Terazi burcu Kasım yorumu; 30 Ekim Yeniay, 14 Kasım Dolunay ve 29 Kasım Yeniay etkilerini içeriyor. Terazi burcu yeni yılı geçen ay başlamıştı kıymetli dostlar, oldukça hareketli başladığını söylemek mümkün sanıyorum. 🍀 Kasım ise çalışma ve kazanma zamanı! İş hayatınızdaki gelişmelerin ağırlıkta olacağı bir zaman aralığına giriyorsunuz, umarım ki her şey tam istediğiniz gibi gerçekleşir. Terazi burcu Kasım yorumu detaylarına geçmeden önce, Kasım’daki önemli astrolojik olayları sıralayalım:

 1. Akrep burcunda Yeniay – 30 Ekim
 2. Venüs-Satürn kavuşumu – 30 Ekim
 3. Güneş-Neptün etkileşimi – 1 Kasım
 4. Mars kova burcunda – 9 Kasım
 5. Venüs oğlak burcunda – 12 Kasım
 6. Boğa burcunda Dolunay – 14 Kasım
 7. Neptün gerilemesi sona eriyor – 20 Kasım
 8. Venüs-Pluto kavuşumu – 25 Kasım
 9. Yay burcunda Yeniay – 29 Kasım
Hadi başlayalım.

Kasım 2016 Terazi Burcu Yorumu

Mars, Uranüs ve Pluto gibi heyecan verici/gerginlik getiren gezegenlerin baskın olduğu bir aydan sonra Kasım 2016 pamuk gibi gelecektir. Kasım ayını olumlu anlamda önemsemek lazım kıymetli dostlar! Hemen herkes için ciddi rahatlama sağlayacak gibi görünüyor. Çünkü Kasım ayında Venüs ve Neptün enerjisi baskın olacak! Güzelliklerin gezegeni Venüs, eğer ters giden bir şeyler varsa yoluna koymanıza yardımcı olacaktır. Özellikle 30 Ekim’de gerçekleşecek Venüs/Satürn kavuşumu, son zamanların en olumlu astroloji olayları arasında sayılabilir. Terazi burcunu etkilediği alanlar ise iletişim, öğrenim ve ulaşım alanlarından en az birisi olacaktır: Bir iş görüşmesi, sınava girme ihtimali, yeni bir eğitime/hobiye başlama veya taşınma/seyahat olasılıklar arasında.. Venüs 12 Kasım’da oğlak burcuna geçecek ve 25 Kasım’da Pluto ile temas edecek. Bu olayı da dört gözle beklemek lazım. Ayrıca Kasım sonunda Venüs sadece Pluto ile değil birçok gezegenle temas halinde olacağı için çok boyutlu güzellikler getirme potansiyeli taşıyor. Kasım sonunda güzel haberler alma ihtimali yüksek! Kasım sonunda gündeme gelecek olası konu başlıkları ise şunlar: Yaşadığınız şehir/ev, kimle birlikte yaşadığınız (sevgiliniz, eşiniz, ev arkadaşınız gibi), aile büyüklerinizle ilgili gelişmeler, sevdiklerinizden aldığınız destek ve gayrimenkul meseleleri. Bu noktada bazı önerilerim var: Eğer bir görüşme/konuşma yapmanız gerekiyorsa Kasım’ın ilk günlerinde yapmanızı öneriyorum. Eğer ufukta taşınma ihtimali varsa, yine Kasım sonunda gerçekleşmesi yüksek ihtimal olarak görülmeli. Yani bazı güzel haberler bekliyorsanız, Kasım bitene kadar alma ihtimaliniz var! Özellikle de Ekim ayında gündeminizi meşgul eden gelişmeler, Kasım sonunda olumlu bir noktaya geliyor diyebiliriz.
Hatırlatma: Ekimle birlikte önem kazanan/gündem oluşturan konular, Kasım ve Aralık’ta şekillenmeye devam edecek, Mart/Nisan’daki Venüs gerilemesiyle birlikte hayatımızda önemli değişimlere neden olacak.
Kasım’da Neptün enerjisi de yoğun olacak. Gerileme evresinin son aşamasında olan Neptün, 1 Kasım’da Güneşle temas edecek, 20 Kasım’da ise gerileme süreci sona erecek. ♆ Özetle Kasım boyunca Neptün enerjisini hissedeceğiz. Peki Neptün terazi burcunu hangi alanlarda etkiliyor?
 1. işiniz, iş ortamınız, geliriniz
 2. iş arkadaşlarınız
 3. hayatınızın genel düzeni/işleyişi
 4. sorunsuz ve sağlıklı yaşama isteğiniz
Neptün, her şeyin kendiliğinden iyi olmasını beklemeye neden olan iyimser bir enerji taşır. Neptün etkisi altında olan konularda hırs, çatışma, kavga-gürültü olmasın isteriz; aksine uyum ve rahatlık bekleriz.. Neden? Çünkü Neptün, her şeyin zahmetsizce iyi olabileceğine inanmamıza neden olur. Hatta aksi yönde işaretler olsa dahi iyimser kalmaya devam ederiz! Neptün etkisi altındaki alanlarda sorumluluk üstlenmek de istemeyiz, kafa yormak da istemeyiz! Zaten olacaksa, olması gerektiği zamanda kendiliğinden olacaktır, demeyi tercih ederiz. Kasım 2016, bazılarımız için zamanın geldiğine yönelik işaretler getirecektir!

30 Ekim Yeniay: Terazi Burcuna Etkileri

30 Ekim’de akrep burcunda gerçekleşen Yeniay’ın enerjisini daha ilk günden hissedeceğiz kıymetli okurlarım. Harekete geçeceğimiz tarihler ise 3-4 Kasım arasına denk gelecektir. Her Yeniay ile birlikte açığa çıkan enerji, bizi harekete geçmeye sevk eden güçlü/atak bir enerjidir. Karar vermeyi, yola koyulmayı, hedefe odaklanmayı sağlar. Bu nedenle Yeniay kıymetlidir! Yeniay sırasında Venüs/Satürn ve Güneş/Neptün etkileşimleri de olacak. Terazi burcuna göre olası konu başlıkları şöyle:
 1. işe girmek, iş değiştirmek, işten ayrılmak
 2. işle ilgili bir konuda harekete geçmek
 3. gelir artırıcı girişimlerde bulunmak
 4. önemli harcamalar yapmak
 5. harcamalarınızı düzenlemek
Yeniay enerjisine Venüs/Neptün katılımını da göz önüne alınca, yakında güzel gelişmelerin olacağını söylemek mümkün. 🍀

14 Kasım Dolunay: Terazi Burcuna Etkileri

Burcuna Göre okurları çok iyi biliyor: Dolunay ile birlikte var olan bir gündem/mesele sonuca ulaşır ve böylece bir dönem sona erer. Gündem, Dolunay gerçekleşmeden birkaç gün önce belirgin hale gelir, 1 hafta içinde de sonuçlanır. 20 Kasıma kadar sonucun belli olacağını söylemek mümkün! 14 Kasım Dolunayı ile ilgili olasılıklar şunlar:
 1. parasal konular: borç/alacak meselesi
 2. kredi ilişkisi içinde olduğunuz banka ile aranızdaki konu
 3. finansal konuları düzenleme gereksinimi
 4. bütçe planlama: harcamaları organize etme planı
 5. miras/boşanma vb konuda mal paylaşımı sonuçlanır
Dolunay gündeminiz finansal konular üzerine fakat özünde güven ilişki olan bir etkiden bahsediyoruz. Para=Güven denklemi çoğu zaman doğru zaten, bu nedenle bankalar güven odaklı kurumlar değil mi? Güven işin içine girince, sosyal ilişkiler de etkilenir. Bu nedenle Dolunay ilişkilerde güveni test eden etkiler de getirebilir. Kaynağında para da olabilir, cinsellik gibi mahrem konular da, mutlak bağlılık göstermeyen eş/sevgili de..

29 Kasım Yeniay: Terazi Burcuna Etkileri

Kasım sonundaki Venüs etkileşimleri sayesinde olumlu bir atmosfer olacak diyebiliriz. 29 Kasım’da yay burcunda gerçekleşecek Yeniay, hareketli bir dönemi başlatma potansiyeli taşıyor. Olasılıklar:
 1. yeni bir eğitim programı
 2. yeni bir şehir, beraberinde ortama uyum süreci
 3. sosyal çevrede veya yaşanılan semtte değişiklik
 4. yeni iş sonrası yeni bağlantılar/insanlar
 5. seyahat gereksinimi olan bir sürecin başlaması
 6. sınavlar, sunumlar, görüşmeler ve sonrasında yeni dönem
Kasımın sonunda yay burcunda gerçekleşecek Yeniay, 10 Aralık’ta yaşanacak Güneş/Satürn kavuşumu ile ilişkili olacak. Diyebiliriz ki, 2015 yılında başlayan ve 2017 sonuna kadar sürecek olan Satürn etkisi, Aralıkta yeni bir gündem başlatıyor. Not: Önemli kararlar arifesinde görüş almak ve haritanıza özel etkilerle uyumlu adımlar atmak isterseniz, yardımcım Burcu hanıma ulaşıp görüşme için randevu alabilirsiniz. Mail: burcunagore@gmail.com  Terazi burcu Kasım 2016 yorumu bu noktada sona eriyor değerli dostlar! Umuyorum ki her zaman en doğru zamanda en doğru kararları alırsınız, en güzel olasılıkları yaşama imkanı bulursunuz! 👍 Terazi burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinize Burcuna Göre’den bahsetmeyi unutmayın lütfen. 🍀😍 Sevgilerimle, Zafer Ceyhun ❤️]]>