Terazi burcu Şubat 2016 yorumu, 8 Şubatta gerçekleşecek Yeniay ile 22 Şubattaki Dolunay etkileri üzerinden Şubat ayının gündemini anlatıyor, yolunuzu aydınlatmaya çalışıyor. Değerli dostlar, 2016 yılına iyi başlamadık diye sanmayın ki yılın tamamı olumsuz enerji ile devam edecek. Şubatla birlikte hissiyat değişiyor, enerji daha canlı ve dışa dönük oluyor. Önümüzdeki ayların en önemli olaylarından olan Mars gerilemesi, Şubatla birlikte gündemi oluşturmaya başladı aslında. Şubatın ilk haftasında, özellikle iş hayatınızda gelişmeler öne çıkmış olmalı. Nasıl gidiyor? Eminim ki çok iyi hatırlıyorsunuz: 2013-2014 yıllarında iş hayatı, kazanç, daha fazlasını başarma ve daha iyisine sahip olma motivasyonu hep ön planda oldu sizler için. Mars gerilemesi; o dönemde attığınız adımların ve kararlarınızın hayatınıza yeni boyutlarla dahil olmasını sağlayacaktır. Evet gerileme Nisanda başlıyor fakat ayak seslerini duymaya başladık. Şubat 2016, birkaç ay sonrasının altyapısını hazırlayan zaman dilimi olarak görülebilir. Tabi bir taraftan Jüpiter gerilemesi de yaşıyoruz. Biliyorsunuz, geçen ayın ilk günlerinde başlamıştı gerileme.. Hayatınızdaki insanları farklı bir gözle değerlendireceğiniz, hatalarınızı fark edeceğiniz, ilerlemenize engel olan her şeyi hayatınızdan uzaklaştırmak isteyeceğiniz zamanlardasınız. Jüpiter gerilemesi Mayısa kadar devam ediyor olsa da, Mart ayında önemli gelişmelere vesile olacaktır. Önümüzdeki ay detaylı olarak bahsedeceğim. Şimdilik şunu söylemek faydalı olur sanıyorum: işin içinde Jüpiter olduğu için, gerileme sürecinde bile olsa, Jüpiter kaynaklı gündem her daim olumlu sonuçlar getirir. Belki bazı insanları hayatınızdan çıkaracaksınız, belki de sosyal hayattan bir ölçüde uzaklaşacaksınız. Olsun varsın, bu dönem faydalıdır.

8 Şubat Yeniay terazi burcunu nasıl etkiler?

Yeniay enerjisi, yeni bir dönem başlatır, bunu artık çok iyi biliyorsunuz. Bu ayki Yeniay 8 Şubatta gerçekleşiyor, açığa çıkan enerji birkaç gün sonra kendini gösterecektir. Her ne kadar enerjisi 8 Şubatta açığa çıksa da, gelişmeleri 8-14 Şubat aralığında yaşayacaksınız diyebiliriz. Peki terazi burcu için gündem ne olacak? Olası konu başlıkları şöyle:
 1. kendinizi anlatma/ispat etme ihtiyacı oluşabilir
 2. bir sosyal/ticari girişime başlamak için ideal dönemdir
 3. bir aşk ilişkisi başlayabilir, var olan ilişki farklı bir boyut kazanır
 4. biraz alıngan olabilirsiniz, saygı talep etmeye başlayabilirsiniz
 5. hayatınıza hareket/eğlence katmak için spor/müzik gibi bir uğraş edinebilirsiniz
 6. çocuk sahibi olma kararı veya doğum da mümkündür
 7. varsa çocuklarınızla ilgili bir gündem oluşabilir
Eğer ki Yeniay, doğum haritanızda ters bir açı yapmıyorsa, gündemin olumlu olacağını söylemek mümkün. Genel manada enerjisi güzel bir Yeniay olacak. İşin içinde Mars, Satürn ve Uranüs etkileri de olacak, ayrıca olumlu yönde olacak. Bu noktada özellikle Mars etkisini vurgulamak gerekiyor. Sonuçta bu yılın en önemli astroloji olaylarından biri Mars gerilemesi olacak. Şimdiden gündeme bir şekilde girmeye başladı.

Şubatta Mars teraziyi nasıl etkiler?

Bu aralar çok yoğun çalışmak, para kazanmak ve kazandığınızı harcamakla meşgulseniz eğer, Mars’ın geldiği kesin. 😊 Özellikle harcamalar konusunda Mars enerjisi kimseyi es geçmez. Keyfe/estetiğe yönelik harcamalar artar, tabi harcamak için kazanmak gerektiğini de hatırlatır. Nisanda Mars gerilemesi başladığında başlıca iki ihtimal var:
 1. iletişim tarzı ve üslubu sorgulama
 2. eğitim hayatında yeni yol arayışları
 3. araba almak, seyahat ve eğitim/hobi için para harcamak.
Hazır olun. 💪 Şubattaki Mars enerjisi ise sadece harcama ve kazanma odaklı. Tabi işinden memnun olmayanlar için iş değişikliği de gündeme gelebilir. Mars sabırsızdır, bu nedenle eğer ki işle ilgili olumsuz gündem varsa, “yetti bee” dedirtebilir. Sonuçta Şubatta Mars kaynaklı enerji, bizleri Nisan ve sonrasına hazırlıyor. Bu aylarda iş ve kazançla ilgili gündeminiz; sonraki aylarda seyahat, iletişim ve ulaşım konularına bağlanacak bir şekilde..

22 Şubat Dolunay terazi burcunu nasıl etkiler?

Biliyorsunuz, özünde Dolunay ile Yeniay tam ters astroloji olaylarıdır. Yeniay dönem başlatır, Dolunay ise dönem bitirir. 22 Şubatta başak burcunda gerçekleşen Dolunay ile oluşacak gündeminiz, 26-27 Şubat gibi netleşecektir. Peki terazi burcu için Dolunayın etkileri/sonuçları ne olabilir?
 1. sağlık sorunlarıyla uğraşmanız gerekebilir (bağışıklık zayıflar, dikkat)
 2. bir ayrılık, uzaklaşma yaşanabilir
 3. gizli kalmış bir mesele açığa çıkabilir
 4. bir anlaşmazlık gündemi yeniden meşgul edip sonuçlanabilir
 5. profesyonel bir mesele, itibar kaybına neden olacak şekilde sonuçlanabilir
Bu bahsettiğim konu başlıkları aslında Jüpiterin koruma kalkanı altında bulunuyor. Bu nedenle, Dolunay gündemi olumsuz sonuçlansa dahi, aslında sonucun sizin için hayırlı olduğunu sonradan görme ihtimali çok yüksek. Dolunay sırasında Neptün – Güneş teması da olacak. Dolunay ile netleşen gündem, bir başka gündemi de canlandıracaktır. Neptün enerjisinin başlatacağı gündemin ana başlıkları şunlar:
 1. iş ortamında düzen veya konum değiştiren yeni dönem
 2. çalışma arkadaşları ile ilgili yeni kararlar, belki yeni arkadaşlar
 3. sağlıkla ilgili yeni bir yönelim, spora başlamak gibi
 4. bir hobi edinme
Peki bu iki gündem nasıl bir araya gelebilir? Mesela, bir sağlık sorunu yeniden açığa çıkar ve kendinize daha iyi bakmanız gerektiğini görüp spora başlarsınız. Diğer bir olasılık, iş yerinde istemediğiniz bir görev değişimi nedeniyle yeni bir bölümde çalışmaya başlarsınız. Son bir örnek: sevgilinizden veya yakın bir arkadaşınızdan uzaklaşmanız gerektiğini hissedersiniz, sonuçta daha iyi hissetmek için spor/dans gibi bir hobiye başlarsınız. Terazi burcu Şubat 2016 yorumunun, yolunuza ışık tutması dileğimle. 😊 Umarım tüm olasılıklar içinde en güzelini yaşarsınız! Sevgilerimle, Ceyhun]]>