Terazi burcu 2015 yorumu, 2015 yılında terazi burcunu ne bekliyor sorusunun cevabını Burcuna Göre farkıyla veriyor. Öncesinde yazının ana hatlarına dair bir giriş yapacağım, şunu görmenizi istiyorum: hayatınızı bölümlerden oluşur, ki ben bu bölümlere şimdi size anlatmak istiyorum. Öncelikle, hayatımız toplam 12 alandan oluşur. Astrolojide bu alanlara “ev” diyoruz. Yazılarımda çok fazla şu ev bu ev deyip kafa karıştırmak istemediğimden yazmıyorum ama aslında tamamen bu evlere/alanlara göre yazıyorum. Diğer taraftan, güneş sistemimizdeki her gezegen kendine has bir enerji taşır ve gök kubbede  yer değiştirdikçe, enerjileri ile bu evleri/alanları etkisi altına alarak hayatımızı değiştirirler. Buradan yola çıkarak bir sonuca varalım öyleyse: hayatınızın bir alanı/evi, etkisi altında olduğu gezegenin enerjisi ile olumlu bir şekilde değişirken, diğer bir alanda yer alan farklı bir gezegenin enerjisi, o alanda yıkıma neden olabilir. Önemli olan, hangi alanda hangi tür bir enerjinin olduğunu bilip, ona göre davranabilmektir. Mesela, şans getiren Jüpiter daha çok kazanmanızı sağlarken, Pluto nedeniyle tüm ilişkileriniz tepetaklak olabilir. Bu nedenle, 2015 yılı yazınızı okuduğunuzda, seneye hangi alanlarda şanslı olacağınız, hangilerinde engellerle karşılaşabileceğinizi bilmenizi istiyorum. Tavsiye vermeyi sevmediğim için, tespitler yapacağım ve gerisini hikayenin kahramanına, yani size bırakacağım 🙂 Hadi başlayalım.

TERAZİ BURCUNUN GELİŞİM ALANLARI: JÜPİTER ETKİSİ

Terazi burcu güzel bir yıl geçirdi desem kimse inanmayacak elbette, ki zaten öyle olmadı ama burada biz bizeyiz, her şey de kötü gitmedi. Jüpiter gökyüzünde olduğu sürece de gitmeyecek, bu yüzden seviyoruz onu. Son 6 aydır çevrenizdeki insanların sayısı veya kalitesi artmış olabilir ya da ilişkileriniz güzelleşmiştir. Bu süreçte özellikle iş arkadaşlarıyla dostluklar pekişti, bazı tanıdıklar size destek olmakta hiç gönülsüz davranmadılar. Son 2 yılın astrolojisi en başta size öyle çok kavga-dövüş ve gerilim getirdi ki, Jüpiter’in getirdiklerini görememiş olabilirsiniz ama kesinlikle fark etmelisiniz: Jüpiter hayatınıza yeni insanlar dahil ediyor ve bazı önemli insanların sizi daha çok sevmesine, her fırsatta size “kıyak” yapmasına/destek olmasına neden oluyor. Jüpiter etkisini nasıl yaşıyorsunuz?
 1. işiniz mi değişti?
 2. yaşadığınız şehir/ülke mi değişti?
 3. bir sebepten yeni bir ortamı mı girdiniz?
 4. tutkulu bir aşk mı yaşıyorsunuz?
 5. her ortamda destek mi görüyorsunuz?
 6. iş hayatınız daha kolay mı yürüyor?
Jüpiter geçtiğimiz günlerde gerilemeye başladı ve 2015 Nisan ayına kadar gerileme sürecinde olacak, bu konuda detaylı bilgiyi Aralık 2014 yazınızda bulabilirsiniz. Ben 2015’ta olacakları yazmaya devam edeyim. Nisan 2015 – Ağustos 2015 arasında Jüpiter tüm gücüyle yeniden gelecek, siz de olanın bitenin daha farkında olacaksınız, bu sayede gelişim imkanlarını daha iyi değerlendirme şansı bulacaksınız. Gelecek planlarınızı yaparken şöyle düşünmelisiniz: atılım yapmak istediğim konuda (sadece siz biliyorsunuz) Jüpiter etkisini kullanarak daha hızlı yol almak istiyorsam eğer, Nisan 2015’ten itibaren upuzun 4 ayım var, bu süreçteki kazanımlarım yıllarca beni rahat ettirecek. 11 Ağustos 2015 yeni bir dönemin başladığı gün olacak, defterinize kaydedin lütfen çünkü Jüpiter başak burcuna geçecek ve yeni bir alanda size gelişim imkanları sunacak, tek bir cümle ile özetleyeyim: büyük bir temizlik dönemi başlatacaksınız. Ne demek oluyor büyük temizlik? Birkaç madde ile özetleyeyim:
 1. hepimizin sevmediği özellikleri vardır, işte onlardan kurtulacaksınız
 2. zarar veren alışkanlıklarınızdan da kurtulacaksınız
 3. hayırsız arkadaşları hayatınızdan sileceksiniz
 4. yalnız kalmak isteyecek, sessizliğin tadını çıkaracaksınız
2015 yılının ikinci yarısı, son yılların en kıymetli dönemlerinden biri olacak, geçmişin yüklerinden arınıp huzur dolu aylar yaşayacaksınız. Şimdiden söyleyeyim: 2015 harika olacak ama asıl 2016-2017 sizin yılınız olacak 🙂

TERAZİ BURCUNUN SINAVLARI: SATÜRN ETKİSİ

Satürn’ün ne olduğunu anlatarak başlayayım: yanlışlarımızı gösteren ak sakallı dedenin ta kendisidir ancak tıpkı Leyla ile Mecnun dizisinde olduğu gibi, akla sakallı dedenin elinde bir sopası vardır, güzel güzel anlatmak yerine kafamıza sopayla vurmayı tercih eder. Nihayetinde aklımız başımıza gelir, daha gerçekçi oluruz ve bir daha kesinlikle ayaklarımız titremez, dimdik dururuz. Zor bir süreçtir ancak çok çok faydalıdır, zamanın olgunlaştırıcı gücüdür Satürn, bilgeliktir. Satürn 21 Aralık’ta yay burcuna geçecek, bu sizin için yepyeni bir durum, hazır olun 🙂 neyse ki geçici olacak çünkü Satürn 15 Haziran 2015’te yeniden akrep burcuna dönecek. 2015 yılında Satürn hem akrep hem de yay burcunda olacağı için, yıl boyunca 2 farklı alanda test edilecek, zorluklarla mücadele edeceksiniz. Detaylı olarak anlatayım: 2013 yılından bu yana iş hayatınızda yaşadıklarınız sizi sinir ediyordu. Eminim ki birçoğunuz iş değiştirdiniz ya da değiştirmek istediniz. “Böyle iş olmaz olsun” sendromu yaşadınız mı? Bazılarınızın da kazancında belirgin bir gerileme oldu, işinden olanlarınız da olmuş olabilir elbette. Bir not düşeyim: 28-29 yaşında olanlar, bu süreci katmerli yaşadılar çünkü aynı zamanda Satürn Dönüşü’nün “titre ve kendine gel” temalı oyununa maruz kaldılar. Bu konuyu ileride yazmayı planlıyorum, şimdilik bu kadarını söylemiş olayım. Şimdi size kendimden özel bir bilgi vereyim, dostluğumuz pekişsin 🙂 Değerli dostlar, geçmişte bu sınavdan ben de geçtim..Peki ne yaptım? Çok parlak bir bankacılık kariyerini -yakınlarımın tüm girişimlerine rağmen- bıraktım. Biliyor musunuz, istifa ettiğimde insan kaynakları yetkilisi şöyle demişti: “Neden ayrılıyorsun anlayamıyorum, biliyorsun ki 2 yıl içinde müdür olacaksın.” O zamanlar, gazetelerdeki uydurma/sığ astroloji yazıları nedeniyle, malesef astrolojiyi hiç bilmiyordum ve ciddiye almıyordum doğrusu…Şimdi dönüp bakınca, Satürn’ün derin sularına dalıp hızla yüzeye çıkmaya çalışırken vurgun yemişim 🙂 Sizde durumlar nedir çok değerli dostlar, güzelim işinizi bıraktınız mı yoksa?  En güzelini yapmışsınız, ben şu anda hayatımdan çok memnunum. Bunu söylemeyi en sona bıraktım özellikle, heyecan olsun biraz 🙂 Hadi 2015’in analizine devam edelim. 2015 yılının başlamasıyla birlikte (Haziran 2015’e kadar tam altı ay) iş hayatınızdaki ve parasal konulardaki baskının azaldığını göreceksiniz, ya attığınız adımlar sonuç vermiş olacak ya da mevcut işinizde bir rahatlama hissedeceksiniz, ki zaten birkaç aydır zaten daha rahat olduğunuzu düşünüyorum. Ancak bu sefer de yeni bir sınav süreci başlıyor, sonuçta Satürn güneş sistemimizi terk etmiyor, sadece burç değiştiriyor. Yeni sorunlu alanınızı söylüyorum: iletişim. Peki sizi neler bekliyor?
 1. daha çok öğrenmek isteyecek/zorunda kalacaksınız ve zor olacak, çok emek harcayacaksınız
 2. hayatınızdaki insanlarla, özellikle iş yerindekiler, ilişkileriniz yıpratıcı olacak
 3. konuşmalar saçma, ilişkiler yavan gelmeye başlayacak
 4. arabanız varsa satmanız gerekecek, bir şekilde ulaşım sorun yaşayacaksınız
 5. “gereksiz insanlar” adını verdiğiniz bir sınıflandırma yapacaksınız
Bir hatırlatma: Satürn illa ki kötü/zorlayıcı bir şey olmasına neden olmaz, çoğu zaman her şey aynı olduğu halde bakış açımız değişir, bu nedenle her zamanki şeyleri farklı algılarız ve fark tepkiler veririz. Canınız sıkılırsa iki dakika mola verip düşünün: hayatınız mı kötüye gidiyor, size mi öyle geliyor? Satürn etkisi aynı zamanda bir ilizyondur çünkü. 15 Haziran-18 Eylül arasında, Satürn akrep burcunda olacağı için, geçtiğimiz 2013 yılından bu yana yaşadığınız zorluklar (iş hayatı, kazanç) yeniden gündeminize gelecektir. Özellikle Temmuz ayında ( son 2 hafta) gündeminizdeki sorunları aşmak için harekete geçmek isteyeceksiniz ama Temmuza kadar yaşadıklarınızı içinize atmayı tercih edeceksiniz. Zamanı geldiğinde size hatırlatacağım mutlaka, şimdilik Temmuz ayının önemli olduğunu bilin.

TERAZİ BURCUNUN DÖNÜŞÜM ALANLARI: PLUTO ETKİSİ

Pluto çarpıcı/sarsıcı olayların gezegenidir, onun enerjisi en çok size ters gelir çünkü Pluto’nun getirdiği enerji bencildir, “ilk önce ve sadece kendini düşün” der, “başkası zarar görecekse görsün, sen kaybetme yeter ki” tarzında öğütler verir. Terazi ise başka dünyanın insanıdır: “ben de zarar görmeyeyim, başkaları da görmesin.” Değişmek kolay değildir, başka birine dönüşecek kadar değişmek ise ancak çok sarsıcı olaylardan sonra olur. 2008 yılı sizin için bir dönüşüm sürecinin başlangıcıydı, önünü alamadığınız çapta sorunlar, korkutucu gelişmeler yaşadınız. Pluto, dönüşümün başarılı ve kalıcı olduğundan emin olmak ister, bu nedenle bir an duraksamadan etmeden sarsar, bazen kırar döker ama sonuçta başarılı olur. Şöyle bir geriye dönüp bakın, son 6 yılda ne çok bela yaşadınız, değil mi? Yaşam-ölüm kavramı kadar güçlü – zayıf olma ikilemi de yıllardır süregelen gündeminizin birer parçası olmadı mı? Mutlaka olmuştur, Pluto’dan kaçış yoktur. 2015 yılında Pluto etkisiyle yaşayacağınız dönüşüm konulardan bazıları:
 1. kaybetmeye tahammül edemiyorsunuz
 2. koşulsuz saygı görmek
 3. başarmak için ne gerekiyorsa yapmak
 4. tehditlere boyun eğmemek
 5. hesap vermeden yaşamak
 6. aileniz gücünüzün kaynağı
 7. geçmişinize bağlılık, aile bağlarına önem vermek
 8. aile büyüklerinizle ilişkileri dengelemek
 9. evde baskın karakter olmak
 10. birikim/yatırımlar yapmak, güvenebileceğiniz bir gelecek hazırlamak
Yukarıda saydığım alanlarda karşılaştığınız sorunların kaynağı aslında içinizde yaşanan dönüşüm sürecinin ta kendisi çünkü siz artık eskisine göre daha iddialı birisiniz. Her ne kadar Pluto enerjisi size uzak olsa da, az değil 6 yıl oldu ve bu enerjiyi içselleştirmeye başladınız. Siz daha fazla güç/kontrol talep ettikçe, hayatınızdaki insanlar da aynı ölçüde direnç gösteriyor. Sonuçta zaman zaman çatışmalar kaçınılmaz. Olsun, bu süreç faydalıdır, özellikle de terazi burcu için çok kıymetlidir; kıymetini bilin. Pluto 16 Nisan 2015 – 24 Eylül 2015 arasında gerileyecek. Bu süreçte yaşanacak her mesele karakterinizi dönüştürmek için zihninize kaydedilecek. Pluto, yaşadığınız sorunların bir daha yaşanmaması için, Eylül ayında artık karakterinizi dönüştürmüş olacak. 2015 Eylül’den itibaren, kontrolü elde tutmak için daha hırslı olduğunuzu hissedeceksiniz. Temmuz ayı önemli demiştim ya, 2015 Temmuz’un ilk 15 günü içinizdeki öfkenin yükselebileceği bir dönem olacaktır.

2015 GÜNEŞ TUTULMALARI

2015 yılında 2 güneş tutulması yaşayacağız, ikincisini bazılarınız çok sevmeyeceksiniz, kısaca bahsedeyim: 20 Mart 2015’te balık burcundaki güneş tutulması, hayatınızın hareketlenmesine neden olacaktır. Belki yeni bir hobi, belki yeni bir faaliyet, hangisi olur bilemiyorum tabi. Sonuçta, günlerinizi daha iyi/verimli geçirmek, kendinizi işe yarar hissetmek için bir girişim mümkün. Diğer taraftan, bazılarınız için sağlık konularında önemli gelişmeler olacaktır, özellikle sigara içenlerin bırakmaları için yılın en ideal günleri, şimdiden hazırlanın. Kilo sorunları olanlar için de harekete geçme zamanı olacak, zaten kendinizi durdurmakta zorlanırsınız..Güneş tutulmasının enerjisi baharda eriyen karların coşturduğu nehirler gibidir: ani, güçlü ve durdurulamaz. İkinci güneş tutulması ise 13 Eylül 2015’te başak burcundaki güneş tutulması..başak burcundaki her olay, Jüpiter’in gelişi hariç, terazi burcu için keyifsizdir. 13 Eylül’de Jüpiter de başak burcunda olacak ama güneş tutulması nedeniyle kendinizi çok iyi hissetmeyebilirsiniz. Başak burcu sizin için bazı durumlarda bağışıklık/sağlık sorunları, bazı durumlarda ise pişmanlıklar/kayıplar anlamına gelebiliyor. “Aman Allah’ım, ne olacak ki?”  demenize hiç gerek yok, bazı imtiyazlarınızı kaybedebilirsiniz (kayıp), emekli olabilirsiniz (kayıp), birini hayatınızdan çıkarabilirsiniz (kayıp), birinin arkanızdan iş çevirdiğini öğrenebilirsiniz, ya da uzun zamandır planladığınız estetik ameliyatı olabilirsiniz (sağlık) Yani en kötüsünü düşünmeyin, hem dediğim gibi, başak burcundaki tutulma sırasında Jüpiter’in de başak burcunda olması kadar büyük bir şans herkese nasip olmaz. 2015 güneş tutulmalarını zamanı geldiğinde detaylı yazacağım ama konuyu biliyorsunuz artık.

2015 MERKÜR GERİLEMESİ TARİHLERİ

BurcunaGöre’nin düzenli takipçileri, değerli okurlarım, Merkür gerilemelerinin etkisini çok iyi biliyor. Zamanı geldiğinde yazacağım için şimdi sadece tarihlerini veriyorum: 21 Ocak 2015 – 11 Şubat 2015: Kova burcunda Merkür gerilemesi 18 Mayıs 2015 – 11 Haziran 2015: İkizler burcunda Merkür gerilemesi 17 Eylül 2015 – 9 Ekim 2015: Terazi burcunda Merkür gerilemesi Gördüğünüz üzere, bu yıl da Merkür gerilemeleri hava grubu burçlar olan kova, ikizler ve terazide olacak.

2015 VENÜS GERİLEMESİ TARİHLERİ

Venüs gerilemesini 25 Temmuz 2015 – 06 Eylül 2015 tarihleri arasında aslan burcunda yaşayacağız, detaylarını zamanı geldiğinde vereceğim. Önümüzdeki 8 ay boyunca Venüs bütün güzel enerjisiyle bizimle olduğu için acele etmeye gerek yok 🙂 Sevgilerimle, Ceyhun]]>