Terazi burcu için birkaç yıldır devam eden Satürn etkisi, iş hayatını/gelirini etkiliyordu ancak Kasım ayı boyunca güneşin akrep burcundaki varlığı ile bu alandaki gelişmeler birçoğunuz için olgunlaştı, bir sonuca ulaştı. Satürn’ün Güneş ile kavuşumu (hakkında yazmamış olsam da) önemli bir olaydı ve 2014 yılında sizi çok yoran Satürn döngüsünün nihayete ermesi anlamına geliyordu. Kasım ayında, geçtiğimiz bir yıl boyunca yaşadıklarınızı içselleştirdiğiniz ve aslında olgunlaştığınız bir dönem yaşadığınızı söyleyebiliriz. Şimdi Güneşin yüzünü yay burcuna dönmesi ile birlikte yeni bir dönem başlıyor: etrafınızda olan biten her şeye karşı merakınızın arttığı, hareketli ve neşeli, hoşsohbet günlerin açılışını, 22 Kasımda başlayan yeni ay yapacak. Bu yazıda, hem yeni ayın etkilerini bulacaksınız, hem de 6 Aralıktaki dolunayın etkilerini..Kasım ayı içinde bir yazı daha planlıyorum, ki bu yazıda, tamamı Aralık ayında gerçekleşecek 3 önemli astroloji olayını anlatacağım. Ayrıca, Aralık ayında konusu “2015 Yılı” olan çok ama çok önemli bir yazım olacak ve bu yazının kapsamında Satürn’ün yay burcuna geçişi de olacak. Yeniden konumuza döneyim: 22 Kasımdaki yeni ay ile 6 Aralıktaki dolunay, birbirini tamamlayan güneş-ay etkileşimleridir ve hepimizin hayatında önemli rolü vardır. Terazi burcu için yeni ay; öğrenmeyi, hayatınızda var olan herkesle iletişim için seçtiğiniz dili/üslubu ve kendinizi meşgul etmek için seçtiğiniz yöntemleri etkilerken; dolunay, ufkunuzu genişletmek için çıktığınız her türden keşifleri, kendinizde yetersiz gördüğünüz alanlarda gelişmeyi ve bu alanlarda atılması gereken adımları etkiler. Bu yönüyle, bir burcun kapsama alınındaki yeni ay ve dolunay (yazmasam da iki kere gerçekleşen yarım ay) birbirini tamamlayan enerjisi ile hayatımıza yön verirler.

22 KASIM: YAY BURCUNDA YENİ AY

Yeni ay, terazi burcunun kendini/düşüncelerini anlatmak için kullanmayı seçtiği iletişim tarzını, hayatındaki insanları ve yeniden değerlendirmesine neden olacak. Terazi burcu için yeni ayda, 16 Kasım’da gerilemesini bitirip direk hareketine başlayan Neptün dışında tüm etkiler güzel: Yeni ayda, güneş-ay birlikteliğine Venüs ve Satürn kavuşumu da eklenecek. Venüs ve Satürn kavuşumu harikadır, hem rahatlık hem de sorumluluk bir arada olur, yapmak istediğiniz her neyse, hem ciddiyetle yaparsınız hem de zorlanmazsınız. Yeni ay, kendinizi sorgulamak ve yeni bir dönem başlatmak için hem başlangıç noktasını hem de varış noktasını görmenizi sağlar, hedeflerinize odaklanmak için bir fırsat sunar. Bununla birlikte, harekete geçmek için gereken enerjiyi de bulabilirsiniz 22 Kasım ve takip eden 5 günde dikkat etmeniz gereken tek şey, her türden iletişim (yazılı-sözlü) şeklinizi değiştirmeden ve anlaşma/sözleşme yapmadan önce, yeni ay sırasında etkin olacak Neptün etkisi nedeniyle sisli bir havada olduğunuzu ve her şeyi gerçekte oldukları gibi göremiyor olabileceğinizi aklınızda tutmaktır. Bu nedenle, eğer önemli bir karar vermeniz gerekiyorsa ( bir sözleşme, iş akdi veya söz vb) öncesinde güvendiğiniz kişilere danışmanızı öneriyorum. Bu dönem, atacağınız adımların gelecekteki sonuçları üzerine kurduğunuz hayallerin gerçekçi olmayabileceği bir dönem. Diğer yandan, Neptün 10 gün boyunca, iş/çalışma hayatınızın ve aslında hayatınızın tüm düzeninin ( yaşadığınız yer, çalışma temponuz, hobileriniz, beslenme/spor düzeniniz) gerçekte olduğundan daha kötü görünmesine ve daha fazlasına ihtiyacınız olduğunu düşünmenize neden olabilir ve bu anlamda bir açlık hissi oluşturabilir. Ayrıca, sağlığınız alerjik etkilere karşı daha hassas olabilir, ihtiyaten aklınızda olsun.

6 ARALIK: İKİZLER BURCUNDA DOLUNAY

Terazi burcu, 6 Aralıktaki dolunay sırasında, söylemedi demeyin, sıkılgan olacak..Bazen hepimiz hayatımızdan sıkılıp üstümüzü başımızı yırtmak isteriz ya, işte öyle 🙂 Tabi ki dramatize ediyorum ancak gerçekten de, istediğinizden çok farklı bir hayat yaşıyorsanız, olmak istediğiniz kişi değilseniz ve hatta çevrenizdeki insanların profili size uygun değilse (bunu  hepimiz yaşıyoruz aslında) dolunayda gergin olacaksınız. Terazi burcu, sahip olduklarından fazlasını isteyecek ve bunu kapsamına şunlar dahil olabilir: yeni arkadaşlar, daha hareketli bir iş, gelişimine katkı sağlayacak bir çevre, mutluluk verecek bir hobi ve çevresindeki her şeyden bir süreliğine bile olsa uzaklaşma imkanı.. Her dolunay, etkilediği alanda süregelen bir konunun sona ermesi veya eskisinden farklı bir şekilde devam etmesini gerektirir çünkü dolunay sırasında ya bir tercih/seçim yaparız ya da şartlar değişir. Dolunay, güneş ile ayın karşıt burçlarda yer almasıdır, bu nedenle her ikisinin etkilediği alanda bir gündem oluşur ancak bu sefer, dolunay gündeminizi etkileyecek başka bir gezegen daha var: 4 Aralıkta gerileyen Uranüs ile Güneş arasında oluşacak etkileşim, gerileme boyunca biriken Uranüs enerjisinin bilinç altımızdan taşarak yüzeye çıkmasına neden olacak. Bu durum, büyük bir coşku veya huzursuzluk yaratabilir. Uranüs gerilemesi hakkında detaylı bilgi için: Terazi Burcu Uranüs Retrosu Dolunay gündemi önemli, 4 Aralıktaki Güneş-Uranüs etkisinin de olası sonuçlarıyla birlikte birkaç olasılığı sayalım:
  1. bazı arkadaşlarınızın sizi sınırladığına karar verip hayatınızdan çıkaracaksınız
  2. eşiniz/sevgilinizle ilişkilerinizin sıkıcı olduğuna, sizi sınırladığına hükmedecek ve bazı şeyleri değiştirmek isteyeceksiniz
  3. bir sevgilinizin olmamasının yarattığı ağırlık altında ezilecek, bir şeyler yapmak isteyeceksiniz
  4. yeni insanlarla tanışabileceğiniz ortamlarda bulunmak için bir kursa/eğitime (dans, dil vb) başlayacaksınız
  5. bir düşüncenizin/inancınızın sizi engellediğini fark edip ondan kurtulmak isteyeceksiniz
  6. yurt dışına dair bir gündeminiz varsa bir sonuç alınacak, yeni bir seviyeye geçilecek
  7. üniversitede okuyorsanız, yeni yaşam tarzınız nedeniyle hayatınızda bir dönem sona erecek
Terazi burcu, yeni ayda Neptün etkisine, dolunayda ise Uranüs etkisine karşı bir farkındalık oluşturmalı, bu nedenle geçmişteki yazılarınızı  okumanızı öneriyorum. Sevgilerimle.]]>