Terazi Burcu: Aralık 2014

Yazar 

Terazi burcu için Aralık ayında önce kısaca klasik astroloji yorumu yapacağım, her yerde bulabileceğiniz türden..ayrıca, her zamanki gibi sadece Burcuna Göre’de bulabileceğiniz modern astroloji yorumu da yapacağım, uzak gezegenlerin etkilerini anlatacağım.

Güneş, 22 Aralık’a kadar hemen yapmanız gereken işlerinizi, görüşmelerinizi ve insanlarla iletişiminizi temsil eden 3 .evinizde olacak. Dolunay geldiğinde bu işleri bir kenara bırakacaksınız ve ufkunuzu genişletmek, yeni insanlarla tanışmak, yeni fikirler edinmek ve yepyeni coğrafyalar keşfetmek isteyeceksiniz. Yani Dolunayı 9. evinizde yaşayacaksınız, bu nedenle dolunayda sıkılgan ve huzursuz olabilirsiniz çünkü işleriniz sıkıcı gelecek, her zaman yaptığınız işleri yük olarak göreceksiniz. Belki bazılarınız çekip uzaklara gitmek isteyecek.

10 Aralıkta Venüs, 17 Aralıkta Merkür ve 22 Aralık’ın ilk saatlerinde Güneş oğlak burcuna geçecek..Oğlak burcunda toplanan gezegenler, evinizle ve ailenizle alakalı konulara yönelmenize neden olabilir. Sonuçta ne değişir? Çok bir şey değişmez, bunları sürekli yaşayıp duruyoruz çünkü.

Bu ayın klasik astroloji yorumuna dair tek yazım dolunay olacak çünkü dolunay zamanında hayatımızda bir hareketlilik mutlaka olur. Dolunay, her ay düzenli olarak hayatımızda, küçük çaplı da olsa, değişime neden olan tek olaydır. Bu nedenle 6 Aralık dolunayının terazi burcuna etkisini Kasım ayında yazdım, buradan okuyabilirsiniz: dolunayın terazi burcuna etkisi

Şimdi asıl konuya geçelim, yani modern astrolojiye:

Aralık ayının sürükleyici etkisi Uranüs olacak. Siz bakmayın ülkemizde sürekli Merkür’den Venüs’ten bahsedilmesine, onların hayatımıza etkileri yüzeysel ve geçicidir. Hayatımızı kökten değiştiren enerjiyi sadece 5 gezegen getirir: Jüpiter-Satürn-Uranüs-Neptün-Pluto.

Terazi burcu için 21 Aralık’ta bitecek Uranüs gerilemesinin etkilerini anlattığım yazı burada: terazi burcu, Uranüs gerilemesi bitince nasıl etkilenecek

BurcunaGöre’nin düzenli takipçileri bu gezegenlerin hayatımızı değiştiren, bazen bizi şaşkına uğratan, bazen bunalıma girmemize neden olan, bazen de durdurulamaz bir güç veren etkilerini artık çok iyi biliyor olmalı. Ben hala bilmiyorum diyen var mı? O zaman yazılarınızı okurken hayatınızda olup bitenler üzerine düşünmenizi ve aradaki bağlantıyı anlamaya çalışmanızı öneriyorum.

Aralık ayı yazınızda 2 konu başlığı olacak: birisi Jüpiter’in gerilemeye başlaması, diğeri ise Uranüs-Pluto Etkileşimi. Hadi başlayalım.

JÜPİTER GERİLEMESİ: 8 ARALIK – 8 NİSAN

Jüpiter 16 Temmuz’da aslan burcuna geçtiğinden bu yana, terazi burcunun 11. evinde, yani hayatta hedeflerinize ulaşmaya en yakın olduğunuz dönemi yaşıyorsunuz. 11. ev, astrolojiyi iyi bilenlerin hasretle beklediği bir dönemdir, bu dönemde sağlık sorunları varsa çözülür, büyük hayaller gerçek olur. Çevrenizdeki insanların hem sayısı hem de kalitesi artar. Hayatınıza güçlü, başarılı ve mutlu insanlar insanlar girer, üstelik size yardımcı olmak isterler. Daha güzeli olabilir mi?

Jüpiter gerilemesi, Temmuz ayından bu yana, bu saydığım alanda Jüpiter’in getirdiği yenilik, heyecan ve iyimserlikle attığınız adımların yavaşlamasına, daha da ilerleme isteğinizin azalmasına, son 5 ayda yaptıklarınızı değerlendirmek istemenize neden olacak. Yani Jüpiter bir çeşit uykuya dalacak ve sizde yarattığı coşku azalacak, coşkunun yerini değerlendirme isteği alacak. Şunları sormaya başlayacaksınız: (1) bugüne kadar yaptıklarım iyi oldu mu? (2) beni daha ileri götürdü mü? (3) planlarımda bir değişiklik yapmalı mıyım?

Jüpiter’in sizi nasıl etkilediğini, hayatınızı hangi alanlarda güzelleştirmek istediğini Temmuz ayında detaylıca yazdım, buradan okuyabilirsiniz: Jüpiter terazi burcunu nasıl etkiliyor

8 Aralıktan itibaren, Jüpiter’in etkilediği alanda bugüne kadar var olan iyimserlik azalacağı için, birden kendinizi boşlukta hissedebilir, karamsarlık yaşayabilirsiniz. Sakın bu hatayı yapmayın! Jüpiter gerilemesi, bize yaptıklarımızı değerlendirmek için bir şans tanıyor, o kadar.

Gerileme sırasında bazı kritik günler olacak, o günler yaklaştığında sizi bilgilendirmeye devam edeceğim.

URANÜS-PLUTO ETKİLEŞİMİ: 15 ARALIK

Uranüs-Pluto karesi düzenli bir astroloji olayı değildir, dolunay gibi her ay olmaz, güneş tutulması gibi yıllık bir düzeni yoktur. Bir önceki Uranüs-Pluto karesi 1930’da olmuştu ve o dönemin düzenini değiştirmişti. Büyük ekonomik bunalım bu süreçte başlamış, Hitler Milliyetçi Sosyalist Partinin başına geçmiş ve Almanya’da iktidara yükselmişti. Bu süreç, 2. Dünya savaşının alt yapısını hazırladı, güzel anmak mümkün değil.

1960 yılında Uranüs-Pluto kavuşumu olduğunda yine yaşayan herkesin hayatını değiştirmişti. Bu süreçte savaş karşıtı düşünce yayıldı, “Savaşma Seviş” söylemi üzerinden hem sisyasi hem de cinsel devrim yaşandı. Uranüs-Pluto etkileşimleri çooook önemlidir yani 🙂 Kalıcı etkiler yapar, düzeni değiştirmeden gitmezler.

15 Aralık’ta, uykusundan uyanmaya hazırlanan Uranüs, 2012 yılından bu yana 6. kez Pluto ile etkileşime girip 90 derecelik kare açıyı oluşturacaklar. Kare etkileşim, çözüm bulma isteği uyandırarak bizi harekete geçirir.

Uranüs-Pluto karesinin terazi burcuna etkisi şöyle olacak:

Hayatınızda önemli insanlar var, değer verdiğiniz, birlikteyken mutlu olduğunuz, yardıma ihtiyacı olduğunda yanında olduğunuz ve aynısı beklediğiniz..Bu insanlardan birisi de eşiniz veya sevgiliniz, yani hayatı paylaştığınız kişi. Elbette herkes evli değil ya da sevgilisi yok ama olmasa da olmasını istiyorsunuz, sonuçta insanın doğasında var, öyle değil mi?

Ayrıca, hayatınızda eşiniz/sevgiliniz kadar önem vermediğiniz birçok insan var, onlarla da ortak bir zeminde buluşmak, sağlıklı ilişkiler yürütmek, herkes gibi sizin de ihtiyaç duyduğunuz bir şey.

Diğer taraftan; kendinizi güvende hissetmek istiyorsunuz. Bu nedenle güzel bir ev, huzurlu bir aile, ihtiyaç halinde sığınacak güvenli bir liman, yani bir eş, belki de aklı başında çocuklar..Geleceğe endişeli gözlerle bakmamak için kenarda bir miktar para, ya da fazlası: gelir getiren bir gayrimenkul. Ne iyi olur, değil mi?

Uranüs-Pluto karesinin bir hedefi var: eşiniz/sevgiliniz başta olmak üzere, ilişkileriniz sayesinde kendinizi huzurlu ve güvende hissetmenizi, yüzünüzü geleceğe döndüğünüzde endişelerden arınmış bir görüntü görmenizi istiyor. Nasıl mı?

 1. son yıllarda ilişkileriniz sürekli dalgalı, zaman zaman kendinizi tehdit edilmiş hissettiniz, bunu aşmanın bir yolunu bulabildiniz mi?
 2. eşinizle/sevgilinizle aniden ayrılıp kendinizi yalnız ve terk edilmiş mi hissettiniz?
 3. güvenli limandan çok uzakta, dalgalı denizde yol alan bir gemi gibi, savrulduğunuzu mu hissediyorsunuz?
 4. ilişkilerinizdeki tavrınızı değiştirip insanların size zarar vermesini engellemeyi öğrendiniz mi?
 5. ya da öyle bir ilişkiye başladınız ki, artık huzur ve mutluluk dolusunuz, içiniz aydınlandı
 6. belki de doğru evliliği yaptığınız, mutlusunuz ve ayrıca artık finansal kaygılarınız dahil, pek çok konuda rahatlamış hissediyorsunuz
 7. sizin için kimin önemli kimin önemsiz olduğunu artık biliyorsunuz, aileniz “çok önemli kişiler” listenizin başında
 8. bir aile kurmayı, güzel çocuklarınızın olmasını deliler gibi istiyor musunuz?
 9. eşinizle aranızdaki dengenin, ailenizin geleceği ve huzurunuz üzerindeki etkilerini daha net görmeye başladınız mı?

Uranüs-Pluto karesi, hayatınızı değiştiriyor ya da çoktan değiştirdi bile. Yukarıda saydığım sadece birkaç olasılık, siz bu etkiyi nasıl yaşıyorsunuz? Deneyimlerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz? Facebook, Twitter  veya bu yazının altına yorum yapmanızı heyecanla bekliyorum.

Sevgilerimle, Ceyhun.

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

14 Yorum

 1. sevda

  05/12/2014

  Açıkçası 15 ağustosta erkek arkadaşımdan ani bir kararla ayrıldım.Evlenmek istemediğimi işime yoğunlaşmam gerektiğini düşündüm.Ama şu aralar evlenmek ve çocuk sahibi olmak istiyorum.Ağustos ayında başka birini sevdiğimi fark ettim.Ancak henüz onunla bu konu hakkında konuşma fırsatı yakalayamadım.

  • burcunagorecom

   05/12/2014

   bir hatırlatma yapayım size: Uranüs-Pluto etkileşimi toplam 7 defa olacak, 15 Aralıktaki 6.sı, 2015 sonlarında bir kez daha olacak, yani bu gündem muhtemelen 2015 sonunda biter. sevgilerimle

  • sevda

   08/12/2014

   tam olarak nasıl bitecek gündem dediğiniz şey? hayatımda o kadar çok şey oluyor ki hangi gündem bitecek anlayamadım.Teşekkür ederim şimdiden

  • burcunagorecom

   08/12/2014

   23 Nisan – 30 Nisan 2014 tarihleri arasında önemli bir konu yaşadınız mı? O konuda ikinci perde diye düşünebilirsiniz, bir gelişme olacaktır mutlaka.

  • sevda

   09/12/2014

   Açıkçası o tarihlerde önemli olabilecek pek bir şey hatırlamıyorum ama o dönem mezuniyet için oldukça yoğun geçen bir dönemdi.Proje arkadaşlarımla sıkıntı yaşadım.

 2. Zeynep

  05/12/2014

  Bize boylesine guzel bilgiler verdiginiz icin cok tesekkur ederim ve basarilarimizin devamini dilerm 🙂

  Cok zor birkac yil gecirdim.Sanki dibe vurmustum duygusal olarak ve manevi olarak.Sevdigim insan baska biriyle evlendi zor zamanlardi.
  Boyle umut dolu yazilar okuyinca inanin rahatliyorum.bir seylerin degisecegine inaniyorum.gecen ay ki dolunay da olumsuz etkiledi beni bu arada.

  Sanirim sizin dediginiz degisimleri yasiyorum okuyunca daha bir farkindalik yaratti ama duygusal acidan bir gelisme maalesef yok bir turlu olmuyor bir turlu iste bu diyecegim insan cikmiyor karsima :;

  • burcunagorecom

   05/12/2014

   Zeynep hanım 2015 bittiğinde, sanıyorum ki artık doğru insanı bulmuş olacaksınız, Uranüs-Pluto bitiyor çünkü ve size değerli bir miras bırakacaktır mutlaka 🙂
   sevgilerimle, Ceyhun

 3. beniz

  05/12/2014

  İkizler burcu aralık ayı yorumunuz yokmu ? 🙁

 4. seçil

  07/12/2014

  Merhaba ceyhun bey,
  Koç burcuyum ay burcum terazi… evlenmek istediğim kişiyle bizden kaynaklanmayan problemler yüzünden bir türlü evlenemiyoruz… umarım artık son bulur….

 5. Esra

  09/12/2014

  kesinlikle zor bi yıl..boşanma.yeni aşk bitiş ve şimdi yeniden biten aşkta kıpırdanmalar..özel hayat çok karışık.

  • burcunagorecom

   09/12/2014

   Esra hanım terazi için büyük değişimlerin yılıydı hakikaten..her ne adım atarsanız atın, sonucunda mutlu olmanızı dilerim.

   Sevgiler, Ceyhun

 6. bahar

  10/12/2014

  mrb, terazi burcuyum uzun zamandır hayatıma birisi girmedi ve uzun zamandır işsizim, ne zaman gönlümde ki işe kavuşacam?

  • burcunagorecom

   10/12/2014

   Bahar hanım sadece burcunuza göre bunu söylemek imkansız malesef 🙁 aslında doğum haritanıza bakıp kesin bir şey söylemek de mümkün değil ancak ne zaman şansınızın iyi olacağını söyleyebilirim: bu ay hayatınızı tamamen değiştirecek bir gelişme yaşayabilirsiniz, hem güneş hem de Uranüs bunu destekliyor.
   umarım gönlünüze göre olur, sevgilerimle
   Ceyhun

 7. sevim

  15/12/2014

  Son iki yılım berbatı.. Boşanma iş hayatında sorun ve ayrılma, okul hepsi birbirine girdi.. şimdi aşığım.. okul ve is hayatım ne olacak. (Bu evliliğim nasıl olacak aslan burcu)