Terazi burcuna özel Temmuz yorumu, yoğun Temmuz gündeminde sizi nelerin beklediğini anlatıyor. Temmuz 2015 terazi burcu yorumunuz, gündeminizin temel göstergeleri hakkında önemli bilgiler veriyor. Tabi en başta iş hayatınız, çalışma arkadaşlarınız, geliriniz ve harcamalarınız olacak.. Kısaca Temmuzu özetleyeyim: Gündeminiz Dolunay ile başlıyor: ev hayatınız, bir aile meselesi, geçmişte kalmış bir konu veya bir yatırım olabilir. 6-7 Temmuz gibi sonuçlanacak. 15 Temmuz’u takip eden gündemle kariyerinizle ilgili hareketlilik olacak, 19 Temmuz sonrasında ise arkadaş çevrenizi, iş ortamından tanıdıklarınızı, dahil olduğunuz ortamı/kültürü (yaşadınız yer dahil) ve doktor/avukat gibi profesyonellere ihtiyacınızı temsil eden alanda (Jüpiter 1 yıldır burada) Venüs gerilemesi yaşanacak. Diğer yandan, ay boyunca agresif etkileri olan Mars ve Pluto gizi gezegenler arasında sert etkileşimler olacağı için temkinli olmanızı öneriyorum, gözünüz kulağınız her zamankinden daha açık olsun. Temmuz 2015 astroloji gündeminin önemli bölümleri şöyle:

 1. 2 Temmuz oğlak burcunda Dolunay
 2. 6 Temmuz Güneş – Pluto karşıtlığı
 3. 15 Temmuz Merkür/Mars – Pluto karşıtlığı
 4. 16 Temmuz yengeç burcunda Yeni Ay
 5. 21 Temmuz Güneş – Satürn etkileşimi
 6. 23 Temmuz Güneş aslan burcuna geçiyor
 7. 25 Temmuz Venüs gerilemesi başlıyor
 8. 26 Temmuz Uranüs gerilemesi başlıyor
 9. 31 Temmuz kova burcunda Dolunay
Peki tüm bu astrolojik olaylar ne anlama geliyor?

Terazi Burcu Temmuz 2015 Genel Görünümü

Temmuz genel görünüme geçmeden önce, 1 Temmuz’da Venüs-Jüpiter kavuşumu olacağını hatırlatayım. Bu etkileşim sayesinde, özellikle bir profesyonel desteğe ihtiyacınız varsa, en doğru kişiyi bulma şansınız artıyor. Ayrıca, yalnız teraziler 1-3 Temmuzda tanıştıkları insanların adını unutmasın 🙂 Birisi gözünüze sempatik geldiyse telefonunu almayı unutmayın. Şimdi devam edebiliriz.

Temmuzda Satürn etkisi

2013-2014 yıllarında iş hayatınız, geliriniz ve harcamalarınız Satürn etkisi altındaydı. Satürn kendini hissettiren bir gezegendir, bu nedenle çalışma yaşında olan okurlarımın iş hayatı o yıllarda epey hareketli geçmiş olmalı. Yeni mezunlar da iş bulmakta veya işte mutlu olmakta zorlanmıştır, Satürn işleri yokuşa sürmeyi sever. 2015 yılında iş hayatınız ve gelir/harcama meseleleri artık durgunlaşmıştı çünkü atacağınız adımları atmıştınız, Satürn’ün burç değiştirmesi nedeniyle odak noktanız da değişmişti. Yeni Satürn etkisi iletişim ve ulaşım konuları, öğrenme ihtiyacı ve yaşadığınız muhitti. Satürn geçtiğimiz günlerde geri döndü! Gündeminizde yeniden iş hayatınızla ilgili gelişmeler olacak, ister istemez! Bu nedenle, iş/kariyer söz konusuyken bir şeyler ters gidebilir, gitmese bile üzerinizde yine baskı oluşabilir. Satürn etkisini artık çok iyi biliyorsunuz, geçmişte yaşadınız, deneyimlisiniz. Eylül ayının ortasına kadar aynı Satürn gündemini yaşayacaksınız.

Temmuzda Mars etkisi

Mars Temmuz ayının tamamında yengeç burcunda olacak. Mars etkisini tarif edeyim öncelikle: Küçük bir çocuk düşünün, 3-4 yaşlarında. Sürekli bir şeyler istiyor, eğer istediğini alırsa gözlerin işi mutluluk ve zaferle parlıyor; alamadığında ise keyfi kaçıyor, mağlubiyeti kabullenmiyor ve ortalığı ayağa kaldırır, ta ki istediğini alana kadar. İşte Mars enerjisi bu küçük çocuk gibi yapar bizi, coşkulu ve sevinçli oluruz ama istediğimiz olmazsa kabul etmeyiz, öfkeleniriz, kavga etmekten çekinmeyiz. Kısacası Mars çift yönlü enerjidir, hem pozitif hem de negatif, şartlara bağlı. Peki size getirisi/götürüsü nedir?
 1. kariyerinizde ilerlemek isteyeceksiniz
 2. saygı görme, başarılı olma ihtiyacınız artacak
 3. havalı olmak, cool olmak tam da size göre olacak
 4. imajınızı önemseyeceksiniz, küstahlık yapanlara şiddetle tepki vermek isteyeceksiniz
 5. ünvanınızı önemseyeceksiniz (eş, anne/baba, müdür: hepsi ünvandır)
Mars enerjisi geldiğinde, geçmişte yeterince gayret edip doğru adımları attıysanız çok hızlı yol alacaksınız, istekleriniz gerçekleşecek ve mutlu olacaksınız. Aksi durumda, sinirlenmenize neden olacak sonuçlar alacaksınız, kariyer/imaj alanında. Ayrıca, aile büyüklerimiz veya iş yerindeki üstlerimiz gibi otoriteyi elinde bulunduran insanlar size karşı agresif olabilir. Hazırlıklı olun, olası sorunları daha olmadan engelleyin. Satürn ve Mars birbiri ile ilişkili alanlarda olduğu için, Temmuz ayında gündeminiz 3 aşağı 5 yukarı belli oldu, değil mi?

Temmuzda Neptün etkisi

Neptün, 2011 yılından beri başta iş hayatınız olmak üzere hayatınızın düzenini, iş arkadaşlarınızı ve her şeyin sorunsuz gitmesi yönündeki ihtiyacınızı temsil eden alanda.. Neptün’ün ilginç bir etkisi vardır: etkilediği alan hem gelişim hem de sorun alanı olur. Neptün etkisi varken daha fazlasını yaşamak isteriz ancak bunu başarmakta zorlanırız. Bir taraftan gelişmeler olurken, bir taraftan da işler istediğimiz gibi gitmez. Kolayca mutlu olamayız, bir türlü “işte budur” diyemeyiz.  Hayatınızı 2011 öncesi ve sonrası diye bölün, şu konularda neler yaşadınız?
 1. üretken/faydalı olmak ve potansiyelinizi kullanmak
 2. başta sağlık olmak üzere her konuda işlerin tıkır tıkır yürümesi
 3. iş birliği, yardımlaşma, iş arkadaşlarınız ve onlarla ilişkileriniz
 4. beslenme düzeniniz ve de ilaç kullanımı
Eminim ki bu konularda hayatınızda epey gelişmeler yaşandı, yani arka planda bu konular bir şekilde vardı. Belki potansiyelinizi yeterince kullanamadığınızı hissettiniz ama bir taraftan da çok yol aldınız. Belki de iş arkadaşlarınızla ilişki sürekli bir şeyler oluyor. Bazı iş arkadaşlarınız sayesinde çok şey öğrendiniz, hayatınıza büyük değer kattılar ama bazıları var ki ezeli düşmanınız gibi davranıyor, hep bir sorun! Ne insanlar var ya Rab 🙂 Bu konulardaki gelişmeler, Güneş-Neptün etkileşimi nedeniyle, Temmuzun ilk 10 günü, özellikle Dolunay sırasında öne çıkacaktır.

Temmuzda Pluto etkisi

Dolunay, Pluto’nun bulunduğu oğlak burcunda gerçekliyor, hemen akabinde, 6 Temmuz’da Güneş-Pluto karşı karşıya geliyor. Gündeme geçmeden önce Pluto etkisini de anlatayım. Bu gezegen, saplantı/takıntı derecesinde bir odaklanma ihtiyacı veya zorunluluğu getirir. Hayatınızda hangi konuların Pluto kaynaklı olduğunu göstermek için sizi Nisan ayına dönmeye davet ediyorum. Nisan’da Pluto gerilemesi başladı, o tarihten sonra şu alanlara bir odaklanma mecburiyeti oluşmuş olmalı:
 1. eviniz, ev hayatınız veya ailenizle ilişkili bir gündem
 2. geçmişle ilgili bir mesele, iyi-kötü bir hatıra
 3. geçmişte kalan bir ilişki, eski eş/sevgili
 4. yatırımlar ve birikim
Pluto cidden büyük bir odaklanma yaratır. Bunun nedeni sizin verdiğiniz bir kararla kendinizi konuya adamanız olabileceği gibi sizden bağımsız bir gelişmeyle uğraşma zorunluluğu da olabilir. Değerli okurlarım, Buraya kadar gördüğünüz gibi Mars, Satürn ve Neptün maddi konular çerçevesinde etkin olacak: iş hayatınız, iş arkadaşlarınız, çalışma düzeniniz, sorumluluklarınız, başarı ve ünvanınızı temsil eden alanlar, Temmuz gündeminizi oluşturuyor. Yoğunlaşmış bir gündem, hap gibi, sanki yılın tüm olayları Temmuz’da sonuçlanacakmış gibi…Temmuz için dönüm noktası demek yanlış olmaz, önemli bir ay olacak. Diğer yandan, Temmuz’da gezegenler arasında olumsuz etkileşimler olacağı için bazı uyarılarım olacak: Mesela, tatile giderseniz denizde fazla açılmayın, yorgunken araba kullanmayın, küçük çocuklarınız varsa denizde/havuzda yalnız bırakmayın vs. Kısacası, riskli bir ay olduğu aklınızda kalsın, her zaman ne kadar dikkatliyseniz 2 katı dikkatli olun, gereksiz risk almaktan kaçının.

2 Temmuz Dolunay

Dolunay etkilerini 1 Temmuz’dan itibaren hissedeceksiniz. Dolunay yeni gündem oluşturmaz, var olan bir konunun sonuçlanmasına neden olur. Mesela gündemdeki konu bir sonuca bağlanır veya alınan bir kararla mesele netleşmiş olur. Peki gündeminizde hangi konu olacak? Bazı olasılıklar şunlar:
 1. bir gayrimenkul meselesi varsa sonuçlanacak
 2. evinizi değiştirmekle veya eşyaları değiştirmekle meşgulseniz bitecek
 3. ev arkadaşınız veya aileden biriyle ilgili konu netleşecek
 4. güvende hissetmenizi engelleyen bir şey varsa ilgilenmeniz gerekecek
 5. risk olarak gördüğünüz bir şeyi bertaraf etmek isteyeceksiniz
Dolunay gündeminiz 6 – 7 Temmuz civarında sonuçlanacak. Neptün bölümünde bahsettiğim gibi, Dolunayda yaşananların Neptün gündeminizle ilişkili olma ihtimali yüksek. Bu nedenle Dolunayda netleşecek konu, hayatınızdaki sorunları/aksaklıkları ortadan kaldırmaya yönelik bir düzen değişimi olabilir mesela. Elbette alternatifler sınırsız, ben bir örnek verdim artık siz de hayatınıza göre aradaki olası bağlantıyı bulursunuz 🙂

16 Temmuz Yeniay

Yeniay demek başlangıçlar demektir. Başlangıç enerjisini 16-17 Temmuz civarında yoğun olarak hissedeceksiniz. Peki gündeminizde neler olacak? Bazı olasılıklar:
 1. kariyerinizle ilgili bir gelişme olabilir, bir atılım
 2. insanların gözündeki imajınızı değiştirecek bir şey yapacaksınız, işte yeni bir konum olabilir
 3. evlilik/boşanma, üniversiteyi kazanma, işe girme gibi ünvanınızı değiştirecek bir gelişme
 4. görüntünüzde bir değişiklik
Yeniay’dan hemen önce gergin bir atmosfer olacak gibi çünkü Merkür-Mars ile Pluto karşıtlık yapacak. Umarım ki hepimiz için sorunsuz bir gündemle başlar Yeniay.

Diğer önemli günler

19 Temmuzdan itibaren negatif veya büyük kararlar vermeyin! Negatif karara örnek işten ayrılmak, büyük karara örnek ise ailelerin onay vermediği bir evlilik için adım atmak. 19 Temmuz’dan itibaren Venüs gerilemesinin etkilerini hissedeceğiz ve gerileme tam olarak 25 Temmuzda başlayacak. Bu nedenle özellikle görüntü değişikliğine yönelik her türlü önemli kararı ertelemek yerinde olur. Diğer yandan, her ne kadar Jüpiter ilişkileri temsil eden alanda olsa da, Venüs gerilemesi nedeniyle ilişkileri sorunsuz yürütmek zorlaşabilir. Mesela yeterince sevilmediğinizi hissedebilirsiniz. Bu hislerin ilişkinize zarar vermesine izin vermeyin. Son olarak bir hatırlatma yapayım: Venüs gerilemesi hem aşk/ilişkiler hem de para meselelerini etkiler. Bu dönemde yeni bir ilişkiye başlamak da büyük tutarlı bir şeyler almak doğru değildir. İstisnası var tabi: eğer uzun süredir hoşlandığınız ama size ilgi duymayan biri varsa, adım atmak için doğru zamandır diyebiliriz. Ama geçmişte sizinle ilgilenmemiş olması şart! Venüs terse dönünce işler değişir 🙂 Para meselesine gelince, eğer almak istediğiniz bir ev varsa ama daha önce teklif ettiğiniz fiyata satmadılarsa, aynı fiyat teklifiyle yeniden gidin, ikinci bir kez şansınızı denemek için en doğru zaman Venüs gerilemesidir. Venüs gerilemesi çoğunlukla Ağustosa denk geldiği için Ağustos yazınızda önemli detaylar olacak. Şimdilik hazırlıksız yakalanmayın diye yazdım bunları. 31 Temmuz Dolunayını da Ağustos ayında yazacağım. Son kez hatırlatayım: Tatil yapıyorsanız risk almayın ve sevdiklerinizi de yollarda ve denizde dikkatli olmaları yönünde uyarmayı ihmal etmeyin. Umarım sorunsuz bir Temmuz yaşarsınız, Ağustos ayına iyi bir başlangıç yaparsınız. Sevgilerimle, Ceyhun]]>