Yükselen TeraziTerazi Burcu Mart 2015: Bölüm 1

Şubat 27, 2015by Zafer Ceyhun29

Mart 2015, Terazi burcu için çok çok çok önemli bir ay olacak, detaylar bu yazıda. Son yılların sıkıntılarını en ağır yaşayan burç hangisi diye sorsanız, terazi ve oğlak derim. Çalkantılar bir türlü sona ermedi, 2015 yılı da sıkıntılı başladı zaten. Tabi bazı teraziler için tam tersi yönde değişimler oldu, hayatınız sihirli bir şekilde güzelleşti. Bunun anlamı şu: tüm terazileri harika fırsatlar bekliyor aslında. Unutmayın, değişmeyen tek şey değişimse, zamanın ruhuna kaos hakimse, ki bu aralar öyle, yeni kapılar da açılacaktır. Gözünüzü dört açın! Jüpiter gerilemesi hepimizi çok yıprattı, üstene Merkür gerilemesi..Ya sabır dedik 🙂 Neyse ki az kaldı, Nisanın ilk haftası ay tutulması olacak, sonrasında, 10 Nisandan itibaren enerji güzelleşecektir. Diyorum ya, az kaldı. Gelelim bu yazının konusuna: Mart 2015! Tarihi öneme sahip bir ay olacağını söyleyebilirim, hepimizin hayatında güçlü değişim rüzgarları esecek. Hazırlıklı olmanız için iyisini de kötüsünü de anlatacağım. Ancak Mart ayındaki her şeyi bu yazıya sığdırmam mümkün değil, bu nedenle 2 yazı yazmaya karar verdim, konular uzun..Yazıların konusu ise şunlar:

 1. Uranüs-Pluto etkileşimi
 2. Balık burcunda Güneş tutulması
Bu yazının konusu birincisi, yine de uzun bir yazı olacak.

Uranüs-Pluto Etkileşimi: 3 – 20 Mart

Daha önce sadece Uranüs’ü yazdığım yazılar oldu, sizi çok yakından ilgilendiren yazılardı. Ayrıca sadece Pluto etkisini de anlattım, Uranüs-Pluto etkileşimini de.. Yani Burcuna Göre’nin okurlarına tanıdık konular, sanırım astroloji okurları arasında sizin kadar bilen, farkında olan yoktur. Burcuna Göre okuru olmanın farkı diyelim 🙂 Yeni okurlarım için kısaca anlatayım: Uranüs-Pluto etkileşimi 2012 yılında başladı, bugüne kadar sürekli hayatımızı etkiledi, enerjisi 6 kez zirve yaptı, hayatlarımızı değiştirdi. Bu ay ise son kez zirve yapacak, yine değişim rüzgarları estirecek. Sonra, nihayet, enerjisi yavaş yavaş dağılacak ve Kasım ayında sona erecek. Bu olayın hayatımızdaki etkilerini doğru şekilde anlatabilmek için, geçen yıl 20-30 Nisan arasında yaşadıklarınızı hatırlamanızı istiyorum. Mart ayında benzer olaylar yaşayacaksınız. Ben kendi deneyimimi paylaşayım sizlerle: Burcuna Göre’yi 23 Nisan’da kurdum. Eminim herkesin kendi hikayesi vardır, o günler çok hareketli günlerdi. Peki terazi burcu hangi alanda etkileniyor? Temelde 2 ihtimal var: Birincisi, Uranüs etkisi ağırlığını gösterdi; ilişkilerinizde ışık hızında gelişmeler yaşadınız. Hayatınıza yeni insanlar girdi, beklenmedik anda hem de. Ama sonra aynı hızda hayatınızdan çıktılar. Sevgilisi olmayan teraziler rüya gibi günler yaşadılar, mutlu oldular, sonra çok mutsuz olanlarınız oldu. Hep uçlarda yaşadınız. Biliyorum ki istemediğiniz olaylar oldu, istemeyerek ilişkinizi devam ettirdiniz, ya da çok sevdiğiniz sevgilinizden ayrılmak zorunda kaldınız. Evli teraziler de benzer olaylar yaşadı: eşinizin tavrına tahammül edemez oldunuz, bu nedenle bazı evlilikler sonlandı. Biliyorum ki terk edilenler de oldu. Yalnız değilsiniz, zamanın ruhu böyle malesef. 2011 yılından bu yana, ani alınan bir kararla evlenip akabinde eşinden ayrılan insanlara bir bakın, büyük çoğunluğu terazidir. İkinci ihtimal, Pluto etkisi ağırlığını gösterdi: aile hayatınızda sarsıntılar oldu, belki ailenizde sevdiğiniz birini kaybettiniz ya da kaybetmekten korktunuz. Güven duygunuz zedelendi bir şekilde, kendinizi güvende hissetmek istiyorsunuz ama bir türlü olmuyor gibi.. Sağlam bir gelecek yaratmak istiyorsunuz, bunun için geçmişiniz en büyük güç kaynağınız olsun istiyorsunuz. Ne de olsa onlar sizin geçmişe uzanan kökleriniz gibi, tıpkı bir ağacın toprağın altındaki kökleri gibi, aileniz sizi ayakta tutsun istiyorsunuz. Haklısınız! Diğer yandan, geçmişiyle/ailesiyle bağlarını koparıp atmak zorunda kalanlarınız oldu çünkü destek vermesi gerekenler vermediler, üzüldünüz. İnsanoğlu böyle büyüyor işte, zor bir süreç ama etkili de..

3 Mart – 10 Mart

2015 Mart gündemine geçmeden önce, Uranüs-Pluto etkileşiminin sizdeki bazı olası sonuçlarını yazayım, bakalım tanıdık gelecek mi:
 1. ilişkileriniz sürekli dalgalı, istikrar zor
 2. eşinizle/sevgilinizle beklenmedik anda ayrıldınız
 3. kendinizi yalnız hissediyorsunuz, kimseden destek gelmeyecek gibi hissediyorsunuz
 4. güvenli bir limandan çok uzakta gibisiniz, gözünüz ufukta, arıyorsunuz
 5. ilişkilerinizdeki tavrınızı değiştirdiniz, özgür/bağımsız olmak istiyorsunuz
 6. kendinizi sıkışmış ve çaresiz hissediyorsunuz
 7. insanların size zarar vermesini engellemek için tavırlarınızı değiştirdiniz
 8. iyi ihtimaller de var, huzur ve mutluluk dolu bir ilişki/evlilik yaşıyorsunuz
 9. doğru evliliği yaptığınız, mutlusunuz, ayrıca finansal olarak işler yolunda
 10. artık önemli/değerli insanlar listeniz var, gerisi boş
 11. aile kurmak istiyorsunuz, çocuklarınız olsun, huzur dolu bir aileniz olsun..
 12. eşinizle aranızdaki dengeyi korumanın, uyumlu olmanın faydalarını görmeye başladınız
 13. yatırımlar yapıyorsunuz, belki yeni gayrimenkuller aldınız
Bu saydıklarım aklıma gelen olasılıklardan bazıları. Siz de bunlara benzer konular yaşadınız/yaşıyorsunuz, kendi gündeminizi en iyi siz biliyorsunuz. Mart ayında, bu konularda yeni bir gündem oluşacak, ya da süregelen gündem yeni rotaya girecek. Peki neler olabilir? 3 Mart – 10 Mart arasında yönetici gezegeniniz Venüs bu konulara dahil olacak. Bu çok önemli bir gelişme, yukarıda saydığım konularda süregelen gündeminizde bir rahatlama yaşayacağınızı düşünüyorum. Mesela eşiniz/sevgilinizle ilişkinizde (varsa) sorunlar çözülebilir. Sevgilisi olmayanlar içinse önemli bir fırsat olacağını düşünüyorum çünkü sürpriz karşılaşmalar ve teklifler için ideal bir atmosfer olacak. Yalnızlık sona erebilir. Martın ilk 10 günü en çok sizin için önemli, fırsatları iyi değerlendirmelisiniz.

11 Mart – 15 Mart

11 – 15 Mart arasında Venüs gidecek yerine Mars gelecek. Yeni enerji sizin tarzınıza uygun değil. Yönetici gezegeniniz Venüs uzlaşmayı temsil ederken Mars çatışmayı temsil eder. Bu nedenle, 11 – 15 Mart arasında var olan sorunlar büyüyecektir. Eğer sorunlarınız sadece içsel sorunlarsa, mesela “neden böyle davranıyorum, neden şöyle yaptım ki” diyorsanız, iç dünyanıda yükselen öfke çok artacaktır. Sakin olun, 15 gün içinde geçip gidecek, umutsuzluğa yer yok. Öfke ve hatta şiddet, Mart ayının en büyük konusu olacaktır. Sadece siz değil, herkes kızgın olacak. Bu nedenle 10 Mart sonrasında her türlü olumsuz olaydan uzak durun. Sorunlu/kavgalı olduğunuz insanlar varsa aynı ortamda bulunmamaya özen gösterin, kısacası riskten uzak durun. Mart, sadece bireysel olarak değil toplumsal olarak da işleri zora sokacak. Bu nedenle öfkenin sokağa taşabileceğini, ülkemizde çatışma ortamı oluşabileceğini akılda tutarak, olabildiğince tedbirli olun. Ayrıca hatırlatma fayda görüyorum: cinsel saldırı/istismarın tetikleyici gücü Mars-Pluto etkileşimi bu süreçte etkin olacak. Mart ayında size önemli bir görev düşüyor: hem kendi öfkenizi kontrol edin, hem de kendinizi öfkeli insanlardan koruyun. Biliyorsunuz, Nisan ayından sonra hissiyat ve enerji değişecek, ne yapacaksanız 10 Nisandan sonra yapın.

16 Mart – 20 Mart

Mart ayının ilk 15 gününde yaşadıklarınız sonucunda gündeminizi oluşturan gelişmeler, 16 – 20 Mart arasında zirveye tırmanacaktır. Bu nedenle eğer sorunlu bir gündeminiz varsa tedbirli olun, yüzleşmekten kaçının, öfkeli insanlardan uzak durun. Tersine büyük bir atılım peşindeyseniz, hiç durmayın devam edin. Martın şifresi bu 🙂 Değerli okurlarım, Bir süredir Siteden, Facebook ve Twitter’dan sorduğunuz sorularınızı yanıtlayamadığım için ne kadar mutsuz/huzursuz olduğumu bilmenizi istiyorum. 6-10 Şubat arasında hayatımız değişecek demiştim ya, benim hayatım hem hızlandı hem de zorlaştı. Nisan ayına kadar aynı anda birçok işle ilgilenmem gerekiyor, bu nedenle sizlere yeterince zaman ayıramıyorum, lütfen affedin. Nisanda aranıza döneceğim inşallah 🙂 BurcunaGöre’yi Facebook sayfasından takip edin mutlaka, duyuruları oradan yapıyorum. Sevgilerimle, Ceyhun]]>

29 comments

 • Bedriye

  Şubat 27, 2015 at 11:37 pm

  Merhaba Ceyhun bey, yazılarınız, anlatımınız gerçekten muhteşem ve tam yerinde, burcumda yükselenimde terazi ve çok zor bir kaç yıl yaşıyorum ve bu yılda hiç iyi başlamadı

  • Merve

   Mart 2, 2015 at 12:04 pm

   Al bendende o kadar… bende duble teraziyim ve suan gercekten bi bunalim, bi isteksizlik… hicbir ilerleme yok hayatimda ve gercekten cok zor günler gecirdim ve hala geciriyorum… Umarim Nisan gercekten güzellikler getirir.

  • Betul

   Mart 10, 2015 at 7:26 am

   Resmen her dediği çıkıyor.. acaba evime kamera mi taktı demeye başladım..

  • Zafer Ceyhun

   Mart 10, 2015 at 1:57 pm

   tşk ederim Betül hanım 🙂
   ama beni yakaladınız! evet her evde bir kamera sistemi ile çalışıyorum 🙂 🙂

 • sln

  Şubat 28, 2015 at 12:09 am

  Evet 2011 den beri berbat günler geçiriyorum. Gündeminde aynen şuan sizin bahsettiğiniz gibi. Sevgilinin beklenmedik anda terk etmesi. Aile yardımının olmaması ve yalnızlık duygusu ama hissediyorun enerji yükseliyor olumlu yönde. Bana kendimi ii hissetirecek şeyler yaşayacağıma inanıyorum. Çünkü değişmeyen tek şey değişimin kendisi

 • muge

  Şubat 28, 2015 at 12:40 am

  Sen nasi tatli bi adamsin yaa… :)))

 • girisimcianne

  Şubat 28, 2015 at 12:41 am

  Ne desem bilemedim ki; ben Durmayıp devam edenlerdenim… Çevremden de kendime ve projeme olan güvenim ile olumlu destekler görüyorum. Bu sefer Mars sinirini kaldıramam hatta umrumda bile değil çalışma ile meşgul olup iş kadını çizgimden kaymamaya gayret edeceğim. Özlemiştik iyi oldu. Üzülme yokluğunda çok Astrolog okuduk aradık neredesin nerede?

 • zeynep

  Şubat 28, 2015 at 1:05 am

  ceyhun bey olmuyor ama böyle 🙂 yazılarınızı okumayı özlemişim.lütfen ihmal etmeyin bizi.
  sevgiler…

 • seçil

  Şubat 28, 2015 at 2:02 am

  Herzamanki gibi harikasınız ceyhun bey..
  Bu yorumlarınızdaay burcu yorumlarınızıda dikkate almalımıyız 🙂

  • Zafer Ceyhun

   Şubat 28, 2015 at 2:26 am

   tşk ederim 🙂
   hayır ay burcuna göre yazmıyorum Seçil hanım
   sevgiler, Ceyhun

 • nalan

  Şubat 28, 2015 at 8:54 am

  Merhaba üç aydır sizi takip ediyorum.Harika yorumlarınızla rotamı düzeltmeye çalışıyorum. 25 yıllık evlilik kopma noktasında,terk ayrılık umutsuzluk belirsizlik ve hiç olmadığı kadar kötü geçen iki üç yıl ve yaşanmamış saydığım 2014 yılı finalinde de hayatımız değişti.Sorumlusu GÖKYÜZÜ HARİTAMIZ mış.
  Dengesi değişmiş bir TERAZİ olarak bizleri anlatan yol gösteren umut veren yorumlarınızı dört gözle bekliyorum TEŞEKKÜRLER

  • Zafer Ceyhun

   Şubat 28, 2015 at 2:30 pm

   tşk ederim Nalan hanım,
   umarım ki bundan sonra her şey dilediğiniz gibi gerçekleşir.
   Ceyhun

 • Ayşe

  Şubat 28, 2015 at 1:10 pm

  Ceyhun Bey tekrar tekrar üç ayın astrolojisini okuyup durdum.Çok isabetli yorumlarınız.Bu süreçte tam da sevdiğim insanla yakınlaşıyorum,bir aidiyet hissine kavuşuyorum derken çook uzaklaştım.Ve asla tahmin edemeyeceğim şeyler yaşadık.Şimdi çoğu şey tatsız tuzsuz gibi.Üstelik kalbimde ulaşamadığım ve hislerimi hiç açamadığım bir oğlak erkeği var 🙁 Ne diyeyim,herşey nasip.İnşallah artık bir terazi olarak aşk ve neşeyle gülebildiğim günleri görürüm,görürüz.Yazılarınız korkutmadan uyarıyor,bilgilendiriyor.Kaleminize ve şefkatli yazılarınıza sağlık 🙂

  • Zafer Ceyhun

   Şubat 28, 2015 at 2:22 pm

   çok tşk Ayşe hanı 🙂
   her şey gönlünüze göre olsun.
   Ceyhun

 • yesil

  Şubat 28, 2015 at 10:42 pm

  2 aydır takip ediyorum. . Bir sonraki yazılarınızı 4 gözle bekliyorum. . Ben oğlak eşim terazi burcu. .. Yıllardır zorlukların en âlâsını yaşadık. . Artık hersey yolunda gitsin istiyorum. .

 • muge

  Mart 1, 2015 at 11:42 pm

  en sanssizlardan biri oldugumu da ikinci okuyusumda farketmis oluyorum… cunku burcum terazi… yukselenim de oglak…

 • Filiz

  Mart 2, 2015 at 12:23 am

  merhaba ceyhun bey, pluton esimin 4. Evinde uranus 8. Evinde… Gercekten ailesiyle ilgili cok problemler yasadi annesiyle tartisti aylardir gorusmuyo… 2012den baslamisti zitliklari… Sanirim her kare acida daha sogudu aralari… Duzelirmi yoksa pluton iliskilerine yeni bir boyutmu getitir… Hersey icin tesekkurler… Sevgiler…

 • Filiz

  Mart 2, 2015 at 1:13 am

  14.03.1980 sabah ezaninda dogmusum… Yukselenim kova diye biliyorum… Dogrumu acaba…

 • Olcay

  Mart 5, 2015 at 4:05 pm

  13 martta boşanma davam var ve eşim de koç Burcu. Bana şans dileyin nolur! 🙁

 • mls

  Mart 5, 2015 at 6:42 pm

  merhaba Ceyhun Bey,
  2,5 yıldır terazi burcunun çektiği bu çile nedir? ne zaman tamamen bitecek çilemiz?
  Teşekkürler

 • terazi

  Mart 5, 2015 at 10:04 pm

  terazi ile koç 15 mart ta nişan yapacak, bu güne denk geliyor
  bu iyi bir şey mi !? iyi açıdan olumlu yorumlarınız dikkate alabilirim 🙂 saygılarımla

  • Zafer Ceyhun

   Mart 6, 2015 at 2:44 am

   mutluluklar dilerim 🙂

 • metin

  Mart 8, 2015 at 6:38 pm

  Ceyhun bey merhaba
  yogun oldugunuzu bahsetmenize ragmen bir fikir sunmak istiyorum. Bizler icin bir takvim hazirlasaniz mart ayinin gunleri olsa ve su gunler arasi suna dikkat bu yone egilin tarzi. Ben takip ettigimden bu yana blocknote uzerine sablon cizip aynamin kosesine ilistiriyorum. Bu gunlerde soyledigim tek sey ” sakin ol ” mart ayinin tek gundemi nerdeyse.
  Hasili bu tur bir calisma paylasabilir misiniz hem islerimiz daha kolaylasir. Hem daha emin adimlar atmis oluruz.
  Hersey gonlunuzce olsun.

 • Sehnaz

  Mart 12, 2015 at 6:02 pm

  ceyhun bey harıkasınız.. Tamamen terazıyı anlatmıssınız.. Ruh durumumuz korkunc guvensızlıkte basladı.. Ask ne zmn kapımızı calıcak bızım

 • zeynep

  Mart 15, 2015 at 5:27 pm

  ceyhun beyyy nerelerdesiniz???? lütfen ama ne olur dönun artık yazılarınızla.Bakın bugün 15 mart bundan sonrası çok önemli kılavuzluğunuza ihtiyacımız var lütfenn geri dönün 😀 😀

  • Zafer Ceyhun

   Mart 16, 2015 at 9:16 pm

   Merhaba Zeynep hanım,
   bu güzel sözleriniz beni motive etmeye yetti, çok tşk ederim 🙂 amaaa, malesef 18 Mart öncesi yazmam imkansız.
   sevgilerimle, Ceyhun.

 • zeynep

  Mart 16, 2015 at 10:26 pm

  çok sevindim :)) vallahi her sabah bakıyorum acaba bir şey yazdınız mı diye.. zaten sürekli de yazıyorum size. o zaman ben bunu söz olarak algılıyorum ve 18 martı iple çekiyorum 🙂

  • Zafer Ceyhun

   Mart 16, 2015 at 11:50 pm

   ok, en geç 19’u diyerek söz verdim şimdi 🙂
   sağ olun var olun!

 • Esra

  Mart 17, 2015 at 12:20 am

  Ceyhun Bey

Comments are closed.

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin