Boğa burcunda güneş tutulması

Terazi burcu için 2014 yılını, “titanların savaşı” olarak tanımlıyorum. Onların gündeminde güç ve para, büyük bir dönüşüm, eskiyi bırakıp yenisi olma ihtiyacı var. Çok heyecanlı 🙂
2013-2014 güneş tutulmaları, hayatınızda aslında pek tarzınız olmayan yeni bir durum yarattı. Artık, müzakere ederek uzlaşmak yerine, gücünüzü ortaya koymak istiyorsunuz. Taviz vermek yerine taviz koparmak, içinizden insanları size uymaya zorlamak geliyor. Bunun sizde stres ve gerilim yarattığı muhakkak çünkü siz herkesin iyiliğini düşünen, uzlaşma yanlısı, adalet isteyen insanlarsınız ve bunu başta sevdikleriniz sonra mümkünse herkes için istiyorsunuz. Ancak, iki yıldır gerçekleşen güneş tutulmaları sizi böyle davranmaya teşvik edecek bir enerjiye sahip değil. Yapmak değil yaptırmak istiyorsunuz. Büyük dönüşüm!
Mayıs ayı, 29 Nisan’da boğa burcunda gerçekleşen güneş tutulmasının gündemi ile başladı, şu konularla ilgili olacak:
 
  1. para, kredi, kaynak ihtiyacı
  2. gücünüzü hissetme ve uygulama ihtiyacı
  3. dönüşüm
  4. işiniz ve geliriniz
  5. evlilik vb ilişkiler
İçinizde fırtınalar estiren gündeminizi sizden iyi bilen yok elbette. Bu nedenle saydığım konulardan hangisinin gündeminizde olduğunu sadece ve en iyi siz biliyorsunuz. Hangisi zihninizi meşgul ediyorsa, gündeminizde hangisi varsa, o konu hakkında düşünüyorsunuz. Köklü bir dönüşüm, gerçek bir dönüşüm yaşıyorsunuz, başka birisi olacaksınız, kesinlikle geri dönüş yok. Güneş tutulmaları, daha önce hissetmediğiniz, yaşamadığınız, belki haberdar olmadığınız yepyeni olaylar, farklı bilgilerle birlikte gelir, bu nedenle “hakkaten yaaa” dedirtir, aydınlanma ve farkındalık yaratır.
Benim görüşüm, özellikle para ve işinizle ilgili bir süredir devam eden gündeminizi tamamlayan, ona farklı bir anlam katan bir dönemin içinde olduğunuz yönünde. Öyle bir karar verdiniz veya kıymetli bir şey fark ettiniz ki, artık gündeminiz tamamen değişti. Bir süre başka bir şeye zaman ayıramayacaksınız. Bir dönüm noktasındasınız. Geçen yıl 7 Mayıs’ta gerçekleşen güneş tutulması da yine hayatınızı bu alanda etkileyip yeni bir sayfa açmanıza neden olmuştu. Belki kredi ihtiyacınız doğdu, belki bir işi halletmek için kendi gücünüzün yeterli olmadığını görüp başarılı olabilmek için başkalarını nasıl kullanabileceğinizi düşündünüz, bu yönde adımlar attınız. İşte o dönem başlayan sürecin ikinci safhasına girdiniz.
Tabi gündeminizde geçen yılın gündeminden bağımsız bir şey de olabilir. Örneğin, sürpriz bir evlilik veya evlilikle ilgili hiç gündemde olmayan bir konu ortaya çıktı ve çözüme varamayacak kadar güçsüz hissediyorsunuz. Evliyseniz, eşinizle aranızda bir güç savaşı yaşanıyor olabilir, bu da başka bir alternatif. Ama siz anladınız, ortada güç ve parayla ilgili güçlü bir gündem var.
Güneş tutulması 8. evinizde gerçekleşti, bu nedenle gündeminizde güç, para, kredi, mülkleriniz vb konular yoksa, korkularınız ve hatta derinlerde bir yerde saklı olan cinsel dürtüleriniz de gündemde olabilir. Umuyorum ki, gündeminizde ölüm veya ölüm korkusu yoktur! Konu ölüm olunca normal bir şeyden bahsediyor gibi konuşamıyorum.  Bu nedenle, üzerinde durmayacağım, sadece şunu söyleyeyim: bu dönemler, size ait olan para ve başkalarına ait olan parayı temsil ettiği gibi, yaşam ve ölüm arasındaki ikiliği de temsil eder. Bu nedenle, ölüm veya ölüme dair korku, veya güçlü başka bir korku da ortaya çıkmış olabilir – ki öyleyse bunu zaten 1 yıldır yaşıyor olduğunuzu tahmin edebiliyorum.

Akrep burcunda dolunay 

İkinci önemli gün, 14 Mayıs’ta akrep burcunda gerçekleşecek olan dolunay.
Dolunayın gündemi, güneş tutulmasıyla ortaya çıkan gündeminizle ilişkili olur diye tahmin ediyorum. Benim tahminim, eğer eski gücünüzü yitirmenize neden olan bir durum olduysa(örneğin iş yerinde pozisyon kaybı) ve bu konuda kendinizi iyi hissetmiyorsanız, bu yönde stres seviyeniz dolunayda artacak, kendinizi yetersiz hissedeceksiniz. Şunu da hatırlatayım: Ben özellikle olumsuz olasılıkları sıralıyorum ki önlem alabilesiniz. Zaten iyi bir şeyler olacaksa olsun, ki inşallah öyle olur, bırakalım da olsun. Olumlu gelişmelerin önleme ihtiyacı yok 🙂
Dolunay 2. evinizde olacak, bu nedenle konunun işiniz, geliriniz veya ev, araba gibi somut şeyler olabileceği gibi kendinize olan saygınız gibi soyut şeyler olabileceğini hatırlatayım. Eğer sıkıntılı bir süreç yaşıyorsanız, konu her neyse, jüpiterin olumlu etkileşimi nedeniyle sonucun iyi olacağını düşünüyorum.
Aslında bu ayın kendine özgü gündeminde olmasa da, yaşadığınız şehir, eviniz ve evliliğiniz hakkında yoğun baskı hissediyor olabileceğinizi düşünüyorum. Bu konuları daha sonra detaylıca anlatacağım.
Şunu hatırlatayım, dolunayla birlikte satürn de akrep burcunda, yani bu dönem kendi kendinize çok kızabilir, zayıf hissedebilirsiniz. Size ait olan her şeyin ( eviniz de olabilir, sizi siz yapan tavırlarınız da olabilir) bir şekilde sıkıntı yaratabileceğini, üzerinde çalışmak zorunda hissedeceğinizi düşünüyorum. İyi haberlerim de var elbette: jüpiter sayesinde, bu konuların bir şekilde tatlıya bağlanacağını, rahatlayacağınızı söyleyebilirim.
Dolunayı, öncesinde ve sonrasındaki 4 günü dahil edip değerlendirin, zaten 4 gün önce, yani 10 Mayıs’ta etkisini hissettirmeye başlayacak, gündeminizde yavaş yavaş yükselip 14 Mayıs’ta ilk sıraya yerleşecektir.
Şimdilik sadece ÖZETİ yazdım.
Mars, jüpiter, satürn, uranüs, neptün ve pluto’nun sizi nasıl etkileyeceğine dair detayları önümüzdeki günlerde paylaşacağım 🙂
Kendinizi yalnız hissettiğiniz her an bizimle temasa geçip dilediğiniz soruları sorun lütfen.
]]>