koç burcunda ay tutulması. Her ay tutulması bir dolunaydır aslında, yani ay tutulmaları sadece dolunayda yaşanır. Tutulmanın etkisi, zaten gergin olan dolunay enerjisini katlayarak artırır. Bu nedenle, ay tutulmasına özel bir yazı yazmak en doğrusu…Hadi başlayalım.

KOÇ BURCUNDA AY TUTULMASI: 8 EKİM 2014

Ay tutulması, öğlen 2’de gerçekleşti, bu nedenle görkemli görüntüsünü izleyemedik ama etkilerini hissedeceğimiz kesin..Terazi burcu, ay tutulmasının etkisini en derinden yaşayacak olan burç, iç dünyanızın bir süredir çalkantılı olmasının nedeni de buydu, 13 Ekime kadar duygusal dünyanızdaki hareketlilik artacak. Konu ne olacak sorusunun cevabını eminim hepiniz biliyorsunuzdur, çünkü ay tutulması/dolunay yeni bir gündem yaratmaz, tersine süregelen bir gündemi sona erdirir ama ben olası gündem maddelerini sıralayacağım. Öncesinde, ay tutulmasının güçlü enerjisine eşlik edecek diğer güçlü enerjilerden bahsedeyim:
  1. Güneş-Uranüs karşıtlığı
  2. Güneş-Pluto karesi
  3. Ay-Mars-Jüpiter üçgeni
Güneş-Uranüs karşıtlığı, isteklerimize ve hedeflerimize giden yolda keskin bir değişimin habercisidir. Uranüs hakkında önceki yazılarımı okuyanlar hemen hatırlayacaklar, Uranüs enerjisi yeni bir dünyanın kapılarını aralar, yarattığı aydınlanma ile kontrol etmesi zor olan bir coşku getirir. Uranüs, bağımsız ve özgür olma isteğimizin kaynağıdır, herkese/her şeye rağmen doğru bildiğimiz yolda ilerlemek istememize neden olur. (henüz okumayanlar ve yeniden okumak isteyenler buradan okuyabilir: Uranüs) Güneş-Uranüs karşıtlığı, koç burcu ay tutulmasının enerjisini keskinleştirecek/artıracak; vereceğimiz kararların, atacağımız adımların hayatımızdaki etkisini her zamankinden daha güçlü yapacak..Olumlu veya olumsuz olacak demek imkansız, bazılarımız olumlu yönde bir ilerleme kaydedecektir mutlaka, bazılarımız içinse olumsuz gelişmeler yaşanacaktır.. Güneş-Pluto karesi, isteklerimize ulaşmakta önümüzde duran, bizi engelleyen, gücümüzü/başarımızı kısıtlayan her ne varsa üstesinden gelme isteğimizi açığa çıkaracak. Pluto enerjisi, en az Uranüs etkisi kadar, değişime giden yoldur; üstelik Pluto değişimi getirirken bizi de değiştiren enerjidir. Bazen bir olay yaşarız ve başka bir insan oluveririz ya, işte o enerji Pluto’nun enerjisidir. Güneş-Pluto karesinin açığa çıkaracağı enerji, koç burcu ay tutulmasının enerjisiyle birleştiğinde, hedefe giden yolda bazı zorlu engellerin varlığından haberdar olacağız; bizi yavaşlattıkları/zayıf düşürdükleri için sinirlenip harekete geçmek, yolumuzu açmak isteyeceğiz. Sonuçta, sakin bir enerjiden ziyade kızgın bir enerjimiz olacak. Ay-Mars-Jüpiter üçgeni, bütün bu enerjiler birleşip iç dünyamızda gelgitler oluştururken, duygularımızın şiddetini artıracak, hem de çok artıracak..İşin içinde duygularımızın kaynağı Ay, enerjik/agresif enerjimizin kaynağı Mars ve temasa geçtiği her enerjinin şiddetini artıran Jüpiter olduğunda; olumlu gündem harika, olumsuz gündem de epey kötü olur. Ay-Mar-Jüpiter üçgeni, koç burcu ay tutulmasının enerjisinin, sıradan bir ay tutulmasına göre kat kat fazla olmasına neden olacak, ki sıradan ay tutulması bile, dolunayın enerjisine 4-5 kat artırır.

AY TUTULMASININ TERAZİ  BURCUNA ETKİSİ

Terazi  burcu, ay tutulmasını ana kahramanı çünkü Ekimde, yani sizin ayınızda yaşanacak. Bu nedenle, hayatınızda önemli bir dönemeç olduğunu söylemek yanlış olmayacak. Terazi burcu, 15 Ekime kadar neler yaşayabilir sorusunun olası cevaplarını arayalım:
  1. ilişkiniz sona erebilir
  2. yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz/evlilik kararı alabilirsiniz
  3. işinizi değiştirebilirsiniz, terfi edebilirsiniz
  4. işiniz yoksa işe girebilirsiniz, tersi de olabilir
  5. yaşadığınız yeri (ev, şehir, ülke) değiştirebilirsiniz
  6. çocuk sahibi olabilirsiniz
  7. sizin veya eşinizin/sevgilinizin sağlık sorunu çözülebilir
Terazi burcu, son zamanlarda gündeminin merkezindeki önemli konuda bir sonuca ulaşacak. Her dolunay -dolayısı ile ay tutulması- bir tercih yapmayı zorunlu kılar. Ay tutulmasının yarattığı güçlü dolunay enerjisine; Uranüs ve Pluto’nun zorlayıcı enerjisi, artı, Mars ve Jüpiter’in katalizör/güçlendirici etkisi dahil olduğunda, her şeyin yıldırım hızında olduğuna, önemli bir değişimin yaşandığına, hayatımızda bir dönemin bitip bir yenisinin başladığına şahitlik edeceğiz.]]>