastı. İş hayatınızda bazı sarsıntılar yaşadınız, para kazanamıyorsunuz, bir türlü istediğiniz işe giremiyorsunuz. Belki olmadık harcamalar çıkıyor. Zaman zaman kendinizi beceriksiz hissediyorsunuz. Hiç merak etmeyin, gayet becerikli/yetenekli insanlarsınız ama Pluto etkisi yaşıyorsunuz işte. Ya hep ya hiç diyen Pluto, istediğiniz tam olarak oluncaya kadar size rahat yüzü göstermeyecektir.

3 Mart – 10 Mart

Bu süreçte, Uranüs-Pluto etkileşimine Venüs dahil olacak. Bu nedenle, 2012 yılından bu yana her zaman gündeminizin arka planında yer alan şu konulardan birinde bir gelişme yaşanabilir:
 1. yaratıcılığınız en büyük farkınız, bunu kullanmak istiyorsunuz
 2. daha çok para kazanmak istiyorsunuz, iş hayatınız çok önemli
 3. tiyatro, dans, tasarım gibi yaratıcı konulardan para kazanmaya başladınız
 4. iş yerinde otorite sizsiniz, siz anlatıyorsunuz insanlar dinliyor
 5. çocuklara yönelik bir iş yapmaya başladınız
 6. anne/baba olma isteğiniz arttı, henüz yoksa aile kurmak istiyorsunuz
 7. çocuklarınızın geleceği için daha çok kazanmanız gerekiyor
 8. hayatınızda hiç çalışmadığınız kadar çalışıyorsunuz
 9. iş yerinde sorunlar yaşıyorsunuz, çetin mücadeleler içindesiniz
 10. kendinizi ispat etmek istiyorsunuz, sizin farkınız görülmeli
 11. bir fark yaratmalısınız, siz herkesten farklı olmalısınız
 12. başta iş yeriniz olmak üzere, her ortamda dikkatlerin sizin üzerinde olmasını istiyorsunuz
 13. güçlü bir gelecek inşa etmek için güzel bir eviniz olsun istiyorsunuz
İşin içinde Venüs olacağı için, Uranüs-Pluto konularından farklı olarak, sevgiliniz/eşinizle ilişkilerinizde gelişmeler de yaşanacaktır. Bu nedenle, Martın ilk 10 gününde, eşiniz/sevgilinizle alakalı bir meseleye dikkat kesilmek zorunda kalabileceğinizi düşünüyorum. Sevgilisi olmayanlar içinse önemli bir fırsat olacağını düşünüyorum çünkü sürpriz karşılaşmalar ve teklifler için ideal bir atmosfer olacak. Yani yalnızlık sona erebilir.

11 Mart – 15 Mart

11 – 15 Mart arasında Venüs gidecek yerine Mars gelecek; ve Venüs uzlaşmayı, Mars ise çatışmayı temsil eder. Bu nedenle şöyle düşünün: Martın ilk 10 günündeki enerji, işlerin yolunda gitmesi için uğraşmama neden olacak ama 11 Mart sonrasında kendimi daha agresif hissedeceğim, şartları zorlamak isteyeceğim. Uzlaşmaktan yana olmayacağım, tersine istediğimi zorla yaptırmak isteyeceğim. Zaten olay da burada başlıyor, sadece siz değil, herkes böyle hissedecek. Bu nedenle, 10 Mart sonrasında gergin ve agresif olacağınızı bilin, herkesin de böyle hissedeceğini aklınıza tutun. Diğer yandan, Marsın gelişinin şiddet ve öfke seviyesini artıracağını söylemeliyim. Bu nedenle, 11 – 20 Mart arasında her türlü olumsuz olaydan uzak durun. Hayatınızda sorunlu olduğunuz insanlar varsa aynı ortamda bulunmamaya özen gösterin, kısacası olası risklerden uzak durun. Bu süreç sadece bireysel olarak değil toplumsal olarak işleri zora sokacaktır. Bu nedenle öfkenin sokağa çıkabileceğini, ülkemizde çatışma ortamının yeniden oluşabileceğini akılda tutarak, olabildiğince tedbirli olun. Ayrıca hatırlatma fayda görüyorum: cinsel saldırı/istismarın tetikleyici gücü Mars-Pluto etkileşimleridir ki bu süreçte etkin olacak. Mart ayında size önemli bir görev düşüyor: hem kendi öfkenizi kontrol edin, hem de kendinizi öfkeli insanlardan koruyun. Biliyorsunuz, Nisan ayından sonra hissiyat ve enerji değişecek, ne yapacaksanız 10 Nisandan sonra yapın.

16 Mart – 20 Mart

Mart ayının ilk 15 gününde yaşadıklarınız sonucunda gündeminizi oluşturan gelişmeler, 16 – 20 Mart arasında zirveye tırmanacaktır. Bu nedenle eğer sorunlu bir gündeminiz varsa uzak durun, tersine büyük bir atılım peşindeyseniz durmayın devam edin. Martın şifresi budur 🙂 Değerli okurlarım, Bir süredir Siteden, Facebook ve Twitter’dan sorduğunuz sorularınızı yanıtlayamadığım için ne kadar mutsuz/huzursuz olduğumu bilmenizi istiyorum. 6-10 Şubat arasında hayatımız değişecek demiştim ya, benim hayatım hem hızlandı hem de zorlaştı. Nisan ayına kadar aynı anda birçok işle ilgilenmem gerekiyor, bu nedenle sizlere yeterince zaman ayıramıyorum, lütfen affedin. Nisanda aranıza döneceğim inşallah 🙂 BurcunaGöre’yi Facebook sayfasından takip edin mutlaka, duyuruları oradan yapıyorum. Sevgilerimle, Ceyhun]]>

11 comments

 • SONGÜL

  Şubat 27, 2015 at 10:49 am

  İNSALLAH GUZELLIKLER BEKLIYORUM ARTIK

  Reply

 • dilek

  Şubat 27, 2015 at 9:59 pm

  Ceyhun Bey sitenizi hergün heyecanla açıyorum. Zaman zaman yaşadığım bu karanlıkta ışık oluyorsunuz teşekkür ederim. 25.11.1986 doğumlu yay burcuyum yükselenim akrep iş arıyorum uzun süredir görüşme yaptığım bir firma oldu ama haber bekliyorum dönüş olmadı henüz. İş olarak bu ay bir gelişme olabilir mi? İşe başlayabilir miyim enerji olarak işle ilgili güzellikler var mı acaba? Teşekkür ediyorum Ceyhun Bey biliyorum bu aralar daha yoğunsunuz ama cevaplarsanız çok sevinirim.

  Reply

 • ferah

  Mart 17, 2015 at 2:48 am

  Zafer bey merhaba.ilgi ile izliyorum sizi.ancak yorumlarınızı yükselene göremi yapıyorsunuz neye göre takip edeyim bilemedim.Ayrıcana çok değişik çıkan yükselenim (29derece akrep)her yerde farklı.sizce 27 .08.1988 zonguldak saat13:35 sizin sitenizde hangi burcu okumalıyım.Şimdiden TEŞEKKÜRLER.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mart 17, 2015 at 9:52 pm

   her zaman burcunuza göre okuyun, sevgilerimle.
   Ceyhun

 • su

  Mart 17, 2015 at 10:06 am

  Ceyhunbey bizi cok yalniz biraktiniz gibi geliyor yada bu zorlayici aylar öyle hissettiriyor ne seneymis ne aymis ya subat ve mart aylari gün sayiyorum bitain diye 85 saturun yayada dogmus ve yay burcu olarak gercekten cok zorluyor gerceklerle. Yüzlesmek olmaz denilen olaylarin olmasi sinanmak demistiniz iliskiler konusunda sinanacaksiniz diye 2.5yil boyunca hemde ne sinanmak bi bilseniz sevgiyle

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mart 17, 2015 at 9:56 pm

   Evet, bu yıl zor geçecektir..ama en azından nedenini biliyorsunuz, kararları buna göre alarak süreci kontrol etme gücünüz olacak..
   ben de sizin gibi bir süreç yaşadım geçmişte ve astroloji hakkında bir fikrim de yoktu, çok yanlış kararlar almıştım.
   başarılar, Ceyhun

 • cicek

  Mart 27, 2015 at 12:26 am

  Ceyhun bey bu depresif hallerimiz sona erecek mi?

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mart 27, 2015 at 1:02 am

   15 Nisan güzel enerjinin yeniden geleceği günler olacak Çicek hanım.
   sevgiler, Ceyhun

 • cicek

  Mart 27, 2015 at 12:29 am

  Ve bir soru daha gercekten merak ettigim icin soruyorum.onayiniz olmadan yorumlar yayinlanmiyor artik da benim bir yorumum vardi beklenmedik bir sekilde annemi kaybettigime dair.bu mart ayinda siz de bassagligi cevabi yazmistiniz ve sanirim yorumu siz kaldirmissiniz.sebebini merak ettim sadece merak.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mart 27, 2015 at 1:01 am

   Merhaba Çiçek hanım,
   bilmiyorum dikkatinizi çekti mi, yorumların tamamı son 2 gün içindeki yorumlar, öncesindeki tüm yorumlar, site hacklendiği için kayboldu malesef 🙁
   yani size özel bir durum tabi ki yok, Burcuna Göre adına büyük bir kayıp, tüm okurlarımın yorumları silindi, yaklaşık 250 yorum.
   yeniden başınız sağ olsun, mekanı cennet olsun.

 • cicek

  Mart 27, 2015 at 12:08 pm

  Ceyhun Bey
  Hacklendiginizi bilmiyordum kusura bakmayin.çok anlasilir bir cevap oldu teşekkur ederim.Gecmis olsun bu arada.
  Bassagligi dileginiz icin de ayrica tesekkur ederim.
  Sevgiyle kalin.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin