Terazi Burcu Kasım 2015 Yorumu

Yazar 

Terazi Kasım ayı yorumu, 11 Kasım Yeniay ve 26 Kasım Dolunay ile Kasımdaki diğer önemli astroloji olaylarının etkilerini içeriyor.

Değerli dostlar, biliyorum ki geçtiğimiz 5 ay çok ama çok hareketli geçti, umarım attığınız her adım sizi daha iyi bir geleceğe taşır.

Kasım ayıyla birlikte değişime yönelik astrolojik etkiler sona eriyor, yerini daha sakin bir döneme bırakıyor. Artık değişim değil ama uyum sağlama süreci yaşıyoruz, adapte olmamız gerekiyor.

Terazi burcu Kasım 2015 yorumu, Kasım ayına ve önümüzdeki birkaç aya ışık tutacak bilgiler içersin istiyorum, önünüzü görmenizi sağlamaya çalışacağım.

Hadi başlayalım 🙂

Kasım 2015 Astrolojik Görünüm

Kasım ayının doğasını astrolojik olarak tanımlamak için “istikrar” kelimesini kullanmamız gerekir çünkü sonbaharın tam ortasıdır (astrolojik olarak Ekim-Kasım-Aralık sonbahardır) ve mevsim artık sabittir. Bilmiyorun hiç bu gözle baktınız mı, mevsimlerin enerjisini bizler de benzer şekilde yaşarız.

Kasımda yaşayacağımız enerji, geçen ayda attığımız adımları takip etmeye, süreci istikrarlı hale getirmeye yöneliktir. Ekimde çok şey oldu, şimdi atacağımız adımlar sayesinde düzen kuracağız.

Ekimde siz neler yaşadınız? Eminim ki epey önemli gelişmeler olmuştur 🙂

Kasımdaki önemli astrolojik gelişmeler arasında, Venüs ve Mars’ın başak burcundaki seyrine devam etmesi var.  Biliyorsunuz normalde bu gezegenlerden çok bahsetmem ancak Ekim ve Kasımda çok önemli oldular.

Terazi açısından bakınca, başakta gezegenlerin açığa çıkardığı enerji durgun ve hareketsizdir, adını doğru koyalım: “dinlenmeye ve arınmaya” yöneliktir.

Ne demek dinlenme ve arınma?

Detaylandırmak için geçen ay neler düşündüğünüzü ve deneyimlediğinizi ortaya koyalım:

 1. beni zayıflatan şeyler neler?
 2. kimler yüzünden hayatım ters gidiyor?
 3. nasıl davranırsam güzel bir gelecek inşa ederim?
 4. kendimle (ve sağlığımla) yeterince ilgileniyor muyum?
 5. geçmişte nerede hatalar yaptım?
 6. kimlere gereğinden fazla taviz veriyorum, fedakarlık yapıyorum?

Bu soruların cevabını aramak çok önemlidir, aramakla kalmamak şartıyla.. Peki cevabı bulmanın en kolay yolu nedir? Sosyalliğe ara verip kendinizle baş başa kalmak ve değerlendirmek.. Bu süreçte en iyi dostunuz müzik ve kahve olsa gerek 🙂

Ekim’de en ideali arkadaşlardan ve yüklerden uzak durmak, kendinize zaman ayırmaktı. Eminim ki “neden enerjim düştü ki böyle” diyenleriniz oldu ama hiç öyle demeyin, faydalı bir süreçti.

Hayatınızdan çıkardığınız insanlar oldu mu? Bırakın çıksınlar, pişman olmaya gerek yok, doğrusu oldu. Belki de kendinize çok yüklendiniz, “neden öyle yaptım, niye böyle oldu ki” dediniz. Olsun varsın, bu sorgulamaların da zararı yok, faydası var.

Kasım ayında çok hareketli bir dönemin kapıları sizler için aralanıyor. Geçen ay yaşadıklarınız, önümüzdeki 45 gün hızla yol alabilesiniz diye yaşandı..

Bu ay Venüs ve Mars terazi burcuna geçiyor, üstelik Mars Ocak ayına sizin burcunuzda olacak. Daha güzeli ne olabilirdi ki? 🙂

Ancak, 13 Kasım’a kadar değerlendirme ve uzaklaşma isteğiniz devam edecektir, sonrasında capcanlı ve dinamik bir süreç başlıyor. Hazır olun, birden gelecek enerji ve dinamizm sizi bile şaşırtacaktır 🙂

Mars burcumuzda olduğunda öyle güzel ve güçlü bir enerji saçarız ki, insanlar hayır diyemezler 🙂 Bunu yaşamaya az kaldı, sadece 13 gün sonra olacak.

Kısacası, 13 Kasım – 31 Aralık arasında dünyanıza siz hükmedeceksiniz. Her ne planınız varsa, gerçekleştirmek için 45 gününüz olacak.

Bu kadar da değil çünkü 2016 yılının hemen başında Mars akrep burcuna geçecek, ki iş ve gelir alanınızda geçmiş oluyor, geçmiş 3 yılın intikamını alma imkanınız olacak 🙂

Üstelik Mars Nisan ayında yay burcunda iken gerilemeye başlayacak ve yeniden akrebe dönecek, sizin için iş, gelir ve gayrimenkul alanında harika bir dönem olacak. Mars gerilemesi büyük bir odaklanma imkanı getirir, heyecanla beklemeye değer 🙂

Kasımın ikinci yarısını çok iyi değerlendirin, korkusuzca hedeflerinizin peşinde ilerleyin. 2016 yılı geldiğinde, iş hayatınıza yönelik adımlar atmanın da zamanı gelecek. Tabi ki gündem müsaitse, 2015 içinde de atabilirsiniz, Mars sizin burcunuzda, kim size “hayır yapma” diyebilir ki ben diyeyim 🙂

11 Kasım YeniAy terazi burcunu nasıl etkiler?

Eminim ki artık çok iyi biliyorsunuz, Yeniay demek başlangıçlar demektir. Her Yeniay, beraberinde harekete geçme isteği getirir.

11 Kasım Yeniay akrep burcunda gerçekleşiyor. Akrep burcundaki tüm gelişmeler iş hayatınıza, kazancınıza ve kendinize verdiğiniz değere yöneliktir.

Sözkonusu olan yılın en güzel yeniayı olunca, diyorum ki teraziler için iş hayatında çok güzel bir şeyler olmalı 🙂 🙂

11-16 Kasım arasında şu konulardaki gelişmelerde Yeniay enerjisiyle birlikte Jüpiter desteğini de alacaksınız.

 1. mevcut işinizle ilgili karar gelişmeler
 2. yeni bir işe girme
 3. iş değiştirme
 4. işinizde kazancınızın artması
 5. gayrimenkul yatırımları
 6. becerilerinizi geliştirmeye yönelik eğitim vb girişimler
 7. hayatınızı daha keyifli kılmak ve zenginleştirmek için atılımlar

Bu saydıklarımın tamamı, Yeniay enerjisiyle birlikte gündeminize bir şekilde girecektir. Cesaret ve iyimserlikle ilerleyin, sonuç güzel olacaktır.

26 Kasım Dolunay terazi burcunu nasıl etkiler?

26 Kasım Dolunay etkileri, Yeniay’ın aksine etkiler getirecek. Şöyle ki, Dolunay enerjisine dahil olacak gezegenler Satürn ve Neptün olduğu için, gündemdeki konu netleştiğinde üzerinizdeki baskı artacaktır.

Bir taraftan belki hayallerinizdeki bir şeye ulaşacaksınız, diğer taraftan geleceğe dönük yeni sorumluluklar ve baskı oluşacak. Baskının konusu ise iletişim, daha çok öğrenme gerekliliği veya ulaşım olacaktır.

Biliyorsunuz her Dolunay bir meselenin sona ermesine vesile olur, 26 Kasım dolunayı da Kasım sonu veya Ocak başında netleşecektir ancak sonuçta yeni bir baskı alanı oluşacak.

Terazi burcuna göre Dolunay gündemine dair olasılıklar şunlar:

 1. eğitim hayatınıza yönelik bir karar, master/doktora vb
 2. dil öğrenme vb öğrenme gereksinimi/süreci
 3. işinizle ilgili donanımınızı artırmak için daha fazla bilme isteği
 4. çok hareketli ve yoğun bir sürece girişi gerektiren bir karar
 5. araba almak veya satmak, sonucunda daha rahat bir hayat, daha fazla sorumluluk
 6. yurt dışına çıkma kararı
 7. dış ticaretle ilişkili bir meselede netlik

Her koşulda, Dolunay süreci sona erdiğinde, Güneş-Satürn kavuşumunun yeni sorumluluklar açığa çıkaracağı neredeyse kesin. Bu sorumlulukların daha fazla seyahat, yeni insanlar, sürekli koşturmak, daha fazla iletişim, daha fazla öğrenme gibi sorumluluk artıcı, zorlayıcı etkileri olacaktır.

Tabi ki Mars sizin burcunuzda olduğu için bir süre vız gelir ancak bu durum 2 yıllık yeni Satürn sürecinin de bir anlamda başlaması anlamına geliyor 🙂

Hadi hayırlısı diyelim.

En güzel olasılıkları yaşamanız dileğimle.

Sevgiler, Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

85 Yorum

 1. aygül gök

  03/11/2015

  “Geçtiğimiz 5 ay çok ama çok hareketli geçti” evet
  “Sosyalliğe ara verip kendinizle baş başa kalmak” evet son 3-4 aydır sosyal medyayı kullanmıyorum
  “Hayatınızdan çıkardığınız insanlar oldu mu?” evet evet oldu
  “Enerji ve dinamizm sizi bile şaşırtacaktır” bekliyorum hissediyorum 🙂
  “İş, gelir ve gayrimenkul alanında harika bir dönem olacak.” şükür iş değişikliği ağustos ayında olmuştu.
  “Araba almak veya satmak, sonucunda daha rahat bir hayat, daha fazla sorumluluk” evet pek gönüllü olmasam da ailem için öyle yapacağım galiba 🙁
  “Daha fazla seyahat, yeni insanlar, sürekli koşturmak, daha fazla iletişim, daha fazla öğrenme” hadi İnşaallah 🙂
  Kuzum siz bunları nasıl tahmin ediyorsunuz, çok teşekkürler 🙂 her ay heyecanla değerli yorumlarınızı bekliyoruz. son birşey terazi – koç uyumuna ne dersiniz 😉

 2. IRmak

  03/11/2015

  Harikasınız tam12’den vurdunuz yine

 3. Naz

  03/11/2015

  Teşekkürler, size de başarılar!

 4. sare

  03/11/2015

  merhaba Zafer Bey,
  bu ay da harikasınız, aylık yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum ve takipteyim önceliğiniz; biz terazi burcununun olması da özel ve farklı bir güzellik.. Herşeyiyle terazi Venüs den gelen güzelliğini hem fiziksel hem de ruhen fazlasıyla gösteriyor ve siz de yazılarınızla keyifli hissettiriyorsunuz..
  çok teşekkürler.. şimdiden aralık ayı yorumunu merakla bekliyorum desem:)
  emeğinize, ilginize bir kere daha teşekkürler ve en kısa zamanda kişisel analiz konusunda sizinle görüşmekten memnuniyet duyacağımı belirtmek isterim.

  • Zafer Ceyhun

   03/11/2015

   Sare hanım merhaba,
   İlginiz için çok teşekkür ediyorum 🙂
   Bana buradan ulaşabilirsiniz:
   burcunagore@gmail.com
   Sevgiler, Ceyhun

 5. Melike

  03/11/2015

  Ceyhun Bey,

  Bilginize, emeğinize sağlık. Nasıl da ümitle doldu içim. Sanki yavaş yavaş birşeyler lehimize dönmeye başladı.

  Bu arada sayfanıza dil seçeneği eklemeyi planlıyor musunuz? Arkadaşlarıma çeviri yapmaya çalışırken tükendim resmen 😀

 6. Hazal

  03/11/2015

  Ceyhun bey lütfen cevapp

 7. elif

  05/11/2015

  ceyhun bey kasım ayında aşk var mı yeni başlangıçlar başak burcundan bir adım geleblir mi acaba

 8. Esra

  07/11/2015

  Zafer Bey merhaba;
  Yazdığınız güzel şeyler her terazi gibi beni de çok mutlu ediyor.Savaşmaktan yorulduk,çok ta gayret ettik.İnşallah herkes için hayırlısı olsun.Size çok yorum yapmışımdır ama ilk kez birşey sormak istiyorum.Yıllardır kamudayım ve herkesin beklediği memuriyet haberini bekliyorum.Elbette geleceği ALLAH bilir sadece.Sizce önümüzdeki aylarda para,başarı vs.gibi konularda gülme ihtimalimiz yüksek mi.Her ayın başında merakla yorumları bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim 🙂

 9. Faruk

  07/11/2015

  Cehun bey yine çok güzel detaylamışsınız. Elinize sağlık. Sanırım önümüzdeki 45 gün senenin en güzel günleri olacak.

  Herşeyin Hayırlısı,

  Sevgiler

 10. AYS

  09/11/2015

  zaferin Ceyhunum; hani bi Boğa vardı ya aylardır melül melül baktığım…gökyüzü bizi birleştirir mi diye umduğum…ha onu başkasıyla birleştirmiş gökyüzü, bana da acı acı yutkunmayı nasıp etti….((( iyi haber de vereyim; kredimi yapılandırma imkanı buldum daha az taksit ödüyorum, maaşıma da zam aldım…maddi olarak rahatladım biraz…böyle işte…………

 11. cerenimo

  10/11/2015

  21 Ekim doğumluyum geçen ay ise başla dediler 2 kasım da başladım 7 kasımda işime son verdiler saçma bir nedenle.ama farkına varmadan ciddi açıkları ortaya dokmus olabilirim. Ayrıldığıma memnunum ama içim içimi yiyor bu konu ile ilgili bir de daha çok iş arar miyim

 12. bilge

  15/11/2015

  11 kasımda sigarayı bıraktım..yeni bir başlangıç 🙂

 13. Senem

  16/11/2015

  Merhaba ceyhun bey hep yazıyorum ama benim yazdıklarıma cvp vermiyosunuz:(
  Burcum koc yukselen ve ay burcum terazi.ask evlilik diyorum ne zaman olur diyorum.geçen sene askta koclarin yılindiydi ben ask diyemedim ama iş ve kariyerde benim yılım oldu terfi aldım başka bankaya transfer oldum vs.ama anlamadıgim jüliter 12 yılda bir geliyosa bu şanstan ben neden mahrum kaldım:)aşk icin jüpiterin teraziye mi gecmesini beklemem gerekiyo acaba bizi aydınlatn lütfen ceyhun beyy
  Sevgiler

 14. dilek

  20/11/2015

  Okumustum.simdi donup tekrar okudum.soylediginiz alanlarda degisimler yasadim.yasamaya da devam ediyorum.ama degisime adapte olmaya calisirken insanin dengesi bozulabiliyor bazen.o yuzden tekrar donup okuyorum simdi.her sey guzel olacak mesajini cok yogun bir sekilde veriyor bu yazi bana.motive oldum yine yeniden 🙂 tesekkurler ceyhun bey 🙂

  • Zafer Ceyhun

   22/11/2015

   ben de teşekkür ederim Dilek hanım 🙂 🙂

 15. GirisimcİaNNE

  22/11/2015

  Oy Oyy bal damlamış resmennn ….Bekle Beni Dünyaaaaa

 16. alara

  27/11/2015

  zafer bey merhaba. benim ile ilgili henüz hiç bir şey gerçekleşmedi. 11.10.1969 yükselen ve ay burcum da terazi

 17. Basak

  28/11/2015

  Ceyhun Bey, aralık ayı için değerlendirmeniz ne zaman yayınlanır acaba? Merakla bekliyorum:) selamlar&sevgiler

  • Zafer Ceyhun

   29/11/2015

   Başak hanım merhaba, sizi Burcuna Göre’de görmek ne büyük mutluluk, hoş geldiniz 🙂
   Yazmaya başladım bugün..
   sevgiler, Ceyhun

 18. Sonay Şener

  29/11/2015

  kasım bitti ama yazılanların hiçbiri gerçekleşmedi.29 Eylül 1976 doğumluyum yükselenim de Terazi

  • Zafer Ceyhun

   30/11/2015

   Sonay hanım merhaba,
   Doğrusu bunu duyduğuma üzüldüm, isterim ki yazdımlarım ile yaşadıklarınız birebir örtüşsün.
   Eğer ki Aralık yorumunda da benzer bir durum olursa, bence okuyup zaman kaybetmeyin, zaman çok kıymetli bir şey.
   sevgilerimle, Ceyhun