Terazi burcu Eylül yorumu, 13 Eylül güneş tutulması ve Merkür gerilemesinin etkileri dahil Eylül’ün önemli konularını içeriyor. Venüs’ün çocukları olarak, geçtiğimiz 45 günde büyük sınavlardan geçtiniz dostlar, şimdi nasılsınız? Gerçi henüz bitmiş de değil, Venüs gerilemesi 7 Eylülde sona erecek, Venüs’ün normal hızına ulaşması birkaç gün alacaktır. Elbette Venüs gerilemesi bir tek terazi burcunu etkilemedi, herkes sarsıldı ama Venüs yöneticiniz olduğu için siz daha derinden hissettiniz bu süreci. Mevcut düzeni sorgulamaktı sınavımızın konusu, özellikle iş hayatı, finansal konular ve ilişkilerde. Gelen yorumlardan ve çevremde gördüklerimizden biliyorum ki, hatırı sayılır değişiklikler oldu insanların hayatında. Demek ki mevcut düzenin doğru olmadığına, mesela işlerinden veya ilişkilerinden memnun olmadıklarına karar verdiler. Belki karar veren tarafta da değildiniz ama başkalarının verdiği kararların muhatabı oldunuz. Sonuçta Venüs gerilemesi herkesi sallıyor. Umarım tadınız kaçmamıştır. Neyse ki Eylül ayında Venüs normal seyrine dönecek, düzen bozucu enerji gidecek, yerini düzen kurucu enerji alacak. Değerlendirme süreci sona eriyor, artık kararlarımızı hayata geçirmeye veya yeni yollarda yürümeye hazır olmalıyız. Eylül sadece Venüsle ilişkilendirilemeyecek kadar önemli bir dönem çünkü hem Güneş hem de Ay tutulması gerçekleşecek. Her ikisi de birbirinden önemli astroloji olayları olduğu için, gündemi önceden bilmek fark yaratacaktır. Dilerseniz Eylül 2015 gündeminin ana başlıklarını tarihleriyle birlikte görelim, sonra da detaylara geçelim:

 1. 13 Eylül Güneş tutulması
 2. 17 Eylül Merkür gerilemesi
 3. 18 Eylül Satürn yeniden yayda
 4. 23 Eylül Güneş terazide
 5. 25 Eylül Mars başakta
 6. 25 Eylül Pluto gerilemesi bitiyor
 7. 28 Eylül ay tutulması

Güneş tutulmasının terazi burcuna etkileri

Güneş tutulması 13 Eylülde gerçekleşecek, hayatımızda yeni bir dönemin başlamasına vesile olacak. Gündem, tutulmayı takip eden günlerde sonuçlanabileceği gibi, yaklaşık 1 ay sonra da sonuçlanabilir. Eylül ayının şartlarında 1 ay sonra sonuç alanların sayısı epey fazla olacak diye düşünüyorum, hem öyle olsa kötü de olmaz, nedenlerini anlatacağım birazdan. Öncesinde, Güneş tutulmalarını önemli kılan sebepleri anlayalım:
 1. yeni bir dönemi başlatır
 2. kalıcı değişiklik yapar
 3. yeni bilgiler ediniriz, kararlar alırız
 4. farkındalığımız artar, “daha önce neden düşünemedim” deriz
 5. önemli haberler alırız, gündem şekillenir
Bu sebepler arasında bence en önemli olan “kalıcı değişiklik yaratması”, geçmiş deneyimlerime dayanarak söylüyorum. Kendi deneyimlerimden örnekler de vereyim: Güneş tutulmasının etkisiyle iş değiştirdim, işle birlikte yaşadığım şehir de değişti ve yıllardır aynı işte çalışıyorum, aynı şehirde yaşıyorum. Bir diğer Güneş tutulması sırasında, üslubum/tavrımla ilgili çok önemli bir karar aldım ve sonrasında Burcuna Göre hayat buldu 🙂 Uzun lafın kısası, tutulma önemlidir 🙂 Peki terazi burcuna göre Güneş tutulması ne ifade ediyor, neler olabilir? Olasılıkları şöyle sıralayabiliriz:
 1. iş hayatınızda önemli bir gelişme yaşayabilirsiniz
 2. hayatınızın akışını/düzeninizi değiştiren bir karar verebilirsiniz
 3. sağlıkla ilgili bir gelişme olabilir: tedavi, sigarayı bırakmak, spora başlamak
 4. önemli bir karar alıp, bir ilişkiye/davranışa son verebilirsiniz
 5. size zarar verdiğini gördüğünüz birini hayatınızdan çıkarabilirsiniz
 6. gizli/bilmediğiniz bir gerçek ortaya çıkabilir, yeni bir dönem başlar
 7. perde arkasından/gizli işler yapmanız gerekebilir
 8. bakmanız gereken biri olabilir (bebek gibi mesela)
 9. kendi başınıza daha fazla zaman geçirip kafa dinleyeceğiniz bir dönem başlayabilir
Gündem üç aşağı beş yukarı böyle olacak, iyi güzel ama sonuçları ne yönde olacak, olumlu mu olumsuz mu? 13 Eylül Güneş tutulmasının etkileri olumlu olacak, güzel sonuçlar alacağınızı düşünüyorum. Böyle düşünmemin 2 nedeni var. Birincisi tutulma sırasında diğer gezegenler olumlu etkiler yapıyor. İkincisi ise Jüpiter’in varlığı! Hatırlıyor musunuz, geçen ayki yazınızda Jüpiter etkilerini anlatırken koruma kalkanından bahsetmiştim. Jüpiter’in 1 yıllık serüveni, yeni bir trendin başladığının işareti olarak görülmeli, yani noktasal değil, dönemsel bir etki. Güneş tutulması ise noktasal etkiler getirecek, bir anda olacak ve her ne olursa kalıcı olacak. Her ikisinin de başak burcunda olmasının bir anlamı olmalı, değil mi? Jüpiter tarafından koruma altında olduğunuz/şanslı alanda, sürecin henüz başında bir Güneş tutulması gerçekleşiyor. Diyorum ki, bu iyiye işaret 🙂 1 yıllık Jüpiter trendi, son derece güçlü bir tutulma enerjiyle başlıyor, kulağa da güzel geliyor doğrusu. Kısacası, göstergelere baktığımda iyimser olmalıyız diyorum 🙂

Merkür gerilemesi 17 Eylül – 9 Ekim

Güneş tutulması 13 Eylülde olacak demiştik ya, Merkür gerilemesi de benzer tarih aralığında etkin olacak. Bu durumun size zarar vermemesi için, bazı önerlerim olacak. Öncelikle, tutulmanın güçlü ve coşkulu bir enerji getireceğine emin olabilirsiniz. Yani heyecanlı olacağız, sadece biz değil, herkes heyecanlı olacak. Her ne yapmak istiyorsak hemen yapmak isteyeceğiz, vakit kaybetmek hoşumuza gitmeyecek. Tutulmanın yarattığı aydınlanma hissi, kesin kararlar almayı kolaylaştıracak. Buraya kadar olumsuz bir şey yok, tersine aydınlanma gibi var mı? Coşkudan çekinelim mi? Merkür gerilemesi varken, evet çekinelim! Özellikle Güneş tutulmasıyla birlikte oluşan gündeminizle ilişkili gecikmeler, ertelemeler, zaman baskısı veya aksamalar oluşursa, önce bir soluklanmak en iyisi olur. gerekiyor. Bu arada, Merkür’ün etkileri, Güneş tutulması gündeminizle ilişkili olmayabilir, o zaman zaten sorun yok, yola devam.. Bir örnekle detaylandırayım: mevcut işinizi bırakmaya karar verdiniz, yeni bir iş istiyorsunuz. Motivasyon kaynağınız yeni iş fikrinin yarattığı heyecan değil, mevcut işten ayrılma isteği olur muhtemelen. Bu durumda tası tarağı toplayıp hemen istifa etmeyin, acele etmek Merkür gerilemesinde iyi sonuçlar vermez. Diğer bir örnek: sevdiğiniz biriyle ilgili (arkadaşınız, sevgiliniz vs) bir şeyler duydunuz, şaşırtıcı şeyler, beklemediğiniz türden! Hemen inanmayın, hele hele telaş hiç yapmayın, baskı hissetmeyin ve değerlendirmek için zamana bırakın. Son bir örnek: bir dostunuz çıkagelip yardıma ihtiyacı olduğunu, hemen yarın 30 bin lira almazsa zorda kalacağını söyledi, “en yakınım sensin, kime gideyim” diyor. Bu durumda öncelikle doğru bilgiye ulaşacak kadar zaman tanıyın kendinize, yani neden ihtiyacı var? Sonrasında ise şöyle düşünmenizi öneririm: borç verip mi kötü olayım, vermeyip mi kötü olayım? Malesef gerileme sürecinde buna benzer durumlar çoğu zaman iyi sonuçlanmaz. Tabi ki herkes buna benzer şeyler yaşamayacaktır ancak sonuçta mantığı anladınız, tamamen farklı gündemler yaşasanız da, gündeminizi bu çerçevede değerlendirin mutlaka. Terazi burcu Eylül 2015 yorumu en az 2 bölümden oluşacak dostlar, birinci bölümü burada bitiriyorum.. İkinci bölümünde ay tutulmasının etkileri ve önemli gördüğüm başka konuları da yazacağım. En güzelini yaşamanızı dilerim. Sevgilerimle, Ceyhun]]>