Terazi Burcu: Ağustos Yorumu 2

Yazar 

Terazi burcu doğası gereği hayatı diğer burçlardan daha zor yaşayan insanların burcudur ve bunu terazi olmayanlar bilmez. Sebebine gelince, tertemiz yüreği, herkes için iyilik isteyen güzel bakış açısıyla terazi burcu, sadece kendi hayatında değil, başkalarının hayatında olup biten huzursuzluklara karşı da hassasiyet geliştirmiştir. Bir arkadaş ziyaretinde, ev sahibinin yaşadığı bir sorun, ev sahibi kadar terazi burcunu da üzer. Kendi hayatındaki sorunlar, ki başkalarının sorun olarak görmediğini terazi görebilir, düzelinceye kadar da kendini rahat hissetmez. Teraziyi tanımlamak için, dalgalı denizde küçük bir teknede ayakta durup, teknenin su alıp batmaması için dengede tutmaya çalışan birini gözünüzün önüne getirmeniz yeterlidir.

2013-2014 yılları hepimiz için zor geçti, orası kesin ama terazi için daha bir zordu. Oğlak burcundaki Pluto, koç burcundaki Uranüs ve uzun süre terazi burcunda kalan Mars büyük değişim enerjisi ve gerilim yarattı. Buna, yengeç burcundaki Jüpiter’i de ekleyince, sorunlar ve sorunları ortadan kaldırma enerjisi büyüdükçe büyüdü.

Neyse ki Jüpiter artık aslan burcunda ve Mars da akrep burcuna geçti, Temmuz sonunda başlayan rahatlamanın kaynağı da buydu zaten, biliyorsunuz daha önce 2 yazımda müjdesini vermiştim.

Jüpiter, terazi burcunun çok rahatlamasına, destek bulmasına, mutlu olacağı yeni bir çevreye girmesine veya mevcut ortamında daha iyi hissetmesine olanak sağlayacak. Ayrıca, destek bulmak, korunup kollanmak hiç olmadığı kadar kolay olacak. Hayatınızdaki en büyük hayale/hedefe önümüzdeki 1 yıl içinde ulaşmak için tüm şartlar hazır, iyi değerlendirmelisiniz, henüz okumayanlar özellikle Temmuzu Sevmek için 5 Sebep yazımı okumalı, hem de ezberleyince kadar 🙂

Diğer taraftan, hayatta güzellikler kadar sıkıntılar da var. Jüpiter ne kadar güzelse Satürn de o kadar zorlu; Jüpiter etkilediği alanda hayatımızı kolaylaştırırken, Satürn engeller ve çözümsüzlük getiriyor.

Terazi burcu, zorlu Satürn etkisini atlatalı 2 yıl oldu, geçtiğimiz yıllarda işler hiç de iyi gitmemişti. (Geçmişe yeniden göz atmak, olan bitenin sebebini anlamak için bugün yazdığım akrep burcu yorumunu okuyun lütfen, şu anda sizin yaşadıklarınızı yaşıyorlar)

Terazi burcu artık daha güçlü çünkü büyük öğretmen Satürn, ya da işgalci orduların komutanı mı deseydik, geçtiğimiz yıllarda çok şey öğrenmenize vesile oldu. Hayatın algoritması çok ilginç, dertlerle mücadele etmeden güçlü olmak malesef mümkün olmuyor. Satürn demek dert ve tasa demek olduğu için, bizi güçlü yapan enerjinin Satürn olduğunu bilmek, bu enerjinin getirdiği zorluklarla mücadele ederken iyimserliği elden bırakmamızı engelleyecektir. Bu yönüyle BurcunaGöre, üzerine düşeni en doğru şekilde yapmaya çalışarak, zamanın ruhunu ve maruz kaldığınız enerjinin yönünü/şiddetini net olarak anlamanız, yaşadıklarınızı doğru yorumlamanız için yazıyor 🙂 Bu yazıyı okuduğunuz için bile, okuyamayanlara göre çok şanslısınız, 10 adım ilerdesiniz, diyorum yani 😉

MARS-SATÜRN KESİŞİMİ: 25 AĞUSTOS

Öncelikle Satürn etkisini anlatayım, sonra Mars’ın getirdiği enerjiyi ve son olarak Mar-Satürn Kesişimini anlatacağım:

Satürn enerjisi, 2012 Ekim ayından bu yana, gelirinizi/kazancınızı elde ettiğiniz kaynağa, yani çalışıyorsanız işinize çalışmıyorsanız, size para veren ailenize yöneldi. Bununla birlikte, sahip olduğunuz her şey, kendinize olan saygınızdan tutun da evinize/arabanıza kadar her şey, bir sebepten yetersiz gelmeye başladı. Belki bunun için geçerli sebepleriniz var, belki de tamamen bir algı kayması/değişikliği yaşıyorsunuz. Satürn, her zaman gözle görülür sorunlar çıkarmaz, bazen sadece hayata bakışımızı değiştirerek sorun tanımımızın içine daha fazla maddeyi eklememize neden olur.

2 yıldır peşinizde olan Satürn etkisini birkaç örnekle açıklayayım, sonra Mars ne yapacak, onu ekleyeceğim:

 1. yeteneklerinizin yetersiz olduğunu düşünmeye başladınız
 2. yeteneklerinizin/potansiyelinizin karşılığı olmayan bir işiniz/hayatınız olduğunu fark ettiniz
 3. daha çok kazanmak istiyorsunuz, mevcut gelirinizi az buluyorsunuz
 4. maaşlı çalışıyorsanız, iş değiştirmek veya üst bir konuma geçmek istiyorsunuz veya hoşunuza gitmeyen bir pozisyona atandınız
 5. kendi işinizi yapıyorsanız, ya şartlar değişti daha az kazanıyorsunuz, ya kazancınız size yetmiyor, ya da işinizi beğenmemeye başladınız; daha fazlasını yapabilirim diyorsunuz
 6. işinizin geleceğe dair güven vermediğini düşünüyorsunuz, işten çıkarılacağınıza dair bir endişeniz var ya da bir sebepten gelecek vadetmiyor
 7. daha konforlu/zengin bir hayat istiyorsunuz, atılımlar yapmaya hazırlanıyorsunuz ama işler yolunda gitmiyor
 8. çalışmıyorsunuz, gelir kaynağınız aileniz ancak ya ailenizin geliri azaldı, ya da aranız bozuldu, eskisi kadar paranız yok
 9. kendinize olan inancınız sarsıldı çünkü insanların size yeterince saygı göstermediğini fark ettiniz
 10. gayrimenkul/menkul konularında evdeki hesap çarşıya uymadı; örneğin, ev alacaksınız ama bir türlü olmuyor, ya da aldınız ama istediğiniz gibi olmadı.

Satürn etkisi çok güçlüdür, kusur/eksiklik kabul etmez, her şeyin pürüzsüz olması gerektiğine inandırır. İlginçtir, Satürn’ün etkilediği alanda bir çeşit sürtünme etkisi oluşur ve zaman yavaşlar, yaşadığımız olayların ağır çekimde görmeye başlarız. Bu nedenle, her küçük detay dahi gözümüze net ve kocaman görünmeye başlar. Üstüne üstlük, sürtünme etkisinin doğal sonucu olarak ısı açığa çıkar, yani işler kızışır.

Neyse ki, 26 Temmuz tarihinde Mars akrep burcuna geçerek “Satürn meydan muhaberesinde” sizin saflarınızda yer almaya başladı. Artık bu etkiye karşı savunmanız çok daha güçlü, kendinizi dinamik ve canlı hissediyorsunuz, çözüm bulmak için daha çok enerjiniz  var.

Mars, muhteşem bir enerjidir, eğer Mars olmasaydı ne işe gitmek isterdik, ne dışarı çıkmak ne de aşık olmak. Ölgün ve miskin, öylece oturur dururduk. Mars’ın getirdiği hareket enerjisi ve fiziksel güç, hayata daha iyimser gözlerle bakmamızı, karanlık dahi olsa ilerlememizi sağlar. Mars varken öne atılırız, sorunları/engelleri def etmek isteriz; süperdir.

25 Ağustos’ta Mars-Satürn Kesişimi yaşayacağız, yani “hadi ilerle” diyen Mars ile “ilerlemek için daha fazlasına ihtiyacın var, dene de gör” diyen Satürn güçlerini birleştirecek. Peki hangisini daha çok hissedeceğiz dersiniz?

25 Ağustos ve civarındaki günlerde, aktif/baskın enerjisi Mars enerjisi olacak çünkü yeni gelen enerji Mars, siz zaten Satürn’le uzun süren bir mücadelenin içindesiniz, yani savaş meydanındaki taze kan, Mars olacak. Zaten bir süredir hissediyorsunuzdur, işiniz/kazancınız konularında, ya da yukarıda bahsettiğim alanlardan birinde bir hareketlilik başlamış olmalı. Satürn kaynaklı çaresizlik azaldı, öyle değil mi?

Önemli bir konu daha var: 25 Ağustosta başak burcunda Yeni Ay yaşayacağız. Yeni Ay enerjisi, o sırada yaşanan diğer enerjilerin etkilerini önemli ölçüde artırdığı için, 25-30 Ağustos arasında Mars-Satürn enerjisi iyiden iyiye artacak.

Peki terazi burcu, Mars-Satürn enerjisine nasıl nasıl tepki verecek? İki seçenek var:

 1. Satürn etkisi altında yaşadığınız baskı ve karşılaştığınız engeller neticesinde biriken kızgınlık/öfkeyi, verimli ve faydalı bir şekilde kullanarak, gelir/iş/gayrimenkul alanında tüm sorunlarınızı çözmek için kusursuz adımlar atacaksınız. Örneğin, işinizden memnun değilseniz, isabetli iş başvuruları ya da tanıdıkların desteği ile iş görüşmeleri yapıp, kendinize yepyeni bir iş bulacaksınız, ya da gerekli adımları atacaksınız.
 2. Biriken öfkeyi kontrol etmeyi başaramayıp, yeterince hesaplamadan adım atacaksınız, sonuçta kazanımlarınızı kaybedecek ya da aşındıracaksınız. Örneğin, sırf mevcut işinizden kurtulmak için, size uygunluğunu yeterince kontrol etmediğiniz bir işe başlayacaksınız, ya da kazancınızı artırmak için riskli yatırımlar (kumar/bahis/borsa) yapıp eldekini de kaybedeceksiniz.

Mars-Satürn kesişimi mükemmel bir enerjidir, hemen tüm terazi burcu okurlarım birinci seçeneği yapacaktır çünkü Satürn baskısından kurtulma/çıkış yolumuzdur, çözüm bulma fırsatıdır. Mars burada büyük fark yaratan enerjidir.

Bununla birlikte, bazı istisnalar olacağı da kesin çünkü bu enerji doğru kullanılmazsa kötü sonuçlara neden olabilir. Birikmiş öfkenin bir anda açığa çıkması, bir yanardağın lav püskürtmeye başlaması veya güçlü bir depreme benzetilebilir.

Sonuç olarak, her iki yönü keskin bir bıçak tutuyoruz, ya sorunları kesip atacağız, ya da elinizi keseceğiz; eminim sağduyu ve akılcı tercihlerle bu dönemin enerjisini hep birlikte verimli sonuçlara çevireceğiz.

Sevgilerimle.

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

2 Yorum

 1. berrin çağın öz

  23/08/2014

  Anlatımlarınız için öncelikle size çok çok teşekkürler.Beni oldukça umutlandırdınız. Keyfimi yerine getirdiniz. Çok sevindim. Bunun için ayrıca teşekkür ederim. Zira artık iyice umudumu kaybetmiştim.Elimden hiçbirşey gelmiyordu.Bir türlü mutluluğu bulamıyordum.Bundan sonrası için bana umut verdiniz.İnşaallah herşey daha güzel olacak.SELAMLAR

  • burcunagorecom

   23/08/2014

   harikasınız, bu mesajınızla yazılarımın ruhunu yaşatıyorsunuz ve çok mutlu oluyorum. sevgiler 🙂