Burcuna Göre ya da Terazi Burcuna Göre’de, “bildirimler al” seçeneğini işaretleyin, hepsi bu! Üstteki videoda nasıl yapacağınızı da gösterdim 🙂 Unutmayın, mobil uygulamadan yapılamıyor, bilgisayarı açıp 10 saniye içinde yapabilirsiniz. Bu değişikliği şimdi yaparak, Facebook’a, “ben yazılarımı görmek istiyorum” demiş olacaksınız, aksi halde sizin adınıza Facebook karar verecek, her 10 okurumdan sekizi yazılarını göremiyor, siz görenlerden olmalısınız.

EYLÜL YORUMU

Eylül 2014, geçtiğimiz aylardan çok farklı bir enerjiye sahip, sakin ve dingin bir enerji, sizin için iyiden iyiye sakin.. Ancak Eylül ayının enerjisine kanıp kendinizi günler boyunca eve kapatmayın, önemli işlerinizi bu ay bitirin. Bunu yaparken en çok zorlanacak burçlardan biri terazi burcu olacak ama yine de yeterince isterseniz yaparsınız, biliyorsunuz. Ekim ayı sizin ayınız ve bu yıl zorlu bir ay olacak. 3 nedeni var, ikisi en çok sizi ilgilendiriyor. Birincisi Merkür gerilemesi/retrosu, ikincisi de dolunay…her ikisi de sizin burcunuzu çok yakından ilgilendiriyor, ancak bir de güneş tutulması olacak ki, hepimizi çok ilgilendiriyor. Bu ay Merkür, Venüs ve Mars burç değiştirecek, bu yazıda bu konulardan bahsedeceğim, önerilerim olacak. Bu ay bir  yazı daha yazacağım, konusu Pluto retrosu olacak, detaylı olarak bu konuyu inceleyeceğim, şimdilik ileriki günlere bırakıyorum. Biz Eylül ayına odaklanalım.

MERKÜR TERAZİ BURCUNDA: 2-27 EYLÜL

Merkür 3 gün önce sizin burcunuza geçti, çok iyi bir haber, odaklanma sorunu yaşadığınız son 20 günden sonra eminim çok iyi gelecek. Merkür zihnimizdir, aklın ve zekanın gezegenidir. Geçtiğimiz günlerde aklınızın geçmişe yönelmesinin nedeni Merkürün başak burcunda olmasıydı, şimdi işler değişti. Zihniniz berrak olacak, odaklanmakta güçlük yaşamayacaksınız; geçmişe değil bugüne ve geleceğe bakacaksınız. Merkür 27 Eylüle kadar orada kalacak, bu çok önemli bir fırsat, Eylül ayında sizin için önemli işlerinizin tamamını bitirin mutlaka, Ekim ayında elinizde bekleyen iş kalmasın. Öyle ki, Ekimde bitmesinde sorun olmayacak işleri de en geç 10 Ekime kadar bitirin ki sonrasında rahat edebilesiniz. Ekim ayının yoğun bir programı olacak: 8 Ekimde ay tutulması, 10 Ekimde Merkür retrosu ve Ekimin son haftasında güneş tutulması yaşayacağız.. Özellikle Merkür retrosu sorunlu bir etki, yeni okurlarım, Merkür retrosu hakkındaki yazılarımı okumadıkları için, geçmişte yaşadıkları sorunların büyük bir kısmının bu süreçte olup bittiğinden habersiz olabilirler. Merkür retrosu sorunlar getirme potansiyeline sahiptir, 20 günü aşkın bir süre iletişim yollarını tahrip ederek, bilinç altımızı açığa çıkararak öngöremediğimiz keyifsiz olaylar yaşatır. Bu nedenle, 10 Ekim gelmeden önce önemli işleriniz bitmiş olursa, Ekim ayını daha rahat/sorunsuz yaşayabilirsiniz.

VENÜS BAŞAK BURCUNDA: 5-29 EYLÜL

Venüs aşkın, konforun ve güzelliğin gezegenidir, yani sizin gezegeniniz 🙂 Venüs etkisi varken mutlu olmak kolaydır, sorunlar ise daha az gözümüze çarpar. 5 Eylül’de Venüs başak burcunda olacak ve tıpkı başak burcundaki güneş gibi, değerlendirmelere neden olacak. Venüsün en iyi konumu olmadığını söyleyebilirim. Bazı olası etkileri:
 1. eşiniz/sevgilinizle ilişkinizi sorgulayacaksınız, normaldir, sorunları tespit için güzel fırsattır
 2. geçmiş tartışmalar/sorunlar yeniden gündeme gelebilir
 3. aşk ve mutluluk yaşamaktan çok, neden daha fazlasını yaşamadığınızı düşünebilirsiniz
 4. aşk hayatınız ve sosyal ilişkileriniz küçük çaplı bir kış uykusuna yatacak
 5. gizli/saklı olana merak duyacaksınız, dedikodu gibi yani, kim ne yapmış niye yapmış 🙂
 6. başarılı olmak için isteklerinizi açıktan söylemeyin, sorun yaşayabilirsiniz, örtülü konuşun
 7. ne yapıyorsanız, kimseye duyurmadan yapın, engeller artabilir
 8. çok yaratıcı olacaksınız, sezgileriniz de güçlü olacak; hissettiğinizi yapın mutlaka
 9. sağlık sorunlarının çözümü için çok ideal bir dönemdir

BALIK BURCUNDA DOLUNAY: 9 EYLÜL

Terazi burcu dolunay enerjisini verimli kullanmalı, zaten öyle yapmak isteyecek. 7-13 Eylül Dolunay enerjisi, işlerinizi zamanında yapma ihtiyacınızın artmasına neden olacak. Zaten 10 günü aşkın süredir içe dönük olan enerjiniz, zayıflamış canlılığınız ve moraliniz, kendinize bir çıkış yolu aramanıza neden olmalıydı, bu çıkış yolunu sorumluluklarınızı yerine getirmekte aramanız en doğrusu olur. Dediğim gibi, Ekim ayına iş bırakmamak en doğrusu, ne yapılmalıysa Eylülde yapılmalı. Terazi burcunun dolunay sırasında hassas olabilir, bazı örnekler vereyim:
 1. eleştirilmekten hoşlanmayacaksınız, tavsiyeleri de hoş karşılamayacaksınız
 2. işinizi nasıl yapacağınızı sizden iyi kim bilir ki?
 3. iş yerinde gergin olacaksınız, ki Satürn nedeniyle çoğunuzun iş yerinde sorunları var, çözmek isteyeceksiniz
 4. üstlerinize size nasıl davranmaları gerektiği konusunda bir ders vermek isteyebilirsiniz
 5. olumlu da olabilir, iş yerinde tüm sorunlarınızı kusursuzca çözmek isteyebilirsiniz
 6. sağlığınıza karşı duyarlı olacaksınız, sigarayı bırakmak, spora başlamak için harika bir dönem
Dolunay, güneş-ay arasında bir karşıtlık olduğu için, bizi karar vermeye zorlar; önümüze çıkan kavşakta, hangi yolu seçeceğimize karar veririz. Bu nedenle, seçtiğimiz yol yeni hayatımız olurken, seçmediğimiz geçmişte kalır.

MARS YAY BURCUNDA: 14 EYLÜL

Mars’ın burç değişimi, hayatımızın hangi alanında hızla ve cesaretle ilerlemek istediğimizi gösterir. Mars, 40 gündür akrep burcunda ve gelirinizi artırmak/işinizi değiştirmek için atılımlar yapmanıza olanak sağladı; 14 Eylülden sonra 50 gün boyunca ise yay burcunda olacak. Mars yay burcuna geçtiğinde neler olacak, bazı örnekler vereyim:
 1. aynı anda pek çok şeyle ilgilenmek isteyeceksiniz, dağılmamaya çalışın
 2. çevrenizde olup bitene daha duyarlı olacaksınız, bir sohbet varsa mesela, katılmak isteyeceksiniz
 3. o sohbet hoşunuza gitmediyse, gidin uzakta konuşun diyeceksiniz
 4. yerinizde durmak zor olacak, durmayın zaten, enerjinizi atmanız lazım
 5. arkadaşlarla bir arada olmak isteyeceksiniz, hareketli bir sosyal dönem geliyor
 6. evde oturmak için çok kötü bir dönem, böylece işlerinizi de halledebilirsiniz
 7. üslubunuz sertleşecek, insanları istemeden/fark etmeden kırabilirsiniz
 8. kendinizi anlatmakta zorlanmayacaksınız, ancak sert tepki vermek de Marsın enerji paketine dahil olacak
Mars, iki yönlü enerjidir, işler iyi gidiyorken neşeli/coşkulu olmamızı sağlar, aksi halde sonunu düşünmeden agresif tepkiler vermemize neden olur. Terazi burcu, Eylül ve Ekim ayı boyunca, Mars enerjisini iletişim/ulaşım alanında yaşayacak. Mars, muhteşem bir etkidir, yerinizden durmanızı imkansız yapacak ancak diğer yandan sizi engelleyen ve size sert çıkan insanlara daha da sert tepkiler verme ihtimaliniz yüksek. Bu insanlar yabancılar olmayacak, en yakınınızdakiler olacak, bu nedenle kırıp dökmek istemeyeceğiniz kişiler kızgınlığınızın kurbanı olabilir. Gerçi terazi burcundan daha düşünceli insanlar yok, yine en doğrusunu yapacağınız kesin ama sizi kıranı da kırmaktan çekinmeyeceksiniz, bu da kesin. Son olarak, hayat hiçbir zaman kusursuz olmayacak, iyi ve kötüyü aynı anda yaşamak zorundayız. Zorluklardan yılmadan, mutluluğun bir bedeli olduğunu unutmadan yaşamak tek seçeneğimiz. Güzel günlerin bedeli, yaşıyor olmanın bedeli, mutsuzluğu kabullenmek ve ona tahammül etmektir. Sevgilerimle.]]>