Terazi Burcu Aralık 2016 Yorumu: Keyifli Zamanlar, Güzel Olasılıklar

Yazar 

Terazi burcu Aralık 2016 yorumu, 10 Aralık Güneş-Satürn kavuşumu, 14 Aralık Dolunay ve 29 Aralık Yeniay etkilerini içeriyor.

Güzel zamanlardayız kıymetli dostlar ve aramıza yeni katılan okurlarım, terazi burcu için Aralık birçok sebeple gerçekten güzel!

Venüs ve Mars kovada olacak, Jüpiter zaten sizin burcunuzda! Aralık ayını seveceksiniz diye düşünüyorum.

Aralık 2016 yorumunuza başlayalım hemen 🌼

Terazi Burcu Aralık 2016 Yorumu

Terazi olmak için harika zamanlar! Elbette doğum haritanıza göre çok şey değişir fakat onu göremediğim için sadece terazi burcu/yükselen teraziyi dayanak alarak söylüyorum bunları.

12 yılda bir teraziye geliyor Jüpiter ve şimdi terazide, öncelikle bu çok önemli. İkincisi, Aralıkta terazideki gezegenlerle temas edince harikalar yaratabilen kova burcunda Venüs ve Mars var! 10 numara haberler!

Diğer yandan, bir de Satürn var ki, olsun varsın, şu andaki etkisi ağır/kökten değişikliklere zorlamıyor.

Satürn demişken, yay burcunda gerçekleşecek son Güneş-Satürn kavuşumunu 10 Aralıkta deneyimleyeceğiz. Kavuşumun etkisinin, 29 Kasım’da gerçekleşen Yeniay ile güç birliği yapacağını da eklemek gerekiyor.

Terazi burcu için Satürn kaynaklı ana gündem maddeleri geçtiğimiz 2 yılda şunlar oldu:

 1. merak, öğrenme isteğinin artması
 2. eğitim hayatında artan beklentiler, zorluklar
 3. yeni hobiler ve ilgi alanlarına yönelme motivasyonu
 4. arkadaşlarla iletişimde sorunlar
 5. azalan sosyallik, yalnızlığa meyil
 6. ulaşımda baskı, sıkıntı ve engeller
 7. işte/evde sese karşı hassasiyet, komşularla iletişim sorunları
 8. kardeş kaynaklı meseleler

Bahsettiğim konular çerçevesinde 10 Aralıktaki Güneş-Satürn kavuşumu sonrasında yeni bir gündem oluşacaktır. Dediğim gibi, 29 Kasımda da bir hareketlilik oluşacak zaten. Peşi sıra yaşanan bağlantılı konular 17 Aralık’a kadar devam edecek.

Özellikle 10-17 Aralık arasında atacağınız adımlar, alacağınız kararlar ve belirleyeceğiniz hedefler sayesinde hayatınızı bir ileri aşamaya taşıma imkanı da bulacaksınız. Öte yandan; Aralıkta alacağınız kararlar, önümüzdeki 9 ay boyunca hayatınızı şekillendirecek önemli sonuçlar da doğuracaktır.❗️

Aralık ayının enerjisi; yeni heyecan getirecek veya fazladan sorumluluk almayı tetikleyen türden olacak. Hedef büyütmek, daha güvenilir olana sahip olmak bu dönemin temel içsel motivasyonu!

Fakat bu tür isteklerimizin kolayca gerçekleşmediğini de geçmiş deneyimlerimizden biliyoruz, özellikle 2016 yılında yaşananlardan, öyle değil mi kıymetli dostlar?

Zaman içinde bir şekilde engeller çıkıyor, sorunlar yaşıyoruz, bazen belirsizlik oluşuyor ve gayret etmek zorunda kalıyoruz.

Bu noktada söyleyelim: Aralık 2016 – Mart 2017 arasında <engelsiz şekilde> devam edeceğiz fakat sonrasında engeller belirecektir. Zamanı geldiğinde Burcuna Göre’de tüm süreci konuşacağız, şimdi konuşma değil ilerleme zamanı! 🍀

17 Aralık’a kadar yaşananları dikkatlice izleyin ve zihninize kaydedin dostlar, 2017 yılının Satürn gündemi bu ay başlıyor. Elbette zamanla evrilerek ve değişerek farklı noktalara gidecek fakat süreç ham olarak şimdi başlıyor.

Ne demek istediğimi şöyle açıklayayım: 2015 Aralık ayında attığınız adımları bir düşünün, sonrasındaki aylar boyunca yaşadıklarınızı göz önüne getirin. Özellikle Mayıs/Haziran!

Burcuna Göre’yi 2015’ten bu yana okuyorsanız zaten sürecin işleyiş tarzını biliyorsunuzdur.

Diğer yandan, Aralık ayının neden güzel olduğunu da açıklamam gerekiyor, değil mi? 😊

Aralıkta Mars/Venüs ile Jüpiter etkileşim içinde olacak. Özellikle sevgilisi olmayan teraziler için şanslı bir karşılaşma, özel biriyle tanışma ihtimali son derece yüksek! Cidden çok yüksek.😀

Ayrıca, bir ilişkisi olanların (doğru insansa) evlilik yolunda ilerlemesi işten değil, tam zamanıdır diyebiliriz. Evli misiniz? Öyleyse çocuk ihtimalini düşünün derim, zamanlama harika! Bakarsınız seneye Ağustos sonunda Güneş tutulması sırasında bir bebeğiniz olur, dahi mi olur süper insan mı olur artık bilemiyorum. 🍀

Diyeceğim o ki kıymetli okurlarım, Aralık ayında bu çerçevede alacağınız kararlarınızın sonuçlarından pişman olmayacağınızı söyleyebilirim. Hadi hayırlısı diyelim öyleyse, bol şans. 🙏

14 Aralık Dolunay: Terazi Burcuna Etkisi

Dolunay 14 Aralık’ta ikizler burcunda gerçekleşiyor ve her Dolunayda olduğu gibi, yine bir gündemin netleşmesi ile sonuçlanıyor.

Dolunay gündemi 11-12 Aralık gibi belirgin hale gelecektir. Gündemin netleşmesi ise 19-20 Aralık gibi mümkün olur diyebiliriz.

Gündem maddeleri şunlar:

 1. hayatınıza yepyeni bir anlam/bakış açısı getirecek olayda kararınızı verirsiniz
 2. yurt dışı kaynaklı bir girişiminiz varsa netleşir
 3. dış ticaretle/yabancı firmada çalışmakla ilgili beklediğiniz haberi alırsınız
 4. üniversite veya master/doktoraya ilişkin karar alırsınız
 5. öğretmenlik veya devlette çalışmakla ilgili konu sonuçlanır

Aralık ayındaki olaylar ferah konularda etkili olacağı için yaşanacak gelişmelerin sizi mutlu edeceğini tahmin ediyorum. Hem zamanın enerjisi sizden yana!

29 Aralık Yeniay: Terazi Burcuna Etkisi

Aralık ayının son haftası ise farklı bir senaryo çünkü zamanın ruhu bir miktar değişiyor. Birinci nedeni 29 Aralıktaki Yeniay’ın oğlak burcunda gerçekleşiyor olması, ki sizler için hassas bir alandır: nerede ve kimle yaşadığınız!

Ayrıca Yeniay sırasında Merkür da gerileme sürecinin önemli bir aşamasında olacak.

Her Yeniay harekete geçme isteği ve kararlılığı oluşturduğu için 29 Aralıktaki Yeniay da benzer enerji getirecek kuşkusuz. Fakat bu seferki Yeniay’da harekete geçmek için beklemeniz yönünde.❗️

10 günlüğüne kararlarınızı ertelemenizi, harekete geçmemenizi öneriyorum. Bu noktada hatırlatma yapayım: Bu önerim, Aralık sonunda beliren fikirlerle ilişkilidir!

Eğer daha önceden planlanmış bir durumsa sorun yok fakat Aralık ayının son haftasında aniden aldığınız kararların Merkür gerilemesi sürerken alındığını bilmelisiniz.

Tabi düzen bozucu adımlar atmak serbest, burada önemli olan düzen kurucu adımlar atmamak. Mesela ailenizden bağımsız bir eve çıkacaksanız fark etmez (düzen değişimi) fakat evlilik öncesi aileleri tanıştırmak (düzen kurucu) için kötü zamanlama!

Terazi burcu için Yeniayda gündeme gelecek konular şunlar:

 1. evlenme kararı almak: aile kurma yolunda ilerlemek
 2. evinizi, şehri ve hatta ülkeyi değiştirme girişimleri
 3. yaşadığınız ortamı güzelleştirme isteği ile dekorasyon vb işlere girişmek
 4. birlikte yaşadığınız kişilerin değişmesi (oda arkadaşı gibi)

Aralık sonunda gündeminize gelen meseleler, Ocak ayında yeniden değerlendirmek üzere beklemeye alınmalı.

19 Aralık: Merkür Gerilemesi

Her ne kadar Merkür 19 Aralık sonrası geri gitmeye başlayacak olsa da, öncesindeki 1 hafta boyunca yavaşlamış olacağı için tipik Merkür gerilemesi olaylarını 12 Aralık gibi yaşamaya başlayacaksınız.

Bu nedenle hayat hızlanacak, işler yoğunlaşacak, iki ayağınız bir pabuca girecektir. Ya siz bir yerlere geç kalmamak için koşturacaksınız, ya da başkaları söz verdiği işleri yetiştiremeyecek ve yine işler sıkışacaktır.

Bu süreci atlatmanın en iyi yolu olabildiğince planlı olmak, zamanı verimli kullanmak ve en önemlisi telaş yapmamaktır. Merkür gerilemesinde <telaş eşittir sorun> tanımı aklınızda kalsın. 👍

Terazi Burcu Aralık 2016 yorumunu, terazi burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşmayı ihmal etmeyin, güzel bir hediye olur diye tahmin ediyorum.

Son olarak, 2017 yılını birlikte planlamak ve önemli kararlarınız öncesinde en doğru seçimi en doğru zamanda yapmak için benimle konuşmak isterseniz, yardımcım Burcu hanımla iletişime geçerek bir görüşme talep edebilirsiniz. Mail adresi: burcunagore@gmail.com

En güzel olasılıkları yaşamanız dileğimle.. ❤️

Zafer Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

69 Yorum

 1. dilara

  06/12/2016

  Zafer Bey merhabalar, 14 Ekim 1991 saat 00:25 Bartın doğumluyum yıldız haritamı çok merak ediyorum yardımcı olursanız çok sevinirim bu dönemde avantajlarım dezavantajlarım var mı ? henüz bekarım yakın zamanda nişanlanma durumum var.Şimdiden teşekkür ederim

 2. Sinem

  06/12/2016

  5 senedir bir ayrı bir barışık olduğumuz uzun süreli bir ilişkim var ve ben bu değişken durumlardan dolayı ne yapmam gerektiğine bir karar veremedim. karşı tarafın düzensiz aile yasantısından dolayı evlilik korkusu olduğu için bir adım öteye yada geriye gidemiyoruz.sağlıklı olan tamamen son vermek mi yoksa daha iyisi olcak mı bu durumda kafam karışık daha net bir şekilde oturup konusamadık kaçıyorum daha doğrusu en iyi dönem hangisi karar vermek için?
  Erkek arkadaşım 18.08 doğumlu ben 01.10 yardımcı olabilirmisiniz

 3. Nur

  07/12/2016

  Zafer bey oğlum 26 09 11 doğumlu saat 16 40 de doğdu bir dir iletisim problemi var burcundan mi kaynaklı ne zaman bu durum dyzelir sevgiler

 4. Mutsuz

  08/12/2016

  Ceyhun bey mrh ne kadar güzel ve ayrintili anlatmissiniz tesekkurler. Ben 18.10.1981 dogumluyum. Evliyim ve iki güzel cocugum var. Berbat bir sene gecirdim ve son üc gündür daha daha kötüyüm Artik gelecege dair ne umudum ne insanlara guvenim var.Hayatimda bir sey duzelecegide yok. Gercekten umut var mi gelecekten?

 5. zübeyde

  14/12/2016

  Ceyhun bey merhaba 🙂
  Basarilariniz daim olsun ilk gunden itibaren takip ediyorum sizi uyarilarinizla yorumlarinizla kilavuz oluyorsunuz eksik olmayin..

  Benim sorum ise;
  2008 yilinda bir devlet dairesinde taseron olarak calisiyorum ve isimden memnun degilim bos da durmadim ayni zamanda okudum yuksek lisansimi da yaptim 2014 yilinda basladim ve bitti ve karsima nisanlim cikti gecen yil kismetse 30 nisanda evlenecegiz… ama asil sorum benim isim hep askida kaldi hep bekledim iyilesir sartlar kadro gelir vs.. ve önumde birkac ay var evlenince ayrilicam simdiki kararim bu.. devlette calismayla ilgili gelisme demissiniz sizin gorusunuz nedir bu konuda? Kendimi cok kotu hissediyorum yeniden is bulmak korkutuyor beni ama gelecegim de yok burada bir gelisme olabilir mi? Sizden cevap bekliyorum…

  Sevgiler

 6. Gizo

  14/12/2016

  İyi akşamlar Ceyhun bey 17.10.94 doğumluyun berbat hastalıklarla mücadelelerle dolu kötü bir yıl geçirdim artık düzene girsin istiyorum herşey umarım yeni yıla doğru umut olur

 7. Sara

  15/12/2016

  Merhabalar,
  22.10.1994 ve saat 18.16’da doğdum. Yazılarınızın çoğunu okudum. Modern astrolojiyle ilgili yazdığınız yazı çok anlamlıydı. Astrolojiye gelen en basit eleştiri sorusu olan ‘yani sadece 12 tip insan mı var?’ sorusunu çok iyi açıklamış. Açıkçası astrolojiye yoğun bir ilgim var fakat bunu söylemek bulunduğum ortamda çok zor oluyor. Daha çok gökyüzünün bilimsel tarafıyla uğraşılan bir yerde bulunduğum için diyebilirim. Bu yüzden kendi doğum haritamla ilgili merak içindeyim. Zamanınız olursa verdiğim bilgilere bakıp minik bir yorum yapabilirseniz sevinirim. Okumaya devam edeceğim. İyi geceler dilerim.

 8. miray

  17/12/2016

  02.10.93dogumluyum. bana 2016 yili ugurlu olmadi..2017 yilda heyatimda ne deyisiklikler ola bilir?

 9. ÖZLEM

  21/12/2016

  Zafer bey merhabalar burcumun aylık yorumunu ararken tesadüfen sizin sitenizi gördüm. Bi solukta tüm yazdıklarınızı okudum. Alanınızda gayet basarılısınız. Yazdıklarınızı okurken ağzım açık kaldı. Bundan sonra sadece sizi takip edeceğim. Şimdiye kadar neredeydiniz? Ben mi geç buldum sizi 🙂 çok merak ettiğim bi konu var 11 Ekim doğumluyum is değiştirmeyi düşünüyorum ocak ayında değiştirmem ne kadar doğru olur?

 10. Zeynep

  22/12/2016

  Merhaba zafer bey , görüyorum ki yorumlarda cevaplarınızda harika yanlız Ceyhun daha mı akılda kalıcı acaba çoğu kişi Ceyhun bey diye hitap ediyor size. neyse soru sormadan teşekkür etmek istiyorum harikasınız!

 11. Birsen

  22/12/2016

  Uc bir teraziyim ay gunes yukselen terazi kasim ayi felaket ayi oldu resmen 2 yillik ciddi iliskim bitti maddi anlamda slklntili donem jupiter sanirim bana iyi gelmedi super dolunay once etkileri yikti gecti resmen artik o kadar yoruldum ki hissizlestim bu yilin kapanisi kotu oldu umarim terazilerin yuzu 2017 de artik guler

 12. su

  22/12/2016

  ekimde canlanan şeyler birden bitti bir daha geri dönüşü olmaz mı

 13. Büşra

  23/12/2016

  Ceyhun Bey sizi yeni keşfettim yorumlarınızın tutarlılığı beni etkiledi ilk kez yorum yazıyorum ben 4 Ekim 1998 doğumluyum 1 yıldır barışmaya çalıştığım ama yay burcu ve sevgilisi olan eski sevgilimle tuhaf konuşmalar içindeyiz 1 yıldır ama ilişkisi bitecek gibi görünmüyor. İlişkilerin sonlanması ve adı konulmamış ilişkilerin somutlaşması vs demişsiniz bu beni çok umutlandırdı bunu belirtmek isterim. Sizce oluru nedir Yay burcu eski sevgilimin ilişkisinin bitmesini yıldızlar sağlayabilir mi?

  • Büşra

   24/12/2016

   Bu arada sevdiğim şahıs 16.12.1997 doğumlu saygılarımla Ceyhun bey cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum bu yıl çok kötüydü benim için.

 14. İlkay

  28/12/2016

  Merhaba Zafer bey ilgiyle takip ediyorum sizi. 12/10/1971 sabah 05.30 da doğmuş duble bir teraziyim. Uzun zamandır zor günler yaşadım ama yazdıklarınız ve hissetiklerim doğrultusunda içim kıpır kıpır. Belki yeni yıl yeni umut olduğu için belki de uzun zamandır konuştuğum, hoşlandığım adamın (05/03/1969) da bana hoşlandığını itiraf etmesi (17/12/2016) heyecanlandırdı bilemiyorum. Heyecanla bekliyorum 2017 için neler diyeceksiniz. Öyle güzel yorumlar yazıyorsunuz ki teşekkür ediyorum size. Çok iyi anlatıyorsunuz, çok açıklayıcı bilgiler veriyorsunuz. Harika bir yol rehberisiniz. Umarım her şey iyi olur dünyamız için, ülkemiz için, bizler için ve sizin için. Barış, sağlık, huzur, aşkla, bereketle gelsin yeni yıl. Sevgiler

 15. Pingback: Terazi Burcu 2017 Yorumu