Terazi Burcu Aralık 2015 Yorumu: Aşk, Evlilik ve İlişkiler

Yazar 

Terazi Burcu Aralık 2015 yorumu, 11 Aralık Yeniay ve 25 Aralık Dolunay etkileri ile Aralık ayında baskın olacak Uranüs’ün etkilerini içeriyor.

Yeni dönemin ayak seslerini duymaya başladınız mı değerli dostlar? Yeni bir öğrenme süreci, hareketli günler, yeni hobiler.. Daha yeni başlıyor 🙂

30 Kasım’da Satürn ile Güneş yay burcunda bir araya geliyor. 2016 ve 2017 yıllarında, her Satürn gerilemesinde iletişim ve ulaşım alanında baskı altında olacağınızı görmezden gelecek olursak, önünüzde harika bir süreç var 🙂 Hiç merak etmeyin, gerilemeler sırasında size hatırlatma ve önerilerim olacak.

Satürn etkisiyle 2013-2014 yıllarında iş hayatınız ve kazancınız üzerine düşünmeye, bu alanda adımlar atmaya ihtiyaç duydunuz. Aralıkla birlikte hayatınızda yeni bir pencere açılıyor, artık şu soruları soracaksınız:

 1. hayatımda kimler olmalı?
 2. zamanı en değerli şekilde kullanmanın yolu nedir?
 3. yeni hobiler ve ilgi alanlarına ihtiyacım var mı?
 4. ikinci bir dil mi öğrensem yoksa yazılımla mı ilgilensem?
 5. araba almalı veya arabamı satmalı mıyım?
 6. nerede, nasıl bir muhitte yaşamalıyım?

Yeni Satürn sürecinde, tam 2 yıl boyunca, dikkatinizi bu soruların cevabını bulmaya yöneltecek, kendiniz ve sevdikleriniz için en doğru olanı yapmaya çalışacaksınız. Yeni gelişim sürecinde başarılar diliyorum. 2 yıl sonra kendinizle ilgili birçok şey keşfetmiş olacağınıza eminim.

Tabi bu sürecin bazı maliyetleri de olacaktır: Yeni sorumluluklar ve aşılması gereken engeller mutlaka olacak. Teraziler için iletişim alanındaki zorluklar hep keyifsiz oluyor, 2 yıl boyunca yaklaşık 2 aylık süreçlerde bu zorluklar kaçınılmaz olarak hayatınızda yer alacak.

Olsun varsın, sonuç o kadar iyi olacak ki, hiç de pişman olmayacaksınız 🙂

Aralık 2015 yorumuna başlayalım.

Terazi burcu Aralık 2015

Satürn etkilerini bir yana koyalım çünkü Aralık ayında baskın etki Uranüs’ten geliyor ve Uranüs terazi burcunun alanında: evlilik ve ilişkiler.

Uranüs 2011 yılından bu yana terazi burcunu şu alanlarda etkiliyor:

 1. ilişkilerin sizi kısıtlamasını istemiyorsunuz
 2. eşinizle/sevgilinizle bir özgürlük mücadelesi içindesiniz
 3. ilişkileriniz beklenmedik şekilde sona eriyor
 4. insanların tavırlarını kestiremez hale geldiniz, beklenmedik şekilde davranıyorlar
 5. sizi boğan ilişkilere saplanıp kaldınız

Uranüs’ün enerjisi özgürleşmeyle ilgilidir ve iki farklı şekilde yaşanır. Birinci ihtimal, yukarıda saydığım konularda özgürleşmek, rahat olabilmek istersiniz; yeni arayışlarla birlikte karşınıza yeni fırsatlar çıkar.

İkinci ihtimal, bu alanlarda engellenmiş hissedersiniz veya bir vesile ile gerçekten engellendiğiniz için özgürlüğe yeniden kavuşma mücadelesi verirsiniz. 2011 yılından bu yana, her iki ihtimali de yaşamış olmanız mümkün.

Aralık 2015, Uranüs’ün enerjisini çok yoğun hissedeceğiniz bir ay olacak, gündeminiz ise saydığım konular etrafında gelişecek. Uranüs enerjisi bağımsızlık mücadelesine dönüşebilir, isyan bayrağını açmak isteyebilirsiniz 🙂 Zapt etmesi zor bir enerjidir, sakin kalmayı başarmak en doğrusudur.

Uranüs’ün etkileri 2018 yılına kadar devam edecek, sizi nasıl etkilediğini daha iyi anlamak isterseniz geçmişte yazdığım yazınızı okumanızı öneriyorum: Uranüsün terazi burcuna etkisi

Ortak Uyarı

Uranüs dişleri, kemikleri ve eklemleri temsil eder. Bu nedenle Aralık ayında kırıklara neden olabilecek sporlardan uzak durmak (futbol gibi) ve süratli araba kullanmak hiç iyi fikir değil.

Özellikle 19-25 Aralık arası en riskli dönem diyebilirim çünkü Merkür-Uranüs etkileşimi de var. Trafikte dikkatli olun (araçta ve yaya olarak), kar yağmış olursa kayıp düşme ihtimalini aklınızda tutarak ihtiyatlı hareket edin, mutfakta bıçakla uğraşırken elinizi kesmeyin..

Birden dişleriniz ağrımaya başlarsa, eklemleriniz sızlarsa “ne oluyor” diye sormaya gerek bile yok, Uranüs gerilemesinden önceki ve sonraki hafta bunlar olabilir. Siz tedbirinizi alın yani, dişinizle fıstık kırmaya çalışmayın mesela, kırılabilir; benden söylemesi 🙂

İlla ki bir şey olacak demiyorum elbette, öyle olacak olsa insanoğlu hep birlikte kaza bela yaşıyor olurdu ki öyle olmuyor biliyorsunuz 🙂 Dikkatli olun yeter.

Son olarak, Uranüs “yeter artık” dedirten bir gezegendir, talimat almayı hiç sevmez, kendi bildiğini yapmak ister. Olur da bu his tarafından ele geçirildiğinizi hissederseniz, önce derin bir nefes alın ve “gördüm seni Uranüs” deyin 🙂

11 Aralık Yeniay’ın terazi burcuna etkileri

Güzel haber şu: Mars terazi burcunda. Harika!

Kötü haber şu: Mars terazi burcunda. Aman dikkat!

Hayır yanlış yazmadım 🙂 “Ne alaka şimdi” diyen okurlarıma hemen durumu açıklayayım: Mars cesaret ve dinamizm dolu bir enerji getirir fakat olumsuz açılar alırsa son derece agresifleşebilir. Aralıkta Mars-Uranüs karşıtlığı olacak, ki bu olumsuz açıya iyi bir örnektir.

Yeniay enerjisi, hem özel hayatınız hem de iş hayatınızdaki insanlara karşı tahammülsüz olmanıza neden olabilir. Hele ki olumsuz ve sorunlu bir gündeminiz varsa, sabretmeniz kolay olmayacaktır.

Diğer yandan, Mars sizin burcunuzda olduğu için, hem sabırsız hem de agresif bir tavır almanız mümkündür. Kırıp dökme eğiliminiz artabilir. Her ne kadar uzlaşmadan yana insanlar olsanız da, haksızlığa uğradığınızı düşündüğünüzde sert tepkiler veriyorsunuz.

Şu sıralar özellikle eşinize/sevgilinize, ayrıca arkadaşlarınıza veya iş yerinde muhatap olduğunuz insanlara kırgınsanız, Aralıkta bomba gibi patlama ihtimaliniz var 🙂

“Yeter artık beni rahat bırakın” tarzında şeyler de olabilir, “sen kim oluyorsun ki” tarzında da..Gerek var mı? Orasını en iyi siz bilirsiniz, bana laf düşmez 🙂 Benim görevim, bu enerjinin Mars/Uranüsten geldiğini bilmenizi sağlamak, ki görevimi yapmış olmanın huzuru ile devam ediyorum 🙂 🙂

Diğer yandan, eğer ki olumlu bir gündem varsa, evlilik gibi mesela, bu ay harika olacak. Her şeye yetişebilecek kadar çok enerjiniz ve gücünüz olacak.

Terazi burcu için olasılıklar şöyle:

 1. hareketli bir dönem başlıyor
 2. yeni bir ilgi alanına (hobi, dil, beceri) adım atıyorsunuz
 3. kardeşinizden kaynaklanan yeni bir sorumluluk
 4. eşinizle/sevgilinizle ilgili önemli bir gelişme, bir karar
 5. hayatınızdan bazı insanları çıkarma kararı
 6. nişan, evlilik yolunda adımlar
 7. bir ilişkinin başlaması

Yeniay enerjisi 11 Aralık – 17 Aralık arasında etkin olacak. Umarım ki aldığınız kararlar; hayatınıza heyecan, renk ve özgürlüğün hafifliğini getirir 🙂 2011 yılından bu yana hayatınızdaki hareketin başlıca sorumlusu olan Uranüs, Aralık ayında kendini yeniden hatırlatacak.

Evi falan terk etmek isterseniz, durun hemen gitmeyin 🙂 Şaka yapıyorum tabi de, bu ay en büyük mücadeleniz kendinizi kontrol altında tutmak olacak gibi görünüyor.

25 Aralık Dolunay’ın terazi burcuna etkileri

Aramıza yeni katılan okurlarım için söyleyeyim: Dolunay gündemdeki bir meselenin sonuçlanmasını sağlar, böylece konu gündemden düşer.

25 Aralıkta gerçekleşecek Dolunay’ı günler öncesinde yazdığım için okuduklarınız anlamsız ve gündeminizden uzak gelebilir fakat Aralık sonunda gündem şekillenecektir. Bu yazıyı ilerleyen günlerde yeniden okumanızı öneriyorum.

Terazi burcu Dolunay gündemi şöyle:

 1. nişan/düğün mü var? hadi hayırlı olsun.
 2. yeni hayat düzenine geçiş yapabilirsiniz
 3. kariyerinizde önemli bir gelişme netleşebilir
 4. görüntü değişikliğinin zamanı geldi diyebilirsiniz
 5. yeni iş ortamı ve arkadaşlar (iş yerinde terfi, iş değişimi gibi)

Dolunay sırasında Neptün enerjisi olacak, bu nedenle keyifli bir çalışma ortamına geçiş mümkündür. Neptün etkisi, çalışma arkadaşlarınızı temsil eden alanda fakat bu alan aynı zamanda sağlıklı olmayı da temsil eder.

Bu nedenle, sağlıkla ilgili aşmak istediğiniz sorunlarınız varsa Aralık sonundaki Dolunay size fırsatlar getirecektir.

Diğer yandan spora başlamak veya daha sağlıklı/düzenli bir hayat tarzına geçiş yapmak için de elverişli olacak. Kim bilir, belki de evlendiğiniz veya ev/iş değiştirdiğiniz için yeni bir düzen başlıyor 🙂

Her koşulda, yeni dönemi seveceğinizi düşünüyorum. Umarım öyle olur.

Sevgilerimle, Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

105 Yorum

 1. Serap

  18/12/2015

  Burçlara ay konularına ilgim yogun ay taktiklerini araştırırken tesadüf siteniz denk geldi bağımlısı oldum istediğim gibi bir yorumlama tekniğini var 

  22.10.1988 doğumluyum saatimi tam bilmiyorum lazım olursa öğrenebilirim 

  Evlilik hazırlığı yaptığım kişi 23.10.1983 doğumlu saati lazım olursa öğrenebilirim 

  Nasipse 1 ocak isteme günümüz 16 nisan 2016 nikah günümüz olacak düğün tarihi temmuz gibi ama net değil …gökyüzünün konum azizligine uğrayıp yanlış tarihlerin denk gelmesini istemiyorum yonlendirirseniz sevinirim lutfennnn ay boşlukta olmasın istiyorum ay boğa basak yengeç Burçların da olabilir herhangi bir gezegen retrosuna denk gelmesin bereketli ugurlu bir gökyüzü eşliğinde olsun tüm evren yanımda olsun uguruyla istiyorum yardimci olurmusunuz

  Samsung cihazımdan gönderildi

  • Zafer Ceyhun

   18/12/2015

   Serap hanım merhaba, öncelikle aramıza hoş geldiniz 🙂
   ileride inşallah çocuklarınızla birlikte büyüyecek ailenize daima mutluluk ve sağlık dilerim.
   gezegenlerin gerilemesine denk gelmeden evlenmek kolay değildir, bazı önerilerim olsun:
   tanışma için Aralık sonu daha iyi diye düşünüyorum, 5 Ocakta Merkür gerilemesi var, 5 Ocağa ne kadar uzak o kadar iyi..
   Nikah gününü de Nisan başına almanızı öneririm, Mars gerilemesi 17 Nisan Mars gerilemesi..
   Düğün için Temmuz ideal..
   Sevgiler, Ceyhun

  • serap

   18/12/2015

   amin inşallah güzel temennileriniz için teşekkür ederim.
   yönlendirmeniz için de tabiki
   o zaman tarihler de bi sıkıntı pek yok ucuz yırtıyorum.
   1 ocak isteme gününü malesef değiştiremem zaten 5 ocağa biraz war.
   nikah gününü bir nisana alabilirim
   şaka gibi çünkü…evliliğe sıcak bakmayan ben …diğer yarımı bulamayan ben …
   ruh eşimi diğer yarımı buldum….şaka gibi …:)

 2. Gizem

  18/12/2015

  Zafer bey, gerçekten yorumlarınızı okumadan yeni bir aya başlayamıyorum artık. Son 7 gündür yaşadıklarım artık beni yorum yapmak zorunda bıraktı 🙂 öncelikle 12 Aralık’ta hiç ummadığım bir şekilde şansım yaver gitti ve yanında huzurlu hissettiğim biri ile ilişkiye başladım. Sonra bir başka arkadaşımın etkisi ile bu yeni erkek arkadaşım ile ilgili çok korkunç bir takıntı yaşamaya başladım ve bu nedenle ilişkim tam başlıyor derken sona erdi, aslında bu konuda yorumlarınıza ihtiyacım olacak. (keşke sizinle özel mesaj yolu ile iletişime geçmem mümkün olsa :() ve az önce çikolata yerken dişimi kırdım! İnanılır gibi değil ama kırdığım anda aklıma yorumlarınız geldi ve size bu yorumu yazmak istedim. Umarım görüşlerinizi benimle paylaşırsınız. İyi akşamlar

  • Zafer Ceyhun

   22/12/2015

   Gizem hanım merhaba,
   geçmiş olsun öncelikle..ben de az önce düştüm, olmadık şekilde, evde yürürken 🙂
   sizin ve onun burç-yükselenler belli mi?

  • Gizem

   22/12/2015

   Benim burcum Terazi, yükselenim Aslan. O ise İkizler burcu. Dün ona ihtiyacım olduğunu söyledim, o da bana artık yeni biri ile görüştüğünü söyledi. Aslında ilişkimiz tam olarak bitmemişti, ondan biraz süre istemiştim, takıntı yaşamaya başladığım durum ile ilgili olarak. O ise sadece 2 gün içerisinde yeni birini bulmuş. Gerçekten 2015 ancak bu kadar kötü bir final yapabilirdi diye düşünüyorum… 🙁

 3. Merve

  19/12/2015

  Merhabalar 🙂

  Bu ay yorum yapamamustim yaziniza ama simdi yapmayi istedim. Is yerinde iletisim sorunlari yazilarinizda terazi burcu icin sin dönemler hep vardi ve bi süre daha olacagini yazmistiniz. Yani ne diyeyim. Eylül ayinda basladigim isten memnunken benden sorumlu olan üstümle iletisim sorunlari yasamaya baslamistim, dün patlak verdi sonunda! Tam anlamiyla hararetli olmasada bir “tartisma” yasadik. Ona göre ya verilen kararlara ve üstlerime boyun egmeyi ögrenmeliymisim yada serbest meslek yapip kendi isimin patronu olmaliymisim…. Bir gün öncesindede isimden memnun olup olmadigimi ve staj sonrsi devam etmeyi düsünüp düsünmedigimi sormustu… Evet cok sinirleniyorum bu aralar ve öfjem disa yansiyor cabucak.
  Herkes gibi bende merak ediyorum ne olacak bu halim diye. Ve uranüsün de etkisini yasiyorum. Hic bana uymayacak birine cok ilgi duyuyorum ve kendiside benim gibi terazi. Ama bu konuda duygularim ne kadar yogun olsada gelecege dair planlar yapmiyorum akisina biraktim ve hersey olacagina varir diyebiliyorum sadece. Cok ümitsiz ve pesimist bi ruh hali aldi basini gidiyor bende 🙁 2016 yili yorumlarini bekliyorum sabirsizlikla….

  • Zafer Ceyhun

   22/12/2015

   Merve hanım hiç canınızı sıkmayın, sorunlara odaklanıp “güvensiz” hissettiğiniz süreci işler ters gider.
   derin bir nefes alın, “her şey yolunda gidecek” deyin ve yola devam edin, olur mu?
   sevgiler, Ceyhun

 4. Gökhan

  22/12/2015

  Tek keliyle Harikaaa. Hepsini yaşadım/yaşıyorum desem 😀
  Tebrik ediyorum, cidden çok başarılı 🙂

  • Zafer Ceyhun

   22/12/2015

   tşk ediyorum Gökhan bey, her zaman beklerim 🙂 🙂

 5. zübeyde

  22/12/2015

  Selamlar ceyhun bey :))
  Müjdeyi ben vereyim aşik oldum..olmaz olmaz lanetlendim derken asik oldum 🙂 umarim hayirlisi olur.

  Erkek arkadasim akrep burcu ve yukseleni de oglak. Benim ise teraziye oglak.

  Ne olur bir yorumda bulunun.Uyumlu olduk suan icin bir anlasmazligimiz olmadi ama yorumunuzu sabirsizlikla bekliyorum.

  Tesekkurler…

  • zübeyde

   22/12/2015

   Yanlis yazmisim akrepe ikizler olacakti 🙂

  • Zafer Ceyhun

   22/12/2015

   Zübeyde hanım merhabaa 🙂
   süper uyummmmm!! inşallah sonu da çok güzel olur, bu potansiyel temel olarak var, tabi detaylara bakmadan söylüyorum..
   sevgiler, Ceyhun

  • zübeyde

   23/12/2015

   Sevgili ceyhun bey 🙂
   Cok cok tesekkur ederim.O kadar mutlu oldum ki anlatamam.Insaallah aramizdaki bu uyum hic bozulmaz degerlendirdiginiz icin de tesekkur ederim.

   Ayrica sevdiklerinizin ve sizin simdiden yeni yilini kutlarim.

   Sevgiler 🙂

 6. Nur

  23/12/2015

  2016 yorumlarınızı dört gözle bekliyorum hadi bize erken sürpriz yapın Ceyhun bey. Mutlu seneler bu arada 🙂

  • Zafer Ceyhun

   24/12/2015

   çok teşekkür ederim Nur hanım, yazıları yayınlamaya hafta sonu başlayacağım inşallah 🙂
   size de harika bir yıl dilerim..
   sevgiler, Ceyhun

 7. Özlem

  23/12/2015

  Ceyhun bey ocak ayina hazirlikli girelim dimi yorumlarinizi bekliyoruz sevgiler…:)

  • Zafer Ceyhun

   24/12/2015

   elbette sonuna kadar hakkınız var Özlem hanım 🙂 çok yakında inşallah.
   Ceyhun

 8. sare

  24/12/2015

  merhaba Ceyhun Bey,
  herzamanki gibi sizi dört gözle bekliyoruz, 2016 yılı yorumlarınızı yeni yılı karşılamadan önce merak..merak..
  mutlu günlere 🙂

 9. Pınar

  24/12/2015

  Salı günü sinirden çıldıracaktım. Yok böyle bişey. Her türlü sürtüşme, aksilik…anlam verememiştim, her şey kontrolden çıkmış gibiydi! Uranüs resmen onikiden vurmuş beni.

 10. aassllii

  26/12/2015

  Dört gözle bekliyorum 2016 yorumlarınızı ceyhun beyy:)ne zaman yazıcaksınız.çoğu şeyi yaşıyoruz bilerek veya bilmeden farkına varmadan hayat gidiyor uranüs ten bahsettiğiniz ortak uyarı yorumunda en etkili tarih 19-25 aralık demişsiniz 25 aralık yani dün gece kız kardeşimin eşi trafik kazası geçirdi fabrika servisi yol ortasında stop etmiş tır arkadan vurmup öndeki kamyonun altına sokmuş araba pert ama allahtan ölen yok çoğu kişi yaralandı hastanedeler allah herkesin yardımcısı olsun

 11. Rümeyza

  29/12/2015

  Tespitlerinizin vuruculuğunu yineleyeceğim çünkü ağzım açık okudum dolunay yazısını. Aslında bir hafta önce de okumuştum ama bugün daha bir anlam kazandı. Haksız ve usulsüzce çıkarıldığım işime tekrar dönme hakkı elde ettim ki olay 4-5 sene önce oldu. Şimdi ben kararsızlık içindeyim, bir tarafta yarım kalmış hayat ve haklarım diğer yanda da gerçekler. Gerçi gerçeklik olgum bozuldu, çalıştıracak düğmeyi bulamıyorum bir süredir. SOS desem, gitmeli ve yıllar sonra gelen hakkımı kucaklamalı mıyım… desem… Dışarıdan bir göz olmanın dışında fikirlerinizi merak ediyorum. Burcum terazi, yükselenin yay. Teşekkürler. Sevgi dolu bir yıl dilerim. Gönlünüz hayatınıza ışık olsun…

  • Zafer Ceyhun

   29/12/2015

   Rümeyza hanım merhaba,
   öncelikle hayırlı olsun 🙂
   şahsi bir değerlendirmenin sonucunda doğru adımın atılabileceğini, bu nedenle en doğru kararı da sizin verebileceğinizi düşünüyorum..
   başarı ve mutluluk dilerim..
   Ceyhun

 12. kevser

  29/12/2015

  Yani bir astroloji sayfasını sürekli kontrol edeceğimi biri söylese,her zamanki ukala tavrımla yandan bir tebessüm atar BOŞ İŞLER derdim. Yahu nasıl bağımlık yaptınız. gece aklıma düşüp aaa sabah bi bakayım varmıymış yeni bi gelişme diyorum.
  yeni yıl için yazınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

  • Zafer Ceyhun

   29/12/2015

   her zaman bekliyorum Kevser hanım 🙂 🙂 ayrıca sabrınız ve anlayışınız için de çok teşekkür ederim..sanırım bugün başlayabileceğim sonunda, malum herkesin yeni sorumluluklar yüklendiği bir dönemde ben de kaçamadım bazı olaylardan, hala masanın başına geçemedim..
   sevgiler, Ceyhun