Terazi Burcu Aralık 2015 yorumu, 11 Aralık Yeniay ve 25 Aralık Dolunay etkileri ile Aralık ayında baskın olacak Uranüs’ün etkilerini içeriyor. Yeni dönemin ayak seslerini duymaya başladınız mı değerli dostlar? Yeni bir öğrenme süreci, hareketli günler, yeni hobiler.. Daha yeni başlıyor 🙂 30 Kasım’da Satürn ile Güneş yay burcunda bir araya geliyor. 2016 ve 2017 yıllarında, her Satürn gerilemesinde iletişim ve ulaşım alanında baskı altında olacağınızı görmezden gelecek olursak, önünüzde harika bir süreç var 🙂 Hiç merak etmeyin, gerilemeler sırasında size hatırlatma ve önerilerim olacak. Satürn etkisiyle 2013-2014 yıllarında iş hayatınız ve kazancınız üzerine düşünmeye, bu alanda adımlar atmaya ihtiyaç duydunuz. Aralıkla birlikte hayatınızda yeni bir pencere açılıyor, artık şu soruları soracaksınız:

 1. hayatımda kimler olmalı?
 2. zamanı en değerli şekilde kullanmanın yolu nedir?
 3. yeni hobiler ve ilgi alanlarına ihtiyacım var mı?
 4. ikinci bir dil mi öğrensem yoksa yazılımla mı ilgilensem?
 5. araba almalı veya arabamı satmalı mıyım?
 6. nerede, nasıl bir muhitte yaşamalıyım?
Yeni Satürn sürecinde, tam 2 yıl boyunca, dikkatinizi bu soruların cevabını bulmaya yöneltecek, kendiniz ve sevdikleriniz için en doğru olanı yapmaya çalışacaksınız. Yeni gelişim sürecinde başarılar diliyorum. 2 yıl sonra kendinizle ilgili birçok şey keşfetmiş olacağınıza eminim. Tabi bu sürecin bazı maliyetleri de olacaktır: Yeni sorumluluklar ve aşılması gereken engeller mutlaka olacak. Teraziler için iletişim alanındaki zorluklar hep keyifsiz oluyor, 2 yıl boyunca yaklaşık 2 aylık süreçlerde bu zorluklar kaçınılmaz olarak hayatınızda yer alacak. Olsun varsın, sonuç o kadar iyi olacak ki, hiç de pişman olmayacaksınız 🙂 Aralık 2015 yorumuna başlayalım.

Terazi burcu Aralık 2015

Satürn etkilerini bir yana koyalım çünkü Aralık ayında baskın etki Uranüs’ten geliyor ve Uranüs terazi burcunun alanında: evlilik ve ilişkiler. Uranüs 2011 yılından bu yana terazi burcunu şu alanlarda etkiliyor:
 1. ilişkilerin sizi kısıtlamasını istemiyorsunuz
 2. eşinizle/sevgilinizle bir özgürlük mücadelesi içindesiniz
 3. ilişkileriniz beklenmedik şekilde sona eriyor
 4. insanların tavırlarını kestiremez hale geldiniz, beklenmedik şekilde davranıyorlar
 5. sizi boğan ilişkilere saplanıp kaldınız
Uranüs’ün enerjisi özgürleşmeyle ilgilidir ve iki farklı şekilde yaşanır. Birinci ihtimal, yukarıda saydığım konularda özgürleşmek, rahat olabilmek istersiniz; yeni arayışlarla birlikte karşınıza yeni fırsatlar çıkar. İkinci ihtimal, bu alanlarda engellenmiş hissedersiniz veya bir vesile ile gerçekten engellendiğiniz için özgürlüğe yeniden kavuşma mücadelesi verirsiniz. 2011 yılından bu yana, her iki ihtimali de yaşamış olmanız mümkün. Aralık 2015, Uranüs’ün enerjisini çok yoğun hissedeceğiniz bir ay olacak, gündeminiz ise saydığım konular etrafında gelişecek. Uranüs enerjisi bağımsızlık mücadelesine dönüşebilir, isyan bayrağını açmak isteyebilirsiniz 🙂 Zapt etmesi zor bir enerjidir, sakin kalmayı başarmak en doğrusudur. Uranüs’ün etkileri 2018 yılına kadar devam edecek, sizi nasıl etkilediğini daha iyi anlamak isterseniz geçmişte yazdığım yazınızı okumanızı öneriyorum: Uranüsün terazi burcuna etkisi

Ortak Uyarı

Uranüs dişleri, kemikleri ve eklemleri temsil eder. Bu nedenle Aralık ayında kırıklara neden olabilecek sporlardan uzak durmak (futbol gibi) ve süratli araba kullanmak hiç iyi fikir değil. Özellikle 19-25 Aralık arası en riskli dönem diyebilirim çünkü Merkür-Uranüs etkileşimi de var. Trafikte dikkatli olun (araçta ve yaya olarak), kar yağmış olursa kayıp düşme ihtimalini aklınızda tutarak ihtiyatlı hareket edin, mutfakta bıçakla uğraşırken elinizi kesmeyin.. Birden dişleriniz ağrımaya başlarsa, eklemleriniz sızlarsa “ne oluyor” diye sormaya gerek bile yok, Uranüs gerilemesinden önceki ve sonraki hafta bunlar olabilir. Siz tedbirinizi alın yani, dişinizle fıstık kırmaya çalışmayın mesela, kırılabilir; benden söylemesi 🙂 İlla ki bir şey olacak demiyorum elbette, öyle olacak olsa insanoğlu hep birlikte kaza bela yaşıyor olurdu ki öyle olmuyor biliyorsunuz 🙂 Dikkatli olun yeter. Son olarak, Uranüs “yeter artık” dedirten bir gezegendir, talimat almayı hiç sevmez, kendi bildiğini yapmak ister. Olur da bu his tarafından ele geçirildiğinizi hissederseniz, önce derin bir nefes alın ve “gördüm seni Uranüs” deyin 🙂

11 Aralık Yeniay’ın terazi burcuna etkileri

Güzel haber şu: Mars terazi burcunda. Harika! Kötü haber şu: Mars terazi burcunda. Aman dikkat! Hayır yanlış yazmadım 🙂 “Ne alaka şimdi” diyen okurlarıma hemen durumu açıklayayım: Mars cesaret ve dinamizm dolu bir enerji getirir fakat olumsuz açılar alırsa son derece agresifleşebilir. Aralıkta Mars-Uranüs karşıtlığı olacak, ki bu olumsuz açıya iyi bir örnektir. Yeniay enerjisi, hem özel hayatınız hem de iş hayatınızdaki insanlara karşı tahammülsüz olmanıza neden olabilir. Hele ki olumsuz ve sorunlu bir gündeminiz varsa, sabretmeniz kolay olmayacaktır. Diğer yandan, Mars sizin burcunuzda olduğu için, hem sabırsız hem de agresif bir tavır almanız mümkündür. Kırıp dökme eğiliminiz artabilir. Her ne kadar uzlaşmadan yana insanlar olsanız da, haksızlığa uğradığınızı düşündüğünüzde sert tepkiler veriyorsunuz. Şu sıralar özellikle eşinize/sevgilinize, ayrıca arkadaşlarınıza veya iş yerinde muhatap olduğunuz insanlara kırgınsanız, Aralıkta bomba gibi patlama ihtimaliniz var 🙂 “Yeter artık beni rahat bırakın” tarzında şeyler de olabilir, “sen kim oluyorsun ki” tarzında da..Gerek var mı? Orasını en iyi siz bilirsiniz, bana laf düşmez 🙂 Benim görevim, bu enerjinin Mars/Uranüsten geldiğini bilmenizi sağlamak, ki görevimi yapmış olmanın huzuru ile devam ediyorum 🙂 🙂 Diğer yandan, eğer ki olumlu bir gündem varsa, evlilik gibi mesela, bu ay harika olacak. Her şeye yetişebilecek kadar çok enerjiniz ve gücünüz olacak. Terazi burcu için olasılıklar şöyle:
 1. hareketli bir dönem başlıyor
 2. yeni bir ilgi alanına (hobi, dil, beceri) adım atıyorsunuz
 3. kardeşinizden kaynaklanan yeni bir sorumluluk
 4. eşinizle/sevgilinizle ilgili önemli bir gelişme, bir karar
 5. hayatınızdan bazı insanları çıkarma kararı
 6. nişan, evlilik yolunda adımlar
 7. bir ilişkinin başlaması
Yeniay enerjisi 11 Aralık – 17 Aralık arasında etkin olacak. Umarım ki aldığınız kararlar; hayatınıza heyecan, renk ve özgürlüğün hafifliğini getirir 🙂 2011 yılından bu yana hayatınızdaki hareketin başlıca sorumlusu olan Uranüs, Aralık ayında kendini yeniden hatırlatacak. Evi falan terk etmek isterseniz, durun hemen gitmeyin 🙂 Şaka yapıyorum tabi de, bu ay en büyük mücadeleniz kendinizi kontrol altında tutmak olacak gibi görünüyor.

25 Aralık Dolunay’ın terazi burcuna etkileri

Aramıza yeni katılan okurlarım için söyleyeyim: Dolunay gündemdeki bir meselenin sonuçlanmasını sağlar, böylece konu gündemden düşer. 25 Aralıkta gerçekleşecek Dolunay’ı günler öncesinde yazdığım için okuduklarınız anlamsız ve gündeminizden uzak gelebilir fakat Aralık sonunda gündem şekillenecektir. Bu yazıyı ilerleyen günlerde yeniden okumanızı öneriyorum. Terazi burcu Dolunay gündemi şöyle:
 1. nişan/düğün mü var? hadi hayırlı olsun.
 2. yeni hayat düzenine geçiş yapabilirsiniz
 3. kariyerinizde önemli bir gelişme netleşebilir
 4. görüntü değişikliğinin zamanı geldi diyebilirsiniz
 5. yeni iş ortamı ve arkadaşlar (iş yerinde terfi, iş değişimi gibi)
Dolunay sırasında Neptün enerjisi olacak, bu nedenle keyifli bir çalışma ortamına geçiş mümkündür. Neptün etkisi, çalışma arkadaşlarınızı temsil eden alanda fakat bu alan aynı zamanda sağlıklı olmayı da temsil eder. Bu nedenle, sağlıkla ilgili aşmak istediğiniz sorunlarınız varsa Aralık sonundaki Dolunay size fırsatlar getirecektir. Diğer yandan spora başlamak veya daha sağlıklı/düzenli bir hayat tarzına geçiş yapmak için de elverişli olacak. Kim bilir, belki de evlendiğiniz veya ev/iş değiştirdiğiniz için yeni bir düzen başlıyor 🙂 Her koşulda, yeni dönemi seveceğinizi düşünüyorum. Umarım öyle olur. Sevgilerimle, Ceyhun]]>