Terazi burcu Ağustos 2016 yorumu, Ağustos ayı astroloji gündeminizi, Yeniay ve Dolunayın terazi burcuna etkilerini içeriyor. Baskı ve huzursuzluk yaratan ilginç bir yıl oldu değil mi dostlar? Yıl bitmiş gibi konuştuğuma bakmayın, 7. ay yeni bitti sonuçta, artık bana ne oluyorsa? 😀 Aslında olan şu: astrolojik zaman çizgisine bakarak konuştuğumda, “önemli olan kısım” bitiyor artık diyebiliyorum. Bundan sonra hızla daha iyiye gidecek inşallah. Kısacası, evet yılı bitirdik sayılır, Ağustos son! Burcuna Göre ailesi olarak yılın başından bu yana, zamanın ruhunun ay ay bizleri nereye götürdüğünü anlamaya çalıştık. Ortak amaçlarımız vardı: zamanın olumsuz enerjisine kapılıp yanlış kararlar almamak, doğru zamanda doğru adımlar atmayı başarmak, erken/olgunlaşmamış tercihlerden uzak durmak. Bu süreçte çok iyi bildiğimiz ve sürekli odaklandığımız bir astroloji olayı vardı, ki 2016 yılının <bir geçiş yılı> olmasına neden olacağını öngörmüştük: Mars ve Satürn’ün eş zamanlı olarak yay burcunda gerilemesi! Peki terazi burcu için Mars/Satürn kaynaklı gündem tam olarak neydi? Burcuna Göre okurları gündemi en başından beri biliyordu, olasılıklardan bahsetmiştik. Fakat aramıza yeni katılan okurlarım olduğunu biliyorum (hoş geldiniz ❤️ ), onlar için tekrar etmekte fayda var:

 1. iletişim sorunları
 2. iş ortamında baskıya maruz kalma, huzursuzluk
 3. daha kolay alınarak sert tepkiler verme
 4. gürültüye karşı hassas olma veya olan birilerinin sizi kısıtlaması
 5. iş/sosyal arkadaşlarla çatışma veya küslük/uzaklaşma
 6. eğitim hayatında zorluk, öğrenme güçlüğü/isteksizliği
 7. dil öğrenme, bir hobi/uğraş için kurs ve eğitimlere yönelme
 8. ulaşımda baskı/trafik kazası vb.
 9. arabanızı satma, aracın sorun çıkarması
 10. ehliyetinize el konması
Özetle diyebiliriz ki, hayatımıza tat/neşe ve hareket katan olaylar ve insanlar; ayrıca öğrenme isteğimiz, aldığımız eğitimler ve keyif aldığımız hobiler söz konusu olduğunda Satürn devreye girdi ve dedi ki: Biraz duralım, o kadar kolay değil! Satürn bu! Eli sopalı öğretmendir, okuldaki sert mizaçlı müdür yardımcısıdır kendisi!! Yok canım! Delicesine karanlık bir etki de olmamıştır. Hem zaten Satürn etkisinin en hafif olanına maruz kalıyorsunuz değerli dostlar, laf aramızda şanslısınız! Buna rağmen, sosyal sorunlar veya bir çeşit izolasyon ve yalnızlık olduysa gayet normal. Belki sevdiğiniz insanlarla geçirdiğimiz ortak zamanlar azaldı, kafede/gezmelerde geçirilen neşeli anlar eskiden olduğu gibi olamadı. Ulaşım ve eğitimle ilgili baskı/sorunlar da işin doğasına, zamanın ruhuna uygundu. Diğer yandan, eminim 2015/2016 boyunca şu motivasyon da hep güçlü oldu:
 1. bir alanda uzmanlaşmak
 2. gezmelerden gezmeler seçmek (bazılarınız için)
 3. eğer yoksa “gerçek bir hobi” edinmek
 4. hayata bir şekilde hareket katmak: yeni insanlar/uğraşlar
 5. yeni bilgiler, yeni farkındalık için bir alana yoğunlaşmak
Bence son derece heyecanlı bir süreç yaşadınız ve yaşıyorsunuz. Diğer burçlarla kıyaslanınca, inanılmaz şanslı olduğunuzu düşünüyorum dostlar. Neler neler var. Hadi yine iyisiniz! 🍀  😀 Bu noktada diyebiliriz ki, Satürn kaynaklı baskıdan kurtulmak için içgüdüsel olarak bir çözüm/panzehir ararız. Farkında olmadan hep Satürn etkisinin olduğu alanın “karşıt alanında” buluruz çözümü de.. Sizin çözüm şunlardan biri olduysa, doğru adımlar attınız demektir:
 1. yakın çevreden uzaklaşmak, çevreyi genişletmek
 2. seyahatlere çıkmak, spora başlamak, keyifli hobiler edinmek
 3. etki alanınızı artırmak, sesinizi duyurmak için yazmak/çizmek, yayınlamak vb.
 4. yurt dışı keşfine başlamak, farklı insanlarla tanışmaya çalışmak
 5. hayatınıza yepyeni bir boyut katmak, hayat görüşünüzü toptan değiştirmek
 6. rahatlamak: küçük olaylara/insanlara takılmadan hep büyük düşünmek
Bunlar cidden güzel sonuçlar. Umarım ki bu seçeneklere odaklanma imkanı buldunuz geçtiğimiz aylarda. Yok ben bulamadım, durumum yoktu diyenler varsa, “hiç merak etmeyin” derim. Satürn etkisi 1,5 yıl daha devam edecek. Artık istikamet de belli, yürüüüüyeeeliiiim arkadaşlar! Devam edelim mi? 😊

Ortak Yorum: Ağustos 2016, Astrolojik Yol Haritamızın Neresinde?

Burcuna Göre’nin benzersiz olmasının önemli sebeplerinden birisi, sürekli olarak “zamanın ruhunu” ve dolayısıyla dönemin enerjisinin bizleri nasıl yönlendirdiğini anlamaya ve anlatmaya çalışması olsa gerek. Bu yoldan yine sapmayalım ve nereden geldiğimizi, şu anda nerede olduğumuzu ve nereye gideceğimizi anlamaya çalışalım. 2016 yılında baskı oluşturan, şartları değiştiren ve hepimizi değişime zorlayan başlıca olay, Mars ve Satürn’ün yay burcunda eş zamanlı olarak gerilemesiydi. Mart sonunda Satürn, Nisan ortasında ise Mars gerilemeye başlamıştı. Diyebiliriz ki Mart ayında Satürn gerilemesi ile başlayan süreç, 13 Ağustosta Satürn gerilemesinin sona ermesi ve 22 Ağustos’ta Mars’ın (Nisan’da gerileme başladığı nokta olan) 8 derece yay burcuna gelişi ile sona erecek. Birkaç gün sonra da zaten (24 Ağustos) Mars ile Satürn aynı noktada buluşacaklar: 9 derece yay burcunda. Ağustos ayının ilk haftası ve son haftası çok önemli. Bir uyarı yapayım! Mars/Satürn kaynaklı gündeme ilişkin kararlarınızı en erken ay sonunda alın, öncesinde harekete geçmek, ham kararlar almaya neden olabilir. Bu noktada bir ekleme yapmakta da fayda var: Mars-Satürn kavuşumu 2 yılda bir gerçekleşen nadir bir olaydır. Daha önce Ağustos 2014’te akrepte ve Ağustos 2012’de terazide kavuşum olmuştu. Bu yılki kavuşum, sonuçları itibarı ile çok daha güçlü olacaktır çünkü öncekilerden farklı olarak Mars/Satürn birlikte yay burcunda geriledi, gerilemeler bittikten hemen sonra da yay burcunda kavuşum oluyor. Mars-Satürn kavuşumu, Mart 2016’dan bu yana yaşadığımız süreci bitiren, karar aldıran, netlik getiren ve artık bizleri harekete geçiren tetikleyici bir olay olacak. Bu neden cidden önemli sonuçları olacak, hep birlikte göreceğiz. Diyebilirizi ki, Ağustos’un son haftasından itibaren sürüncemede kalmak imkansız olacaktır. Kaldığımız yerden yola devam etme zamanımız geldi. Hazırlıklara başlasanız iyi edersiniz. Geçmiş geride kaldı, artık ilerleme zamanı! Madem öyle, biraz daha ileriye bakalım mı? 🕵 1 Eylülde Güneş tutulması, 16 Eylül’de Ay tutulması olacak. O sırada Merkür de başakta geriliyor ki “Nerden çıktın Merkür, biz tam rahatlamak üzereyken❗️” demek istiyorum cidden..😠 🚫 Eylül sadece tutulmalar zamanı olmayacak, çok önemli bir olay daha var: 9 Eylülde Jüpiter terazi burcuna geçiyor. Ammannnn Allah’ım! Şaka maka tarihi günler/fırsat geldi! Burada kısaca anlatıp geçeceğim bir konu değil, zamanla anlatacağım detayları.. Eylül ve Ekim hızlı zamanlar olacak çünkü Jüpiter, Satürn, Uranüs ve Pluto gibi güçlü gezegenler Güneşle önemli temaslar yapacaklar. Farklı/yeni gündem ve heyecanlar getirecektir mutlaka! Özetle, tıpki 2016 yılının başında söylediğimiz gibi, Martla başlayan 2016 gündemi, bu ay sona eriyor çok şükür. 👍 Yılın kalan zamanları için iyimser olabilirsiniz dostlar. Her şey muhteşem olacak demiyorum tabi ki fakat şunu diyorum: En azından belirsizlik ve baskı olmayacak, beklemek zorunda kalmayacağız, elimiz ayağımız bağlı kalmayacak geçmiş günler gibi. Eylül çok daha güzel!

Terazi burcu Ağustos 2016 Yorumu

Tüm burçlara hitaben Ağustos’ta bir uyarıda bulundum, size de tekrarlamak istiyorum: Ağustosun ilk haftasında güçlü bir enerji dalgası olacak. Önünü ardını pek düşünmeden acilen bir şeyler yapmaya sevk edebilir. Hangi konuda mı? Yukarıda detaylıca bahsettiğim Mars/Satürn kapsamındaki konularda.. Geçen aylardan bu yana gelen/devam eden bir durum var mı? Eğer ki gündem olumlu ise süper, tereddütsüz yola devam! Yok eğer “olumlu olmayan” bir motivasyonla bazı adımlar atmak istiyorsanız, bu durumda önce duraklamanızı ve şundan emin olmanızı öneriyorum: <Bir şeye tahammül edemediğiniz için> mi yoksa <çok daha güzel olacağı için> mi harekete geçmek istiyorsunuz? Tekrar ediyorum: olumsuz bir gündem/his yoksa, geçmişten gelen/aylardır size ayak bağı olan bir konu yoksa, harika bir Ağustos sizi bekliyor. Tabi bu uyarının konusu, geçmiş aylar boyunca süregelen gündeminizdir. Farklı konu başlıklarındaki gelişmeler bu uyarıdan muaf. Gelelim Yeniay ve Dolunay etkilerine❗️

2 Ağustos Yeniay Etkileri

Yeniay zamanında yeni bir karar almak, bir şeye başlamak veya bir şeylerin kendiliğinden başlaması ve ilk adımı atmak esastır. Yeniay 2 Ağustosta aslan burcunda gerçekleşiyor değerli dostlar ve takip eden 1 hafta boyunca bir gündem oluşturacaktır. Muhtemelen 6-8 Ağustos aralığında harekete geçmenize vesile olacağını söylemek mümkün. Terazi burcu için olası gündem maddeleri şunlar:
 1. profesyonel hayatınızda önemli bir atılım
 2. yeni bir sosyal ortama girmek (çıkmak), yeni insanlar/iş
 3. tanıdıklardan destek almak/birine destek olmak
 4. bir iş bağlantısı kurmak, yeni kapılar açmak
 5. profesyonel hizmet almak (sağlık, eğitim, hukuk vb)
Bu noktada yeniden hatırlatayım: Yeniay sırasında verdiğiniz kararları, yukarıdaki uyarım çerçevesinde değerlendirin mutlaka. Pozitif adımlar atın, negatif değil.. Mesela; aniden oluşan veya birikmiş kızgınlıkla birilerini silmeyin, yolları ayırmayın.

18 Ağustos Dolunay Etkileri

Her Dolunay/Ay tutulması, mevcut bir gündemin netleşmesi veya bir dönemin kapanması ile sonuçlanır. 18 Ağustos’ta gerçekleşecek Dolunay’ın sonuçları 22-24 Ağustos arasında netlik kazanacaktır. Peki Dolunay sizin için hangi alanda sonuçlar doğurur?
 1. aşk! aklınızda biri var mı?
 2. görüştüğünüz kişiyle bir ilişki başlayabilir
 3. çocuk sahibi olma kararı, bu konuda beklentinin netleşmesi
 4. çocuğunuz varsa, onunla ilgili konuda adım atılır/karar alınır
 5. sevgi/saygı beklentinizi karşılamayan ilişkinin sona ermesi
 6. sosyal/profesyonel girişim arifesinde/içinde misiniz? gündem netleşecektir
 7. spora başlamak için harika zamandır
 8. dans/müzik gibi keyifli her alanda adım atmaya da uygun
Terazi burcu Ağustos 2016 yorumununun amacı, zamanın bugünlerde hızla değişecek ruhunu doğru şekilde sizlere aktarmaktı. Umarım ki başarılı olur. 😊  💪 Bu yazıyı terazi burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşın lütfen, ki astrolojinin mucizevi bilgilerinden mahrum kalmasınlar. 🍀 En güzel olasılıkları yaşamanız dileğimle. ❤️  Sonuçta Jüpiter gelmek üzere, daha ne olsun Allah aşkına?! 😀 Sevgiler, Zafer Ceyhun]]>