Terazi Burcu Şubat 2015 yorumunda, Şubat ayını 3 bölüme ayırıp önemli gün ve olayları anlattım. Terazi burcu için Şubat kadar güzel bir ay olamaz, NOKTA. Yazılarımı düzenli takip eden okurlarım biliyor ki, bazı aylar, getirdikleri enerji ile mutluluk getirirler, bazen mucizeler yaratırlar. Terazi burcu için mutluluğun, neşenin ve aşkın tanımını yapmak için tek kelime yeterlidir: Şubat. Peki neden? Çünkü Şubat kova burcunun ayıdır ve kova enerjisi size çok iyi gelir. Geçen ayın 20’sinde kova burcunda Yeni Ay yaşadık, işin güzel tarafı, 19 Şubatta kova burcunda ikinci bir Yeni Ay yaşayacak olmamız. Bir ay içinde kova burcunda 2 Yeni Ay, nasıl yani?? Evren size bir mesaj veriyor olmalı  🙂 Evet bu aralar hem Merkür hem de Jüpiter gerilemesi yaşıyoruz ama olsun, düşe kalka da olsa, doğru insanlarla karşılaşmamızı, güzel işler yapmamızı hepten engelleyecek değil ya! 20 Ocak Yeni Ay’ının etkilerini anlattığım yazımda şöyle demiştim:

Yeni Ay enerjisini en çok siz seveceksiniz. Birkaç yıldır ilişkileriniz gel gitlerle düzensiz bir hal almışken, 20-25 Ocak arasında yeni bir  başlangıç yapma fırsatınız olacak. İlişkisinde sorun yaşayanlarınız toparlama şansı bulacak, ilişkisi olmayanlar ise kendini güzel bir ilişkiye hazır hissedecek, belki de şanslı bir karşılaşma yaşayacak. Her türden ticari girişim için de güzel bir hafta olacağını söylemeliyim.
Diğer yandan, Şubat ayının en büyük gündemini 1 – 10 Şubat arasında yaşayacaksınız. Bu süreçte, atmosferi saran enerji Jüpiter’den gelecek, ki güzelliklerin gezegeni Jüpiter de sizi 11. evde, harika bir şekilde etkiliyor. Bu yazıda anlatmıştım: Terazi Burcu 2015 yılı Tamam güzel de ne olacak? Hemen anlatayım, Şubat ayı önemli.

1 – 10 Şubat 2015

Şubat ayının ilk 10 gününde yaşayacağınız olaylara dair aklıma gelen 3 seçenek var:
 1. çok önemli bir gelişme için yine önemli birinden destek bekliyorsunuz
 2. kalabalıklar içinde olmanıza neden olacak bir olay var
 3. arkadaşlarınızdan biri/birkaçı ile ortak bir gündeminiz sonuçlanacak
Şubat ayında her şeyin merkezinde siz olmayacaksınız, işin içinde mutlaka bir başkası da olacak. Bir iş değişimi olacaksa bile, başvuruyu siz yapmayacaksınız, birisi sizi önerecek mesela. Geçen ayın sonlarında, BurcunaGöre’nin Facebook ve Twitter sayfalarında şu soruyu sormuştum: Şubat ayının ilk 10 günü kimler önemli haberler bekliyor? Bu soruyu neden sorduğumu açıklayayım: Hareketli bir hayat yaşayan, sürekli gelişmek isteyen, daha ileriye gitmek için çırpınan herkes, astrolojik gündemin şaşmaz bir parçası olur. Şubat ayında dolunay ve Jüpiter kaynaklı devasa enerji, bahsettiğim tarzdaki kişileri boş geçmeyecek, geçemez! Detaylandırayım: 1 – 10 Şubat arasındaki 10 gün, Şubat ayının en önemli günleri olacak. İki nedeni var:
 1. Aslan burcu dolunayı, 4 Şubat
 2. Güneş – Jüpiter karşıtlığı, 6 Şubat
Öncelikle şunu söyleyeyim: dolunay başlı başına yoğun bir enerji açığa çıkarır. 6 Şubatta zirve yapacak Jüpiter enerjisi ise çok daha yoğun bir enerji getirecektir. Bu ayın baskın enerjisi şüphesiz Jüpiter’den gelecek. Öncelikle dolunay hakkında bilgi vereyim: Her dolunay güneş ve ay arasındaki karşıtlıktır, birisi bir burçta iken diğer karşıt burçta olur. Bu karşıtlık nedeniyle hepimiz iki seçenek arasında bir tercih yapmaya mecbur kalırız veya bir yol ayrımı yaşarız. Dolunay sizi hangi alanda etkiliyorsa, bir süredir o alanda yaşadığınız gelişme sonuçlanır, bir dönem sona erer. Terazi burcuna göre dolunay; önemli/değerli birinden alınan desteği, umut edilene ulaşmayı, arkadaş çevresinde/bir topluluk içinde yaşanan olayları ve sağlık sorunlarından kurtulmak gibi büyük rahatlamaları temsil eden 11. evde gerçekleşiyor. 11. ev, doğum haritamızda çokça olmasını isteyeceğimiz bir evdir mesela, 12 ev içindeki en iyisi olduğunu düşünüyorum ben. Güzel şeyleri kendine çeker, harika olaylar yaşatır. İyidir işte 🙂 Dolunaydan 2 gün sonra, 6 Şubatta, yine 11. evde, Temmuz ayından beri destekçiniz olan Jüpiter ile Güneş arasında bir karşıtlık olacak. 2 aydır gerileme sürecinde olduğu için hepimizi güzel enerjisinden mahrum bırakan Jüpiter, uykusundan uyanmak üzere olduğunu belli edecek, yatağında kıpırdanmaya başlayacak. Açığa çıkan enerji, “artık bir şeyler değişsin” enerjisi olacaktır. Lafı uzatmadan 1 – 10 Şubat arasındaki gündeminize dair bazı tahminlerimi söyleyeyim:
 1. bir arkadaş ortamında hayatınızın aşkı ile tanışabilirsiniz
 2. bir parçası olduğunuz (iş ortamı gibi) topluluk içinde hoşlandığınız biriyle yakınlaşabilirsiniz
 3. yıllardır hayal ettiğiniz olay (belki evlilik, belki iş vb) gerçekleşebilir
 4. birinin desteği ile büyük bir atılım yapabilirsiniz
 5. dernek gibi bir ortamın parçası iseniz, istediğiniz gelişme olabilir
 6. arkadaşlarından biriyle sorunlu iseniz, sorununuz çözülebilir
 7. yeni bir ortama girip yeni fırsatlar bulabilirsiniz
 8. süregelen sağlık sorununuzu aşabilirsiniz
Dolunay gündemi heyecanlı ama bu süreçte hayatınızı etkileyen başka bir enerji daha var. 1 – 10 Şubat arasında Merkür gerilemesi devam ediyor olacağından, işlerin planladığınız gibi sorunsuz gitmeyebileceğini hesaba katın. Merkür gerilemesi kaynaklı gecikmelerle/engellerle karşılaşabilirsiniz. Mesela; hep tanışmak istediğiniz kişiyle tanışırsınız ama ilk görüşmenize garip bir enerji hakim olur, ki bu klasik Merkür gerilemesi etkisidir. Dolunay, geçmişten gelen bir meseleyle ilgili olduğu için, gündeminizin ne olduğunu tahmin ediyorsunuzdur. Eğer gündeminizde ne olacağını tahmin edemiyorsanız, muhtemelen bir şey olmayacaktır. Bu durumda, dolunayda ortaya çıkacak güçlü enerjiyi yöneltecek bir alan da yok demektir. Sonuçta, nereye gideceğini bilmeyen enerji, bahsettiğim tarihlerde huzursuz ve sıkkın olmanıza yol açacaktır.

11 – 18 Şubat 2015

11 Şubat’ta Merkür gerilemesi sona eriyor, bu nedenle karşınıza çıkan zorluklar azalacak, aksilikler yavaş yavaş kaybolacak. Gerileme sırasında zihniniz sürekli geçmiş günlere, anılara gidip duruyor ya, yeniden bugünü ve yarını düşünmeye başlayacak. Yani zihniniz normal haline dönecek 🙂 Şubat ayının en sakin günlerini 11-18 arasındaki günlerde yaşayacağız ama bunun da bir nedeni olmalı değil mi? Evet, var. Yazının başında söylediğim gibi, Yeni Ay’ların ilkini 20 Ocak’ta yaşamıştınız, ikincisi ise 19 Şubat’ta yaşayacaksınız. 11 Şubattan 18’ine kadar geçen günleri, 19 Şubatta yaşanacak ikinci Yeni Ay’ın gündemine hazırlık olarak değerlendirin. Şubatın son haftası da hareketli olacak.

19 – 28 Şubat 2015

Kova burcundaki ikinci Yeni Ay, 19 Şubat günü yaşanacak, takip eden 5 gün devam ederek 24 Şubat’a kadar güzel bir enerji ile mutluluğunuz için gereken adımları atmanıza yardım edecek. Yeni Ay zamanında hem Güneş hem de Ay kova burcunda olacak ancak Yeni Ay’dan sadece dakikalar sonra her ikisi de balık burcuna geçecek. Bu nedenle, 19 Şubat Yeni Ay enerjisi iki alanda birden etkili olacaktır: Birincisi; aşk hayatınızı, eşinizle/sevgilinizle ilişkilerinizi, varsa çocuklarınızı ve içinizdeki iyimser/neşeli enerjiyi dışa vurma ihtiyacınızı (aşk, spor, ticari/sosyal girişimler ve risk alma) temsil eden 5. ev. İkincisi; sağlığınızı, hayatınızın akışını ve düzeninizi, iş hayatınızı ve ayrıca (birlikte çalıştığınız) arkadaşlarınızı temsil eden 6. ev. Ben olası gündeminize iki örnek vereyim, diğer alternatifleri siz tahmin edin: Artık bir sevgiliniz olduğu için (5 .ev) hayatınızın tüm düzeni değişecek (6. ev). Örneğin, her akşam evde kitap okuyarak zaman geçiriyordunuz ama artık sevgilinizle buluşmaya başlayacaksınız, sinema falan derken.. “Kitap da neymiş, yeter bu kadar okuduğum” diyeceksiniz 🙂 Haklısınız tabi. Belki de kilo sorununu var, spora başlamaya karar vereceksiniz (5. ev) ve her akşam spor salonuna gitmeye başlayacaksınız (6. ev) Bu arada eklemekte fayda var: 19 Şubattaki Yeni Ay enerjisine Neptün de dahil olacak. Neptün hayalini kurduğumuz şeylerin gezegenidir, bu nedenle 24-25 Şubat gibi, Yeni Ay gündemi kapsamındaki hayallerinize çok yakın olacaksınız.
Bir uyarı: Neptün bazılarımızın hayallerinin gerçekleşmesini sağlarken, bazılarımızın imkansız bir hayalin peşine takılıp gerçeklerden kopmasına neden olur. Gerçeklerden kopmak tatminsizlik yaratır ve sahip olduklarımızı kaybetmemize neden olabilir. Her neye sahip olduysanız, lütfen kıymetini bilin; Neptün’e yenilmeyin.
Son olarak, 19 Şubattan itibaren Mars’ın koç burcunda olacağı için ekstra enerjik ve agresif olacaksınız. Özellikle eşinize/sevgilinize karşı..Hem iyi hem kötü bir etki. Eğer doğru kullanırsanız, ilişkilerinizi yoluna koymak için harika bir zaman dilimi olduğunu hatırlatmak istiyorum. Terazi Burcu Şubat 2015 te aşkın, mutluluğun ve umutlarının peşinde olacak. Nisan ayında güzel günler geliyor ama öncesinde bir fırsat daha var ve Şubat ayında sizi bekliyor. En iyisini diliyorum. Ceyhun.]]>