Terazi burcu Nisan 2015 yorumunda, 4 Nisan ay tutulmasının etkileri var. Konuya hızlı girelim: ay tutulması sizin burcunuzda, önemli bir şeyler olacak. Gündeminizde zaten çok önemli bir şeyler vardır, bir şeyler sonuç bekliyor olmalı! Ay tutulmasına geçmeden önce, Jüpiter gerilemesinin 8 Nisanda biteceğini, güzel enerjinin yeniden geleceğini hatırlatayım. Nihayet! Aylardır Nisan ayının gelmesini bekliyorduk, doğrusu ben bekliyordum 🙂 Yılın başında yazmıştım, düzenli okurlarım biliyor, 2015’in en olumsuz bölümü ilk 3 ay olacak demiştim. Nisan önemli bir dönüm noktası olacak. Geçtiğimiz 3 ayı güzel geçen oldu mu bilmiyorum, eğer varsa, kendilerine plaket vermek lazım. “And the Oscar goes to” durumu 🙂 Terazi burcunun Ay tutulmasını detaylı anlatmadan önce, Nisan 2015 astroloji gündeminde neler olduğunu söyleyeyim:

 1. Terazi burcunda ay tutulması: 4 – 10 Nisan
 2. Jüpiter gerilemesi sonunda bitiyor: 8 Nisan
 3. Pluto gerilemesi başlıyor: 17 Nisan
 4. Satürn gerilemesi devam ediyor
Nisanda birden fazla yazı yazacağım,  bu nedenle, gecikmiş olmamın da etkisiyle, bu yazıda sadece ay tutulmasının terazi burcuna etkilerini anlatacağım.

Terazi burcunda ay tutulması: 4 Nisan 2015

Öncelikle, ay ay tutulması 4 Nisan’da, öğle saatlerinde sizin burcunuzda olacak. Bu nedenle, etkilerini en yoğun yaşayan burçların başında terazi olacak. Peki ay tutulması bizleri genel anlamda nasıl etkiler? Anlatayım efendim, burası önemli çünkü:
 1. ay tutulması, çok güçlü etkileri olan bir dolunaydır, 5 dolunay gücündedir diyebiliriz
 2. ay tutulması, uzun süredir devam eden bir olayın sonuçlanacağı zamandır, tutulmayı takip eden 5-6 gün içinde sonuçlanır
 3. ay tutulması karar verme zamanın geldiğini gösterir, vereceğiniz karar veya yapacağınız seçim büyük olacaktır
Yani, ay tutulması yeni bir gündem oluşturmaz. Zaten bir süredir devam eden bir gündeminiz vardır ve o gündem sonuçlanır, artık gündemden düşer veya yepyeni bir gündeme yer açmak üzere kaybolup gider. Sonuçta tutulma sizin burcunuzda, az bir olay değildir ay tutulması..Hem geçen ay gündeminiz iç açıcı değildi, keyfinizi kaçıracak olaylar yaşanmış olduğunu düşünüyorum. Bu ay farklı olacak, bir şeyler, hem de önemli bir şeyler artık sonuçlanacak. Peki ama, terazi burcu tutulmadan nasıl etkilenecek? İşte bazı olasılıklar:
 1. önemli bir başarının peşinde misiniz? Sonuçlanmak üzere!
 2. hayatınızı değiştirecek çapta bir olay varsa, haber bekliyorsanız, haberi alacaksınız
 3. sağlığınızla ilgili bir sorun varsa, bir şekilde bitecek
 4. itibarınızı etkileyen önemli bir başarı elde edeceksiniz
 5. sevgilinizle ilişkinizde bir dönem sona erecek, evlilik mi ayrılık mı?
 6. karakterinizi değiştirecek güçte bir gelişme olacak
 7. görüntünüzle alakalı bir değişim için karar vereceksiniz
 8. kilo sorunlarınız varsa, spora başlamanın zamanı, hatırlatmış olayım
 9. ailenizle sizin aranızda veya ailenizden biriyle alakalı mesele sonuçlanacak
 10. ev/şehir veya ülke değiştirmenizi gerektirecek gelişmede ne olacağı belli olacak
 11. işinizi değiştirme aşamasındaysanız, eşyalarınızı toplamaya başlayın
 12. bir yatırım yapma arifesindeyseniz, karar vereceksiniz
Yeniden hatırlatayım, ay tutulması geçmişten bugüne yaşanan olayın/olayların, sonuçlanmasına neden olur. Belki sizin bir tercih yapmanız gerekir (iş değiştirme kararı gibi), belki de tercihi başkaları yapar ama siz etkilenirsiniz (terfi etmek gibi)  Peki sizin açınızdan iyi mi sonuçlanacak, kötü mü? Bu soru çok sorulsa da, astroloji bu soruyu “kesin bir şekilde” cevaplayamaz çünkü cevap sizin tercihlerinizde, aldığınız kararlarda saklı. Eğer geçmişte doğru adımları atmayı başardıysanız, evet, olumlu olacaktır. Tersini yaptıysanız, Jüpiter burcunuzda bile olsa, olumsuz olur. Kaderimiz (çoğu zaman) kendi ellerimizde, istisnai durumlar da var tabi. Gelelim en önemli bölüme! 2 yıldır hepimizin hayatını şekillendiren Uranüs-Pluto etkileşimi, tutulmayla birlikte, hayatımızdaki büyük dönüşüm sürecini önemli ölçüde tamamlamış olacak. Bu yönüyle aslında çok önemli günler yaşıyoruz. O kadar uzun zamandır Uranüs-Pluto etkisini yaşıyoruz ki, hayatımızın bir parçası oldu ve hayatımızda köklü değişimlere neden oldu. Artık bir nihai sonuç veya en azından önemli bir ara sonuç geliyor. Özellikle, Uranüs etkisiyle hayatınızda yaşanan gelişmeler artık olgunlaştı, sonuca ulaşacak, hayatımıza kalıcı bir şekilde yerleşecek. Diğer yandan,  başta bahsettiğim gibi, 8 Nisanda Jüpiter gerilemesi sona eriyor. Güzel enerji yeniden geliyor, yeni/önemli insanlar, yeni bir ortam ve büyük hedefler için destek bulma şansı! Daha ne olsun? Biliyorum ki, bazılarınızın gündeminizde gergin bir konu var. Belki sevgili/eş ile çatışma, belki aile içi mesele..bilemiyorum, siz biliyorsunuz. Tutulma sırasında gergin olacaksınız, karşınızdaki insanlar da gergin olacaktır. Ne kadar az alıngan ve az defansif olursanız, o kadar iyi olur. Hatırlatmış olayım. En güzelini diliyorum, hayatınız mükemmel olsun! Sevgilerimle, Ceyhun]]>