Ekim ayındaki ikinci terazi burcu yorumunda, Dolunayın etkileri ile diğer önemli gelişmeler hakkında bilgiler vereceğim. Umuyorum ki bu yazıyı okurken, Ekimin ilk 2 haftasındaki gelişmeler sayesinde yüzünüzde güller açmış olsun değerli okurlarım. Ekim 2015 terazi yeni yılının başlangıcı olduğu kadar, 2015 yılının en önemli aylarından biri. Sonuçları uzun ömürlü olacaktır. Önceki yazıda sebeplerini anlatmıştım, eğer hala okumadıysanız işte o yazı: terazi burcu Ekim 2015 Ekimin kalan 2 haftasının hayatınıza neler getireceğini bu yazıda anlatacağım. Öncesinde, önemli astroloji olayları ve tarihlerini vereyim:

 1. 18 Ekim Mars-Jüpiter kavuşumu
 2. 23 Ekim Güneş akrep burcuna geçiyor
 3. 23 Ekim Merkür-Pluto etkileşimi (-)
 4. 24 Ekim Venüs-Pluto etkileşimi (+)
 5. 26 Ekim Venüs-Jüpiter kavuşumu
 6. 26 Ekim Merkür-Uranüs karşıtlığı
 7. 27 Ekim Dolunay
 8. 31 Ekim Güneş-Neptün etkileşimi(+)
Bu olayların anlamı ne olabilir? Hadi başlayalım. Ekim’deki ilk yazınızda, bir dönemeçten geçtiğinizden bahsetmiştim. Bu süreç hala tam olarak bitmiş değil, devam ediyor. Bu süreci 2 bölüme ayırıp anlatmak en doğrusu olur. Birincisi, geleceğinizi öngörülebilir ve güvenli hale getirme çabalarınız sizi epey zamandır meşgul ediyordu. Şimdi bir adım atma zamanı geldi. Bu bağlamda, son yıllarda odaklandığınız olası alanlar şunlar oldu:
 1. aile kurmak
 2. evlilik hayatınızı düzenlemek
 3. birikim yapmak
 4. gayrimenkul yatırımlarına yönelmek
 5. geçmiş hatalarınızı telafi etmek
 6. aile büyükleriniz ve kardeşlerinizle ilgilenmek
Bu çabaların özünde, sevdiklerinizi koruyup kollamak ve daha güvenli bir hayat/gelecek inşa etmek vardı. Hatta bunu bir saplantı haline getirmiş dahi olabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde, yeni bir adım daha atmanız gerekebilir diye tahmin ediyorum, eğer gerekmiyorsa dahi bir adım atmalısınız çünkü saydığım alanlarda çok şanslı bir dönem geliyor. 23-27 Ekim arasını özellikle öneririm. İkinci olarak, bugüne kadar hiç yaşamadığınız yeni bir dönem başlıyor. Yabancısı olduğunuz için, önerilerimi dikkate alırsanız işler kolaylaşacaktır. Önümüzdeki 2 yıl boyunca, kendinize bir hedef koyup bir şeyler öğrenmenizi, kendinize yatırım yapmanızı öneriyorum. 2016 Ekime kadar sizi sürekli meşgul edecek bir öğrenme faaliyeti bulun mutlaka. Zaten yakınlarda yeni bir işe başladıysanız (birçok terazi başladı) iş ortamınız nedeniyle öğrenmeye mecbur kalacaksınız, yani siz olması gerekeni yaşıyorsunuz. Eğer iş değiştirmediyseniz yine de boş durmayın, dil kursuna gidin, online kurslardan faydalanın. İlgi alanınıza göre siz en doğru olanı belirlersiniz. Burada iki hedefiniz olmalı. Birincisi, mümkün olduğunca çok şey öğrenerek zihninizi meşgul tutmak, ikincisi ise çevrenizdeki insanlarla “lüzumsuz iletişimden” uzak durmak çünkü sohbet etmek, arkadaşlarla zaman geçirmek iyi gelmeyecek. Aynı zamanda; hayatınızdaki zararlı insanlardan, kötü arkadaşlardan, olumsuz alışkanlıklardan ve negatif düşüncelerden kurtulmak için harika bir yıl sizi bekliyor. Demedi demeyin 🙂 Son olarak, 25-31 Ekimden arasında, eşiniz/sevgilinizle görüşmek, konuşmak ve hatta birlikte seyahat için ideal günler olacak. Bu kapsamda kararlar almanız gerekiyorsa yine bu günlere denk gelecektir. Eğer negatif bir gündem varsa sert sözlerden sakının, olur mu?

Terazi burcuna göre 27 Ekim Dolunay

Dolunay boğa burcunda gerçekleşiyor ve gündeminizde finansal konular olacak. Biliyorsunuz Dolunay gündemde yer alan bir konunun sonuçlanmasına neden olur, yazdıklarımı bu gözle okuyun mutlaka. 1-2 Kasım gibi sonuçlanması muhtemel Dolunay gündeminize ilişkin olasılıklar şunlar:
 1. bir harcama yapmanız gerekecek
 2. gayrimenkulle ilişkili bir mesele sonuçlanacak
 3. borç veya alacak konusu netleşecek
 4. anlaşmazlık yaşanan konu varsa sonuç belli olacak
 5. birinden destek istemeniz gerekecek
Dolunay finansal konuları öne çıkarsa da, “bitişler” de Dolunay kapsamında yer alabilir. Bu nedenle, bir ayrılık veya (bekleniyorsa) bir tanıdığın ölümü de muhtemeldir. 27 Ekim Dolunayı sırasında etkin olan tek gezegen Neptün olacak. Bu nedenle finansal/para meselesiyse sağlıkla/sporla ilişkili olabilir, bu konu birçok kişiyi ilgilendiriyor olabilir veya iş arkadaşınızla aranızdaki bir gerginlik/çatışma da olabilir. Terazi burcu 27 Ekim Dolunay sırasında diğer burçlar gibi yorgun ve keyifsiz hissedebilir. İşin içinde Neptün olduğu için 27 Ekim – 1 Kasım arasında herkes dikkatli olmalı çünkü yanılgı/zihinsel kargaşa için müsait bir enerji olacak. Kasım ayı yazınızda görüşmek üzere 🙂 Ceyhun]]>