Terazi Ekim ayı yorumu, 13 Ekim Yeniay etkisi ile diğer önemli astrolojik etkileri terazi burcuna göre anlatıyor. Değerli dostlar, doğum gününüz kutlu olsun; iyi ki doğdunuz, iyi ki varsınız 🙂 Hayyam’ın dediği gibi “say ki yoksun, varmışsın gibi mutlu ol”. Hepinize mutlu bir yıl dilerim. Ekim ayları sizin için çok önemlidir, Burcuna Göre okurları olarak artık bunu çok iyi biliyorsunuz. Ekim’in sadece doğum gününüzün kutlandığı bir ay olmadığını, aslında sizler için “Yeni Yıl” başlangıcı olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Elbette her Ekim ayının kendine özgü bir ruhu vardır, bunu belirleyen etken ise gezegenlerin konumudur. Bu yazıda, 2015 Ekim’in ruhunu anlayıp, astrolojik gündeminizi netleştirmeye çalışalım. Hepsinden önce, Merkür gerilemesinin 9 Ekim’de biteceğini ancak Pazartesi gününden itibaren Merkür kaynaklı iletişim ve ulaşım sorunlarının, aksiliklerin ve gerginliklerin artacağını söyleyeyim 🙂 Merkür gerilemesi başlamadan ve bitmeden önceki günlerde sorunlar artar çünkü. Eğer ki bazı önemli adımlar atacaksanız veya bir şeyler satın almanız gerekiyorsa 9 Ekim sonrasına bırakmanızı öneriyorum. Bu ay yine 2 yazı yazacağım, bu yazı terazi burcu Ekim yorumunun ilk bölümü, ikinci yazıyı kaçırmayın 🙂 Şimdi Ekim ayının ilk 15 gününde yaşanacak önemli astroloji olaylarını sayalım, sonra detaylara geçelim.

 1. 7 Ekim Mars-Neptün karşıtlığı
 2. 8 Ekim Venüs başak burcunda
 3. 9 Ekim Merkür gerilemesi sona eriyor
 4. 12 Ekim Jüpiter-Pluto etkileşimi (+)
 5. 12 Ekim Güneş-Uranüs karşıtlığı
 6. 13 Ekim Yeniay
 7. 16 Ekim Mars-Pluto etkileşimi (+)
 8. 17 Ekim Venüs-Neptün karşıtlığı

Terazi Burcu Ekim 2015

Ekim’de gündeminizi iş hayatınız, eşiniz/sevgiliniz, aşk hayatınız ve bazılarınız için sağlık konuları oluşturacak gibi görünüyor. 2015 yılında unutamayacağınız aylardan biri Ekim olacak. Tıpkı geçen ay gibi, Ekim ayında da önemli gelişmeler sizi bekliyor. Detaylara girelim! 6 Ekim ve takip eden günlerde yaşanması muhtemel gündem şöyle:
 1. iş yerinde yaşadığınız sorun/ayrılıkla ilgili yeni bir adım
 2. iş arkadaşınızla aranızdaki meseleye yönelik bir gelişme
 3. işinizi/hayatınızı yoluna koymak için bir hamle
 4. sağlıkla ilgili karar, önemli bir adım
Bu saydıklarım, geçen ayın ilk haftasında yaşadıklarınızla ilişkili gelişmelerin devamı olacaktır. Olayın seyrini değiştirecek bir karar/adım gerekebilir. Burada 2 ihtimal var, yaşadıklarınıza göre siz değerlendirin: Size karşı bir hamle gelebilir ya da siz harekete geçersiniz. Her iki durumda da Mars etkisinde olacağınız için orta yolu bulmak veya anlaşmak mümkün olmayacaktır. Yani ya kazanacaksınız ya da kaybedeceksiniz. Bu sefer oyunun kuralı böyle, bunu bilerek oynayın. Gündeminizi tahmin edebildiniz mi? Meselenin 11-12 Ekim gibi netleşeceğini tahmin ediyorum. Devam edelim. 12 Ekimde Güneş ve Uranüs karşı karşıya geliyor. Eşiniz/sevgilinizle ilişkiniz başta olmak üzere, tüm ikili ilişkileriniz gündemde olacak. Neler olabilir?
 1. eşinizle/sevgilinizle ilişkinizdeki sorun çözülür
 2. yollar ayrılabilir
 3. eşinizi ilgilendiren konu netleşir, mesela eşiniz işini değiştirir
 4. evlilik yolunda ilk adım atılabilir
 5. bir ilişkiye başlayabilirsiniz
 6. bir ortakla iş kurmak için harekete geçebilirsiniz
Aynı günlerde, Jüpiter-Pluto etkileşimi de olacak. Bu nedenle gündeminize aile büyükleriniz, evliyseniz kendi aileniz ve gayrimenkul işleri de dahil olabilir. Bu etkileşim çok iyi olacağı için, yukarıda saydığım gündem maddelerinin aile hayatınıza ve finansal işlerinize olumlu etkileri olacağını düşünüyorum. Gündeminizde eşiniz/sevgiliniz ve ailenizi kapsayan ne var? Yorumlarda gündeminize dair bilgiler verirseniz mutlu oluruz 🙂

13 Ekim Yeniay

Ekim ayındaki Yeniay sizler için hayati öneme sahiptir, geleceği inşa eder. Yeniay gündeminizin, yukarıda saydığım gündem maddelerinden bağımsız olması mümkün değil. Bu nedenle, başta eşiniz/sevgilinizle aranızdaki gelişmeler olmak üzere, hayatınızda çok önemli bir dönem başlıyor. Yeni yılınız, Yeniay ile çok hızlı başlıyor. Yeniay gündeminizde başlıca 3 konu olabilir:
 1. eşiniz/sevgiliniz
 2. sağlığınız
 3. hayatınızı değiştirecek çok önemli bir gelişme
Artık hepiniz çok iyi biliyorsunuz, Yeniay demek yeni başlangıçlar demektir. Belki bir karar, belki hayatın zorunlu kıldığı yeni bir dönem, belki girişimlerinizden sonuç aldığınız için yeni bir hayatın başlayacak olması… Her halükarda, terazi burcu Ekim ayının ilk 2 haftasını dolu dolu yaşayacak. Ekimin sizlere yeni kapılar açacağını veya yeni bir hayata yönelteceğini söylemek mümkün. Gezegenlerden gelen etkiler çok karmaşık olsa da, birçok terazi burcu için Ekim 2015 çok olumlu olacak. Buna rağmen şunu da ekleyeyim: bazı teraziler için de aynı ölçüde olumsuz olacak. Hangisini yaşayacağınızı, geçmişte attığınız adımlar ve Ekimde alacağınız kararlar belirleyecek. En doğru kararları almanız ve hayatınızı güzelleştirmeniz dileğimle 🙂 Ceyhun]]>