Doğum haritasında Venüs burcu konumu çok önemli: eşimize, sevgilimize, yakın arkadaşlarımıza nasıl davranacağımızı belirliyor. Bununla bitmiyor, onlardan ne bekleyeceğimizi de belirliyor. Herkesle iyi anlaşmak zorunda mısınız: Hayır. Herkes sizi sevmek zorunda mı: Hayır.

Peki neden içten içe herkes bizi sevsin istiyoruz? Bu soruların cevabı Venüs’te.

Venüs Koç Burcunda

Venüs’ün koç burcuna girmesiyle, normal şartlar altında, 20 gün önce doğmuş zebra yavrusu gibi hop hop hoplardık. Yerimizde duramaz, sabah uyandığımızda pozitif bir enerjiyle “AŞIK OLMAK İSTİYORUUUM” diye bağırırdık. Ancak durum biraz farklı çünkü zamanın ruhu eski çatışmalar üzerinden yeni başlangıçlar istiyor. Sebebi şu:
  1. venüs koç burcunda
  2. mars terazi burcunda
  3. jüpiter yengeç burcunda
  4. uranüs koç burcunda
  5. pluto oğlak burcunda
Venüs – Mars karşıtlığı (koç-terazi karşıt burçtur) şunu hissettirir:
Eşimin/sevgilimin istediğini yaparsam, benim istediklerim olmayacak. Neden her zaman O’nun istedikleri oluyor, bu sefer BENİM istediğim olacak. Ne yani, ben karaktersiz miyim?
Geçmişte yaşayıp üzerini örttüğünüz çatışmalar, yeniden gündeme gelebilir. Geçmişte yaşadığınız gerilimler aklınıza geldikçe sinirleriniz tepenize çıkabilir.
Bu dönem, kontrol altına almakta zorlanacağınız bir enerjiniz olacak. Sizi değişmeye, hayatınız değiştirmeye, yeni başlangıçlar yapmaya zorluyor. Eskisi gibi kalmanız, değişime direnmeniz im-kan-sız.
]]>