20 Mart 2015 güneş tutulması yay burcunu nasıl etkileyecek? Her güneş tutulması yepyeni bilgiler getirir, beklenen veya sürpriz gelişmeler yaşanmasına neden olur. Peki 20 Martta balık burcunda gerçekleşen tutulma farklı mı? Değil, özellikle yay burcu için hiç değil. Balık burcunda gerçekleşen olaylar, sizi her zaman yakından ilgilendiriyor. En baştan söyleyeyim: tutulması sırasında ortaya çıkan enerji genel hatlarıyla güzel olacak, olumsuz etkileşimlerden uzak olacak. Güneş tutulmalarının hayatımızdaki etkisi şöyle olur:

  1. gündeminizde olmayan bir gelişme, sürpriz şekilde gündeme girer
  2. gündemde olan bir konuda yeni ve önemli bir gelişme yaşanır
  3. yapmak isteyip de yapamadığımız bir şeyi artık yapmak için harekete geçeriz
20 -27 Mart 2015 arasında gündeme gelecek meselelerin uzun süreli/kalıcı etkileri olacağını, vereceğiniz kararların ve atacağınız adımların sonuçlarının hayatınızı değiştirme gücü olacağını hatırlatmak isterim. Bu nedenle, eğer fırsatınız olursa iyi düşünün ve doğru kararı verin. Ayrıca unutmayın, tutulmanın hemen ertesinde 20-21-22 Martta başlayacağınız şeyler kalıcı olacaktır. Hadi yay burcu için detaylara geçelim. Alternatif 1: Aileniz Aile tanımının içinde aile büyükleriniz, kardeşleriniz de girer, eğer kendi ailenizi kurduysanız o da girer. Güneş tutulması, aile içi süregelen bir meselede önemli bir gelişmenin yaşanmasına neden olabilir. Örneğin, kardeşinizle ilgili bir konu sizin de gündeminiz olur. Diğer yandan, ailenizden birine finansal veya moral destek vermeniz gerekebilir, belki anne/babanızın para ihtiyacı olabilir. Aynı şekilde, sizin onlardan yardım almanız gerekebilir. Eşinizle aranızda bir mesele oluşabilir, eşinizin hayatındaki bir gelişme (iş değişikliği gibi) sizin de hayatınızın değişmesine neden olabilir. Ayrıca, bebeğiniz olacağını öğrenebilirsiniz, yani aileniz kalabalıklaşır. Alternatif 2: Eviniz Son zamanlarda ev hayatınızla ilgili veya nerede yaşayacağınızla ilgili bir gündeminiz var mı? Yoksa, bu aralar gündeme gelebilir.
  1. iş başvurunuz sonuçlanır, iş uzaklardadır ve taşınmanız gerekebilir
  2. evinizi değiştirmeniz gerekebilir, yeni ev alırsınız gibi
  3. ev arkadaşlarınız varsa, biri ayrılabilir veya yeni biri gelebilir
  4. evinizde bir tadilat yapmanız gerekebilir
  5. odanızda değişiklikler yapabilirsiniz
  6. en önemlisi, evde geçirdiğiniz süreyi düzenlemeye karar  verebilirsiniz, daha çok veya daha az evde kalacağım, şunları şunları yapacağım gibi.
Hatırlatayım, eğer evle ilgili bir gündem yoksa olmayacak anlamına gelmiyor. Tutulma yeni bilgiler getirme konusunda ustadır, öğrendiğiniz bir şey, süreci tamamen değiştirebilir. Alternatif 3: Güvende Olma Hissi Güneş tutulması, güvende olduğunuz hissinin sarsılmasına neden olabilir. Yaşadığınız, duyduğunuz, gördüğünüz ve aklınızdan geçen bir düşünce bile, kendinizi tehlike altında hissetmenize neden olabilir. Mesela, acaba sağlık sorunum mu var diyebilirsiniz ya da pek çok sırrınızı paylaştığınız bir arkadaşınızın kötü ruhlu biri olduğunu fark edersiniz, gibi. Alternatif 4: Kariyer ve Statü Bu aralar iş hayatınızda bir gelişme yaşanması ihtimali var mı? Cevabınız evetse, 27 Marta kadar hayatınızı değiştirecek bir sonuç çıkacaktır. Diğer yandan, gündemde kariyer yoksa ve olmayacaksa, sözünüzün dinlenmesi yani saygı görme konusunda bir tutum değişikliği yaşayabilirsiniz. Örneğin, sosyal/iş ortamda, insanların size yeterince saygı göstermediğini hissedip, buna karşı önlem almak için tavır değiştirebilirsiniz. Son olarak, statünüz sizin vereceğiniz bir kararla değil, sürpriz bir gelişme ile de artabilir. Mesela, size önemli bir sorumluluk verilir ve kendinizi değerli hissedersiniz. 20 Mart güneş tutulmasının yay burcuna etkileri işte böyle. Elimden geldiğince en iyi seçenekleri yazdım, umarım siz de en güzelini yaşarsınız 🙂 sevgilerimle, Ceyhun]]>