Mart 2015, Terazi burcu için çok çok çok önemli bir ay olacak, detaylar bu yazıda. Son yılların sıkıntılarını en ağır yaşayan burç hangisi diye sorsanız, terazi ve oğlak derim. Çalkantılar bir türlü sona ermedi, 2015 yılı da sıkıntılı başladı zaten. Tabi bazı teraziler için tam tersi yönde değişimler oldu, hayatınız sihirli bir şekilde güzelleşti. Bunun anlamı şu: tüm terazileri harika fırsatlar bekliyor aslında. Unutmayın, değişmeyen tek şey değişimse, zamanın ruhuna kaos hakimse, ki bu aralar öyle, yeni kapılar da açılacaktır. Gözünüzü dört açın! Jüpiter gerilemesi hepimizi çok yıprattı, üstene Merkür gerilemesi..Ya sabır dedik 🙂 Neyse ki az kaldı, Nisanın ilk haftası ay tutulması olacak, sonrasında, 10 Nisandan itibaren enerji güzelleşecektir. Diyorum ya, az kaldı. Gelelim bu yazının konusuna: Mart 2015! Tarihi öneme sahip bir ay olacağını söyleyebilirim, hepimizin hayatında güçlü değişim rüzgarları esecek. Hazırlıklı olmanız için iyisini de kötüsünü de anlatacağım. Ancak Mart ayındaki her şeyi bu yazıya sığdırmam mümkün değil, bu nedenle 2 yazı yazmaya karar verdim, konular uzun..Yazıların konusu ise şunlar:

 1. Uranüs-Pluto etkileşimi
 2. Balık burcunda Güneş tutulması
Bu yazının konusu birincisi, yine de uzun bir yazı olacak.

Uranüs-Pluto Etkileşimi: 3 – 20 Mart

Daha önce sadece Uranüs’ü yazdığım yazılar oldu, sizi çok yakından ilgilendiren yazılardı. Ayrıca sadece Pluto etkisini de anlattım, Uranüs-Pluto etkileşimini de.. Yani Burcuna Göre’nin okurlarına tanıdık konular, sanırım astroloji okurları arasında sizin kadar bilen, farkında olan yoktur. Burcuna Göre okuru olmanın farkı diyelim 🙂 Yeni okurlarım için kısaca anlatayım: Uranüs-Pluto etkileşimi 2012 yılında başladı, bugüne kadar sürekli hayatımızı etkiledi, enerjisi 6 kez zirve yaptı, hayatlarımızı değiştirdi. Bu ay ise son kez zirve yapacak, yine değişim rüzgarları estirecek. Sonra, nihayet, enerjisi yavaş yavaş dağılacak ve Kasım ayında sona erecek. Bu olayın hayatımızdaki etkilerini doğru şekilde anlatabilmek için, geçen yıl 20-30 Nisan arasında yaşadıklarınızı hatırlamanızı istiyorum. Mart ayında benzer olaylar yaşayacaksınız. Ben kendi deneyimimi paylaşayım sizlerle: Burcuna Göre’yi 23 Nisan’da kurdum. Eminim herkesin kendi hikayesi vardır, o günler çok hareketli günlerdi. Peki terazi burcu hangi alanda etkileniyor? Temelde 2 ihtimal var: Birincisi, Uranüs etkisi ağırlığını gösterdi; ilişkilerinizde ışık hızında gelişmeler yaşadınız. Hayatınıza yeni insanlar girdi, beklenmedik anda hem de. Ama sonra aynı hızda hayatınızdan çıktılar. Sevgilisi olmayan teraziler rüya gibi günler yaşadılar, mutlu oldular, sonra çok mutsuz olanlarınız oldu. Hep uçlarda yaşadınız. Biliyorum ki istemediğiniz olaylar oldu, istemeyerek ilişkinizi devam ettirdiniz, ya da çok sevdiğiniz sevgilinizden ayrılmak zorunda kaldınız. Evli teraziler de benzer olaylar yaşadı: eşinizin tavrına tahammül edemez oldunuz, bu nedenle bazı evlilikler sonlandı. Biliyorum ki terk edilenler de oldu. Yalnız değilsiniz, zamanın ruhu böyle malesef. 2011 yılından bu yana, ani alınan bir kararla evlenip akabinde eşinden ayrılan insanlara bir bakın, büyük çoğunluğu terazidir. İkinci ihtimal, Pluto etkisi ağırlığını gösterdi: aile hayatınızda sarsıntılar oldu, belki ailenizde sevdiğiniz birini kaybettiniz ya da kaybetmekten korktunuz. Güven duygunuz zedelendi bir şekilde, kendinizi güvende hissetmek istiyorsunuz ama bir türlü olmuyor gibi.. Sağlam bir gelecek yaratmak istiyorsunuz, bunun için geçmişiniz en büyük güç kaynağınız olsun istiyorsunuz. Ne de olsa onlar sizin geçmişe uzanan kökleriniz gibi, tıpkı bir ağacın toprağın altındaki kökleri gibi, aileniz sizi ayakta tutsun istiyorsunuz. Haklısınız! Diğer yandan, geçmişiyle/ailesiyle bağlarını koparıp atmak zorunda kalanlarınız oldu çünkü destek vermesi gerekenler vermediler, üzüldünüz. İnsanoğlu böyle büyüyor işte, zor bir süreç ama etkili de..

3 Mart – 10 Mart

2015 Mart gündemine geçmeden önce, Uranüs-Pluto etkileşiminin sizdeki bazı olası sonuçlarını yazayım, bakalım tanıdık gelecek mi:
 1. ilişkileriniz sürekli dalgalı, istikrar zor
 2. eşinizle/sevgilinizle beklenmedik anda ayrıldınız
 3. kendinizi yalnız hissediyorsunuz, kimseden destek gelmeyecek gibi hissediyorsunuz
 4. güvenli bir limandan çok uzakta gibisiniz, gözünüz ufukta, arıyorsunuz
 5. ilişkilerinizdeki tavrınızı değiştirdiniz, özgür/bağımsız olmak istiyorsunuz
 6. kendinizi sıkışmış ve çaresiz hissediyorsunuz
 7. insanların size zarar vermesini engellemek için tavırlarınızı değiştirdiniz
 8. iyi ihtimaller de var, huzur ve mutluluk dolu bir ilişki/evlilik yaşıyorsunuz
 9. doğru evliliği yaptığınız, mutlusunuz, ayrıca finansal olarak işler yolunda
 10. artık önemli/değerli insanlar listeniz var, gerisi boş
 11. aile kurmak istiyorsunuz, çocuklarınız olsun, huzur dolu bir aileniz olsun..
 12. eşinizle aranızdaki dengeyi korumanın, uyumlu olmanın faydalarını görmeye başladınız
 13. yatırımlar yapıyorsunuz, belki yeni gayrimenkuller aldınız
Bu saydıklarım aklıma gelen olasılıklardan bazıları. Siz de bunlara benzer konular yaşadınız/yaşıyorsunuz, kendi gündeminizi en iyi siz biliyorsunuz. Mart ayında, bu konularda yeni bir gündem oluşacak, ya da süregelen gündem yeni rotaya girecek. Peki neler olabilir? 3 Mart – 10 Mart arasında yönetici gezegeniniz Venüs bu konulara dahil olacak. Bu çok önemli bir gelişme, yukarıda saydığım konularda süregelen gündeminizde bir rahatlama yaşayacağınızı düşünüyorum. Mesela eşiniz/sevgilinizle ilişkinizde (varsa) sorunlar çözülebilir. Sevgilisi olmayanlar içinse önemli bir fırsat olacağını düşünüyorum çünkü sürpriz karşılaşmalar ve teklifler için ideal bir atmosfer olacak. Yalnızlık sona erebilir. Martın ilk 10 günü en çok sizin için önemli, fırsatları iyi değerlendirmelisiniz.

11 Mart – 15 Mart

11 – 15 Mart arasında Venüs gidecek yerine Mars gelecek. Yeni enerji sizin tarzınıza uygun değil. Yönetici gezegeniniz Venüs uzlaşmayı temsil ederken Mars çatışmayı temsil eder. Bu nedenle, 11 – 15 Mart arasında var olan sorunlar büyüyecektir. Eğer sorunlarınız sadece içsel sorunlarsa, mesela “neden böyle davranıyorum, neden şöyle yaptım ki” diyorsanız, iç dünyanıda yükselen öfke çok artacaktır. Sakin olun, 15 gün içinde geçip gidecek, umutsuzluğa yer yok. Öfke ve hatta şiddet, Mart ayının en büyük konusu olacaktır. Sadece siz değil, herkes kızgın olacak. Bu nedenle 10 Mart sonrasında her türlü olumsuz olaydan uzak durun. Sorunlu/kavgalı olduğunuz insanlar varsa aynı ortamda bulunmamaya özen gösterin, kısacası riskten uzak durun. Mart, sadece bireysel olarak değil toplumsal olarak da işleri zora sokacak. Bu nedenle öfkenin sokağa taşabileceğini, ülkemizde çatışma ortamı oluşabileceğini akılda tutarak, olabildiğince tedbirli olun. Ayrıca hatırlatma fayda görüyorum: cinsel saldırı/istismarın tetikleyici gücü Mars-Pluto etkileşimi bu süreçte etkin olacak. Mart ayında size önemli bir görev düşüyor: hem kendi öfkenizi kontrol edin, hem de kendinizi öfkeli insanlardan koruyun. Biliyorsunuz, Nisan ayından sonra hissiyat ve enerji değişecek, ne yapacaksanız 10 Nisandan sonra yapın.

16 Mart – 20 Mart

Mart ayının ilk 15 gününde yaşadıklarınız sonucunda gündeminizi oluşturan gelişmeler, 16 – 20 Mart arasında zirveye tırmanacaktır. Bu nedenle eğer sorunlu bir gündeminiz varsa tedbirli olun, yüzleşmekten kaçının, öfkeli insanlardan uzak durun. Tersine büyük bir atılım peşindeyseniz, hiç durmayın devam edin. Martın şifresi bu 🙂 Değerli okurlarım, Bir süredir Siteden, Facebook ve Twitter’dan sorduğunuz sorularınızı yanıtlayamadığım için ne kadar mutsuz/huzursuz olduğumu bilmenizi istiyorum. 6-10 Şubat arasında hayatımız değişecek demiştim ya, benim hayatım hem hızlandı hem de zorlaştı. Nisan ayına kadar aynı anda birçok işle ilgilenmem gerekiyor, bu nedenle sizlere yeterince zaman ayıramıyorum, lütfen affedin. Nisanda aranıza döneceğim inşallah 🙂 BurcunaGöre’yi Facebook sayfasından takip edin mutlaka, duyuruları oradan yapıyorum. Sevgilerimle, Ceyhun]]>