terazi burcu 2016 yorumuna başlıyorum. 👍 😊

Terazi Burcu 2016 Jüpiter Etkisi

Jüpiter artık teraziye çok yakın, Eylül ayından bu yana sizden önceki burç olan başakta bulunuyor. Bu harika bir haber çünkü 2016 Eylülden itibaren sizin burcunda olacak. Tabi o zamana kadar da sizlere şans getirmiyor değil, Jüpiter sizi unutmadı. Terazi burcu Jüpiter’den şu alanlarda etkiler alıyor:
 1. geçmişte yaşanan olumsuz meseleleri kapatıp yüklerden kurtulma
 2. zararlı ve faydasız insanları hayatınızdan çıkarma
 3. sizi engelleyen düşüncelerinizin değişmesi, rahatlama süreci
 4. sağlık sorunları varsa aşarak güven tazeleme
 5. yalnızlığın gücünü ve huzurun tedavi etme gücünü keşfetme
Jüpiter etkisi Eylül ayına kadar bu yönde devam ediyor fakat Eylül 2015 – Ocak 2016 arasında da deneyimlediniz zaten. Ocak ayına kadar ne tür gelişmeler yaşadınız? Belki de size çok iyi gelecek bir yalnızlaşma süreci içindesiniz, belki de hayatınız tamamen değişiyor ve kendinizi Jüpiter’in terazi burcuna geçmesiyle birlikte yaşayacağınız “patlama dönemine” hazırlıyorsunuz. İçiniz rahat olsun, Satürn kaynaklı en zor süreçleri geride bıraktınız, şimdi de Jüpiter desteği almaya başlayacaksınız. Daha ne istenir ki gezegenlerden? ☀️ ⭐️ Aşk mı, daha çok para mı? 2016 yılının sizler için bir dönüm noktasının başlangıcı olacağını, 2017 yılına çok iyi hazırlanmanız gerektiğini bilmelisiniz. En azından Eylüle kadar dinlenerek, sokak ağzıyla konuşacak olursam, kafa dinleyerek bu yıl geçmişle ve gelecekle bağ kurmanızı öneriyorum. Bu da ne demek diyenler olacaktır mutlaka, “bağ kurmak” da ne oluyor? Hayat uzun bir yol, her adımda bir iz bırakıyoruz ve bizde de yaralar ve hasarlar oluşuyor. Hatalar da yapıyoruz, doğrular da.. 2016 yılında geçmişteki yanlışları unutup geleceğe hazırlık yapın, rahatlayın, derin derin nefes alıp her şey çok iyi olacak deyin..çünkü öyle olacak ve o günler geldiğinde hazır olmalısınız. Bu noktada hatırlatmak istediğim konu, Ocak-Mayıs 2016 arasında Jüpiter’in gerileme sürecinde olacağı.. Jüpiter gerilemesi sırasında, ki etkileri başladı bile, geçmişte kalan insanlar ve belki de hatalarınız ve hatta korkularınız yeniden zihninizi meşgul edebilir. Bu türden meselelerin üzerine giderek, bir çırpıda kurtulmak için gerileme süreci harika fırsatlar sunacaktır. Belki geçtiğimiz aylarda olduğu kadar “kendiliğinden güzel gelişmeler” olmayabilir. Size düşen, bu süreçte bilişsel ve manevi arınma sürecine girmektir, bilinçli olarak. Bunu yaparken de yalnızlığın ne kadar etkili bir yol olacağını unutmayın, olur mu? Yalnız geçirilecek süreçler size çok iyi gelecek. Müzik ve çay/kahve dönemi… Diğer yandan, eğer gündeminizde geçmişte kalan insanlar ve meseleler olursa, 9 – 16 Mart arasında gündem netleşecektir. (Ekleme: Mart 2016 yazınız hazır, okumak için: Mart 2016 terazi burcu yorumu )

Terazi Burcu 2016 Güneş Tutulması

2016 yılının Güneş tutulmaları, Jüpiter’in de bulunduğu alan olan başak-balık çizgisinde yaşanacak. Bu çok iyi haber çünkü Jüpiter desteği ve Güneş tutulmaları birlikte önemli dönüşümler getirecektir. Bu bağlamda en önemli tarih kesinlikle 9 Mart 2016.. 9 Mart günü balık burcunda Güneş tutulması ve Güneş-Jüpiter etkileşimi var. Bu iki farklı olay birbiriyle ilişkili konuları gündeme getirecektir. Jüpiter kaynaklı konulardan bahsettim önceki başlıkta, Güneş tutulmasının etkisi ise şu konularda olacaktır:
 1. hayatınıza yeni bir düzen inşa etme
 2. iş hayatınızı yeniden gözden geçirme
 3. sosyal/iş arkadaşlarınızla ilişkilerin seviyesini değiştirme
 4. zamanı doğru yönetme, işlerinizi derli toplu hale getirme
 5. sağlık konularında sorunlar varsa çözüm arayışı
Jüpiter gündemi ile tutulma gündemi birbirini tamamlar nitelikte olacaktır. Mesela,
 1. zamanınızı boşa harcamaktan vazgeçme
 2. doğru insanları hayatınızda tutma, yanlışları çıkarma
 3. ne ölçüde fedakarlık yapacağınıza karar verme
 4. kim için ve ne için emek edeceğinizi belirleme
Güneş tutulmasının hemen ardından, 23 Martta sizin burcunuzda Ay tutulması gerçekleşecek. Mart ayında detaylı anlatacağım, şimdilik şunu şöyleyeyim: Ay tutulmasının gündemi aslında 2015 Ekim’de yaşadıklarınızın devamı..Ne gibi kararlar almış, neler yaşamıştınız? Bu arada bir not düşeyim: Eğer 23 Mart Ay tutulmasında işler beklediğiniz gibi sonuçlanmazsa telaşlanmayın! Ekim 2016’dan itibaren, terazi burcundaki Jüpiter’in Güneşle temasından sonra şartlar lehinize dönecektir. Detayları terazi burcu 2016 Mart yorumunuzda bulacaksınız.

Terazi Burcu 2016 Satürn Etkisi

Satürn etkisinden daha önce detaylı olarak bahsetmiştim, gündemi hatırlıyor musunuz? Özellikle iletişim, zaman yönetimi, ulaşım ve öğrenme konularında Satürn etkisini ve zaman zaman baskısını hissedeceksiniz. Satürn etkisinin en yoğun hissedildiği dönemler gerileme dönemleridir, ki 2016 yılı gerileme tarihleri şöyle: 25 Mart – 13 Ağustos Gerileme başlamadan önceki hafta, 18-24 Mart arasında, Satürn duraklayacak. Bu süreçte ilk defa ciddi baskı oluşacaktır. Takip eden günlerde, özellikle Haziranın ilk haftasının bitimine kadar baskı sonucunda harekete geçmek, bir şeyler yapmak zorunda olduğunuzu hissedebilirsiniz. Başlıca konular şunlar olacaktır:
 1. özellikle iş arkadaşlarınızla iletişim sorunları
 2. kardeş veya yakın akraba ile çatışma
 3. sese karşı hassasiyet
 4. alınganlık ve insanların tavırlarına karşı antipati
 5. öğrenmekte zorluk
 6. iş yoğunlundan sıkılıp bunalma
 7. ulaşım sorunları
Satürn baskısı temel olarak iki şekilde yaşanıyor:
 1. eksik/yetersiz hissederiz, bir şeyler yapma ihtiyacı oluşur (içsel etki)
 2. kontrolümüz dışında yaşanan olaylar nedeniyle bir şeyler yapma ihtiyacı oluşur (dışsal etki)
Gerileme süreçlerinde “bir şeyler yapma ihtiyacımıza” rağmen istediğimizi tam olarak yapamayız. Bu nedenle (geçici bir süre) çaresizlik hissi oluşur ve baskı altında kalırız. Haziran ayının ortalarında Satürn kaynaklı baskı önemli ölçüde azalmış olacak, 13 Ağustos’ta gerileme sona erdiğinde tamamen bitecek. Sabır, direnç ve kontrolle aşılabilecek bir süreç! Eğer işinizi değiştirme fikri tam da bu dönemlerde geliyorsa, bilin ki Satürn baskısı sizi ele geçirmeye başlamış. Sakince düşünmek, acele etmeden planlı hareket etmek en ideali olacak.

Terazi Burcu 2016 Mars Gerilemesi

Öncelikle Mars ile ilgili bazı tarihler vereyim:
 • 3 Ocak – 5 Mart arasında akrep burcunda
 • 6 Mart’ta yay burcunda
 • 17 Nisan’da gerilemeye başlayacak
 • 22 Mayıs’ta Güneşle temas
 • 27 Mayıs’ta yeniden akrep burcunda
 • 29 Haziran’da gerileme sona erecek
 • 2 Ağustos’ta yeniden yay burcunda
Bu tarihler neden önemli biliyor musunuz? Çünkü;
 1. gerileme 2 farklı burçta gerçekleşiyor
 2. Mars’ın akrep-yay teması Ekime kadar sürüyor
Tarihlerden göreceğiniz üzere Mars, Ocak ayının ilk günlerinden iş hayatınızı, gelirinizi ve rahat yaşama isteğinizi temsil eden alanda bulunacak. Bu dönemde iş yerinizde beklenmedik bir hareketlilik olması mümkündür, kendinizi yoğun bir sürecin içinde bulabilirsiniz. Mars etkisi dinamik ve cesurdur, gelirinizi artırmak veya iş yerinde rahat etmek konularında karşılaşacağınız engelleri aşmak için kararlı davranacağınız da kesin. Tabi Mars dinamik olduğu kadar agresiftir de, bu nedenle olası sonları çözerken tepkisel davranmamaya dikkat etmek yerinde olur. Mars gerilemesi başladığı işin şekli epey değişecektir. Gerileme sayesinde daha serin kanlı, sakin ve hesaplı yaklaşmayı başaracaksınız. Tabi gündeminiz henüz net olmadığı için bu söylediklerim şimdilik havada kalıyor ama Şubat gibi gündem belirmeye başlar. İleride detaylı olarak yazacağım, şimdilik bu kadarını söylemiş olayım.

2016 Özet

Terazi burcu 2016 yorumu yılın belli başlı konularını içeriyor. Eylülde Güneş ve Ay tutulmaları olacak, üstelik birçok gezegen hareketi var, onlara zamanı geldiğinde değineceğim. Kısaca özetlemek gerekirse: Ocak-Mart 2016 arasında gündem olumlu, Jüpiter kaynaklı hedefleri unutmayın, çok önemli konulardan bahsettik. Mart sonu – Haziran arası ise farklı bir ruh hali olacağı kesin çünkü Mars, Jüpiter, Satürn ve Pluto gerilemelerinin etkilerini Temmuz ayına kadar yoğun olarak yaşayacağız. Temmuz ayından itibaren rahatlama başlayacak. Terazi burcu 2016 yılında özellikle iş hayatındaki gelişmeler ve iletişim meselelerine odaklı olacak. Yılın sonlarında bambaşka bir dönem başlıyor, Jüpiter sizin burcunuzda olacak.. Bir Not: Ocak ayına dair her burca özel aylık yorum yazmayacağım izninizle, Yeniay ve Dolunay için birer yazı yazmayı planlıyorum. Mutlu ve sağlıklı bir yıl dilerim, sonraki yazılarda görüşmek üzere. 😊 👍 Sevgilerimle, Ceyhun]]>