Terazi Burcu Eylül 2015 Yorumu

Yazar 

Terazi burcu Eylül yorumu, 13 Eylül güneş tutulması ve Merkür gerilemesinin etkileri dahil Eylül’ün önemli konularını içeriyor.

Venüs’ün çocukları olarak, geçtiğimiz 45 günde büyük sınavlardan geçtiniz dostlar, şimdi nasılsınız?

Gerçi henüz bitmiş de değil, Venüs gerilemesi 7 Eylülde sona erecek, Venüs’ün normal hızına ulaşması birkaç gün alacaktır.

Elbette Venüs gerilemesi bir tek terazi burcunu etkilemedi, herkes sarsıldı ama Venüs yöneticiniz olduğu için siz daha derinden hissettiniz bu süreci.

Mevcut düzeni sorgulamaktı sınavımızın konusu, özellikle iş hayatı, finansal konular ve ilişkilerde. Gelen yorumlardan ve çevremde gördüklerimizden biliyorum ki, hatırı sayılır değişiklikler oldu insanların hayatında.

Demek ki mevcut düzenin doğru olmadığına, mesela işlerinden veya ilişkilerinden memnun olmadıklarına karar verdiler. Belki karar veren tarafta da değildiniz ama başkalarının verdiği kararların muhatabı oldunuz. Sonuçta Venüs gerilemesi herkesi sallıyor.

Umarım tadınız kaçmamıştır.

Neyse ki Eylül ayında Venüs normal seyrine dönecek, düzen bozucu enerji gidecek, yerini düzen kurucu enerji alacak. Değerlendirme süreci sona eriyor, artık kararlarımızı hayata geçirmeye veya yeni yollarda yürümeye hazır olmalıyız.

Eylül sadece Venüsle ilişkilendirilemeyecek kadar önemli bir dönem çünkü hem Güneş hem de Ay tutulması gerçekleşecek. Her ikisi de birbirinden önemli astroloji olayları olduğu için, gündemi önceden bilmek fark yaratacaktır.

Dilerseniz Eylül 2015 gündeminin ana başlıklarını tarihleriyle birlikte görelim, sonra da detaylara geçelim:

 1. 13 Eylül Güneş tutulması
 2. 17 Eylül Merkür gerilemesi
 3. 18 Eylül Satürn yeniden yayda
 4. 23 Eylül Güneş terazide
 5. 25 Eylül Mars başakta
 6. 25 Eylül Pluto gerilemesi bitiyor
 7. 28 Eylül ay tutulması

Güneş tutulmasının terazi burcuna etkileri

Güneş tutulması 13 Eylülde gerçekleşecek, hayatımızda yeni bir dönemin başlamasına vesile olacak. Gündem, tutulmayı takip eden günlerde sonuçlanabileceği gibi, yaklaşık 1 ay sonra da sonuçlanabilir. Eylül ayının şartlarında 1 ay sonra sonuç alanların sayısı epey fazla olacak diye düşünüyorum, hem öyle olsa kötü de olmaz, nedenlerini anlatacağım birazdan.

Öncesinde, Güneş tutulmalarını önemli kılan sebepleri anlayalım:

 1. yeni bir dönemi başlatır
 2. kalıcı değişiklik yapar
 3. yeni bilgiler ediniriz, kararlar alırız
 4. farkındalığımız artar, “daha önce neden düşünemedim” deriz
 5. önemli haberler alırız, gündem şekillenir

Bu sebepler arasında bence en önemli olan “kalıcı değişiklik yaratması”, geçmiş deneyimlerime dayanarak söylüyorum.

Kendi deneyimlerimden örnekler de vereyim: Güneş tutulmasının etkisiyle iş değiştirdim, işle birlikte yaşadığım şehir de değişti ve yıllardır aynı işte çalışıyorum, aynı şehirde yaşıyorum.

Bir diğer Güneş tutulması sırasında, üslubum/tavrımla ilgili çok önemli bir karar aldım ve sonrasında Burcuna Göre hayat buldu 🙂

Uzun lafın kısası, tutulma önemlidir 🙂

Peki terazi burcuna göre Güneş tutulması ne ifade ediyor, neler olabilir? Olasılıkları şöyle sıralayabiliriz:

 1. iş hayatınızda önemli bir gelişme yaşayabilirsiniz
 2. hayatınızın akışını/düzeninizi değiştiren bir karar verebilirsiniz
 3. sağlıkla ilgili bir gelişme olabilir: tedavi, sigarayı bırakmak, spora başlamak
 4. önemli bir karar alıp, bir ilişkiye/davranışa son verebilirsiniz
 5. size zarar verdiğini gördüğünüz birini hayatınızdan çıkarabilirsiniz
 6. gizli/bilmediğiniz bir gerçek ortaya çıkabilir, yeni bir dönem başlar
 7. perde arkasından/gizli işler yapmanız gerekebilir
 8. bakmanız gereken biri olabilir (bebek gibi mesela)
 9. kendi başınıza daha fazla zaman geçirip kafa dinleyeceğiniz bir dönem başlayabilir

Gündem üç aşağı beş yukarı böyle olacak, iyi güzel ama sonuçları ne yönde olacak, olumlu mu olumsuz mu?

13 Eylül Güneş tutulmasının etkileri olumlu olacak, güzel sonuçlar alacağınızı düşünüyorum. Böyle düşünmemin 2 nedeni var.

Birincisi tutulma sırasında diğer gezegenler olumlu etkiler yapıyor.

İkincisi ise Jüpiter’in varlığı! Hatırlıyor musunuz, geçen ayki yazınızda Jüpiter etkilerini anlatırken koruma kalkanından bahsetmiştim. Jüpiter’in 1 yıllık serüveni, yeni bir trendin başladığının işareti olarak görülmeli, yani noktasal değil, dönemsel bir etki.

Güneş tutulması ise noktasal etkiler getirecek, bir anda olacak ve her ne olursa kalıcı olacak.

Her ikisinin de başak burcunda olmasının bir anlamı olmalı, değil mi? Jüpiter tarafından koruma altında olduğunuz/şanslı alanda, sürecin henüz başında bir Güneş tutulması gerçekleşiyor.

Diyorum ki, bu iyiye işaret 🙂 1 yıllık Jüpiter trendi, son derece güçlü bir tutulma enerjiyle başlıyor, kulağa da güzel geliyor doğrusu.

Kısacası, göstergelere baktığımda iyimser olmalıyız diyorum 🙂

Merkür gerilemesi 17 Eylül – 9 Ekim

Güneş tutulması 13 Eylülde olacak demiştik ya, Merkür gerilemesi de benzer tarih aralığında etkin olacak. Bu durumun size zarar vermemesi için, bazı önerlerim olacak.

Öncelikle, tutulmanın güçlü ve coşkulu bir enerji getireceğine emin olabilirsiniz. Yani heyecanlı olacağız, sadece biz değil, herkes heyecanlı olacak.

Her ne yapmak istiyorsak hemen yapmak isteyeceğiz, vakit kaybetmek hoşumuza gitmeyecek. Tutulmanın yarattığı aydınlanma hissi, kesin kararlar almayı kolaylaştıracak. Buraya kadar olumsuz bir şey yok, tersine aydınlanma gibi var mı? Coşkudan çekinelim mi?

Merkür gerilemesi varken, evet çekinelim!

Özellikle Güneş tutulmasıyla birlikte oluşan gündeminizle ilişkili gecikmeler, ertelemeler, zaman baskısı veya aksamalar oluşursa, önce bir soluklanmak en iyisi olur. gerekiyor.

Bu arada, Merkür’ün etkileri, Güneş tutulması gündeminizle ilişkili olmayabilir, o zaman zaten sorun yok, yola devam..

Bir örnekle detaylandırayım: mevcut işinizi bırakmaya karar verdiniz, yeni bir iş istiyorsunuz. Motivasyon kaynağınız yeni iş fikrinin yarattığı heyecan değil, mevcut işten ayrılma isteği olur muhtemelen. Bu durumda tası tarağı toplayıp hemen istifa etmeyin, acele etmek Merkür gerilemesinde iyi sonuçlar vermez.

Diğer bir örnek: sevdiğiniz biriyle ilgili (arkadaşınız, sevgiliniz vs) bir şeyler duydunuz, şaşırtıcı şeyler, beklemediğiniz türden! Hemen inanmayın, hele hele telaş hiç yapmayın, baskı hissetmeyin ve değerlendirmek için zamana bırakın.

Son bir örnek: bir dostunuz çıkagelip yardıma ihtiyacı olduğunu, hemen yarın 30 bin lira almazsa zorda kalacağını söyledi, “en yakınım sensin, kime gideyim” diyor. Bu durumda öncelikle doğru bilgiye ulaşacak kadar zaman tanıyın kendinize, yani neden ihtiyacı var? Sonrasında ise şöyle düşünmenizi öneririm: borç verip mi kötü olayım, vermeyip mi kötü olayım? Malesef gerileme sürecinde buna benzer durumlar çoğu zaman iyi sonuçlanmaz.

Tabi ki herkes buna benzer şeyler yaşamayacaktır ancak sonuçta mantığı anladınız, tamamen farklı gündemler yaşasanız da, gündeminizi bu çerçevede değerlendirin mutlaka.

Terazi burcu Eylül 2015 yorumu en az 2 bölümden oluşacak dostlar, birinci bölümü burada bitiriyorum.. İkinci bölümünde ay tutulmasının etkileri ve önemli gördüğüm başka konuları da yazacağım.

En güzelini yaşamanızı dilerim.

Sevgilerimle, Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

70 Yorum

 1. sefa

  05/09/2015

  Zafer bey merhaba daha once bahsettiginiz gibi son birkac yildir sanssizlik pesimi birakmiyor is konusunda. 15 eylul gibi bir sinavimin sonucu belli olacak sizce sansim nedir sınırdayım iyice karamsarlastim yasadiklarima herkes de sasiriyor

  • Bilge

   05/09/2015

   Merhaba Ceyhun Bey
   Sitenizle yeni tanıştım sayılır, birçok yazınızı oludum ve artık düzenli olarak takip etmeye başladım. Çok aydınlatıcı ve anlaşılır, aynı zamanda samimi bir anlatımınız var. Bu nedenle tercihim artık sizin sitenizdir 🙂
   Yazılarınızda bahsettiğiniz venüs, merkür gerilemesi ve 28 eylül ay tıtulması beni çok korkutuyor. Çünkü temelleri yeni atılmaya başlanan bir ilişkim var, şu an birbirimize uzağız. eylülün sonunda 24 eylül gibi görüşeceğiz ve ay tutulmasında yanında olacağım. Venüs gerilemesinde başlayan bir ilişkinin kesinlikle biteceğinden bahsetmiştiniz. Mart ve haziranda yüzyüze görüşüp temmuzun 6 sı gibi ise bu ilişki için adımlar atmaya başladık. Ben koç, o ise terazi. Sonuç ne olabilir, gökyüzü çok hareletli ve tam da bu dönemde bir araya geleceğiz. Anlattıklarınıza göre bu ilişki başlayamadan bitecek midir bu durumda :)) yorumlarınızı heyecanla bekliyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.

  • Zafer Ceyhun

   12/09/2015

   Bilge hanım merhaba, aramıza hoş geldiniz 🙂
   Venüs gerilemesi öncesinde başlamışsınız, gerilemeyi de atlatmışsınız, endişe edecek bir durum yok gibi görünüyor…
   içiniz rahat olsun yani 🙂
   ay tutulmasında bir arada olmanıza gelince: ben olsam uzak kalmayı tercih ederdim diyebilirim, tabi tercih sizin.
   gelişmelerden haberdar edin beni de.
   sevgiler, Ceyhun

  • Zafer Ceyhun

   12/09/2015

   Sefa bey merhaba,
   Satürn iş alanından uzaklaşıyor, her şey yolunda gitmeye müsait olacak, iş hayatınızda güzel bir dönem başlıyor, iyimser olun 🙂
   başarılar dilerim, sonucu ben de sizin gibi merak ediyorum, paylaşın burada lütfen.
   sevgiler, Ceyhun

 2. nisan

  05/09/2015

  Mrb. Ceyhun Bey,benim yukselen burcum terazi ancak 22 derece terazi.Yani basak burcu tutulmasi benim 11. evime denk geliyor derece olarak.Bu durumda ben 11. evle ilgili konularda mi hissedecegim bu etkileri yoksa sizin genel yorumlarinizdaki gibi 12. ev konularinda mi kafam bayag karisti.Yani ev girisindeki burc mudur baz alinmasi gereken,derece olarak daha genis alani kapsayan mi,bir gezegenle temas halinde olan mi,ya da hepsi birlikte mi aydinlatirsaniz cok sevinirim.20 derece basak 11. evimde yer aldigina gore ben akrep burcuna gore yapilan yorumlari mi okumaliyim aslinda gunes tutulmasiyla ilgili.Paylasimlariniz icin cok tesekkurler bu arada ve sevgiler…

  • Zafer Ceyhun

   12/09/2015

   Merhaba 🙂
   hayır terazi yorumuna bakın, 11. evinize denk gelmiyor, 12. evde.
   ev meselesinde bir de yükselene göre değerlendirmek gerekiyor, bu konuda ayrı bir yazı yazsam iyi olacak sanırım, not ediyorum bu konuyu yazılacaklar listeme 🙂
   sevgiler, Ceyhun

 3. Gönül

  05/09/2015

  Merhaba Ceyhun bey benim bir birlikteliğim var.Bu yıl evlenecekmiyim merakla bekliyorum.O mayısta evlenmeyi istedi ben Ekimde çünkü doğduğum ay ekim ertelemekle hata mı ettim. Yoksa doğru mu bilemiyorum biraz küsüz konuşuyoruz ama buruk

  • Zafer Ceyhun

   12/09/2015

   Gönül hanım merhaba,
   Venüs gerilemesini atlattıysanız hiç meraklanmayın, sonucu iyi olur.
   Ekim kararınız da gayet yerinde olmuş, Ekimin ikinci yarısında evlenmenizi öneririm, Merkür gerilemesi sonrasında..
   sevgiler, mutluluklar..
   Ceyhun

 4. Özlem

  06/09/2015

  Gunes tutulmasindaki maddelerin bir kaci az once oldu bileee céyhun beyy dha sık yazin lutfen yaa ama olmuyoki boyle ayda ikikere az, valla ihtiyac oldunuz bende:((birde venus ve mars kesisimi aslan ve teraziyi olumlu yonde etkiledi bu konuda size dönüt vercegimi söylemistim , sevgilerrr:);)

  • Zafer Ceyhun

   12/09/2015

   Özlem hanım merhaba,
   güzel haberler duymak harika 🙂
   ilginiz için ayrıca çooook tşk ederim, her zaman beklerim, yazmaya devam! 🙂
   sevgiler, Ceyhun

 5. secil

  06/09/2015

  Ceyhun bey merhabalar, yorumlarınız tam nokta atışı yapıyor..
  ben son yıllarda çok sıkıntı çekmiş bir teraziyim. 13.10.1982 doğumluyum sabaha karşı 06:30 da doğmuşum yanı yükselenim de terazi.. ay burcum başak diye biliyorum. aşk, iş, aile, para hepsi kötü geçti son yıllarda. ilişkilerim de hep bir şekilde sonlandı. bazen huzura kavuşacak gibi oluyorum ama tam düzelmiyor gibi..umarım bana güzel haberler verirsiniz. şimdiden teşekkürler

  • Zafer Ceyhun

   12/09/2015

   Seçil hanım merhaba,
   bu noktada ben sizden güzel haberler bekliyorum artık 🙂 sonuçlardan haberdar edin beni de burada…
   mutluluk ve başarı dilerim her daim..
   Ceyhun

 6. Selen

  06/09/2015

  Ptesi gününden beri 3 iş görüşmesi yaptım. Bugün 3.sünü. Olumlu geçtiğini düşünüyorum ama benden daha iileri vardır belli mi olur. Bişeylerin yolunda gitmeye başladığını görmek güzel. Bir terazi olarak epey yıprandım artık sonuç almak istiyorum. İş görüşmelerimden birşey çıksın istiyorum.

  • Zafer Ceyhun

   12/09/2015

   başarılar dilerim Selen hanım, inşallah güzel haberler alırsınız.
   iş hayatınızla ilgili gelişmeler olacaktır güneş tutulmasında, inşallah da güzelinden bir haber alırsınız 🙂
   sevgiler, Ceyhun

 7. what

  06/09/2015

  venus gerilemesi beni altust etti, iliskiye start verdik, sonra yapamadık, simdi belirsizlik bilinmezlikle oturmus bekliyorum, akrep burcuyum, yukselenim terazi, hayatımda hep terazi etkilerni yasadım, gunes tutulmaları hep cok onemli oldu, bu gunes tutulması bu iliskinin tamamen bitecegine mi isaret yoksa venus ilerlemesi ile saglam temel ile start alacagına mı? erkek arkadasımda akrep yukseleni aslan

  • Zafer Ceyhun

   12/09/2015

   Venüs gerilemesinde başlayan ilişkiler için olumlu konuşmamıştım, biliyorsunuz.
   bitmesi daha muhtemel görünüyor diyebilirim.
   her şey gönlünüze göre olsun.
   sevgiler, Ceyhun

 8. canan

  06/09/2015

  Ceyhun bey sizin sıkı takipcinizim . Sizin on izlenimlerinizle bilgilerinize hareket ediyorum.kisiye özel yorum yapiyo musunuz .Basarilariniz daim olsun

  • Zafer Ceyhun

   12/09/2015

   Canan hanım merhaba,
   ilginiz için çooook tşk ederim 🙂
   analizlere Ekimde başlayacağım inşallah.
   sevgilerimle, Ceyhun

 9. Neva

  07/09/2015

  Merhaba
  Venus gerilemesinde isimden kendi istegimle ayrildim fakat uzun suredir psiholojik baski gordum icin ayrildim.su siralar yeni baska bir is aramiyorum sanirim zamanda uygun degil ne zaman baslamaliyim.Jupiter beni hangi konuda destekler.tam dogum gunumde ay tutulmasi var o beni nasil etkiler.Eylul ayi beni guldursun isterim buna ihtiyacigim var:).
  Simdilkk ailem ile vakit gecirmekten mutluuum.

  • Zafer Ceyhun

   12/09/2015

   Merhaba Neva, öncelikle kararınızın size mutluluk getirmesini dilerim.
   bilemiyorum Venüs gerilemesi yazımı okumuş muydunuz kararı vermeden önce, ben ayrılmayın dedim aslında yazımda…olsun varsın, canınız sağ olsun 🙂
   güzellikler dilerim, gelişmelerden beni de haberdar edin olur mu?
   sevgiler, Ceyhun

 10. Sena

  07/09/2015

  Ceyhun beyyy ???????

 11. Melike

  08/09/2015

  Zafer Bey Merhaba,

  Yaklaşık 3-4 ay önce tesadüfen denk geldim sitenize. Ancak neredeyse tüm yazılarınızı okudum. Bu süreç zarfında da hiç yorum yazmadım, ciddi ciddi araştırma, okuma süreci tamamlansın istedim 😀

  Her zaman güzelliklerin paylaşılması gerektiği düşüncesinde oldum. Bunca kötülük içinde birazcık nefes alabilmek için kendimi sayfanızı karıştırırken bulunca tekrar zamanı gelmiş yorum yazmanın dedim kendi kendime.
  Retrolar, yer değiştirmeler bir şekilde hep kıyıdan köşeden okuyup da anlamlandıramadığımız herşeyi burada öyle sade öyle güzel anlatmışsınız ki. Her yazınızda… Özenle.. Ve her burç için ayrı ayrı.
  Bir de itinayla her yoruma verdiğiniz cevapları görünce şaşırmıyor değilim.

  Uzun lafın kısası, hem teşekkür ederim, hem de bu yolda size bol şans dilerim. Tüm güzellikler sizinle olsun ki bizimle bilgilerinizi paylaşabilecek gücü ve enerjiyi hep bir kenarda saklayabilin 🙂

  İyi ki denk gelmişim sitenize.

  Bu arada daha 2 senedir çalışma hayatı içinde olan bir terazi olarak, “nedir ama bu çektiğimiz, içime ata ata çatlayacağım resmen ben!” diye sızlanacaktım ki “bir iki güzel güne dair işaret görünüyor sanırım gökyüzünde eylül ayı ile birlikte” diye susturuyorum kendimi.

  • Zafer Ceyhun

   12/09/2015

   Melike hanım merhaba, öncelikle aramıza hoş geldiniz 🙂 🙂
   Burcuna Göre öyle bir günde doğdu ki, bir şeyleri değiştirmesi gerekiyordu astroloji alanında, yorumunuzdan görüyorum ki başarılı olma yolunda ilerliyor, güzel dilekleriniz için ayrıca tşk ederim 🙂
   evet, iş hayatınızda çatlama noktasına gelmeniz çok normal, Satürn etkisi bunu hissettirmeyi başarır 🙂
   yolunuz açık olsun, her zaman beklerim, hayat öykünüzde size hep en güzelini dilerim..
   sevgilerimle, Ceyhun

 12. Serpil oksuz

  12/09/2015

  Ağzına yüreğine sağlık ceyhun bide beni evlerin bebek olaydı şti olacaktı yine gözükmüyor sanırım

 13. Senem

  12/09/2015

  Yafs ceyhun bey
  Yukselen terazi 34yas
  Venus vurmasin die 15gun onu beklettim wala korkulur benden gokyuzu ve sizin o MUAZZAM TESPITLERINIZ SAOLUN ilk kez yuzyuze goruscez ben aslan o aslan benide onuda ASK’in GUNES’i vursun istiorum amaaa
  ex ask koc onuda yureimde tasidigimi hissettim o da beni hissetmis ole yazdi fakat artik ondan dusunce bazinda siyrilmai cok istiorum dogru zamanda miyim GUNES TUTMAZ BENI dimi?
  Terazi ask hayatimda dogrua yakin ihtimaller verdi gibi gibiyim ¿¿¿???

  • Zafer Ceyhun

   12/09/2015

   Senem hanım merhaba,
   güneş tutmuş sizi ve bence çok da güzel olmuş 🙂
   en güzelini dilerim.
   Ceyhun

 14. özgü

  13/09/2015

  Merhabalar, 29 eylul 1981 dogumluyum, yukselenim boga. Bir yildir bir iste calisiyorum, aslinda memnunum. Farkli bir sektorden bir firsat yakaladim 2 gun once. Bu hafta denemeli miyim? Merkur gerilemesine denk gelebilir ancak haber tutulmaya yakin gelmis oluyor, bilemedim
  Cok tesekuurler

  • Zafer Ceyhun

   13/09/2015

   Özgü hanım merhaba,
   bu şartlarda yerinizde olsam kabul etmezdim diyeyim 🙂 karar sizin tabi ki.
   başarılar dilerim.
   Ceyhun

 15. gamze

  13/09/2015

  Zafer bey merhaba bundan 4 ay önce banka sınavına girmiştim ve kaybetmiştm hatta sizede sormuştum sonucu ne olabilir diye ağustosun sonunda aradılar yanlışlık olmuş kazanmışım eylülün7snde işe başladım hemen sizin yorumunuz aklıma geldi eylüldw teraziler için iyi günler başlayacak demiştiniz 1 ekim doğum günüm işte başarı var mı birde aşk var mı artık

  • Zafer Ceyhun

   13/09/2015

   Gamze hanım hayırlı olsun 🙂
   hepsi olur neden olmasın? adım adım gitmek lazım, değil mi ama 🙂
   sevgilerimle, Ceyhun

 16. Naz

  01/10/2015

  Zafer bey merhaba, yorumlarınız için teşekkürler, harika çalışma! Sadece ay yorumlariniz daha erken olsa çok çok seviniriz. Elinize sağlık

 17. Serenay

  02/10/2015

  Merhaba ceyhun bey, bana neden cevab yazmiyorsunuz?