Terazi burcu, nisan ve mayıs aylarında hayatında iş, para ve para kaynaklı konularında çok önemli bir dönemi geride bıraktı. 2013-2014 yılları, terazi burcunun hayatında güçlü bir temel atma ihtiyacı duyduğu, yatırımlar yapıp gelirini artırmayı istediği, daha fazla güç elde etmek için mücadele etmek zorunda kaldığı bir dönemdi. Özellikle bu yıl 23 Nisan’la başlayan süreçte, işiniz ve geliriniz, eviniz ve sahip olduğunuz diğer gayrimenkuller hakkında bir şeyler yapmak durumunda kaldınız. Uzunca bir süredir işiniz ve gelirinizle ilgili sıkıntılar devam ediyor ancak geçtiğimiz ay, çok önemli bir gündem, listenizin başına yerleşmeyi başardı. Güneş tutulmasıyla birlikte, yeni bir işe girmiş olabileceğiniz gibi, işinizden olmuş da olabilirsiniz. Para kaynağınız, hayatınızı kolaylaştıran ve değer katan bir şey üzerinde epeyce zaman ve enerji harcadınız. Bu konuları terazi burcuna özel güneş tutulması ve dolunay yazılarımda detaylı biçimde belirtmiştim, bu nedenle uzun uzadıya yeniden yazmayacağım. Mayıs ayında büyük bir değişim enerjisi ortalığı kasıp kavurdu ve beraberinde baskı ve fırsatlar getirdi. Olumlu veya olumsuz hisler yaşadınız ancak sonuçta bakış açınız bir şekilde değişti. Uzunca bir süre dikkatinizi farklı konulara yöneltmek zorunda kalacaksınız. Terazi burcu olarak, nisan ve mayıs ayı boyunca yaşanan gündem, artık sizi meşgul edemeyecek çünkü gündeminiz değişti. Umarım doğru kararlar almışsınızdır. Özellikle vurgulamak istiyorum: astroloji dikkatimizi bir alana çekerek gündemimizi oluşturur ancak kendi kararlarımızı kendimiz alırız, bu nedenle hepimiz farklı hayatlar yaşarız. Astroloji bu noktada devreye girerek çok büyük fark yaratır. Çünkü astroloji, gündeminizi önceden görmenizi sağlar, karar vermeden önce düşünme fırsatı verir, güçlü yanlarınızı ve kırılgan duygularınızı görmenizi sağlar. Bu nedenle, bütün terazi burcu arkadaşlar benzer bir gündem yaşadıkları halde, birbirinden farklı kararlar aldıkları için farklı yönlerde ilerleyecekler.

Mayıs – Haziran 2014

Sizin için çok farklı bir ay başlıyor çünkü bambaşka bir enerjiyle dolusunuz. Önümüzdeki bir ay boyunca, iyimser ve mutlu bir enerjiniz olacak, ayrıca gerilemesi biten mars zaten terazi burcunda olduğu için size güç verecek. Güneşin, hayatınıza yeni bir anlam ve değer katabilmeniz için sizi keşfetmeye çağırıyor.
Terazi burcuna ipucu:
  1. Ufkunuzu genişletmeniz lazım, yeni kitaplar okuyun.
  2. Bu ay (imkanınız varsa) mutlaka bir seyahate çıkın, ama daha önce gitmediğiniz bir yer olsun.
  3. Dansa mı gitmek istiyordunuz, yarın kursa başlayın…fotoğrafçılık hoşunuza mı gidiyor, bir makine alıp kendinizi doğaya atın. Enerjiniz çok güzel, sakın yerinizde durmayın.
  4. Bahsettiklerimi yapacak durumunuz yoksa, daha önce izlemeyi düşündüğünüz birkaç film izleyin. Aklınıza gelmiyor mu, arkadaşlarınızdan öneri alın. Öneri de mi yok, ben varım :))  Nuri Bilge Ceylan’ın “Bir Zamanlar Anadolu’da” ve “Üç Maymun” filmlerini izleyin. Yetmedi mi, Güney Kore filmlerini öneriyorum, harika filmler var, şu oyuncunun filmlerini google’a sorun: Min-Sık Choi…harika filmler, seveceksiniz.
Terazi burcuna uyarı:
 
Mayıs-haziran boyunca çok coşkulu olacak, macera peşinde koşacaksınız…bu dönemin enerjisini verimli kullanmak için mutlaka seyahat edin, fiziksel olarak gezemiyorsanız kitap okuyarak veya film izleyerek zihninizi gezdirin.Eğer, detaylarla ilgilenmeniz gereken bir işiniz varsa, her zamankinden daha dikkatsiz olabilirsiniz. Bu dönem, detaylara odaklanmakta güçlük çekeceksiniz. Dikkat!
]]>