Terazi Burcu: Temmuz 2014

Yazar 

Terazi burcu Temmuz 2014 yorumu başlıyor 🙂 bir süredir söylediğim üzere gündem yoğun ve uzun bir yazı olacak. Terazi burcu Temmuz ayı gündemi hem yoğun hem de önemli konular var: kariyeriniz, statünüz, insanlardan gördüğünüz saygı/ilgi, eviniz ve ailenizle ilgili süre gelen meseleler ve Mars-Uranüs karşıtlığı yazımda belirttiğim üzere eşiniz/sevgilinizle ilişkileriniz…

Terazi burcu, Temmuz ayı boyunca toplumdaki konumuna/statüsüne odaklanacak, konumunu güçlendirmek için daha iyi bir iş isteyecek, daha çok kazanmanın yollarını arayacak, itibar elde etmesini sağlayacak adımlar atmaya hazır olacak. Astroloji bu etkiyi kavramsal olarak şöyle açıklar: Evden dışarı adımınızı attığınız anda, size şefkat göstermek için can atmayan, bazen düşmanca davranan, ailenize güvendiğiniz gibi gözü kapalı güvenemeyeceğiniz insanlarla bir arada olursunuz. İşte bu insanların sizinle ilgili düşünceleri, sizin imajınızdır ve imajınızı etkileyen etkenlerden birisi kariyeriniz, diğeri ise tavırlarınızdır. Terazi burcu, Temmuz ayında kendine yönelip imajını güçlendirmesi gerektiğini düşünecek, ki bir haftadır gerekeni yapıyorsunuz zaten.

2014 Temmuz, aylardır yaşadığımız sorunlu etkilerin iyi-kötü, bir şekilde sonuca bağlanacağı bir ay olacak. 12 Temmuz Dolunayı sırasında Mars, Jüpiter, Satürn, Uranüs ve Pluto olumlu/olumsuz etkilerle Dolunay enerjisinin yoğunlaşmasına neden olacak. Dolunay sonrasında ise gündemin yoğun enerjisi dağılacak ve Ekim ayına kadar rahat edeceğiz. Bu nedenle, Temmuz 2014 gündeminizi 2 bölümde inceleyeceğim: 12 Temmuz oğlak burcu Dolunayının enerjisinin bittiği 17  Temmuza kadar ve 17 Temmuz sonrası.

TERAZİ BURCU: DOLUNAY ÖNCESİ

Terazi burcu, 2014 yılını çok zor geçirdi ve Haziran ayını da sevdiğinizi söyleyemeyiz. Zaten kimse sevmedi! Hepimiz uzun bir süredir zorlu günler yaşıyoruz. Hayatımız bir türlü istediğimiz gibi gitmiyor, düzen tutturamıyoruz, hatta 2014 yılında bazılarımızın düzeni bozuldu. Özellikle işinizde ve eşiniz/sevgilinizle ilişkinizde hareketli bir dönem yaşadınız.

Haziran ekstra kötü bir aydı, kötü enerjisiyle herkesi zorladı. Bu nedenle, Haziran ayında 3 farklı özel yazı dizisi hazırladım:

 1. 25 Haziran Mars-Uranüs karşıtlığı
 2. 9 Haziran’da başlayan Neptün Retrosu
 3. 7 Haziran’dan bugüne kadar devam eden ve nihayet bugün biten Merkür Retrosu

Temmuz ayında ise, önce gündemin yoğunluğu Dolunayda zirve yapacak ve sonuçlanacak sonra da olumsuz enerji kademeli olarak dağılacak.

Güneş, astrolojinin dayanağı olan Güneş Sisteminin merkezidir. Enerjisi ve aydınlığı ile hayatımızın hangi alanını aydınlatıyorsa, önceliklerimizi değiştirir ve o alana yönelmek isteriz.

21 Haziran’da, Güneş yengeç burcuna geçiş yaptı ve 23 Temmuz sabahına kadar yengeç burcunda kalacak.

Terazi burcunun 10. evine geçen Güneş, daha şık görünmek istemenize, saygı görme ihtiyacınızın artmasına neden oldu. Normalde kızmadığınız bazı tavırları ukalaca bulacak, tepki vermediğiniz agresif insanlara “hadlerini bildirmek” isteyeceksiniz. Bunun yanında, iş hayatınız varsa, daha iyi bir pozisyon için adımlar atma vaktinizin geldiğini hissedeceksiniz. Emir almak zor gelecek, üstlerinize ve iş arkadaşlarınıza karşı gergin olacaksınız. Güneş hayatımızda hangi alanı aydınlatırsa, o alanda yaşanan her küçük detay artık görünür olmaya başlar, bu nedenle daha hassas oluruz. 2013 yılı başından bu yana ya iş değiştirdiniz, ya da şimdi bir terfi veya değişiklik istiyorsunuz.

Peki, Temmuz ayı terazi burcu için olumlu mu olumsuz mu olacak?

11 Temmuz itibarı ile Güneş-Jüpiter kesişimi yaşanacak ve Temmuz ayı sonuna kadar kariyer atılımlarınızda şanslı olacaksınız, haberiniz olsun ve bunu bilerek güçlü/emin adımlar atmalısınız.  Jüpiter varken işler iyi gider. Ayrıca, görüntünüzde (giyim tarzı/saç kesimi) bir değişikliğin zamanı geldiyse, Temmuz ayında yapmanızı öneriyorum.

1 Temmuzda, yani dün, yengeç burcundaki Güneş ile akrep burcundaki Satürn arasında harika bir uyum oluştu, Satürn 15 Temmuza kadar, geliriniz üzerinde oluşturduğu baskıyı azaltacak. Satürn 2013 yılının başından beri, işinizde bir türlü rahat ettirmedi, kendinizi yanlış yerde hissettiniz, daha fazla kazanmanız gerektiğini düşündünüz. Mutlaka haklı yanlarınız vardı ancak Satürn 2. eve geldiğinde Cumhurbaşkanı da olsanız işinizle ilgili baskı hissedersiniz 🙂 İyi bir haber vereyim, Satürn 15 Temmuza kadar olumlu bir enerji ile terazi burcunu destekleyecek, biraz nefes almanızı sağlayacak. Az ama hiç yoktan iyi 🙂

Bununla birlikte Temmuz ayında olumsuz enerji de olacak. 2014 yılının ilk gününden itibaren terazi burcunu enerji ve cesaretle dolduran Mars, 7 Temmuzdan itibaren Güneşle olumsuz etkileşim başlatacak bir konuma geçecek ve ay sonuna kadar sürecek. Bunun anlamı şu: bir yandan hedeflerinize/isteklerinize ulaşmak için hırsla çalışacaksınız ancak bir yandan da istediğiniz yerde olmadığınız için kendinize/hayata kızacaksınız. Örneğin, işinizde terfi etseniz bile, daha fazlasını hak ettiğinizi düşünecek ve yetinemeyeceksiniz. Diğer alternatif, size harika bir kariyer sunacaklar ancak başka bir şehirde olacak ve gitmek istemeyeceksiniz, gibi. Sonuçta, bir seçim yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Ayrıca, Mars-Uranüs yazınızda bahsettiğim gibi, 23 Nisan – 25 Haziran tarihlerinde yaşadığınız konu, 7 Temmuz-17 Temmuz arasında yeniden gündeme gelecek ve Dolunayda muhtemelen iyi bir şekilde sonuçlanacak.

Son olarak, Mars-Uranüs gündemine, 12 Temmuza kadar Pluto da olumsuz enerjisi ile dahil olacak. Pluto şakası olmayan tek gezegendir; içimize korku salar, hayatımızda kriz anları yaratır. Bu nedenle, her ne kadar Jüpiter ve Satürn olumlu etkileri ile sizi koruyacak olsa da, Dolunay kolay geçmeyebilir. Bir kriz yaşanmasını engellemek için, konu her ne ise tedbirli ve sakin olmanızı öneriyorum. Dolunayda işler kendiliğinden yoluna girmeyebilir, çaba sarf etmeniz, dikkatli olmanız gerekebilir. Aklınızda olsun.

12 TEMMUZ – 17 TEMMUZ DOLUNAY

12 Temmuz Dolunayı sırasında, terazi burcu kariyeri veya imajı ile ailesi/evi arasında kalacak. Oğlak burcundaki Ay, “ailenle ilgilen, onların yanında güvendesin, evin gibisi de yok” derken; Güneş “daha fazlasına layıksın, çok çalış ve şu insanlara kim olduğunu göster” diyecek. Hayatınızdaki en belirgin çelişkilerden birisi yaşanacak.

Dolunay Mars-Uranüs karşıtlığını da içeriyor, okumadıysanız terazi burcuna göre Mars-Uranüs karşıtlığı yazınızı okuyun mutlaka.

Sonuçta Dolunay sırasında enerji karışık olacak, her şey tam istediğiniz gibi gitmeyebilir ancak hem Jüpiter hem de Satürn desteği ile, uzun vadede mutlu olacağınıza inanıyorum. Jüpiter varken işler kötü gitmez. Gezegenlerin konumu, son zamanlarda yaşananların tatlıya bağlanmasını teşvik ediyor ancak yine bir değişim enerjisi var, bu nedenle bir dönem keskin bir şekilde bitecek ve hayatınızda yeni bir dönem başlayacak. Temmuzun sonlarından itibaren, güzel günler sizi bekliyor.

17 Temmuz sonrasını ileride detaylı yazacağım.

Sevgiler.

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

5 Yorum

 1. yelda

  05/07/2014

  En çok bunu sevdim 🙂
  Gezegenlerin konumu, son zamanlarda yaşananların tatlıya bağlanmasını teşvik ediyor ancak yine bir değişim enerjisi var, bu nedenle bir dönem keskin bir şekilde bitecek ve hayatınızda yeni bir dönem başlayacak. Temmuzun sonlarından itibaren, güzel günler sizi bekliyor.

 2. binay

  13/07/2014

  Malum terazi kararsızlığı ile aşılamayacak sorularla başbaşayız anlaşılan…. bari yükseleni okuyayım… 🙁

 3. Ayşe

  14/07/2014

  Bravo çok çok iyisiniz dalınızda bence kovayım ben yükselenim terazi ama cuk oturdu

 4. Sıla

  03/02/2015

  Yükselenim terazi.şimdi şubat 2015deyiz Zafer Bey,geriye dönüp baktığımda temmuz ayına aynen dediğiniz gibi oldu Bir dönem keskin bir şekilde kapandı… Çelişikileri içinde barındıran bir aydı.Yorumları geçmişe dönük okuyunca kafaya dank ediyor 😀 😀 😀

  • Zafer Ceyhun

   03/02/2015

   Merhaba Sıla hanım,
   ne iyi yapmışsınız gerçekten 🙂
   hayatın akışını öngörebilmenin mucize gücünü fark edebilmenin en doğru yolu bu olsa gerek 🙂 🙂
   sevgiler, Ceyhun