Terazi burcu Temmuz 2016 yorumunuzda, Temmuz ayında oluşacak olası gündeminize ışık tutmaya çalışacağım. Değerli dostlar, eğer diyorsanız ki “ben bir süredir kendi hayatımı tanıyamaz oldum, nasıl oldu bunca olay?” diyorsanız yalnız sayılmazsınız. 2016 yılında hayatı değişmeden kalan birileri olursa, incelemek gerekiyor, nasıl başardılar öğrenmek şart. Terazi burcu için başlıca konu eğitim ve iletişim gibi sosyal/entelektüel konular ve ulaşımdı. Mart sonundan bu yana iletişim sorunları yaşıyorsanız, çevrenizde olan bitene tepkili iseniz, çalıştığınız/yaşadığınız ortamdaki bazı şeyler/kişiler gözünüze batıyorsa, Mars/Satürn sizi es geçmemiş demektir. Diğer yandan, umarım ki trafik kazaları veya araba arızları ile uğraşmıyorsunuzdur. 2016 yılı ulaşımla ilgili sorunlarıda getirme potansiyeli taşıyordu. Olan oldu, kalanlar bizimdir. Yeni şartlarda yola devam etmek üzere, uyum sağlamak ve senkronize olabilmek en güzeli…Artık enerji de müsait olacak zaten.

Terazi Burcu Temmuz 2016 Yorumu

Her ayın başlıca gündemi Yeniay ve Dolunaydan gelir. Temmuzda bunun dışında 3 önemli astroloji olayı daha olacak. Birincisi, Mars gerilemesinin sona ermesi. Özellikle finansal/maddi sonuçları olacaktır. Para harcamanız gerekebilir, işinize/gelirinize yönelik girişimleriniz olabilir, gayrimenkuller ve diğer yatırımlar da Mars etkisinden nasibini alır. Gerileme bittiği için artık sert ve ileri yönlü bir motivasyonunuz olacak. Değerlendirme süreci sona erdi, artık düşünüp taşınmak, müzakere etmek, opsiyonları değerlendirmek değil önceliğiniz! Harekete geçme zamanı geldi. Hissediyor musunuz? Temmuzda gün geçtikçe daha yoğun hissedeceksiniz bu enerjiyi, 17-20 Temmuz gibi zirve yapacaktır. İkinci olay, 15 Temmuzda gerçekleşecek Güneş-Uranüs etkileşimi. Birazdan anlatacağım. Üçüncüsü ise 5-13 Temmuz arasında etkin olacak Güneş-Pluto karşıtlığı. (Dolunay başlığında anlatacağım) Temmuzun ilk yarısındaki olasılıklardan bahsedelim şimdi:
 1. harcama isteğinde artış, bütçeyi aşma pahasına harcamalar
 2. rahatlama ihtiyacı, tatil heyecanı
 3. bir alım/satım süreciyle ilgili girişimler
 4. iş ortamı değişikliği isteği veya işteki sorunların üzerine gitme isteği
 5. parasal gereksinimlerin artması
Mart 2016 da başlayan bir gündeminiz oldu. Bu gündem çeşitli şekilde gerçekleşmiş olabilir. Mesela,
 1. iş yerinde arkadaşlarla sorunlar/çatışma
 2. yakın arkadaşlardan uzaklaşma, yalnızlaşma
 3. eşinizle/sevgilinizle iletişim sorunları
 4. eğitim hayatınızda sıkıntılar
 5. öğrenme zorluğu
 6. çok fazla iş içinde kalmak, her işe yetişememek
 7. ulaşımda sorunlar, arabasız kalmak, kazalar vs.
Mayıstaki Dolunay, Hazirandaki Güneş-Satürn etkileşimi ve  Hazirandaki Dolunay, peş peşe yay burcunda gerçekleşerek gündemin oluşmasına ve netleşmesine neden olmuştu. Artık ortada yeni bir durum var. Durumu düzeltmek gerekiyorsa, Temmuz ortasında bir fırsatınız olacak. 17 Mart önemli bir tarih. Bir sonraki fırsat Ağustosun ilk haftasında. Diğer yandan, 15 Temmuzda bir başka önemli gelişme var: Uranüs Güneş etkileşimi. Bu konu önemli çünkü etkilediği alan ilişkiler alanı. Eşiniz/sevgilinizle ilgili bir gündem oluşacaktır. Bu noktada, “Bırak çek git, çek git benim başımdan” havasında olabilirsiniz. Amman dikkat! Uranüs varken atılan adımlar, insanı rahatlatan ve nefes aldıran adımlar olur. Fakat ilişkiler alanındaki rahatlama, eşten ayrılma/uzaklaşma ile olur bazen. Buna dikkat çekmek istedim. Hem zaten Temmuzda oluşacak gündem, bir şekilde Ekim ayına kadar uzanacak ve Ekimde netlik kazanacak. Zamanı geldiğinde konuşuruz.

4 Temmuz Yeniay Etkisi

4 Temmuzda gerçekleşecek Yeniay gündeminize geçmeden önce Yeniayın genel etkisinden bahsedeyim kısaca. Özellikle aramıza yeni katılan okurlarıma da bilgi olsun: Yeniay başlangıç enerjisi getirir, bir odaklanma sağlar. Etkilediği alandaki bir konuda ilk adım atılır, harekete geçilir. Terazi burcuna özel gündem maddeleri şunlar:
 1. itibarınızı ve ünvanınızı etkileyecek gelişmeler
 2. işinizle ilgili adımlar, kariyer gelişimleri
 3. anne/baba olmak
 4. nişan/evlilik gibi yuva kurma yönünde
4 Temmuzda oluşacak Yeniay enerjisi, 10 Temmuza kadar adımlar atılmasını veya gündem oluşmasını sağlayacaktır. Aynı günlerde Güneş-Pluto karşıtlığı da olacak. Etkisini 5-13 Temmuzda hissedeceğiz, oluşan gündem Dolunayla birlikte sonuçlanacak.

20 Temmuz Dolunay Etkisi

Yeniay bir girişimi başlatan enerji iken, Dolunay geçmişte başlayan bir girişimin sonuçlanması, bir dönemin sona ermesine neden olan enerjidir. Dolunay gündeminiz tahmini olarak 25-27 Temmuz arasında sonuçlanacaktır. Peki gündemi oluşturan konular ne olabilir?
 1. yaşadığınız yerin/şehrin değişmesi
 2. aile büyüklerinizle ilgili konunun netleşmesi
 3. aileden birisinden destek alma gereksinimi
 4. evinizle ilgili adımların sonuçlanması: satın alma/tadilat gibi
 5. gayrimenkul/yatırım projesinin sonuçlanması
Terazi burcu Temmuz 2016  yorumunu, terazi burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle de paylaşın olur mu? Zamanın değişen ruhunu ve neler getirdiğini onlar da en doğru kaynaktan öğrensinler. En güzel ihtimalleri yaşamanız dileğimle. 🍀 Sevgiler, Zafer Ceyhun]]>