Terazi Haziran 2015 yorumu şu konuları içeriyor: 2 Haziran Dolunay, 16 Haziran Yeni Ay ve Haziran ayı genel astroloji görünümü. Haziran, terazi burcu için yeni ufuklar anlamına gelir. Yeni ufuklar da ne oluyor ki? “Çok gezen mi çok okuyan mı” sorusunun cevabı, aslında hangisinin kişinin ufkunu daha çok genişleteceğini anlamamıza katkı sağlar. Benim cevabım, tabi ki astroloji çerçevesinde kalarak, “her ikisi de” olur çünkü gezmek de okumak da astrolojide 9. evin kapsama alanındadır ve bu evin temsil ettiği temel şey; hayat algısı, düşünce ve görüşlerdir. Bu çerçevede bakınca, Haziran aylarında ufkunuzu genişletecek birçok alternatif konu yaşayabilirsiniz. Örneğin, çalışmıyorsanız işe girmek yepyeni bir birikim kazandırır. Evlenmek de öyle değil midir? Hayata bakışınızı değiştirecek şehir/ülke değişiklikleri de yine benzer konulardır. Geçmiş yıllarda yaşanan Haziranlarda hayatınızı değiştirecek ölçüde neler yaşandı, bir düşünün lütfen… Böylece Haziran 2015 hakkında daha net fikriniz olacak. Bu yazı, 2015 Haziran’da terazi burcunun olası gündemini bazı örneklerle anlatıyor, ayrıca büyük resmi görmenize yardımcı olmak için zamanın ruhundan bahsediyor. Hemen öncesinde 2015 Haziran astroloji görünümünü, Mayıs’ta yaşanıp Haziran’da etkisini sürdürecek olayları da kapsayacak şekilde madde madde görelim:

 1. 30 Mayıs Güneş-Merkür kavuşumu
 2. 31 Mayıs Güneş-Neptün etkileşimi
 3. 2 Haziran yay burcunda Dolunay
 4. 11 Haziran Merkür gerilemesi bitiyor
 5. 12 Haziran Neptün gerilemesi başlıyor
 6. 14 Haziran Güneş-Mars kavuşumu
 7. 16 Haziran ikizler burcunda Yeni Ay
 8. 21 Haziran Güneş yengeç burcuna geçiyor
 9. 24 Haziran Mars yengeç burcuna geçiyor

Haziran 2015 Astroloji Görünümü

Haziran olumsuz bir hava ile başlayacak gibi görünüyor çünkü 31 Mayısta Güneş ve Neptün arasında sert bir etkileşim olacak. Bu etkileşim için “olumsuz sonuçlar alma ihtimalimizi artıran” bir etkileşimdir diyebilirim. 7 Hazirana kadar sürecek. Haziranın ilk haftasını bu gözle görün ve ona göre yaşayın, yani olumsuz ihtimallere hazırlıklı olun. Özellikle yorgunluk hissi, melankoli, sebepli/sebepsiz hüzün, dalgınlık ve nereden geldiği belli olmayan hastalıklar olabilir. Haziran olumsuz başlayacak diye öyle devam edecek sanmayın, kalan 3 hafta için haber gayet güzel 🙂 Haziran ayı boyunca Mars enerjisi baskın olacak. Mars dinamik ve cesur hissettiren, güzel sonuçlar almayı kolaylaştıran pozitif ve dışa dönük bir enerjidir. Neptün neyse Mars tersidir. Bu etkiyi, 14 Haziran‘da Güneş-Mars kavuşumu yaşandığında çarpıcı bir şekilde hissedeceğiz. Bu olay 2 yılda 1 kez gerçekleşir ve herkese fiziksel enerji getirir. Eğer 12 – 16 Ekim arasında doğduysanız, bu etkiyi daha yoğun hissedeceksiniz. Haziran ayında yapmayı planladığınız ne varsa, Merkür gerilemesinin 11 Haziran’da sona erdiğini de hesaba katarak, 14-24 Haziran arasındaki 10 günü tercih etmenizi öneriyorum. Elbette ki acil meseleler planlı olmadığı için onları hariç tutmalısınız. Mars enerjisinden hangi konularda faydalanmanın en iyi sonuç vereceğini Yeni Ay bölümünde anlatacağım. Haziran ayının ruhunu daha iyi anlamak için Mars enerjisini anlattığım bu yazıyı öneriyorum: Astrolojide Mars

Terazi burcuna göre 2 Haziran Dolunay etkileri

Dolunay 2 Haziran’da gerçekleşecek ancak gündeminiz en geç 1 Haziran‘da belli olacak ve 7 Haziran civarında sonuçlanacaktır. Haziran 2015 Dolunay gündeminize dair olası gündem maddeleri şunlar:
 1. yoğunluğunuz hafifleyecek, yeniden rahat bir nefes alacaksınız
 2. eğitim, sunum, toplantı, iş görüşmesi trafiği sona erecek
 3. ev bulmak veya değiştirmekle uğraşıyorsanız hallolacak
 4. ulaşım alanında bir mesele (araba almak gibi) sonuçlanacak
 5. kardeş/kuzen gibi yakın akraba ile ilgili gündem varsa netleşecek
Biliyorsunuz, her Dolunay “gündemdeki bir meselenin” sonuçlanmasına veya karar vermeye/seçim yapmaya neden olur. Bu nedenle, Dolunayda, yukarıda saydığım alanlardan hangisinde bir gelişme varsa, bilin ki 7 Haziran gibi netleşecektir. Önceki bölümde bahsettiğim gibi, Dolunay sırasında Neptün etkisi de olacak. Bu nedenle, işlerin beklediğiniz gibi gitmemesi ihtimalini de göz önüne alın. Ayrıca, Dolunayda önemli bir karar vermeniz gerekirse, bazen gerekir, karar vermeden önce güvendiğiniz birkaç kişiye danışmanızı öneriyorum. Neptün etkisi yanılgıya düşmeye neden olabilir. Hatalı kararlar alam riskini azaltmak için en iyi yol sanırım bu olur. Son olarak, Dolunay gündeminize ilerleyen günlerde yeniden dönmek isteyebilirsiniz veya buna mecbur kalabilirsiniz. Tarih yüksek ihtimalle 21 Haziran olacaktır. 21 – 22 Haziran gibi atılacak adımların doğru ve sağlıklı olma potansiyeli, Dolunaya göre daha yüksek olacak. Eğer Dolunay’da keyifsiz bir mesele olursa, sonuçları yeniden gözden geçirmek veya düzeltme yapmak için 21 Haziran iyi bir alternatif olarak sizi bekliyor.

Terazi burcuna göre 16 Haziran Yeni Ay etkileri

Güneş ve Ay arasındaki ilişki, hayatımızın merkezindeki gelişmeleri belirler. Yeni Ay ile başlamak, harekete geçmek isteriz; Dolunay ile sonuca bağlamak ve bitirmek… Yeni Ay, 16 Haziran’da gerçekleşecek ve 2015 yılının en önemli Yeni Ay’ları arasında olacak diyebiliriz. Etkileri ve sonuçları herkes için iyi olacak diye düşünüyorum, iyimserim yani. İyimserliğimin nedeni, yazının başında belirttiğim Mars etkisinin baskın olması. Ne var ki Mars, geleneksel astrolojide savaş, agresiflik ve kazalarla özdeş görülür. Ancak ben Mars enerjisi varken hep daha mutlu ve başarılı olmuşumdur, çevremdekilerin de öyle olduğunu gözlemlemişimdir. Haziran ayında Mars’tan aynı performansı bekliyorum 🙂 Gelsin ve hayatımıza renk ve dinamizm katsın. Gelelim Yeni Ay gündeminize! Terazi burcuna özel bazı alternatifler gündem maddeleri:
 1. hayatınızı kökten değiştirecek yeni bir süreç başlayacak
 2. eğitim/iş hayatında önemli bir atılım yapacaksınız, sınava girenler için çok iyi bir etki
 3. yurt dışı bağlantılı bir gündem oluşabilir
 4. hayatınıza yeni biri girebilir (sevgili olabilir), değer katan türden kıymetli biri
 5. kariyerinizde çok önemli bir sıçrama olabilir
Haziran ayının ilk haftası dışındaki gündem genel olarak yukarıda saydığım konular üzerine olacaktır. En hareketli günler ise 14 Haziran ile başlayacak, 16 Haziran’da zirve yapacak ve en az 3 gün daha yoğun olarak devam edecek.
Hatırlatma: 15 Mayıs’ta Mars-Satürn karşıtlığı etkisiyle bir gündem oluştuysa, o konunun 14 Haziran civarında yeniden gündeminize gireceğini veya sonuçlanacağını hatırlatmak istiyorum.
24 Haziran‘da hem Güneş hem de Mars burç değiştireceği için bu güzel enerji sona erecek. Yeni Ay gündeminin tahmin edilmesi, Dolunaydan farklı olarak çok zordur çünkü gündem Yeni Ay ile birlikte oluşur. Bu nedenle, ne olacağını tahmin edemiyorsanız 13-14 Haziran gibi bu yazıyı yeniden okumanızı öneriyorum. Diğer yandan, gündemi tahmin ediyorsanız, 14 – 24 Haziran arasında harekete geçmek için hazırlık yapmaya başlayın. Böylece Mars’ın desteği geldiğinde siz de hazır olursunuz. Terazi burcu, Haziran 2015’e Neptün etkisi nedeniyle olumsuz başlayabilir (herkes gibi) ancak takip eden haftalar çok daha iyi olacaktır. Yolunuz açık olsun. Ceyhun]]>