• 21 Aralıkta gerilemesini bitirecek Uranüs’ün etkisi
 • 15 Aralık Uranüs-Pluto karesi
 • 8 Aralıkta başlayacak Jüpiter gerilemesinin etkisi
 • Bu yazıda, sadece Uranüs gerilemesinin sona ermesinin etkilerini bulacaksınız. Aralık ayı, yükselen Uranüs enerjisi nedeniyle kesinlikle sıra dışı olacak; hep birlikte yaşayıp göreceğiz.

  URANÜS ETKİSİ: 4-21 ARALIK

  Uranüs, başta sevgiliniz/eşiniz olmak üzere; arkadaşlarınız ve akrabalarınız  dahil tüm ilişkilerinizi temsil eden 7. evinizde. Zaten bu nedenle birkaç yıldır ilişkilerinizde garip iniş çıkışlar oluyor, her zaman yüksek bir enerji tarafından çevrelendiğinizi hissediyorsunuz. Ayrıca kişiliğiniz de eskisi gibi değil; karakteriniz, karşı konulmaz bağımsızlık dürtüsü ile yeniden şekilleniyor. Uranüs, Temmuz ayında gerilemeye başlamıştı, o tarihten bu yana bilinç altınıza çekilmiş durumda. Yukarıda bahsettiğim alanda özgür/güçlü olmanız için sizi keskin kararlar almaya, gerekirse gemileri yakmaya sevk eden enerjisi bir süredir ortalıkta görünmüyor. Uranüs; Temmuzdan itibaren rüyalarınızda yarattığı olaylarla -tıpkı nehirlerin yeryüzünü şekillendirmesi gibi- zihninizin coğrafyasını şekillendiriyor.  Bu süreç çok uzun sürmeyecek, 4 Aralık’ta suyun ısındığını hissetmeye başlayacaksınız. 4 Aralık’tan itibaren bir enerji yoğunlaşması, zincirlerden kurtulma/harekete geçme isteği oluşacak. Ancak bu isteğinizi dışa vurmak için henüz şartlar olgunlaşmadı, bu nedenle 21 Aralık’a kadar beklemeniz gerekecek. 21 Aralık günü, Uranüs gerilemesi sona erdiğinde, 4 Aralık’tan itibaren içinizdeki biriken değişim isteğiniz, bir barajın kapaklarının açılması gibi serbest kalacak. Terazi burcuna göre Uranüs gerilemesinin sona ermesinin olası etkilerini sıralayalım, en az birini yaşayacaksınız:
  1. sevgilinizle birbirinize uygun değil misiniz? terk edeceksiniz!
  2. eşinizle aranızda çözülemeyen sorunlar mı var? ayrılmakla tehdit edeceksiniz, ya da bunu bile yapmaya gerek görmeyeceksiniz
  3. birinden hoşlanıyorsunuz, sizin olsun istiyorsunuz ancak hala bir adım atmadınız; daha fazla beklemeye tahammülünüz yok, ne olacaksa olsun artık!
  4. sizi gıcık eden iş arkadaşlarınıza 6 aydır tahammül ettiniz, “yeter artık” demenin zamanı geliyor
  5. ilişkilerinizde her şey yolunda mı? muhteşem bir ortak projeye girişeceksiniz
  6. uzlaşma isteğinizin azaldığı bir dönem geliyor, ilişkilerde bağımsız duruşunuz, gurur kaynağınız olacak
  Uranüs hakkında daha fazla bilgi edinmek için, geçmişte yazdığım 2 yazıyı mutlaka okumanızı öneriyorum: Uranüs Gerilemesi ve Terazi Burcuna Göre Uranüs Gerilemesi Uranüs enerjisi yükselirken, 21 Aralık’tan günler önce, çok önemli bir olay daha yaşayacağız: Uranüs-Pluto Karesi..Birkaç gün içinde bu önemli olayı da yazacağım.]]>