Terazi burcu Mart 2016 yorumu, 9 Mart Güneş tutulması ile 23 Mart Ay tutulmasının etki ve sonuçlarını burcunuza göre anlatıyor. 2016 yılının başından beri, Mart aşağı Mart yukarı diye sayıklayıp duruyorum, değil mi dostlar? 😊 Neden ki? Birincisi, 9 Mart’ta Güneş tutulması gerçekleşecek. Her tutulma dönüm noktasıdır, kalıcı değişim getirir. Ayrıca, 9 Mart’ta Güneş-Jüpiter karşıtlığı da olacak ki, bu olay Jüpiter kaynaklı gündem açısından çok önemli sonuçlar doğurur. İkincisi, 23 Mart’ta terazi burcunda (evet sizin burcunuzda) Ay tutulması gerçekleşiyor. Ay tutulmaları, aslında birer Dolunaydır. Fakat bu sefer burcunuzda gerçekleşen Ay tutulması, sıradan etkileri olan basit bir Dolunay gibi olmayacak. Bu kadarla da kalmıyor. 😊 Ay tutulmasından 2 gün sonra, 25 Mart’ta Satürn gerilemesi başlıyor. Burcuna Göre okurları biliyor, tüm gezegenler gibi Satürn de gerileme öncesinde duraklar. Ay tutulması sırasında Satürn duraklama evresinde.. Son olarak, yılın en önemli astroloji olayı olarak tarif ettiğim Mars gerilemesi -17 Nisan’da başlayacak olsa da- 26 Mart günü oluşacak güçlü enerjiyle kendini gösterecek. Ocak başından bu yana akrep burcunda bulunan Mars, 5 Mart’ta yay burcuna geçerek süreci şekillendirmeye başlıyor olacak. Bu nedenle daha Mart başından, Nisan ayını öngörmeniz mümkün olacak. Aslında Mars etkisi, Şubat’ın ilk haftasında kapıyı aralamış, 2016 yılının seyrine dair ipuçları vermişti. Neler oldu hayatınızda? İşiniz miydi konu, yoksa geliriniz/harcamalarınız mı? Her koşulda, Şubattaki gelişmeler, aslında farklı bir alandaki gelişmelerle bir ortak paydada buluşacak önümüzdeki günlerde.. Mars gerilemesini çok önemsediğim için, her fırsatta süreci anlamlandırmanızı kolaylaştırmak maksadıyla detaylarıyla bahsedeceğim. Bu arada, Mart 2016’daki astroloji olaylarından herhangi birisi, tek başına bir ayın en önemli olayı olabilecek kadar önemli. Düşünün ki hepsi bir ay içinde gerçekleşiyor. 😊 Terazi burcu Mart 2016 yorumu bu yönüyle zamanın ruhunu doğru anlama çabasını gözlemleyebileceğiniz yazı olacak değerli dostlar. Amacım her zamankinden farklı değil: Burcuna Göre’nin kıymetli okurlarına ayrıcalıklı bilgiler vermek.. Hadi başlayalım. 

9 Mart Güneş Tutulması Terazi Burcunu Nasıl Etkiler?

Güneş tutulması 9 Mart’ta gerçekleşiyor ve terazi burcuna da etkileri olacaktır mutlaka. Her şeyden önce, Güneş tutulmalarının yepyeni enerji/bilgiler getirdiğini ifade edelim değerli dostlar. Bu nedenle, çoğu zaman önceden kestirmesi kolay olmayan ve beklenmedik gelişmeler yaşanır. Sürpriz bir haber almak, aniden bir şeyin farkına varmak, büyük bir aydınlanma yaşamak, belli bir konuda adım atmaya zorlanmak veya büyük bir coşkuyla harekete geçmek gibi sonuçları olabilir. Ayrıca, Güneş tutulmasının hayatımızı kalıcı şekilde değiştirme gücü olduğunu da belirteyim. Yaşanan olaylar, geri dönülemez sonuçlar doğurur.
Güneş tutulması yeni bir dönem başlatır.
Bu nedenle, Güneş tutulmasına ilişkin olarak “gündeminizde olan bir konunun doğrudan uzantısı olacak” demek mümkün değildir. Tutulma, yeni olayların/gelişmelerin hayatımıza dahil olmasıyla sonuçlanır. Fakat 9 Mart tutulmasıyla eş zamanlı olarak gerçekleşecek olan Güneş-Jüpiter karşıtlığı, bu kuralı esnetecek bir olay gibi görünüyor. Eğer ki Güneş tutulması olmasaydı ve sadece Jüpiter etkin olsaydı, yine önemli gelişmelerden bahsedecektik. Birazdan her ikisine de farklı olasılık ve örneklerle değineceğim.. Diğer taraftan, tutulma için beklenmedik gelişmeler getirir diyor olsak da, eğer yeni bir dönem başlatmak üzere adımlar atmayı planlıyorsanız, Güneş tutulmasının enerjisinden faydalanmak harika bir fikirdir. Nihayetinde astroloji farkındalık kazanmak içindir ve fark yaratmalıdır, öyle değil mi? Güneş tutulması gündeminiz çerçevesinde, zamanlamasını belirleme imkanınız olan gelişmeler varsa, tutulma günü/takip eden 5 gün içinde ilk adımı atmalı.. Gelelim terazi burcuna özel Güneş tutulması gündemine. 9 Mart’ta balık burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması, terazi burcunu şu alanlarda etkileyecek:

İş ve Çalışma Hayatı

Güneş tutulmasının getirdiği enerji, çalışma hayatınıza ilişkin sonuçlar getirebilir. Örneğin,
 1. işe girmek, iş değiştirmek, kariyerinizde bir gelişme
 2. iş arkadaşlarınız veya üstlerinizle aranızda bir gündem oluşması
 3. çalışma ortamınızın veya zamanı/işleri yönetme tarzınızın değişmesi
 4. etkinliğinizi sorgulama ve sonucunda verimli çalışmaya yönelik adımlar

Sağlık ve İyi Hissetme

Güneş tutulması, daha iyi hissetmeniz ve enerjinizi sürdürülebilir olarak yüksek tutabilmeniz için yeniliklere yönelmeyi gerektirebilir. Mesela,
 1. çok çalışıyorsanız, dinlenme imkanları yaratmak
 2. spora yönelerek, iyi beslenmeye özen göstererek daha iyi hissetmeye çalışmak
 3. keyifli bir hobi edinerek zihninizi/bedeninizi canlandırmak
 4. varsa bir sağlık sorunu çözmeye çalışmak
 5. sağlıkla ilişkili bir gündem oluşması

Finansal/Sosyal Ayrılık

Jüpiter etkisiyle ilgili yazılarımı hatırlıyor musunuz? Lehinize sonuçlanacak sosyal temizlikten, bazı insanların hayatınızdan uzaklaşacağından ve yalnız (veya daha az insanla) geçirdiğiniz zamanların değerinden bahsetmiştim. Jüpiter, yılın sonunda burcunuza geçip hayatınızı başkalaştırmadan önce, sizi o günlere daha güçlü girmeye zorluyor. Bunu yaparken, gereksiz iş ve insanlara zaman ayırmamanız/değer vermemeniz için şartları olgunlaştırıyor. Şimdiden bu yönde bir şeyler yaşamış olabilirsiniz. Neler oldu, kimler gitti? Belki de birileri hayatınızdan çıkmadı fakat gördünüz ki, aslında sizi ilerlemekten alıkoyan şeyler zaten sizden kaynaklanıyormuş: endişe ve korkularınız, hayata bakışınız, tavrınız gibi.. Bunu gördüğünüzde, belli belirsiz bir kurtuluş ile rahatlama da başlar zaten. Faydalı bir süreçtir, yaşayan herkese çok iyi gelir. Güneş tutulmasıyla aynı gün gerçekleşecek olan Güneş-Jüpiter etkileşimiyle birlikte, bu alanda yaşadığınız gelişmelerin bir şekilde meyve vereceğini göreceksiniz. Belki ilk başta hemen sahiplenmeyecek, çok sevmeyeceksiniz fakat orta vadede iyi ki olmuş diyeceğinize eminim. Bir ihtimal de sağlık. Eğer ki sağlığınızı uzun süre ihmal ettiyseniz, üzerine düşme zamanı geliyor. Bazı olasılıklar şunlar:
 1. bazı insanlarla teması sona erdirmek
 2. sağlık sorunlarını aşmak için harekete geçmek
 3. sevmediğiniz işinizden, daha iyisi için ayrılmak
 4. yalnızlık ve soyutlanma için adımlar atmak/şartların bu yönde gelişmesi
 5. sizden gizlenmiş/sizin gizlediğiniz şeylerin ortaya çıkması
 6. tadınızı kaçıran insanlarla yüzleşme gerekliliği oluşması
 7. olumlu bir gündem nedeniyle sevdiğinizden uzak düşme (iş nedeniyle şehir değişimi gibi)
Son olarak, 9 Mart Güneş tutulmasının etkisini ve sonuçlarını, tutulmayı takip eden 1 hafta içinde yaşayacağız. Ancak bazılarımız tutulmadan tam 1 ay sonra da yaşayabilirler. Çoğunluk için 9 – 16 Mart aralığı kritik dönem.. Unutmayın, tutulmanın en önemli özelliği, yeni bilgiler/gelişmeler getirmesidir. Bu nedenle, hayatınıza yeni bir katman/boyut ekleme potansiyeli yüksektir!

23 Mart Ay Tutulması Terazi Burcunu Nasıl Etkiler?

Ay tutulması terazi burcunda 23 Mart’ta gerçekleşiyor değerli dostlar. Ay tutulması gündeminiz, 23 Mart’ı takip eden 1 hafta içinde netleşecektir,  muhtemelen 28-29 Mart gibi..
Ay tutulmasıyla birlikte bir dönem/süreç sona erer.
Tutulma sırasında Satürn’ün duraklamış olması, tutulma enerjisini şekillendiren etkenlerden birisi olacak. Satürn etkisini iletişim, eğitim, merak ve ulaşım alanlarında yaşadığınızı daha önceki yazılarımdan biliyorsunuz. Bu nedenle diyebiliriz ki, o günlerde, özellikle sosyal ilişkiler söz konusu olduğunda kendinizi yetersiz/alıngan hissedebilirsiniz. Çevrenizde olup bitenlere karşı (ses, yolculuk sırasında başkalarının konuşmaları, insanların tavrı gibi) normalde olduğunuzdan çok daha duyarlı olduğunuzu fark ederseniz eğer, bilin ki Satürn etkisini yaşıyorsunuz. Ayrıca, ne olduğunu bile anlamadan, saçma sapan tartışmaların/olayların içinde kalma ihtimaliniz de var. Diğer yandan, tutulmadan sadece 3 gün sonra, Satürn gerilemeye başlamışken, Güneş-Mars etkileşimi de yaşanacak. Bu durumun 2 farklı sonucu olabilir: Birincisi, agresif şekilde olan biteni yönlendirmeye çalışmak, sert sözler kullanarak insanlarla yüzleşmek. Bu noktada eşiniz/sevgiliniz de, birlikte çalıştığınız insanlar da, arkadaşlarınız da konunun öznesi olabilir. İkincisi, size karşı agresifleşen insanlarla uğraşmak zorunda kalmak. Tabi tek olasılık ilişkiler ve iletişim değil. Bu nedenle, şimdi aşağıda belirteceğim konularda da üst seviyede bir odaklanma oluşabilir:
 1. eğitimle ilişkili konular
 2. sosyal faaliyetleriniz (hobi gibi)
 3. ulaşım veya seyahate ilişkin konular
Ne demek istediğimi, neler olabileceğini tahmin ediyor olabilirsiniz. Etmiyorsanız, Mart’ın ilk haftasından itibaren işaretleri göreceğinizi düşünüyorum. Bu noktada, Mars ve Satürn etkilerinin gölgesinde gerçekleşecek Ay tutulmasını, terazi burcuna göre değerlendirelim:
 1. hayatınızın yönünü etkileyecek önemli bir meselenin netleşmesi
 2. bir dönemin sona ermesi ve yeni bir döneme giriş
 3. iş/şehir/ülke değişimi gibi önemli gelişmeler
 4. eşiniz/sevgilinizle ilişkili meselenin sonuçlanması
Diğer yandan, bu gelişmelerin Ekim 2015’te başlayan sürecin devamı niteliğinde olduğunu söylemek de mümkün. Gündeminizi tahmin edebilmeniz açısından, 6 ay öncesindeki olayları hatırlamanızda fayda var. Terazi burcu Mart 2016 yorumu şimdilik sona eriyor. Ay boyunca, önemli gördüğüm zamanlar aralıklarına ilişkin yeni yazılar da yazabilirim. Umarım ki Mart 2016, olumlu anlamda hayatınızı değiştirecek, güzel hatırlanacak bir ay olur. Hayatı değiştirmeden geçip gitmesi mümkün değil gibi görünüyor.. En güzel ihtimalleri yaşamanızı diliyorum. Sevgiler, Ceyhun]]>