Terazi burcu Nisan 2018 yorumunuzda, Nisanda yaşanacak önemli olayları anlattım. Değerli dostlar terazi burcunun Nisan ayı yorumuna hoş geldiniz. ❤ Eğer yükselen burcunuz terazi ise, bu yazıda size özgü detaylar da vereceğim. Bu nedenle yorumlarımı yükselen burcunuza göre okumanızı öneriyorum. Yükselen burcunuzu ve derecesini bilmiyorsanız buradan hesaplayabilirsiniz: Yükselen Burç Hesapla Hadi başlayalım. 🔍

Nisan 2018 Özeti

Burcuna Göre’yi farklı kılan en önemli nitelik, zamanın enerjisindeki değişimleri okurlarına en doğru şekilde anlatma çabasıdır değerli dostlar. Güneş sisteminde gezegenler hareket ettikçe, aylar içinde zamanın ruhu değişir, bununla birlikte hepimizin hayatı da değişime gider. Değişimin yönünü ve kapsamını anlamak ise astrolojinin işidir. Güneş sistemini doğru okumak kolay bir iş değil fakat Burcuna Göre doğru zamanda en doğru bilgiyi verme konusunda en iddialı astroloji sitesi olmaya devam edecek. Bu kapsamda yaptığımız yorumlarda, Mart itibarı ile değişimin başladığını konuşmuştuk. Değişimi tetikleyen ise Marsın konumu ve diğer gezegenlerle etkileşimiydi. Oğlak burcunda bulunan Mars, geçen aydan başlayarak Nisan sonuna kadar oğlaktaki Satürn ve Pluto ile etkileşim halinde olacak. Böylesi zamanlarda hayatımızda belirgin değişiklikler olur. Bu değişiklikler bazılarımızda stres ve üzüntü yaratırken bazılarımızı yeni bir dönemin heyecanı ile sarıp sarmalar. Umuyorum sizinki keyifli ve heyecanlı olur. 🍀 Elbette Güneş sistemindeki tek gezegen Mars değil, diğer gezegenlerin etkilerini de eş zamanlı olarak yaşıyoruz, onları da konuşuyoruz. Bunlardan birisi de Jüpiter.. 9 Mart’ta Jüpiter akrep burcunda gerilemeye başlamıştı ve gerileme Temmuz ortasına kadar devam edecek. Bu süreçte her yeni gelişmede sizleri bilgilendireceğim, bu yazıda da bir bölüm ayırdım. 23 Mart’ta koç burcunda Merkür gerilemeye başlamıştı, Merkür 15 Nisana kadar gerilemesine devam edecek. Merkür gerilemesi ile ilgili klasik ifadeler vardır, bilirsiniz, bazen felaket senaryoları bile çizen oluyor. Halbuki her Merkür gerilemesi Merkür’ün (bilgi, haber, plan ve düşüncenin gezegeni diyelim kısaca) etkisini ve önemini artırır. Merkür ne kadar çoksa o kadar iyi, olumsuz bir olay olarak görmemek gerekiyor. Hem zaten Merkür gerilemesi negatif bir şey olsaydı, Merkür gerilemesinde doğanlar sorunlu insanlar olurlardı. Halbuki tam tersidir, ortalamanın üzerinde zeki, atak, üretken olurlar. Zihinleri sürekli hareketlidir, düşünürler, plan yaparlar, harekete geçerler. Merkür gerilemesinden korkmayın yani. Nisana gelelim. Nisan 2018 Dolunayla başlıyor ve Mars, Satürn, Uranüs ve Pluto enerjisini eş zamanlı taşıyor. Aksiyonu, baskıyı, atılımı ve zorlukları temsil eden bu gezegenlerin etkisi değişimi tetikleyecektir. Martta olduğu gibi bir yandan hedeflerimizin peşinden gideceğiz, bir yandan önümüze çıkan sorunları aşmaya çalışacağız. Aktif, hareketli ve aynı zamanda mücadele gerektiren, bol aksiyonlu bir zaman dilimi olacak. Hadi olayları öncelik sırasına göre konuşmaya başlayalım, tabi ki haritanıza özel olasılıklara değinerek..👍

31 Mart: Terazide Dolunay

Dolunay Martın son günü gerçekleşiyor, 5-6 Nisana kadar etkileri sürecektir. Her Dolunayda olduğu gibi etkilediği alanda bir olayın sonuçlanmasına vesile olacaktır. Dolunay ile birlikte bir dönem/gündem sona erer. Artık yeni bir dönem başlar. İlk olarak sizleri etkilediği konulardan bahsedelim.
 1. ilişkiler, eş/sevgili
 2. çalışma hayatı
 3. beslenme, sağlık
Yükselen burcuna göre okuyan okurlarım, 0-10 derece arasında ise 1. ihtimali, 11-29 derece arasında ise 2. ve 3. ihtimali göz önüne almalı.. Zaten bu aralar ilişkiler odaklı bir gündeminiz varsa, Dolunayı takip eden günlerde bu konuda bir gelişme olacaktır. Yeni tanışma, flört aşamasında olanlar için şartlar gayet uygun. Eminim ki heyecan verici bir şeyler yaşıyorsunuz. Fakat ailenizle ilişkili baskı olabilir aynı günlerde, aklınızda olsun. Zaten bir ilişkiniz varsa, evlilik yolunda gidiş için bence şartlar harika.. Artık ailelerin tanışması vb. efsane ritüeller başlayabilir. 😊 Diğer yandan, çalışma hayatında yoğunlaşan bir gündeminiz varsa, bu sizi epey yoracak gibi görünüyor. Yorgun düşmek mümkündür, dinlenin bol bol, baharda hastalık olmaz demeyin olur böyle zamanlarda.. Diğer yandan, bu Dolunay ile birlikte sizden gizlenen bilgiler de açığa çıkabilir, daha önce sizin gizleyerek yaptığınız bir gündem sonuçlanabilir. Umarım sağlık sorunları ile uğraşmak zorunda olmadığınız, ilişkilerin olumlu gittiği bir ay olsun Nisan!

2 Nisan: Oğlakta Mars/Satürn Kavuşumu

Dolunayın etkisi devam ederken, 2 Nisanda oğlak burcunda Mars/Satürn kavuşumu yaşayacağız değerli okurlarım. Terazi burcu okurlarım için konu başlıklarını verelim:
 1. eviniz, yaşam alanınız bu etkiyle birlikte değişebilir
 2. ev almak, gayrimenkul işlerine odaklanmak gerekir
 3. aile büyüklerinizle aranızda bir gelişme olabilir
 4. sevdiklerinizin desteğine ihtiyaç duyarsınız
 5. yaşadığınız şehir/ülke değişebilir
Yükselen burcu terazi olan okurlarım için: Eğer yükselen burcunun derecesi 0-10 derece terazi ise, gündem yaşam alanınız, ev ve gayrimenkuller üzerine olacaktır değerli dostlar.
 1. eviniz, yaşam alanınız bu etkiyle birlikte değişebilir
 2. ev almak, gayrimenkul işlerine odaklanmak gerekebilir
 3. aile büyüklerinizle aranızda bir gelişme olabilir
 4. sevdiklerinizin desteğine ihtiyaç duyarsınız
 5. yaşadığınız şehir/ülke değişebilir
Eğer yükselen dereceniz 11-29 derece arasında ise sizin gündeminiz farklı:
 1. ulaşım, araç kullanma, ehliyet
 2. iş/özel hayatınızda insanlarla ilişkileriniz, anlaşabilmek veya sorunlar
 3. öğrenme isteği, yeni hobilere ve konulara ilgi duymak
 4. kardeşleriniz, kuzen/akranlarla ilişkiler
Satürn cidden ilginç bir gezegen değerli okurlarım. Onun bulunduğu alanda yaşanan deneyimler her seferinde beni şaşırtıyor. Başta büyük bir heves oluşturuyor sonra stres yaratıyor. Çoğu zaman, etkilediği alandaki gelişmelere karşı büyük bir mesafe oluşturuyor. Bu etkinin sonucu olarak, aile büyüklerinizle ilgili konular varsa, aylar içinde oluşacak duygusal yükten yorulacaksınız. Ev almak gibi gündem varsa, bu konuya o kadar çok enerji sarf edeceksiniz ki artık bıkacaksınız. Konu ulaşım/araba ise, yaşadıklarınız sonucunda trafikten ve yolculuktan haz etmeyeceksiniz. İnsanlar sorun oluyorsa, artık iletişim kurmak istemeyecek ve hatta bazılarına selam bile vermek istemeyeceksiniz. Satürn tam olarak böyle bir enerji! Garip değil mi? Satürn olmasaydı, lise yıllarındaki neşemiz ve rahatlığımız hep aynı kalırdı diye düşünüyorum. Satürn bizi soğuk ve mesafeli yapıyor, dokunduğu her alanda, yıllar içinde.. Bunun adına olgunluk deniyor ki bana hiç uymuyor doğrusu bu tanımlama..😊 Nisanın ilk haftasında yaşanacak Mars/Satürn kavuşumu, bu saydığımız konularda tansiyonu yükseltecek, değişimi tetikleyecektir. Henüz Satürn kaynaklı olumsuz enerji gelmedi bu arada, daha aylar var..

11 Nisan: Akrepte Güneş/Jüpiter Etkileşimi

Öncelikle Jüpiter etkisini hangi konularda yaşadığınıza değinelim. Terazi burcu okurlarım için:
 1. harcamalarınız artma eğiliminde olur
 2. geliriniz, kazandıklarınız ve de birikimleriniz beraberinde artar
 3. satın alma gücünüzle birlikte konforunuzu artırmaya yönelik adımlar atarsınız
Yükselen burcuna göre okuyan okurlarım için: Eğer yükselen burcunuz 0-24 derece arasında ise,
 1. harcamalarınız artma eğiliminde olur
 2. geliriniz, kazandıklarınız ve de birikimleriniz beraberinde artar
 3. satın alma gücünüzle birlikte konforunuzu artırmaya yönelik adımlar atarsınız
Bu etki hem geliri hem harcamaları artırma potansiyeli taşıyor. Tabi gerileme döneminde bu etkinin tersi yönde geçici etkileri olabilir. Eğer yükselen burcunuz 25-29 derece arasında ise,
 1. yeni bir dönem içindesiniz, enerjik ve coşkulu olmalı
 2. ülke değişimi gündem olabilir
 3. evlilik, işe girmek gibi büyük gelişmeler bu yılın konusu olur
 4. büyük bir aşk yaşıyor olabilirsiniz
Jüpiter pozitif enerjidir, güzellikler getirir. Gerileme evresinde fırsatlar çıkar ve hayatımızı buna adapte etmek için emek etmek, plan yapmak, harekete geçmek durumunda kalırız. Fakat bu süreçte bazı olaylar planladığımız hızda/şekilde sonuçlanmayabilir. Önümüze engeller çıkabilir ve hemen aşmak isteriz fakat istediğimiz hızda ve şekilde olmayabilir. Fakat Jüpiter gerilemesi bittikten hemen sonra, Temmuzdan itibaren, emeklerinizin meyvelerini toplamaya başlarız. 9 Martta başlayan Jüpiter gerilemesi Temmuz ayına kadar devam ediyor kıymetli dostlar. 9 Martta başlayan gerileme ile birlikte bu saydığım konularda yeni gelişmeler/olaylar yaşanmaya başlamış olabilir. Sonucunda hayatınızın hızı, geleceğe yönelik fikirler ve planlar değişmeye başlar. 11 Nisandaki etkileşim, Mart ortasında başlayan süreci yeni bir evreye taşıyacaktır.

16 Nisan: Koçta Yeniay

Yeniay 16 Nisanda koç burcunda gerçekleşiyor. Hangi konularda etkili olduğuna değinelim. Terazi burcu olan okurlarım, koç burcundaki astrolojik olayların etkilerini ilişkilerinde yaşar. Yükselen burcu terazi olan okurlarımın hemen hepsi aynı şekilde ilişkiler alanında etkiler yaşayacak çünkü Yeniay 26 derece koçta yaşanıyor. Yükselen burcunuz 27-29 derece terazi ise, bu durum konu iş hayatınız olabilir. Olasılıklar neler?
 1. yeni ilişkiye başlamak için harika zamanlar
 2. görüştüğünüz biriyle flörtün ötesine geçersiniz
 3. mevcut ilişkilerde özgürlük isteği artar, “beni boğuyorsun” durumu oluşur
 4. eşiniz/sevgiliniz anlam veremediğiniz şekilde mesafe koyabilir
Yeniay sırasında zamanın enerjisi yeni olan her şeye hevesle ilgi duymaya neden olur değerli okurlarım. Fakat aynı durum mevcut ilişkilerde, özellikle heyecansız/boğucu ilişkilerde farklı çalışabiliyor. Eşiniz/sevgiliniz fazla kontrolcü ve kıskançsa, beni rahat bırak demeye başlayabilirsiniz. Tam tersine, yeterince zaman ayıramıyorsa bu durumu sorgularsınız. Böylesi zamanlarda hepimiz coşku, tutku ve heyecan ararız. Olumsuz duygulara, yalana ve sahteliğe ise tahammül edemeyiz. Umuyorum ki heyecan verici bir ilişkiniz vardır ve hayatın tadını çıkarıyor olursunuz.

30 Nisan: Akrepte Dolunay

Dolunay Nisan sonunda, 9 derece akrep burcunda gerçekleşiyor. Konu başlıklarına değinelim. Terazi burcu okurlarım için: Şu konu başlıklarından birinde yaşanan gündemle bağlantılı sonuçlar bekleyebilirsiniz. Her Dolunayda olduğu gibi, zaten mevcut konuyla bağlantılı sonuç oluşturacaktır.
 1. kazanç, birikim
 2. harcama, satın alma
 3. satın alma gücü, konfor
Yükselen terazi olan okurlarım için: Eğer yükselen dereceleri 0-12 arasında ise yukarıda saydığım konularda yaşayacaklar. Yükselen burcunuz 13-29 derece terazi ise konular şunlar:
 1. ilişkiler, eş/sevgili
 2. sağlık
 3. ev/aile
Dolunay akrepte oluyor ve aynı zamanda akrebin yöneticisi olan Pluto ile Mars kavuşum halinde. Bol akrepli günler olacak. Dolunaydan bağımsız olarak değerlendirecek olursak, Mars/Pluto kavuşumunun pozitif sonuçları harika iken, negatif sonuçları yıkıcı olabiliyor. Mars/Pluto bir araya geldiğinde eğer pozitif bir hedefin peşinden gidiyorsanız süper sonuçlar alırsınız, enerjiniz bitmek tükenmek bilmez, hedefe odaklanır ve sonuç alıncaya kadar gidersiniz. Yüksek motivasyon hali yaratır! Fakat eğer negatif bir gündeminiz varsa bela ve öfke olasılıklar arasında yer alıyor. Pluto ile Marsın enerjisinin birleşmesinin olumsuz sonuçlarını inkar edemeyiz. Bu nedenle, Nisan sonunda mümkün olduğunda bunun farkında olarak adımlar atmanızı öneriyorum. Siz veya muhataplarınız sert, net ve öfkeli olabilir. Aklıma gelen olasılıklardan bahsedeyim, yükselene göre detaylar vereyim. Peki Mars/Pluto hangi alanda etkiliyor sizleri? Satürn etkisinden bahsettiğimiz bölümdekiyle aynı çünkü bu olay da tıpkı Satürn gibi oğlak burcunda..
 1. eviniz, gayrimenkuller
 2. aile büyükleriniz
 3. yaşadığınız şehir/ülke
 4. aileden/sevdiklerinizden aldığınız destek
Bu ihtimaller terazi burcu olan ve yükseleni 0-20 derece arasında terazi olan okurlarım için geçerli. Aile büyükleriyle gerginlik olabilir, onların sorunları ile ilgilenmeniz gerekebilir, onların ekonomik desteğini isteyebilirsiniz vs. Evinizle ilgileniyor da olabilir bu süreçte.. Eğer yükselen burcunuz 21-29 derece arasında ise,
 1. ulaşım, araç kullanma, ehliyet
 2. iş/özel hayatınızda insanlarla ilişkileriniz, anlaşabilmek veya sorunlar
 3. öğrenme isteği, yeni hobilere ve konulara ilgi duymak
 4. kardeşleriniz, kuzen/akranlarla ilişkiler
Trafikte dikkatli olmanızı öneririm.. Ayrıca tanımadığınız insanların anlamsız agresifliğine muhatap olursanız uzaklaşın, üstelemeyin derim. Gördüğünüz gibi zamanın ruhu Nisan boyunca aksiyon dolu olacak değerli okurlarım. Bazı anlarda olumlu olacak, bazılarında sert olacak, değişimi tetikleyecek. Umarım ki Nisanda en güzel olasılıklar sizin için gerçek olur. 🍀🍀 Terazi burcu Nisan 2018 yorumu bu noktada sona eriyor, Mayıs yorumunuzda görüşmek üzere..

Doğum Haritası Analizi

Yılın en stresli zamanlarında, değişimin kaçınılmaz göründüğü bu zaman diliminde yolunuzu görmek ister misiniz?
 1. önemli bir karar aşamasında iseniz,
 2. adımlarınızı en doğru şekilde/zamanda atmak önemli hale geldiyse,
 3. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız,
 4. ilişkilerden yana işler yolunda gitmiyorsa,
kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Mail: burcunagore@gmail.com  Bu mail adresinden asistanım Burcu’ya ulaşıp görüşme süreciyle ilgili bilgi edinebilirsiniz, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. Çok sorulduğu için önceden bilgi vermeliyim: Doğum saatiniz belli değilse görüşmemiz sırasında birlikte dakikası dakikasına belirliyoruz ve görüşmeleri telefonda yapıyoruz, bu nedenle yaşadığınız şehir önemli değil, Antep veya Münih olabilir.😊✌ Sevgiler, Zafer Ceyhun ❤]]>